Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

    Здравейте искам да попитам как се открива магазин за моточасти,аксесоари и дрехи,преди исках да открия но е много трудно,за авто части и аксесоари е супер лесно,даже ти ги доставят до магазина,но за мото ми се видя много сложно,и се отказах,някой които има дали не може малко да ми пообясни за какво става на въпрос,дали си заслужава и...абе да каже нещо повече по въпроса!?

  • #2
    До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

    Ти да не си луд бе?
    Това са професионални тайни и не се дават безплатно.

    Коментар


    • #3
      До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
      Ти да не си луд бе?
      Това са професионални тайни и не се дават безплатно.
      офтопик: Aa, ти го разбра за какво говори ли, браво!

      он топик: Мен ми се струва, че ти трябва среща със счетоводител за тоя магазин, щото то си трябва фирма да направиш, а и защо не пробваш 1-во с интернет магазин?

      Коментар


      • #4
        До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

        Колега,от седем години продавам авточасти(продавач съм-магазина не е мой) в една от най-големите фирми-вносители в България(имаме 15 магазина в страната и 2 в Сърбия).
        Много сериозно съм мислил по въпроса за магазин за части за мотори и да ти кажа за мен това си е чисто харакири(свалям шапка на колегите , които успяват да оцелеят и не са фалирали) и то става дума за София(град с 2 000 000 население).Проблемите са страшно много и риска е огромен(особено във времена на криза-гледам , че цените на моторите направо се сриват).Пазара е много малък,хората нямат пари,няма официални вносители които да разполагат с наличности(като изключим представителствата и донякъде Еди)-това значи , че всичко ще трябва да си внасяш сам-редовни рейдове до Гърция и Италия или през интернет,което заължително означава че трябва да знаеш поне английски и то не само разговорен , но и технически, бизнеса е сезонен и това са малка част от проблемите.До известна степен ще си улесниш нещата ако имаш ятак в чужбина (Италия,Испания или САЩ),но само до известна степен.
        Помисли и проучи много внимателно-ако имаш излишни пари и се чудиш къде да ги вложиш тогава има някакъв смисъл,но ако мислиш да теглиш кредит направо ще се закопаеш сам.Имай в предвид , че трябват доста пари. Не върви да направиш магазин и вътре да има само едно бюро и един компютър.Например ако дойдеш при мен да ти напълня един плик със свещи,ще ти излезе между 500 и 1000лв (цените са средно 5-20лв/бр на едро,като минималното разумно количесво от номер е 10бр(една кутия) или поне 4бр-особено щом си от Добринище , а не в съседния на моя магазин-което прави по пет свещи от 20 номера на средна цена 10лв.), а после като ги наредиш на стилажа тия 1000лв. , ще заемат площ от 20х60см.....
        Ако вземеш помещение от 10кв.м.(3х3),за да създадеш впечатление че вътре има поне някаква стока ще ти трябват мин. 30 000лв.И то става дума за най-необходимото(без излишни глезотии)-филтри,свещи,гуми,жила,дръжки,екипировка(две-три каски , три-четири к-та ръкавици,една-две ризници,едно-две якета и малко клинове и джърсита),накладки,масло(хубавото е че него ще ти го дадат напред),кормила(от ефтините),ръкохватки и т.н.-изобщо неща които се търсят всеки ден(ако имаш късмет всеки ден да ти влиза клиент-особено докато те научат,а до тогава ще си все на загуба).За маркови стоки изобщо не става дума(маркови капли,демпфери,скъпи каски и екипировка и т.н. и т.н.).За капак на всичко с тия 30 кинта ще покриеш в най-добрия случай 5% от артикулите по моторите , които са в експлоатация в България-всичко останало ще ти е с поръчки(клиентите много се изнервят когато трябва да чакат нещо по една-две седмици или повече-особено в разгара на сезона). Ако е нещо скъпо те са склонни да чакат , но не върви да ги моташ 10дни за едни накладки.
        Да не говорим , че това че седиш в магазин не те прави продавач.По мои наблюдения от магазина в който работя , един новобранец през първите шест месеца повече пречи от колкото помага.За да влезе в час са му нужни поне две години,а за да стане истински печен продавач поне пет(много е лесно да отвориш каталога и да кажеш НЯМА-номера е да знаеш какво може за замести това което го няма нищо , че е с друг каталожен номер и не само това-има много тънкости).И това при положение , че освен него в магазина работят още пет човека от които може да се учи и не му се налага сам да открива топлата вода.И това става дума за фирма едровак-като изключим последните три месеца , обикновено в магазина ври-на ден се извъртат поне по 200човека,а всяка една продажба е опит.Което пък означава , че трябва да познаваш всички модели от всички марки-не можеш да си позволиш лукса да продаваш части само за ендуро или само за пистарки или пък само за една марка мотори-просто губиш половината клиенти(които и без това са малко).
        Единственото що-годе разумно решение е интернет магазин и то да си го въртиш между другото.
        Не знам! Аз лично не бих се захванал.За да стане номера , трябва или да имаш много силен гръб или да си я работил тази професия и да дръпнеш бързо.А може би и двете.
        ПП.Всичко това важи , ако искаш да направиш магазин от който наистина да има смисъл.Ако искаш да работиш за удоволствие(с печалба 500-1000лв на мес.) това вече е друг въпрос.
        Последно редактирано от ЕМО; 13-03-09, 17:59. Причина: допълване
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #5
          До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

          p.djartov - Много тъпо изказване!

