Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на Фотинска река 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на Фотинска река 2

    Браво Мариана, чудесни снимки.

    Утре и ние ще отидем да закараме поредната порция боново заграждение.


    На 14-15.03 2009г да довършим гумите на Фотиново?
    sigpic


  • #2
    До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
    На 14-15.03 2009г да довършим гумите на Фотиново?
    Хахаха, звучи мноооого добре Аз по план график тогава ще съм в Разград и май Варна ще е доста по-близо от Фотиново Ако имам промяна на плановете ще се включа и аз. Стефане, нали знаеш, че ти си задължителен фактор за Фотиново?

    Поздрави,
    М.

    Коментар


    • #3
      До: Язовир Въча-почистване

      Само да припомня, че някои по-прецакани, на 14 март ще отработваме 2 март. Та кажете по-отрано, ако тогава ще се ходи, за да направим необходимото и да се освободим от работа.

      Марианка, честито за Ферозата! Дълго да си я караш и много гуми да извадиш с нея!
      Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

      Коментар


      • #4
        До: Язовир Въча-почистване

        На това му викам блага работа.
        Няма нужда от бонови заграждения, има удобен достъп и огромно МОВ /място за отдих и веселие/ с обслужване ***.



        Коментар


        • #5
          До: Язовир Въча-почистване

          Тези пластмасови бутилки се поставят в басейна, с цел при замръзване на водата , да поемат линейното разширение свързано с преминаване от течна в твърда фаза.
          По този начин се спасяват стените и облицовката на басейна от попукване и разкъсване.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            До: Язовир Въча-почистване

            искаш да кажеш, че източването на басеина не е най-доброто решение?

            Коментар


            • #7
              До: Язовир Въча-почистване

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              искаш да кажеш, че източването на басеина не е най-доброто решение?
              Да, както забелязваш басейна е с покритие, което не е залепено към бетона, а прилепването се осигурява от налягането на водата. Между двете винаги се задържа влага, и източването не е най добрият вариант за зимните студове.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Тези пластмасови бутилки се поставят в басейна, с цел при замръзване на водата , да поемат линейното разширение свързано с преминаване от течна в твърда фаза.
                По този начин се спасяват стените и облицовката на басейна от попукване и разкъсване.
                Ники, наистина това им е ролята, за разлика от язовирните.

                Снимката пуснах за закачка и настроение

                Коментар


                • #9
                  До: Язовир Въча-почистване

                  А какво правим, когато слоят лед стане по-дебел от "газенето" на бутилките?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А какво правим, когато слоят лед стане по-дебел от "газенето" на бутилките?
                    Ммм да. Добър въпрос.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      А какво правим, когато слоят лед стане по-дебел от "газенето" на бутилките?
                      Част от тях се пълнят наполовина.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Е, който си е уредил басеин, вероятно има стотинки и за един тривиален бързовар. Който да поддържа течни недрата на басеина, под покривалото от лед и бутилки.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Сега ме вкарахте в дълбок размисъл...
                          Дали не бъркате с това почистване? Ами ако температурите вземат, че паднат много, дали празните бутилки в язовира, няма да се окажат спасението на язовирната стена...

                          Готов съм с проекта за пресоване на отпадъците. Във вторник, или сряда ще съм в София. За съжаление, може би в четвъртък, ще трябва да съм си отново в Бургас, та си мисля, дали да не направим една импровизирана сбирка в сряда, вместо в четвъртък...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Поради отработването на почивните дни, мероприятието на Фотинска река , ще бъде 2 дни.

                            Тези които не отработват може да пристигнем от петък 13 ти и в събота да започнем да събираме гумите.
                            Останалите могат да дойдат в събота вечерта и да продължим в неделя.

                            Но нека всеки заяви от сега кога ще пристигне за да организираме спането.
                            Вариантите за спане са : Цигов Чарк и Някаква хижа в Фотиново.

                            А в сряда 11.03.2009 ще се събeрем в Червената къща , да разгледаме проекта на giorgio.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Във Фотиново в хижата нощувките са по 7 лв. стаи с по две легла по няколко тоалетни на етаж и по 2 бойлера на етаж , било чистичко вътре и прилично има и голяма трапезария за отмора и умора . Сградата е строена през комунизма и изглежда голяма за селцето , предполагам че условията ще са като на станцията на въча , но няма да е толкова влажно . Разбрахме се до понеделник да се обадя да запазим места , ако решим да сме там .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X