Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cz 350 vs Иж 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Cz 350 vs Иж 350

    Здравейте,аз мисля че чезето е едно недоразумение като цяло,Винаги прегрява,винаги изчезва съединителя,винаги шанса да караш на един цилиндър е 80% а и разхода въобще не е по малък от на едноцилиндрово иже.Двуцилиндровото иже е подобна история,докато едноцилиндровото иже е коренно различен двигател с голям въртящ момент в ниските,други предавки и най вече нито един от гореспоменатите проблеми не е характерен за него(стига да е техн. изправен).А за това че чезето е по голяма резачка може да се спори,защото едно ново чезе не може да бие едно ново иже по нито един показател,например- старт,икономичност,комфорт за пътуване и други.Пак повтарям става дума за нови мотори каквита вече май няма такива.А встрани от темата според мен най добрият горски мотор от соц лагера е ЯВА 250 едноцилиндрова защото е лека супер икономична,идиотоустойчив двигател с огромен въртящ момент в нискити обороти за кубатурата си но проблем е окачването което не е подходящо за гората затова като се сложи двигателя на чезова рамка става уникален горски катерач.Разбирасе с доработки по пиньони и задно окачване.

    Коментар


    • #17
      До: Cz 350 vs Иж 350

      на времето имах юпитер 5 2 цилиндров и като го сравнявах със старотот ми етз 250 спокойно с 2ма души изкачваше адски стръмни байри и съвсем спокойно, а спрямо чз 350 мога да твърдя , че е супер по удобен мотор като стойка нисък център на тежестта възможности, като карах чз дръжките му се отбелязваха на дланите ми и боляха отделно късата база на чз-то -липса на добра стабилност... галс за ИЖ !
      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

      Коментар


      • #18
        До: Cz 350 vs Иж 350

        Дълги години търкалях една 2-ка (ИЖ, 350, второто поколение) от 1964 година, предимно по селски пътища, язовири, гори и пр. и смея да твърдя, че това е моторът за целите описани от автора на темата - двуцилиндровите се представяха далеч по-зле в катеренето, преминаването през бразди, коловози и пр. Машината може да се класифицира като селскостопанска. Голяма слабост ми е. Моят съвет е да се търси едноцилиндров, стига да е сравнително читав. ЧЗто и Явата са чудесни, но шосейни мотори. Спомням си, едно приятелче имаше една "Калифорния" - много вървеше тая гад...

        Коментар


        • #19
          До: Cz 350 vs Иж 350

          Още един глас за едноцилиндровото иже. Много корави са тия мотори.

          Коментар


          • #20
            Иж 350

            Предполагам, че тук е мястото да си задам въпросите. И аз реших да се кача на мотор и да ходя на работа, в София с него а след работа около София. Много хора ми препоръчаха да си взема скутерче, но за мен това не е мотор а тоалетна чиния на колелца . Прочетох мнения из форумите и съм се спрял на ИЖ 350 Планета, проблемът е, че не знам от къде и за колко да се сдобия с такъв мотор, а обявите из нета са нереални, надалеч или съмнителни.
            Мога ли да се обърна към някой съфорумник за съвет или за диагностика ако си намеря такъв мотор. Бих ви бил мнмого благодарен ако ми дадете някой линк с цени на резервни части и прочие. Тъй като ще ми е първият мотор бих искал и някой съвет като за начинаещ.
            Благодаряв ви.
            Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

            Коментар


            • #21
              До: Cz 350 vs Иж 350

              приятелю иж-ето е номер 1 за гората.е по тромави са ама няма отказване.ижа е мн.по-добар.