          Насов - Вече имам работеща фирма,счетоводител и всичко останало! Проблема е че не мога да намеря части (примерно от вносители) до колкото разбрах от "ЕМО" а и не само от него,че трябва сам да си внасям нещата! Благодаря все пка за коментара

          ЕМО - Много ти благодаря за изчерпателното инфо,това което ми каза много ми помогна (помогна ми да се откажа от начинанието защото мислех с кредит да пробвам) ще пробвам когато (както каза ти...) имам излишни пари за харчене Благодаря ви!

          Коментар


          • #6
            До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

            И задължително си правиш сайт в нета ,малко реклама и си готов, ще потръгнат нещата сигурен съм, успех

            Коментар


            • #7
              До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              ....Ако искаш да работиш за удоволствие(с печалба 500-1000лв на мес.) това вече е друг въпрос.
              5 магазина х 1000 лв = 5000 лв

              колегата е абсолютно прав, тежко начинание са чстите

              успех
              No Pain No Gain...
              Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
              RR P38
              КТМ 530 ЕXС

              Коментар


              • #8
                До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                Meн ми се видя лаконично описан проблемът в началото, сега почвам да разбирам, че намирането на части се явява проблем. Струва ми се, че не е неразрешим, но наистина един електронен магазин може и да не е лош ход. Също така части могат да се намират и внасят от електронни магазини предполагам. Лесни неща няма, аз обаче не обичам да се отказвам ако става дум за нещо, което много ме влече. Ако обаче влечението не е толкова силно, предполагам да се откажеш ще е по-разумно. Успех все пак, каквото и да решиш

                Коментар


                • #9
                  До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                  Първоначално публикуван от georgi86 Преглед на мнение
                  p.djartov - Много тъпо изказване!
                  Кое е тъпо бе момче?
                  Ти да не падаш от Марс.Да не мислиш че някой който е направил магазин, или е организирал някакъв подобен бизнес, и има интерес да ти даде всичките си контакти,които е създавал с години и е минал през хиляди проблеми и перипетии.Жестоко се лъжеш.На този ствят няма нищо даром.Всичко се извоюва или открадва.Това е за съжаление действителността.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                    Първоначално публикуван от Falkon Преглед на мнение
                    5 магазина х 1000 лв = 5000 лв

                    колегата е абсолютно прав, тежко начинание са чстите

                    успех
                    5 магазина по 30 000лв инвестиция(минимум)=150 000лв-аз не съм такъв баровец!

                    Джартов е абсолютно прав!
                    За да ти помогне някой колега , трябва да е много твой човек.Иначе вдигат рамене и ти казват-"Не знам , оправяй се" и са прави!Знанието и опита се придобиват с цената на голям риск и много работа-защо да ти ги дават даром?
                    Най-сладкото нещо е монопола(или поне малката конкуренция).

