Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 25

Тема: Места за нощувки в Сърбия,Хърватска,Словения,Италия

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране Места за нощувки в Сърбия,Хърватска,Словения,Италия

Предстои ми пътуване по тези места ,така ,че да помага всеки с кавото може - ще се отплатя със снимки
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

Място
    Бургас
    Публикации
    2,731
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: МЕСТА ЗА НОщУВКИ В СЪРБИЯ,ХЪРВАТСКА,СЛОВЕНИЯ, ИТАЛИЯ

Цитат Мнение на churov Преглед на публикациите
    Предстои ми пътуване по тези места ,така ,че да помага всеки с кавото може - ще се отплатя със снимки
    Чуров, ако пътуваш на дъга-дък през Сърбия, Хърватска, Словения - мотелите покрай магистралата. Но тогава - язък за бензина.

Ако искаш впечатления от хубави места и хора, цепи през Копаоник, Мокра Гора http://www.mecavnik.info/wsw/index.php?p=345q, Вишеград, Сараево, Мостар после по Ядран на Хърватия, езерото Блед и пещерата Постойнска яма в Словения - до тук само в частни квартири по 20 евро на стая за двама-трима. После през Гориция в Италия - по къмпинги.Там опитът ми е хотелски.
    Този път с кола, нали? Че с мотор по това време въздухът е прекалено чист!

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Симеон Преглед на публикациите
    ........Този път с кола, нали? Че с мотор по това време въздухът е прекалено чист!
    Не ! И този път с мотор ,само че юни месец! Сърбия ,Хърватскаи словения ще са транзит! Целта е Италия от север ,на юг и после с ферибота през Гърция!Не ми се иска да тръгвам без резервации за хотелите ,а от друга страна ,не знам какви ще бъдат дневните преходи.Целта е подробно да разгледаме Венеция,Верона ,Генуа , Пиза , Флоренция , Рим (естествено да видим и колегата във Ватикана ) . Неапол , Бари и после Игуменица.
    0899187766

Място
    София
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране До: Места за нощувки в Сърбия,Хърватска,Словения,Италия

в Словения ти препоръчвам градчето Бовец.
    ето му сайта http://www.bovec.si/ то е близко до Постойна Яма и на 1160 км. от София. Щом си смотор там е меката за мотористи. Ние ходим от 4 години там. Миналата година един приятел дойде с мотора също . Всъшност става на въпрос за Ceco LJ пише тук от време на време.
    После си близко до границата на Италия и Австрия. Ще прескочиш за 2 часа до Триест който е интересен град но къмпинзите са му по 30 евра. Теглиш им една и тръгваш по крайбрежния път по посока едно градче което се казва "Градо" намира се на върха на ботуша на един полуостров и има много хубав къмпинг и на нормални цени. Самото градче е много интересно и живописно. Няма много чужденци и цените са мудоста човешки. Аз поне като бях там нямаше площад на който да няма няква забава...
    После може да врътнеш към Удине и от там към Авсрия. Мноооого добри места с гледки и пътища на които има предимно мотори не и коли. Ние тръгваме Юли месец иначе щяхда те поканя да тръгнем заедно.
    Но ти препоръчвам да се навреш в планините на Австрия и Италия по-интересно е

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Като говорите за къмпинги - не мога да нося палатка .А и 1160 км за един ден ,саа ми множко. Дали е разумно да тръгвам без резервации? Намират ли се крайпътни хотели?
    0899187766

Място
    sofia
    Публикации
    171
    Точки (при гласуване)
    9

ние карахме до Постойна .От София са към 950км.Там спахме във втората срещната къща хотел;бяхме доста мокри и нямаше време за търсене-50 евра със закуски
    Прикачени картинки Прикачени картинки

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,388
    Точки (при гласуване)
    10

Аз пътувам на един дъх до Болоня, Бергамо, Милано и пр. 1500-1600км, но с кола. На връщане съм спал на няколко места по това трасе. Мисля, че най-подходящи са мотелите на влизане в Хърватска и този на Славонски брод - Хотел Зувко *** 40евро двойна стая. Той е на 600км от София. В Загреб има много хотели, но няколко пъти съм търсил и за по малко от 90 евро не съм спал. В Италия се порови по нета. Има много хотели по 40-50 евро. До сега не ми е ясно защо при нас са по-скъпи. Не знам колко км се взимат на ден с мотор, но ако имате дни на разположение си оставете време за разглеждане на нещо всеки ден. Резервирайте хотелите предварително. Аз примерно нощувам на 50-100 км от мястото, което ще разглеждам - ляга по- тънко.

Място
    sofia
    Публикации
    171
    Точки (при гласуване)
    9

на втората снимка е долината на река Соча около Бовец.

Място
    София
    Публикации
    550
    Точки (при гласуване)
    7

абе мойто мнение е че ако стигнеш без грижи до Белград от там нататък километрите са смешна работа. Послушай Цецо и си намери през нета някоя къщичка, ако не на място търси. 1000 км. не би трябвало да те преборят. другия вариянт е да зарибиш човек с кола и да ти носи чувала и палатката
    Опита ми до сега показва че ако разчиташ на подслон с покрив си човек с пробелми, ако възнамеряваш да спиш по къмпинзи, тях ги и ма във всяко село и са оборудвани със санитарни възли и тн.
    така че се мятай в приключението и не му мисли ...

