Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на Фотинска река 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Съботно-неделната акция "2 в 1" наистина беше уникална.
    От поетичния фоторазказ на Ник се добива представа и за работата и за купона!
    Супер снимки, Ник!


    Дано има ефект показното влачене на гумите през цялото село.

    От мен една мързелива панорама от хотела



    Както се вижда - добре сме оборудвани. За всякакви ситуации.




    Сивият УАЗ



    Зеленият УАЗ



    Среща на С.Ж.Р. с кмета.



    И ето защо Мариана е "Пич"
    Спаси trimata от калта

    Коментар


    • Почистване на Фотинска река 1

      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
      Така че ще чета тук и ще слушам какво разказвате на 18.12 в ЧК.
      Днес е 18.12. Ще има ли сбирка в Ч.К.?

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Експеримента по претапициране ще е довечера.

        Сбирка няма да има в Ч.К.

        След няколко дни ще се съберем.
        sigpic

        Коментар


        • Вземете си днешният Труд.
          Ники - Spas55 отново ни е популяризирал мероприятието.

          Благодаря Ники!
          Добра статия. Точно на място!

          С. и Ж. за довечера да вземам ли замбите или само такера?
          Последно редактирано от cveti; 14-03-09, 07:17.
          sigpic

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Ники (Spas55) статията е страхотна! Благодарим за което
            А дали в с.Фотиново четат вестник Труд
            Последно редактирано от cveti; 14-03-09, 07:13.

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Заглавие :

              Защо Жоро отмени срещата в The Red House, днес, или

              Как екстремалните изживявания създават екскрементални последствия !

              Постепенно, Фотиновска река се впива в тялото на планината и стръмните и брегове стават все по стръмни и високи.
              Ловците на гуми съзират плячката си, закътана все по дълбоко из оврага и трябва да преодоляват значителни денивелации при извличане.
              Ей го Жоро върху фон на дълбокодънна гума.



              Малък Любчо. е овързал гумата, и я е приготвил за извлечение. Щом е толкоз малък, нали се сещате каква е височината ?



              Станко пуска лебетката с безжично дистанционно, и тя започва да навива стоманеното въже, тътрузейки бавно и упорито гумата по склона.



              Въжето се впива в земята на около 20 сантиметра дълбочина, но извлича гумата без проблем. Забележете просвета на Паджерото.



              Гумата е извадена, лебетката подредена по устав ! Това е благодарение на константното съпротивление и постоянния ъгъл на въжето.



              Следващия път, ще я подредим още по - добре.



              - Жорка, чуваме ли се ??
              - Чуваме се Любе, ама въобще не се виждаме !
              - Как бе ей ме долу до големия камък, твое ляво, мое дясно ! Намерил съм още две .



              Мицубишито се препозиционира и се започва разгъване на въжето.



              Този път височината е значително по голяма. А и баирът е някакси ... каменист и гол !



              Докъдето е стигнал Станко е все пак полегато, от там надолу - отвес. Въжето ще се хвърля .



              Приготвя се " гушка " - не като мечето от скайп, а като .... на патица шията



              Двете гуми са овързани, приготвя се въжето.



              Тримата вещери, заговорничат, очаквайки минимална съпротива от гумите. Sabbath, bloody sabbath !
              http://www.youtube.com/watch?v=L9nEpt9SR3I





              Жоро е на газта, за да има ток за лебетката, та да извлече по лесно гумите



              Да ама Не ! Лебетката влече колата, като детско камионче в пясъчник.



              Забележете просвета на предницата Гумите и пружините са смазани от чудовищния опън на лебедката, и въпреки това джипа се плъзга.



              Започвам да се забавлявам, като гледам Жоро, опънат като върху зъболекарски стол. Джипа е почти на ръба, Станко не спира лебетката.



              Чудя се , тия двамата какво доверие са си изградили, един в друг, за цяло лято съвместна Екологична дейност ?



              Аз ако бях на Жоро, отдавна да съм се разкрещял. Забележете смачкването на предницата от друг ъгъл. Всичко пука и се тресе, на ръба !



              Най - после стоп ! Мицубишито се повдига лекичко, сякаш си отдъхва.



              Още едно придърпване и вече няма на къде. Решават, ще се върже за джипа на Тосев, който ще се вмъкне отзад специално за целта.



              Речено - сторено.



              Появява се и Грубата Сила - Сивият Уаз. Повлякъл своята плячка, зад гърба , той ще помага, ако се наложи.



              Исузото и Мицубишито приплъзват в комплект. Вече хич не е смешно. Жоро стоически седи изпънат като лък и натиска педалите.



              Панчаревото, което е галено име на джипа, отново е сплеснато на тампони.



              Ето тук именно ми се струва, Жоро е получил трайна констипация, поради което загуби интерес към Червената къща.



              Всичко е на косъм. на мен ми се иска да побегна с ужас, но колегите удържат фронта с псевдоусмивка на лице.



              Стефан се намесва, да озапти положението. Ще включим грубата сила. Двете гуми за пълни с мокър пясък, а изглежда са захванали и корен.





              Малко отдих, за ду....шата ! Абе яко ти ду...ша !



              Станко проверява. Вярно бе, имало корени.



              То сам със сила не става. Требе и акъ....



              Ха да закачим сега и Милемейкъра !



              Двоен вектор.



              Споко ! Жив съм ! И седалката не е топла и влажна. Някой да има една цигара, че ми се пушат две наведнъж ?



              Е сега вече ще им се " Бабата Мамата " . Така казваше сина ми на 3 години, след като живя при дядо си 1 месец. Строиха вила



              Ну ПО3ХАЛИ !



              Ей, аман ! Тръгна та се не виде !



              Цялото ЕкоКралско Войнство !



              Усукване предницата на УАЗ. Според Стефан - бел кахър !



              Краят му се види.



              Ето и закачване на труповете, за ласото на победителя !





              Хайде на буклука.



              Да не си помислите , че изпитанията на този ден , свършват тук ?



              Нищо подобно !



              Следва продължение :

              А дотогава поздрав за Жоро : http://www.youtube.com/watch?v=0GRR_n_yQGA
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-12-08, 16:43.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Много добър "лов" на гуми сте направили. Дано успея да се включа в следващата акция и аз.
                Станко на това Панчарево от какво му е душичката бре човек ( или по точно предното окачвана )

                П.П. и както винаги Ник се е справил на ниво с репортажа от това иначе така безинтересно събитие.

                Поздрави
                J.
                SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                +359 0878 888 874
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X