                    Пазаруването през интернет не е за подценяване,но от опита ми с авточастите стигам до извода , че най-добре е чарка да се пипне с ръка.Представи си да поръчаш едни ботуши №43 които струват примерно 500лв,човека да ги чака един месец и като дойдат да се окаже че не си отговарят на номера-и тогава кво правим?Клиента естествено ще отиде при Еди(както направих аз) защото той ги има в наличност и може да ги пробва , да ги разгледа,да прецени струват ли си парите,а ти ще трябва да върнеш ботушите в САЩ(ако изобщо се навият да ти ги вземат-иначе си остават за теб) и да платиш от джоба си транспорта и в двете посоки(или пък ботушите,а не се знае кога ще ги продадеш).
                    Аз не казвам , че е невъзможно.Даже и по-нагоре съм го написал,но пак ще го напиша-според мен трябват много силен гръб(разбирайте финансово) и доста опит(поне 2-3 год като продавач при друг търговец).Но за човек който никога не се е занимавал и мисли да тегли кредит,това си е чисто самоубийство!
                    Последно редактирано от ЕМО; 14-03-09, 10:39. Причина: допълване
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                      Първоначално публикуван от georgi86 Преглед на мнение
                      Здравейте искам да попитам как се открива магазин за моточасти,аксесоари и дрехи,преди исках да открия но е много трудно,за авто части и аксесоари е супер лесно,даже ти ги доставят до магазина,но за мото ми се видя много сложно,и се отказах,...
                      Добре де, аз ли съм тъп или какво?
                      Като е лесно да се открие магазин за авточасти, за какво ти е да откриваш магазин за моточасти, аксесоари, облекло и др. ?
                      А на всичко отгоре искаш и безплатно ноухау.
                      Джартов ти го е написал доста ...хм... учтиво.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #12
                        До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                        Да не забравяме че и търговците са като политиците ниникой не иска да изпусне кокала от устата.
                        [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                          Първоначално публикуван от ianko Преглед на мнение
                          Да не забравяме че и търговците са като политиците ниникой не иска да изпусне кокала от устата.
                          Даа, евала за приказката!
                          И затова от политиците ни ще се спасяваме бягайки в чужбина, а от търговците ни - пазарувайки (кой както може и колкото може) от чужбина! Пък те (търговците ни) нека си диплят фафара фуфара мохабети че видиш ли, цените в България били оправдани щото малък бил пазара и малко се купувало! Ама все си мисля че с развиването на интернет търговията, още по-малко ще се купува и още по-малък ще става пазара в България! Та, вдигайте цените господа български търговци, вдигайте та да компенсирате ниската покупателна способност на българина ! Чудната логика на българския търговец - "Ще продавам тук, една ябълка на цената на кило ябълки, щото нашенци са бедни и не могат да си позволят да си купят цяло кило ябълки , пък аз трябва да си печеля както там където си се купуват по кило !"
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                            Здравейте Хора,
                            Георги, като имаш мерак за такъв магазин - ми направи го! Хич да не ти пука кой какво ти разправя. При положение, че в Добринище няма конфликт на интереси с големите играчи от форума/които имат бизнес с части/ всичко е въпрос на преговори. Закачи се за някой от тях и на принципа на дистрибуцията си продавай аксесоари за този спорт. Вярно - сигурно ако си правиш съмичък вноса ще печелиш 5-6% повече, ама за това си трябва капитал и гръб/така е в БГ/. Едва ли нормален бизнесмен ще ти откаже на това предложение, защото всеки има интерес това което е вложил като пари да се завърта максимално бързо - пък това става с дистрибутори. Това за монопола е пълна измишльотина, щото монопола ограничава свободния пазар и дава възможност на други алтернативни продукти и схеми да заемат големи свободни пространства в пазара. Например, ако Господин "Х" откаже такава схема, ти се договаряш с Господин "У "и продаваш стоки внесени от него - съответно "У "прави по-голям внос и повече печели отколкото "Х"! При подобна схема се завъртат добри обеми и се печели не зле. За целта се иска лоялност към доставчика, договор/може и за консигнация/, добри отношения с куриерски служби и повече мерак от твоя страна. Имайки тази схема ще можеш да получаваш и консултации от далеч по-компетентния си партньор - доставчик!
                            Аз така виждам нещата - остава да намериш правилния човек. Определено във форума има доста печени доставчици и можеш да ги откриеш в раздела "технически дискусии" - то си им личи по коментарите на проблемите.
                            Успех Приятел - ще се радвам за теб ако успееш!
                            Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Откриване на магазин за мото части,дрехи и аксесоари!

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Кое е тъпо бе момче?
                              Ти да не падаш от Марс.Да не мислиш че някой който е направил магазин, или е организирал някакъв подобен бизнес, и има интерес да ти даде всичките си контакти,които е създавал с години и е минал през хиляди проблеми и перипетии.Жестоко се лъжеш.На този ствят няма нищо даром.Всичко се извоюва или открадва.Това е за съжаление действителността.
                              Много съгласен.....
                              Тъй като Разлог и Добринище са близо нека му помогна....
                              В Разлог има доста повече мотори от Д-ще, занимаваме се с мотори и доста по отдавна отколкото в Д-ще. Щом досега никой не се е наел да направи магазин трябва да ти говори нещо. Не си мисли, че идеята не е обмисляна и обсъждана. Приказката за топлата вода я има отдавна....
                              Не си струва тук понеже като цяло бройката на моторите не е голям и съответно оборота и възвръщаемостта на вложените пари ще е малка, а не може да сложиш голяма печалба. Е го Благоевград къде е. А хората там имат отдавна разработени магазини, добре заредени с много връзки, а и вече с куриерите стана безмислено даже да се разкарваш до някъде за нещо. Звъниш и утре сутрин е при теб. Няма как да пребориш офциалните доставчици. Ако искаш да се вкараш в приключение с кофти край отвори си магазин, който скоро ще фалира.
                              Много поздрави на Иван Тонин, от Виктор от Разлог! Загуби се тоя човек!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X