Обява

Свий
Няма добавени обяви.

преработка на телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • преработка на телоподаващо

    Здравейте нов съм във Форума и едва смогвам да прочета темите които ме интересуват.Преди време си купих от приятел телоподаващо ,което е правено вероятно в някой институт преди да започнат да се внасят .Проблема му е че телта за заваряване се навива на една малка макаричка на върха на ръкохфатката а двигателчето дето я бута е в самата ръкохфатка и е доста слабо и изобщо цялата система на движение на телта е несигурна.Има ли начин да се монтира макара и ръкохфатка като на фабричните и майстор в района на София който да го извърши?

  • #2
    До: преработка на телоподаващо

    Пробвай в Харко или Редко,виждал съм,че преработват стари машини.
    http://harko.dir.bg/for_contacts.htm
    http://www.redcobg.com/new/index.php...&id=9&Itemid=5

    Коментар


    • #3
      До: преработка на телоподаващо

      На повечето телоподаващи, телоподаващият модул все едно е отделен, а шланговете са стандартни.

      Коментар


      • #4
        До: преработка на телоподаващо

        Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
        Здравейте нов съм във Форума и едва смогвам да прочета темите които ме интересуват.Преди време си купих от приятел телоподаващо ,което е правено вероятно в някой институт преди да започнат да се внасят .Проблема му е че телта за заваряване се навива на една малка макаричка на върха на ръкохфатката а двигателчето дето я бута е в самата ръкохфатка и е доста слабо и изобщо цялата система на движение на телта е несигурна.Има ли начин да се монтира макара и ръкохфатка като на фабричните и майстор в района на София който да го извърши?
        Доста интересно.Обикновенно решението да има телоподаване и в ръкохватката е така наречената система (push-pull) и се състои в това че има две телоподавания едното в машината бута другото в ръкохв.дърпа.По този начин дължината на шланга може да стигне12 метра.
        Но само в ръкохватката не съм виждал.То това тела и мотора да ти тежат в ръката не си е работа.
        П.С.Снимка можеш ли да покажеш?
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #5
          До: преработка на телоподаващо

          Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
          Доста интересно.Обикновенно решението да има телоподаване и в ръкохватката е така наречената система (push-pull) и се състои в това че има две телоподавания едното в машината бута другото в ръкохв.дърпа.По този начин дължината на шланга може да стигне12 метра.
          Но само в ръкохватката не съм виждал.То това тела и мотора да ти тежат в ръката не си е работа.
          П.С.Снимка можеш ли да покажеш?
          Aaa, има ги тия. Продават ги тук-там. Най често ги ползват за малка макара алуминий, предимно силициев - от мекия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: преработка на телоподаващо

            картинка
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Ясен; 17-03-09, 17:07.

            Коментар


            • #7
              До: преработка на телоподаващо

              Май-ще ти трябва нов шланг.
              "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

              Коментар


              • #8
                До: преработка на телоподаващо

                Първоначално публикуван от kudrav Преглед на мнение
                картинка
                какво ще я правиш тази старата ???????

                Коментар


                • #9
                  До: преработка на телоподаващо

                  Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                  Май-ще ти трябва нов шланг.
                  .... и нова машина ( нали нещо трябва да бута тела - досега механизма му е бил на горелката).
                  Значи в Редко ( пък и където и да е другаде ) едва ли някой ще се навие да преработва машината ( да вгражда механизъм за подаване на тела ) или пък ще искат пари едва ли не колкото за нова. Освен ако не ги е ударила и тях кризата и да нямат работа.
                  Но по принцип се продават отделни телоподаващи модули , които е лесно да се захранят от токоизточника. "Струна" например прави такива , но те пък са за 500 амперови машини - с два чифта ролки и 2 елмотора. Така че зависи за какво колегата иска да използва телоподаващото.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: преработка на телоподаващо

                    ...а сега се сетих , че едно време и МАГ- машините на "Кракра" бяха с отделен модул за телоподаване. Един такъв - УТ5 май още ми се подмята по складовете в изправност . Но трябва да му се присади куплунг за еврошланг , щото е още от Соцвремето , а тогава шланговете бяха пълна скръб.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      До: преработка на телоподаващо

                      Искам да си кърпя колата. Да ми е под ръка. Ръкохватката не му е толкова тежка а неудобна. че когато се наложи под калник да заварвам ми е допирала макарата на корпус и хвърля искри в лицето когато не очакваш ,къса се телта , наново се навива и повечето време отива да бърникам из тая ръкохфатка.Накрая ел.двигателчето прекъсна.Но това на снимката изглежда доста компактно в сравнение с моето което все едно че е правено в час по "трудово" и вместо ключ за смяна на напрежението е един кабел който се мести на няколко позиции.Но явно трябва да го метна в колата и да ги обиколя тези фирми .
                      Последно редактирано от Ясен; 20-03-09, 21:51. Причина: оффф, правописът

                      Коментар


                      • #12
                        До: преработка на телоподаващо

                        Аз си купих телоподаващо което работи без кислород, лепи перфектно но проблемат ми е като купувам тел. Рядка е и е доста по скапа щото тези примеси за кислорода са в самата те. Та питането ми е дали може да се преработи да работи с кислород и обикбовената си тел?
                        [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                        Коментар


                        • #13
                          До: преработка на телоподаващо

                          Може би имаш впредвид CO2-въглероден диоксид.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            До: преработка на телоподаващо

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Може би имаш впредвид CO2-въглероден диоксид.
                            ДА
                            [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                            Коментар


                            • #15
                              До: преработка на телоподаващо

                              Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
                              Здравейте нов съм във Форума и едва смогвам да прочета темите които ме интересуват.Преди време си купих от приятел телоподаващо ,което е правено вероятно в някой институт преди да започнат да се внасят .Проблема му е че телта за заваряване се навива на една малка макаричка на върха на ръкохфатката а двигателчето дето я бута е в самата ръкохфатка и е доста слабо и изобщо цялата система на движение на телта е несигурна.Има ли начин да се монтира макара и ръкохфатка като на фабричните и майстор в района на София който да го извърши?
                              Такива телоподаващи се произвеждаха в началото на демокрацията в Изот. Ръкохватката е тежка и неудобна трудно влиза на тесни места. Колко ампера е токоисточника ? Имам някъкви спомени че е около 100 което е много малко и не си заслужава инвестицията да го преработваш.
                              Първоначално публикуван от grahovski666 Преглед на мнение
                              Аз си купих телоподаващо което работи без кислород, лепи перфектно но проблемат ми е като купувам тел. Рядка е и е доста по скапа щото тези примеси за кислорода са в самата те. Та питането ми е дали може да се преработи да работи с кислород и обикбовената си тел?
                              Това се казва тръбна тел вътре в сърцевината има флюс който осигурява защитната среда.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X