              Коментар


              • #22
                До: Cz 350 vs Иж 350

                Здравейте на всички!
                Виж сега - моторът спрямо терена.
                Ако си решил да караш в гората, лично аз ти препоръчвам Иж - ето, поради простата причина, че като леко изключението от по - старите и 2т мотори, върви и в по - ниски обороти. Естествено има и два минуса, който се превръщат в леки прюсове:
                1. Иж - ето е с 20кг по - тежко от Cz - то.
                2. Иж - ето е съвсем малко по - ниско(ако е с оригиналното окачване отзад).
                И ето - от двата минуса получаваме плюс. Иж - ето, по - тежко и по - ниско, спрямо Cz - то, става по успойчиво, което за гората е важно и особено ако терена е по - тежък.
                А пък ако си решил да караш на дълго по асфалт - твърдо ти препоръчвам Cz-to. Защо ?
                1. Развива по - голяма скорост и отминаваш повечко път.
                2. На дълго спрямо Иж - ето дава по - нисък разход.
                3. И лично мое мнение - при малко отделено време Cz - то ми се вижда по - надеждно, което ти е едно от най - доброто качество при всяка една техника.
                От мен чао . Надявам се да съм полезен.

                Коментар


                • #23
                  До: Cz 350 vs Иж 350

                  ЧЗ-ака не е за в гората.Много грее,и кове,а това боли...Двуцилиндровия иж също не е за в гора,първо ще ти побелее косата от разхода,второ имат ужастния навик да "бутат" центровката.Аз ти препоръчвам за в гората ИЖ планета 3,с бързите скорости,и предния пиньон да е 16 зъба,за кош.Аз имам планета 2,преправена на крос,с таралежки гуми,и преден пиньон 16 зъба.Ако си навит мога да се разделя с нея срещо 120-130 лева,но няма запалване,иначе е след основен ремонт и можеш да се увериш че буталото му е чисто ново.До човека който си търсеше мотор за в София,и около нея-пич,щом ти е първи мотор....недей да взимаш ИЖ,не че нещо ама може да те откаже завинаги от моторите .Това е от мен,и двата мотора(ЧЗ-то,и ИЖ-ето)са се доказали,но на мен ИЖ-а си ми е на сърце,и му знам възможностите в гората.
                  harley davidson-fan

                  Коментар


                  • #24
                    До: Cz 350 vs Иж 350

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение012.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5129424 ижа е машината за балкана това е моя звяр и сам доволен как се справя в балкана
                    луд умора няма!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Cz 350 vs Иж 350

                      За в гората по-малкото зло еднозначно е ИЖ.
                      Имал съм ЧЗ 350, ИЖ Планета 3 и Планета Спорт.
                      ЧЗто е по-добро за цивилизацията. Върви по-добре и спира по-добре, пък и комфорт някакъв и управляемост има.
                      Ижето тегли добре в ниските и не грее на ниска скорост.
                      Кара се гадно и има един кретенски замислен и реализиран демпфер на кормилото.
                      Отвратителни спирачки и отвратително тежък, което донякъде се компенсира с нисък център на тежестта.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Cz 350 vs Иж 350

                        Вземи си ИЖ че да се родиш!!!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Cz 350 vs Иж 350

                          И аз съм на мнение да земиш ИЖ но едноцилиндров преди няколко месеца продадох моито ИЖе и бях мн доволен от него.По принцип на ИЖето е хубаво че има декомпресор които понякога върши добра работа.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Cz 350 vs Иж 350

                            За в гората по добре е ИЖ едноцилиндрово по добра работа ще ти варши от ЧЗ.
                            Поздрави
                            [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                            Коментар


                            • #29
                              До: Cz 350 vs Иж 350

                              Ижа няма грешка, но не и двуцилиндрово! Ще започне да губи токове, да работи на 1 цилиндър абе разправия, ако можеш намери Иж Спорт ( голяма бегачка 36к, с ако не се лъжа ) или Иж 350

                              Коментар


                              • #30
                                До: Cz 350 vs Иж 350

                                И ИЖ 5 става но по добре си намери някое 1 цилиндрово ИЖ това е истината.
                                Поздрави
                                [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X