Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cz 350 vs Иж 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Cz 350 vs Иж 350

    Колега преди доста време и аз така като тебе бях,исках мотор за балкана, взех си едно ЕТЗ направиго крос и аиде по баирите ама нещо неми харесваше този мотор изобщо,продадах го и взех ИЖ СПОРТ,този мотор е пефектния мотор за мен за балкана,бързо оборотен,много издражлив.Карах го 3 години и никакви проблени немие създавал.Успех.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      От: Cz 350 vs Иж 350

      Работата ми е такава,че много патувам и до сега в балканите ЧЗ не съм виждал!само иж/90%едноцилиндров/!
      [B][FONT=Garamond]CRF 450R:cool:[/FONT][/B]

      Коментар


      • #33
        От: Cz 350 vs Иж 350

        Ето ти чз350 в гората. И на един цилиндЪр можеш да си доЙдеш до вас.



        Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-10, 08:23.

        Коментар


        • #34
          От: Cz 350 vs Иж 350

          Първоначално публикуван от rosen_vg Преглед на мнение
          Ето ти чз350 в гората.И на един цилиндар можеш да си доидеш до вас.



          Браво колега чз-то я яко а често ли имаш проблем с 1-ния цилиндър
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #35
            От: Cz 350 vs Иж 350

            Не колега.Нямам проблеми.

            Коментар


            • #36
              От: Cz 350 vs Иж 350

              Тогава двуцилиндровите да не влизат в гората ли? В краЙна сметка кефа е голям. Да си мислиш дали ще минеш оТтук, и когато соц возилото мине, ти не вярваш на това. Спираш да погледнеш от кЪде си минал. Имам и хт600, но не се отказвам от чз-то. Вярно ми служи доста време. За сега не се отказвам от него. Изборът си е моЙ. Поздрави.
              Последно редактирано от viki terzieva; 13-07-10, 08:27. Причина: Отрицателната частица НЕ се пише ВИНАГИ отделно от глагола - например "не влизат"

              Коментар


              • #37
                От: Cz 350 vs Иж 350

                От соц.моторите едноцилиндровото 350 кубиково ИЖе с двата ауспуха е най-добро за гората.Има голям въртящ момент в ниските обороти и минава почти отвсякъде.

                Коментар


                • #38
                  От: Cz 350 vs Иж 350

                  Първоначално публикуван от SMR610
                  Да бе да,те чезетите винаги вървят на един цилиндър а другият само приглася.Тази издънка на техниката винаги трябва да носиш с нея една торба със свещи и дълга отвертка за регулиране на съединителя който всъщност неможе никога да се догоди защото като загрее двигателя и съединителя си отива а той двигателя не е да не му се случва да загрява често с тея допотопни чугунени цилиндри.Абе хора в кой век живеете та карате тея гаври с мотоциклетостроенето та чак ги и коментирате.
                  Е колега, недей така лошо лошо към старите машини. Всичким искаме да караме чисто нови мотори за хиляди левове, ама не може нали. Ама Чезето определено не е мотор. Мотор, мотор, ама е такъв мотор ще - много проблеми дават, и да беше само със свещи и работа на цилиндрите. Дават доста проблеми и със скорости, вилки, ронят 3та скорост, е не всички, ама се забелязва такава тенденция. Двигателя не е оравновесен добре и чупят също лагери на коляновия вал. Абе като цяло като мотор не е много добра изработка и надеждност. За в гората едноцилиндрово иже си е по - добре. То Чезето си и мотор правен изцяло за асфалта с 4 скорости, по - мудничко, не е предвидено за оффроуд. За загряването също съм съгласен. Загряват и то доста. Дори и по асфалт. Като го дръпнеш по - на дълго. И вървенето му става толкова загрее ли и един така приятно "топъл" въздух духа по краката от цилиндрите... навън 40 градуса жега и то загрява... Който не е имал Чезе той не знае. Не говорим за преходи по 20, 30километра, а примерно от Хасково да тръгнеш за Бургас. Баща ми е имал доста мотори включително и няколко Чезета - купени от магазина. По негови думи "на моето каране едно лято изкарват и после се започва с проблемите". Вземай ижето и това е.
                  Последно редактирано от ivodianov1992; 12-07-10, 18:45.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #39
                    От: Cz 350 vs Иж 350

