Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да унищожа гнездо на оси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да унищожа гнездо на оси?

    Ако някой знае да сподели, защото сам била ухапвана от оса или пчела, та малко ме е страх да си призная, но гнездото си расте и май няма кой да го премахне освен мен, та сам решила да предприема крутни мерки ... но не съм сигурна кое е най доброто време ... може би вечер когато всички са се прибрали и спят ... ще трябва да им видя сметката ...

    Мерси предварително на тези които ще отделят време да ми помогнат със съвет
    Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

  • #2
    До: Как да унищожа гнездо от оси?

    С горелка става най-лесно като чели, и да излети някоя ще и опърлиш крилата и ще падне. Задължително се облечи с дебели дрехи, лицето и косата също трябва да скриеш.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Как да унищожа гнездо от оси?

      Първоначално публикуван от Lidka Преглед на мнение
      Ако някой знае да сподели, защото сам била ухапвана от оса или пчела, та малко ме е страх да си призная, но гнездото си расте и май няма кой да го премахне освен мен, та сам решила да предприема крутни мерки ... но не съм сигурна кое е най доброто време ... може би вечер когато всички са се прибрали и спят ... ще трябва да им видя сметката ...

      Мерси предварително на тези които ще отделят време да ми помогнат със съвет
      Ако е на място удобно за обгаряне - с огън. Ако не е удобно за обгаряне - с пожарогасител /за предпочитане пенообразуващ/. Добре е да се атакуват привечер когато всички оси са в гнездото. Случвало ми се е много пъти да ги унищожавам защото съм алергичен и не мога да си позволя лукса да ги оставя да си правят гнезда в близост до мен. Най-често го правя облечен в дебели дрехи и въоръжен с газова пърлачка. Ако имаш някакви въпроси, питай...

      Коментар


      • #4
        До: Как да унищожа гнездо от оси?

        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
        С горелка става най-лесно като чели, и да излети някоя ще и опърлиш крилата и ще падне. Задължително се облечи с дебели дрехи, лицето и косата също трябва да скриеш.
        И застраховай къщата с/у пожар предварително!
        План Б - поляй с нафта /без да палиш/.
        План С - използвай инсектициден спрей.

        Коментар


        • #5
          До: Как да унищожа гнездо от оси?

          Колкото и странно да ви звучи аз си реших проблема с осите (имах много гнезда в дървените врати на цеха) по следния начин.
          Спрей за развиване на винтови съединения или такъв против ръжда, става и WD40 осите/пчелите умират моментално като ги напръскаш с него даже не могат да сварят да излетят, пробвах случайно и онемях от ефекта. След това повече не загнездиха там.

          Коментар


          • #6
            До: Как да унищожа гнездо от оси?

            Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
            И застраховай къщата с/у пожар предварително!
            План Б - поляй с нафта /без да палиш/.
            План С - използвай инсектициден спрей.
            И аз ги "лекувам" с нафта.Купих си едно "пръскало" от битака за 10 лв.Пластмасов съд с помпичка.Наливам нафтата, напомпвам с буталото и след това само натискам спусъка и поливам.Кеф ти тясна, кеф ти разпрашена струя.Много съм доволен, върши прекрасна работа
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Как да унищожа гнездо от оси?

              За пчелите знам, че с малко пушек се замайват преди да работиш около тях. Предполагам и от цигара ще стане. Ако не ти се занимава с друго най простата горелка за целта - клечка кибрит и дезодорант. Драсваш клечката и пръскаш през нея към гнездото. И дръж пожарогасител подръка! На селото ни често се налага да чистим такива рояци и обикновено просто навивам един вестник като фитил, запалвам го и го поднасям към гнездото. Която оса не умре пада и пълзи по земята. Там - с кубинките.
              Успех!
              LZ1GYY
              0898 436 956

              Коментар


              • #8
                До: Как да унищожа гнездо от оси?

                Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                И аз ги "лекувам" с нафта.Купих си едно "пръскало" от битака за 10 лв.Пластмасов съд с помпичка.Наливам нафтата, напомпвам с буталото и след това само натискам спусъка и поливам.Кеф ти тясна, кеф ти разпрашена струя.Много съм доволен, върши прекрасна работа
                Само нафта!
                Най-добре вечер,или сутрин рано,преди да са излетели.
                Виждал съм дори, оса да каца на вече напръскано с нафта гнездо,и умира

                Коментар


                • #9
                  До: Как да унищожа гнездо от оси?

                  Един лесен начин за унищожаване на гнездо с оси заедно с пилото им.Взема се консерва риба"Копърка",отваря се и се сипва отрова например за мишки или "Карате".Осите страшно си падат по рибата за разлика от пчелите .От отровната риба носят и на пилото си,и така за кратко време се унищожава цялото семейство на осите. Единствения проблем са котките, затова отровната риба се поставя на недосегаемо за тях място .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да унищожа гнездо от оси?

                    Имах случай с гнездо, колкото баскетболна топка и алергичен човек в близост... Качих се подходящо екипиран/ включително пчеларска маска/ късно вечерта, разпокрих покрива и с два флакона райт/ не може да няма при вас по магазините/ им видях сметката. За всеки случай на другата вечер пак и сутринта изринах всичко. Паленето е много ефикасно и също толкова опасно. Добре е да се прави в тъмно и студено време, по възможност - не са активни тогава. Успех

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да унищожа гнездо от оси?

                      С "Райд" бая оси унищожих миналото лято, ама ще пробвам и с нафта, че те всяка година се завъждат в тръбите на асмалъка.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да унищожа гнездо от оси?

                        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                        С "Райд" бая оси унищожих миналото лято, ама ще пробвам и с нафта, че те всяка година се завъждат в тръбите на асмалъка.
                        Най-добре ги запуши, аз така направих с тръбите по двора и ги спрях, засега Проблема е, че пак се въдят по покрива

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да унищожа гнездо от оси?

                          Както вече беше написано по горе една пръскалка(става и от тези с препаратите за прозорци) а вътре нафта,АМБ или кореселин.Последното ги мори за секунди.И във въздуха да я напръскаш пада като камък.
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да унищожа гнездо от оси?

                            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                            Както вече беше написано по горе една пръскалка(става и от тези с препаратите за прозорци) а вътре нафта,АМБ или кореселин.Последното ги мори за секунди.И във въздуха да я напръскаш пада като камък.
                            Подкрепям този метод

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да унищожа гнездо на оси?

                              Предвид местоположението ти - вдигни телефона и се обади на "Услуги", ако имате такъв номер към кметството (не телефонни услуги, а градски услуги). И ги питай какво смятат ТЕ да направят по въпроса.

                              Предвид че може да се окаже че от слагането на стълбата през качването до пръскането нарушаваш сто закона

                              Ако те ти кажат "трепи ги" - тогава действай на воля. Да не вземе да се окаже че след плешивата играеща покер бонбоненорозова на зелени точици Коала - твоите оси са вторият най-защитен вид в Австралия

                              Как е там между другото в момента ? Есен ли е ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X