Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

    Интересно ми е да чуя вашите мнения за този "хипопотам" и да проверя дали само аз съм останал с негативно мнение след 3 дни тест.

  • #2
    До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

    Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
    Интересно ми е да чуя вашите мнения за този "хипопотам" и да проверя дали само аз съм останал с негативно мнение след 3 дни тест.
    така зададен въпроса ... не знам някой да ти отговори .. кажи на теб какво не ти хареса ... освен това не е зле да кажеш къде, какво, с какви гуми- ей такива работи .
    Последно редактирано от huko; 16-03-09, 18:52.

    Коментар


    • #3
      До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

      Според мен Хипопотама е страхотен ама за един друг свят, с по широки пътища и или за безбрежни преходи...
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #4
        До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

        Като техника, динамика и комфорт на возене (гуми - 285/60 18 ) не мога да кажа нищо лошо, но самият интериор е малко разочароващ за кола която струва колкото 2 120ки.
        Седалките са плоски и нямат никаква странична опора, задните, освен това, са и ниско разположени, път на 3тият ред главата ми опира в тавана (на ТЛК120 не е така).
        Дръжката за отваряне на вратата отвътре пък е като на тесла Не е болка за умиране, но пък всичко е пластмаса, няма метал никъде. Някои бутони бяха като на китайски тостер По-принцип това не е проблем за кола за по-малко пари, но се убива част от кефа. Също впечатление ме направи и степенката, която изпука гадно когато стъпих на нея да се кача, а съм лека категория..

        Такива дреболии създадоха лошото впечатление у мен.

        Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
        Според мен Хипопотама е страхотен ама за един друг свят, с по широки пътища и или за безбрежни преходи...

        И петролни кладенци...
        Разхода съответства на размерите му, иначе този двигател дълго време ще го сънувам.
        Последно редактирано от getsov; 16-03-09, 19:21.

        Коментар


        • #5
          До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

          Разкажи моля те, Изкара ли го извън пътя?
          Някви Системи, нещо ново като технически решения?
          Имаш ли някакъв ръчен контрол като водач или ...?
          Кажи на феновете на марката, моля те, какво е впечатлението да се прибереш след теста със "Старата Тоуота" какво оцени в нея след допира ти със последния писък в Джипките.

          Успех
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • #6
            До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

            Лично аз карах и двете версии - и V8 от вносителите и т.нар 200 с ръчна трансмисия и нямам забележки нито към комфорта, нитко към проходимосттта (макар че и двете съм карал с гуми за мъгла). Единствено ми се струва тежичко спирането... Относно третия ред возихме около 50 км човек с височина 1,85 м и той каза, че макар да не е най-удобното возене, все пак се ядва...

            Коментар


            • #7
              До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

              Ядва се, но на мен не ми беше особено кеф.

              За Haji: Нямах възможност да го покарам офф, но има бавни (то оставаше да няма...), електрически блокаж на централният диф., DAC, накаква система с много букви, която не знам за какво служи, тракшън и т.н. По окачването има някакви цилиндри, които не дават на купето да се накланя странично в завои и мисля, че при оффроуд разкача стабилизиращите шанги при нужда (за последното не съм 100% сигурен).
              СК има полу-автоматичен режим, при който може да цедиш двигателя като с ръчни скорости.
              Ценна екстра ми се стори, че при включване на задна ти смъква двете огледала надолу, за да виждаш по-добре как са ти гумите и това придружено от картината от камерата, разположена на задния капак + паркинг сензори отпред и отзад.

              Иначе другите екстри са по-паркетни: Подгряване на 4те седалки, 4зонов климатроник, огледало с автоматична бленда, DVD-changer за 6 диска, тъчскрийн дисплей, навигация без карта за България, гласови команди, Bluetooth свързаност с телефон, и изцяло ел. предни седалки. Багажника не е особено по-голям от този на 120. Просто вратата от 2 части дава илюзията за повече пространство, а и седалките от 3тият ред не са демонтируеми.
              Еърбеци в изобилие.. дори за коленете на пасажерите отпред.
              Само материалите в интериора ме разочароваха.

              Като цяло усещането е по-различно от другите коли. Хората зяпат.. а можеби се дължи на възрастта ми . Някъв с Алфа ми бръмчеше на светофара, но не го огря. Тоя двигател е просто страхотен... само да харчеше 3 на 100...
              И звукът му е пристрастяващ.
              Когато се прикачих в 120ката нямах чувството че съм в няква стара кола или, че е от по-нисък клас. Даже си ми беше много готино вътре. Всичко си е на мястото.. не се лашках по седалката
              На моята кола, която като нова е струвала 3 пъти по малко (сега тая цифра е доста по-голяма), седалките й са в пъти по-удобни от на V8ка. Имам чувството, че ме прегръщат.

              П.П. Извинявам се, ако имам печатни грешки, защото клавиатурата ми е с някви плоски копчета и на кирилица не ги целя много добре.

              Коментар


              • #8
                До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                Ядва се, но на мен не ми беше особено кеф.

