Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конвертиране от Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конвертиране от Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

    Здравейте,

    Имам следния въпрос - някои може ли да ми каже с какво мога да конвертиран Garmin-ска карта във формат за MapInfo (TAB файл) - не става въпрос за тракове или POI а за самата карта.
    Поздрави.
    Станислав

  • #2
    До: Конвертиране на Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

    Първоначално публикуван от Stan64 Преглед на мнение
    Здравейте,

    Имам следния въпрос - някои може ли да ми каже с какво мога да конвертиран Garmin-ска карта във формат за MapInfo (TAB файл) - не става въпрос за тракове или POI а за самата карта.
    Поздрави.
    Станислав
    Интересен въпрос ...Малко попромених заглавието на темата, надявам се да не се сърдиш
    ...
    Прокачвам две програмки, които открих в нета и може би ще ти свършат работа Програмите ги свалих от http://www.naoffroad.com/forum/index.php?showforum=35. За съжаление не ми остава време да ги пробвам
    ...
    А мога ли да попитам каква е идеята на упражнението ?

    Поздрави,
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Конвертиране на Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      Прокачвам две програмки, които открих в нета и може би ще ти свършат работа
      За съжаление точно тея 2те (ако не съм се заблудил) не вършеха никаква работа . Ако все пак някой успее ще се радвам да сподели, че обратният процес е лесен ама от *.img към *.ΤΑΒ досега не съм успявал .

      Коментар


      • #4
        До: Конвертиране на Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

        Да, и двете не вършат работа - едната преобразува POI а другата маршрути във Mapinfo формат но не преобразуват самата карта.
        За сега поне аз не съм намерил начин да се справя със тази задача.

        Коментар


        • #5
          До: Конвертиране на Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

          Имам чувството, че отговор трябва да се търси в тази посока :
          карта -> MapEdit -> *.mp -> Global Mapper ->...

          Коментар


          • #6
            До: Конвертиране на Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
            Имам чувството, че отговор трябва да се търси в тази посока :
            карта -> MapEdit -> *.mp -> Global Mapper ->...
            Вярно, именно това е посоката , чак днес успях да пробвам и това, което ме изненада най-притно (понеже не очаквах) не се омаза арибутната информация Естествено за стиловете не може да се каже същото .
            Ама се чудя колгата Stan64 сигурен ли е, че иска да преправя направена вече карта в MI, вятно че се чертае по-лестно обаче, GPSMapEdita не (не регистрираният де) не може да импортва нито *.mif нито *,TAB, а учудващо няма проблеми с *.shp. Т.е. по добре да се работи в ARC, не, че с универсал транслатора на MI не може да се прехвърли после ама е двойна работа (тук май отговорих на втория въпрос - MapInfo към Garmin). А в крайна сметка, по-добре след като се отвая картата с MapEdit да се направят корекциите още там, така или иначе едвали някой може (аз определено не ) всички стилови кодове (MP_TYPE) за да попълни атрибутната информация..
            Дано съм бил полезен

            Коментар


            • #7
              До: Конвертиране на Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

              Моя не понимать

              Коментар


              • #8
                До: Конвертиране от Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

                Аз се извинявам предварително, ако задавам въпрос на който е отговорено вече, но за два дни не намерих отговор.
                Карта която е в NT формат, mapedit-а неможе да отвори, а съответно и неможе да се трансформира в полски и да се качи оттам на globalmapper, или поне аз немога, ще съм благодарен ако някой помогне та да се науча.................
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • #9
                  До: Конвертиране от Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

                  Не може и сигурно никога и няма да може да се отвори този тип формат, не че не е невъзможно но просто Козички и автора на Мапедит няма да го направят никога според мен тъй като това е последната мярка пред краденето на чуждия труд.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Конвертиране от Garmin към Mapinfo и от MapInfo към Garmin?

                    Ами това не ми звучи много демократично, с други думи ако си купя карта NT, то трябва да я ползвам само на модул Гармин, аз си мисля, че веднъж като си платя добросъвесно картата би трябвало да мога да я ползвам където аз искам, защо ще ми се определя и производител на gps приемник или софтуер? Хората притежават най-различни приемници, a карти на България все още няма за голяма част от тях. От тук идва и сремежа човек да може да си нагоди картата за приемника.
                    По този повод прочетох в един френски форум (с гугъл преводача разбира се), че има служебна версия на mapsource, която конвертира картите според желанието на задклавиатурното устройство, и хората я издирват........
                    Въпрос на време е да се появи в сивата зона на нета.
                    Всички знаем основния закон на Нютон нали...........?"На всяко действие има противодействие, равно по големина и обратно по посока"
                    Аз не искам да засегна или да ощетявам никого от тези които полагат труд за създаването на карти, разбира се че този труд трябва да бъде заплатен, безлатен обяд никъде няма, искам само да мога да имам право на избор, а не да ми се налага продукт. Достатъчно ограничения ни налагаха на времето... руска кола, руски телевизор и прочее, че се и чакаше за тях наборчетата знаят.......................
                    Е благодаря за информацията, както казва "Добрият войник Швейк", неможе някога да е било, някак си да не е било, все е някога било, някакси да е било..........
                    Лека нова седмица на всички
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X