Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем-странен шум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем-странен шум

    Колеги давайте идеи.Проблемът е следния-при по-рязко потегляне се чува силно виене,продължаващо докато не спра и дам рязко назад.Тогава нещо сякаш освобождава и колата се оправя.Шумът идва някъде около раздатката.Но дали е тя или е от междинното каре не мога да разбера.Това е от 2 дни.Преди това не е издавала подобни звуци.При плавно потегляне проблема не се явява.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 16-03-09, 21:29.

  • #2
    До: Проблем-странен шум

    Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
    Шумът идва някеде около раздатката.
    Някъде там имаш скъсан тампон.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем-странен шум

      ...или развинтен фланец на междинния кардан. И го завий, че ще береш ядове.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем-странен шум

        Да не си ходил по гората и някой заек да ти се е омотал по карданите.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Проблем-странен шум

          Прегледай първо каретата при мене след една кална разходка от гуменото каре не беше останало почти нищо и тропаше страшно на потегляне.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            До: Проблем-странен шум

            Благодаря колеги-въпреки,че днес в Ямбол доста вали отивам на кварталния канал да я проверявам.Ако някой има,какво да допълни по темата нека да пише,ако иска.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем-странен шум

              Колега какво излезе от 'страния шум ' я разказвай.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем-странен шум

                Още не мога да се справя с проблема.Проверих фланеца на межд.кардан,но той е стегнат.Гуменото каре е здраво,но имам съмнения за межд.каре,защото има луфт.Струва ми се,че сачмите в него блокират при натоварване.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем-странен шум

                  Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                  Още не мога да се справя с проблема.Проверих фланеца на межд.кардан,но той е стегнат.Гуменото каре е здраво,но имам съмнения за межд.каре,защото има луфт.Струва ми се,че сачмите в него блокират при натоварване.
                  Е тоя проблем с блокирането си е редовен Руснаците спестяват греста и карето блокира в новите оригинални карета грес почти няма а поне на 10 ниви след около 30000км от ново състояние им блокираха каретата в това число и на моята една събота едвам я прибрах и от тогава ако монтираме ново му слагаме грес ако за нещо сваляме раздатката пак грес но не чакай дълго ,че доста се разминаха само с добавяне на грес но и доста стчупиха сепаратора.
                  Симптоми на проблема :лостовете на раздатката се тресът ужасно и това няма спиране а движение със скорост над 50км/ч е почти невъзможно пробвай да буташ лостовете напред и виж дали полужението се нормализира ако има подобрение честито сваляш раздатката грес и готово.
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем-странен шум

                    Благодаря-май наистина ще трябва да го гресирам.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X