                За Haji: Нямах възможност да го покарам офф, но има бавни (то оставаше да няма...), електрически блокаж на централният диф., DAC, накаква система с много букви, която не знам за какво служи, тракшън и т.н. По окачването има някакви цилиндри, които не дават на купето да се накланя странично в завои и мисля, че при оффроуд разкача стабилизиращите шанги при нужда (за последното не съм 100% сигурен).
                СК има полу-автоматичен режим, при който може да цедиш двигателя като с ръчни скорости.
                Ценна екстра ми се стори, че при включване на задна ти смъква двете огледала надолу, за да виждаш по-добре как са ти гумите и това придружено от картината от камерата, разположена на задния капак + паркинг сензори отпред и отзад.

                Иначе другите екстри са по-паркетни: Подгряване на 4те седалки, 4зонов климатроник, огледало с автоматична бленда, DVD-changer за 6 диска, тъчскрийн дисплей, навигация без карта за България, гласови команди, Bluetooth свързаност с телефон, и изцяло ел. предни седалки. Багажника не е особено по-голям от този на 120. Просто вратата от 2 части дава илюзията за повече пространство, а и седалките от 3тият ред не са демонтируеми.
                Еърбеци в изобилие.. дори за коленете на пасажерите отпред.
                Само материалите в интериора ме разочароваха.

                Като цяло усещането е по-различно от другите коли. Хората зяпат.. а можеби се дължи на възрастта ми . Някъв с Алфа ми бръмчеше на светофара, но не го огря. Тоя двигател е просто страхотен... само да харчеше 3 на 100...
                И звукът му е пристрастяващ.
                Когато се прикачих в 120ката нямах чувството че съм в няква стара кола или, че е от по-нисък клас. Даже си ми беше много готино вътре. Всичко си е на мястото.. не се лашках по седалката
                На моята кола, която като нова е струвала 3 пъти по малко (сега тая цифра е доста по-голяма), седалките й са в пъти по-удобни от на V8ка. Имам чувството, че ме прегръщат.

                П.П. Извинявам се, ако имам печатни грешки, защото клавиатурата ми е с някви плоски копчета и на кирилица не ги целя много добре.
                Незнам с какво пласмасите са по-лоши от на 120ката ,а и между другото третия ред седалки може да се демонтира,а тогава багажника става наистина доста голям.

                Коментар


                • #9
                  До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                  Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                  Незнам с какво пласмасите са по-лоши от на 120ката ,а и между другото третия ред седалки може да се демонтира,а тогава багажника става наистина доста голям.
                  Не са по-лоши, но за двойна цена се очаква нещо по-готино. А за 3тия ред явно не съм гледал достатъчно добре. Помня, че седалките имаха и по един амортисьор, който ги вдига когато се сгънат и се дръпне ръчката за освобождаването им от пода.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                    Прилагам и 2 снимки
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                      Джипката е "сива мишка". Има невероятни ходове за сток автомобил, около110мм. Тази система с многото букви е "KDSS". Просто обяснено стабилизиращата щанга е окачена на два хидро цилиндъра които прехвърлят динамично хода към предния или задния мост. Аз лично за първи път виждам нещо толкова умно и същевремено просто вложено в сток автомобил. Като го видях за първи път се питах как никой досега не го е измислих. Автомобилът не е два пъти по скъп. В момента цената е около 150к с ДДС. Беше скък като излезе на пазаро, но обяснимо с кризата цената падна значително. Относно ефтино изглеждащия салон, идеята му е да е износоустойчив при пипане със силно замърсени ръце и т.н. Това е автомобил за хора на които колата е средство за предвижване по всякакви терени без да и отдават голямо значение и без да ги занимава с проблеми, за всички други има Х5 и Реиндж Ровър Вог.
                      Автомобила е 30% по голям ресурс от ТЛК80, което е показателно за качествата му. Има още много качества които остават скрити под невзрачната външност.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                        Знае ли някой колко харчи наистина 5.7 V8 ????
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #13
                          До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                          Това с ресурса как го разбрахте?
                          То и аз вчера си взех костенурка за да видя дали ще живее 150 години.
                          Между два ремонта на х5 и аз карам разни тойоти и си мисля ,че слуховете за тяхната надеждност са малко преувеличени.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Това с ресурса как го разбрахте?
                            То и аз вчера си взех костенурка за да видя дали ще живее 150 години.
                            Между два ремонта на х5 и аз карам разни тойоти и си мисля ,че слуховете за тяхната надеждност са малко преувеличени.
                            Честно казано мисля,че не са преувеличени, но за определени модели.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Land Cruiser V8 - мнения и впечатления

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              ...Автомобила е 30% по голям ресурс от ТЛК80, което е показателно за качествата му. Има още много качества които остават скрити под невзрачната външност.
                              Митко, това на каква база се преценява? Не е ли необходимо да мине поне малко време? Имайки бегъл поглед върху 100-цата, силно, силно се съмнявам, че след 80-та серия, Тойота някога ще направят отново толкова надежден автомобил.

                              Но все пак ще ми е интересно да разбера сериозни основания за твоето твърдение, от 'кухнята'.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X