Място
    Бургас
    Публикации
    2,731
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Не ! И този път с мотор ,само че юни месец! Сърбия ,Хърватскаи словения ще са транзит! Целта е Италия от север ,на юг и после с ферибота през Гърция!Не ми се иска да тръгвам без резервации за хотелите ,а от друга страна ,не знам какви ще бъдат дневните преходи.Целта е подробно да разгледаме Венеция,Верона ,Генуа , Пиза , Флоренция , Рим (естествено да видим и колегата във Ватикана ) . Неапол , Бари и после Игуменица.
    Чудесен маршрут. Единствено може би бих предпочел Неапол - Бриндизи - Корфу - Игуменица. На Корфу има какво да се види, а Бриндизи - е по-близо до Гърция.

В пещерата Постойна яма изобщо не си сваляйте дрехите,с които пътувате. Вътре е +7 градуса. И зиме и лете.

Място
    София
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    14

Здравей,

Пускам нова тема с къмпинги по всички континенти,дано ти вършат работа.

Поздрави
    търся си подписа....

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на slavin Преглед на публикациите
    ....., но ако имате дни на разположение си оставете време за разглеждане на нещо всеки ден. ...
    Тоеа е и целта на пътуването! Почваме планираните градове ,без да бързаме.Ако времето ни притисне ще отпаднат градове (за следващо пътуване), но няма да се претупа нещо за сметка на друго. Предпочитам да се върна отново и да разгледам пропуснатите градове ,отколкото да разгледам сега всичко ,но по малко
    0899187766

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Симеон Преглед на публикациите
    .... Бриндизи - Корфу - Игуменица. .....
    Всъщност ферибота е от Бриндзи (Бари ще го посетя по лични причини) , но за Корфу не се бях замислил.Ако има време няма да го пропусна.
    Мони , благодаря за темата . Ще я разгледам . Всъщност къмпингите ме интересуват ,като резервен вариант и то бунгала. Предполагам ,че техните къмпинги ,не са ,като нашите...
    0899187766

Място
    Дом е там, където дупето ти седне:)
    Публикации
    4,111
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    32

За хотел в Словения ти препоръчвам Trojane. Ние сме спали там, точно на отиване към Италия. Хотела е на 37 км.от Любляна. Мястото е много хубаво! Гледката наистина е ето такава. Тази снимка е от сайта им, не мога да си намеря мойте снимки да ти покажа.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.:mrgreen:
    [B]A2 (+)[/B]

Място
    София
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    14

Здравей ,

Подходящ хотел в Загреб "Movie Hotel" GPS N 45 47.499 E 015 57.482
    Хотела(със вътрешен двор-сигурен паркинг за мотор)е със страхотна кръчма стил "пъб" и винарна е собственост на Зоран(Зоки),с него бяхме заедно в Перу,прати му поздрави от Симеон-бугар...,моторджия запален,кара "Харли".Всъщност на 12,или 15 юни ние пътуваме за Скандинавия и първата ни нощувка смятам да е при него,ако и твойте планове са около тези дати ще се радвам да пътуваме и да се запознаем.

Поздрави,
    търся си подписа....

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Благодаря за предложението. С удоволствие ще се запознаеми покараме заедно ,живот и здраве!Плановете ми са да тръгна около 1 юни!От писанието ти се пробуди и следния въпрос - сигурността за мотора в хърватска и словения?
    0899187766

Място
    София
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    14

Благодаря за предложението. С удоволствие ще се запознаеми покараме заедно ,живот и здраве!Плановете ми са да тръгна около 1 юни!От писанието ти се пробуди и следния въпрос - сигурността за мотора в хърватска и словения?
    В Хърватия съм нощувал няколко пъти,от които 90% при Зоки и два пъти на къмпинг.До сега проблеми не съм имал,а и надявам се никой от нас да няма.За Словения не мога да кажа нищо,тъй като винаги съм минавал транзит.В тази връзка имай предвид,че Словения прилага винетки за мотоциклети.Най-кратък срок за винетка е 6 месеца и ако не ме лъже паметта струва 25 евро.Желая ти приятно планиране на трип-а и разбира се безаварийно и страхотно изкарване.

Забравих да кажа,че Зоки има и други хотели,които са по ривиерата и може да ти бъдат от полза.

Поздрави,
    Последно редактиран от Мони ; 18-03-09 в 14:05
    търся си подписа....

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Ха , това за винетките щях да го пропусна! Благодаря ти че предупреди На границата ли ги продават?
    0899187766

Място
    София
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    14

Ха , това за винетките щях да го пропусна! Благодаря ти че предупреди На границата ли ги продават?
    Да,на първата бензиностанция след като преминеш границата.За всеки случай питай граничните полицаи дали не продават на самата граница.

Поздрави
    търся си подписа....

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

вероятно за Хърватска ,ще оставя нещата в ръцете на Фортуна . Май ще спя там където намеря по път. За Италия нещата са лесни (и по-скъпи )
    0899187766

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Търся карта за Словения и Хърватска за Garmin
    От zdravko_zd във форум Векторни карти
    Отговори: 3
    Последно мнение: 15-09-08, 19:45
  2. Съвет: нощувки в/до Солун
    От Sofia във форум За дома и семейството
    Отговори: 16
    Последно мнение: 01-03-08, 19:48
  3. Към Словения през Гърция и Италия -2.
    От Симеон във форум Европа
    Отговори: 3
    Последно мнение: 12-12-07, 16:07
  4. Към Словения през Гърция и Италия -1.
    От Симеон във форум Европа
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-12-07, 09:11

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •