Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cz 350 vs Иж 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Cz 350 vs Иж 350

    Какво да може ЧЗ с един цилиндър?
    Задай въпроса си членоразделно и ще получиш членоразделен отговор.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #62
      От: Cz 350 vs Иж 350

      ИЖ ТВА Е МОТОРА

      Коментар


      • #63
        От: Cz 350 vs Иж 350

        Ето моя соц.дзвер. Това ми е втория Чезак от 80те години насам.Върши ми работа и в гората и по шосе.Направил съм го с електронно запалване и си е голяма резачка. На шосе вдига 140км./ч. Разход на дълго 4,5 л. на 100км. при скорост 100 / 110км./ч.
        На дълго ЧЗто си загрява през лятото особенно ако зверски го пържиш със 130/140 и затяга от , което ако си новак при завой си отиваш. В гората през жегите на дълги и тежки преходи /джендеми/ също стяга. Трябват си му почивки и да си му знаеш чалъмите. Иначе за асвалт и дълго каране си е мн. комфортен,стабилен и не напразно се води туристически модел а не крос и е много над ИЖ. В случай , че ви мързи или скъсате жило на съединител споко си карате на автоматичния та чак си и потегляте от място. Инсталация,табло,контролни лампи,мигачи,зарядка акумулатор всичко това се подържа в оригинален вид. Леко е повдигнато , аспусите също с лек тунинг заради бордюрите и камъните в гората....абе то се вижда там.
        Но за в гората Иж едноцилиндровия е с по добър въртящ момент,къси предавки, и по добър от към прегряване. За асвалт мани го.
        Чз то ми върши работа както за гора така и за асвалт. Е случва се Чз да изгуби ток на някой от цилиндрите , но предимно на невежи моторджии ,,майстори,,. Освен това слабо място имат и в лагерите на коляновия вал/ обикновенно първо си заминава десния по ред причини които няма да ми стигне времето да обсъждам.
        Абе мн. си го харесвам ,но вече ми е излишен и май ще го продавам в скоро време , че и малкия постоянно ме юрка да го возя насам натам и нема отърване , освен това имам и разни чаркове за него. Два комплекта съединители с една или две вериги , дясна глава, карбуратор,заден зъбен венец/пиньон и разни други.
        Ей го на..........трябва му малко козметика /боя/.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P24-12-12_11.37.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5446266Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P24-12-12_11.37[1].jpg
Прегледи:1
Размер:155.1 КБ
ID:5446267Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P24-12-12_11.38.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5446268
        Последно редактирано от traper2504; 25-01-13, 15:01.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #64
          От: Cz 350 vs Иж 350

          Няма ли други Чезаци тука?
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #65
            От: Cz 350 vs Иж 350

            Има, има. Ето го моя, справя се с всякакви терени, тромавичък си е по принцип малко(специално за моя говоря), но съм доволен.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение2597.jpg
Прегледи:2
Размер:198.3 КБ
ID:5463801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение2087.jpg
Прегледи:2
Размер:328.7 КБ
ID:5463802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение2204.jpg
Прегледи:2
Размер:229.1 КБ
ID:5463803

            Коментар


            • #66
              От: Cz 350 vs Иж 350

              Ще стане резачка колега просто иска от тук от там малко пипване.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #67
                От: Cz 350 vs Иж 350

                Колега чз -то си е супер просто иска да се барне от майстор....

                Коментар


                • #68
                  От: Cz 350 vs Иж 350

                  Радвам се, че ви харесва колеги. Относно ремонта по двигателя, ще се заема лятото, когато имам повече време. Надявам се, че ще се получи това което съм замислил.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Cz 350 vs Иж 350

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10493.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5469452 Ето го и моето ЧЗ 350 няма по добър соц мотор никога не е загрявал а си нямате на идея как се кара този мотор

                    Коментар


                    • #70
                      От: Cz 350 vs Иж 350

                      Опъни го на дълго поне 30км. хубав прав път с плавни завои , където не се налага отпускане на масура през лятото в жегата със 130/140км/ч и тогава ще говорим. Или дълги и мн. стръмни баири в гората лятото , където трябва само първа.
                      Охлаждането е най големия проблем на чезака.....от 80те ги юркам тези машинки иначе за времето си пък и сега при спазване на правилото две , три на ум няма грешка.
                      Някой ден трябва да поразтъпча и моя да му се намажат буталата де.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Cz 350 vs Иж 350

                        Ако на някой му трябват чаркове за ЧЗ-350 да свирка.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Cz 350 vs Иж 350

                          Скоро май ще се разделяме с моята соц.чешка ку-ва. Натискат ме с една 51куб. Симсонка и 50лв.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Cz 350 vs Иж 350

                            Така и не се разделихме ,оня се отказа оти требе да кара А категория.Имам 5 разходки до плажа и лодката това лято с него , стои на тротоара и го гори слънцето.Ако се намери мераклия и него ще дам.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Cz 350 vs Иж 350

                              Аиде пак го подкарах моя дзвер , а вашите да не умряха бре колеги..............???
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Cz 350 vs Иж 350

                                Хм. Късно попадам на темата .

                                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                                ..... през лятото в жегата със 130/140км/ч и тогава ще говорим.....
                                Колега , гледам че на няколко места споменаваш това.

                                Първо , ЧЗ-то не е предназначено за такива скорости . Не че не може да ги вдигне - вдига си ги , но 130-140 км. не са норма за експлоатация за този мотор.
                                Нормалната му скорост ( средни и малко над средни обороти) е между 80 и 100 км./час. Е, сега такава скорост би предизвикала ехидна усмивка на лицата на джигитите , но аз говоря за технически възможности и правилна експлоатация .

                                От `87-ма ( когато си го купих от магазина , 12 - волтово , 1550 живковски лв.) до `91-ва ( когато го продадох в безупречен вид ) имах навъртяни към 50- 60 хил.км. без абсолютно никакви проблеми . Ни с тоци , ни със спирачки , ни с двигател ! Единствено винаги съм се съобразявал с ръководството за експлоатация - и в процеса на разработка и в процеса на последваща експлоатация.
                                Иначе като разход при тези 80-100 км. даваше 3,5 - 4/100 при предпоследно положение на иглата . От вас чувам , че "прегрява и стяга".

                                Крал съм го по утъпкани черни пътища , но - до там . Не бих го подкарал по камънаци и тежки терени . Там не би изкарало и 5 хил.км. , ЧЗ-то ( въпросното) си е шосеен мотор .

                                ... що се отнася до комфорта : ами дървена возия ! Всъщност , в онези години по-мека возия от МЗ Трофи не съм виждал .При все че съм карал де що имаше соц-пеперуди , но това е друга тема.

                                ПС. За гората - един плюс за руския кютук и от мен .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X