                    ЧЗ-то дава проблеми единствено при талибански ремонт и поддръжка. Понеже съм карал съвсем чисто ново ИЖ П3 и стари ЧЗта имам някаква база за сравнение. ЧЗто е устойчиво, СПИРА добре, Не те уморява, управлението му е добро и разходът му е значително по-нисък. Проблемите идват, когато някой юначен селски момък започне да ръчка, където не са го учили.
                    Съгласен съм, обаче че за в гората ИЖто е по-подходящо, но на пътя е ужас. ЧЗто си е асфалтова машина и като такава е добра за времето си.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Cz 350 vs Иж 350

                      Грабвай Иж Спорт. Поне ще усетиш тръпката от карането . Ъъ и от спирането . Лошото е, че частите са кът. От соц. моторите по-бърз от него няма. Иначе ако няма да издевателстваш от машинката, по-добре си вземи ЕТЗ. Страхотни машинки, двигателя работи благо. Само дето кюнеца им е дълъг и стърчи далеко зад мотора .
                      Последно редактирано от T-1000; 13-07-10, 10:36. Причина: оправям си правописнните и понктуационни грешки !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Cz 350 vs Иж 350

                        Колеги, баща ми има планета 3 страхотен мотор за гората има голям въртящ момент в ниските обороти и със една хубава гума отзад става уникален мотор. Аз имам от скоро Планета Спорт много силен мотор направо не си стъпва на гумите, но е по бърз от старите ижове, но с по малък пиньон отпред става и той добър мотор за гората.
                        Моля, да си кажете мнението за Спорта. Здравина, направа, недостатъци и други.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Cz 350 vs Иж 350

                          Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
                          Моля, да си кажете мнението за Спорта.
                          Груб .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Cz 350 vs Иж 350

                            Колега, защо не питаш преди да копуваш бе .Това е най-голямото недоразумение създавано някога.Имал съм 3 иж спорт и няма по-трошлив мотор от него (тук не включвам минска и карпатито защото те не са мотори а конструктори за младши майстори ).Всички спортове си имат едни и същи проблеми, биелния лагер...Просто не е достатъчно здрав вала за да удържи, после почва да меля и после смяна с нов.А, и още нещо-не върти гуми с него, има навика да къса спиците от обръча .Но като изключим всичките му проблеми, ИЖ планета спорт си остава СОЦ легенда.
                            harley davidson-fan

                            Коментар


                            • #44
                              От: Cz 350 vs Иж 350

                              И на мен не ми допада много спорта.В него наи-много ми харесва вървежа му.Моля които има опит с Иж спорт да си каже мнението.
                              Поздрави!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Cz 350 vs Иж 350

                                ИЖ спорт е малко особен мотор.Карал съм 3 години такъв.Първия проблем е втора скорост.Не ели съединиъелят регулиран както трябва,а това не е много лесно, циментацията на зъбчатките пада, износват се и мотра започва да придърпва.Вторият проблем са токовете.Електронната платка през която става зареждането много лесно се оврежда(гори).Решението е токове от карпати или минск,като трябва да се прави фланец на струг за да могат да се хванат токовете към картера.Също и по-дълъг болт за захващане на ротора към коляновия вал.Като се сложат тези токове фара на мотора става като свещ,нищо не се вижда нощем.Има идруго решение-оригиналните токове се преработват от специалист и се слага реле за зареждане от Жигула да речем,тогава вече има хубав фар.Хубавото е че двигателя на този мотор се разглобява много лесно защото е с ролкови лагери по точно от страната на токовете е ролков,а от другата страна са ролков и съчмен.Като цяло за 3 години каране съм правил 2 пъти втора скорост,сменил съм един път колянов вал две бутала съответно с щлайф на цилиндри и два пъти токовете.Единия път заради слаб фар.Този мотор не се даваше на ХТ-тата по чрните пътища.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X