Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАЗХОДКИ ПРИКЛЮЧЕНИЯ И МАРШРУТИ С ТРИАЛКИ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РАЗХОДКИ ПРИКЛЮЧЕНИЯ И МАРШРУТИ С ТРИАЛКИ

    здравейте отново..1 година по късно австрийците пак са на влас и..аз пак бях там ..само че този път бяха дошли с мотоциклети за триал ..и имаха 2 в повече по поръчка на Жоро ги докарали

    а отдавна ми бе мерак да покарам триал мотоциклет пък и винаги е интересно да се видиш с дезерт дрийм.. така че ходих в събота и покарахме пак..този път триал

    много бе приятно -направихме и снимки утре ще кача някоя
    ..между другото.. в началото се бях постреснал дали ще мога да карам с тях триал ..а и не бях карал такъв тип мотор ..без да броим няколко кръгчета и то много отдавна .. оначалото и австрийците бяха скептично настроени като им казах че не съм карал такова чудо. ..като стигнехме началото на някоя по трудна пътека и се чудиха да тръгват ли дали ще мога да карам с тях ..то и аз се чудех..но се оказа че си минах отвсякъде и то без да закъсвам докато на повече от половината група се случи да спират или позакъсат ..голяма веселба ..мисля че добре представих нивото ни в БГ ..много бяха изненадани особенно след като вече посвикнах направих и няколко номера които само един двама от тях ги можеха ама по едно време измислих и едни -дето и на тях не им се пробваха ..той обаче и единият направи няколко дето на мен ми се видяха трудниа и като цяло ..майстор си е човека ..ама .. другия път ще му кажа аз на него ..а бе ..веселби..ама пък не си мислете че се размина без мятане и фъргане на мотори де ..предимно от моя страна ..най вече заради безумни експерименти. но-
    накрая след поредния преодолян екстрем скептицизма и шегите им по наш адрес се поизпариха.. та взеха да ме убеждават че трябва да популяризираме триала в бг и че е идея да стана представител на "гас гас" те щели да помогнат..
    но ги полях със студеният душ и им обясних че у нас триала е нещо ново и не много популярно.. за сега поне още повече че еко -стяганията все още не са ни стегнали чак толкова а всъщтност донякъде бумът на триалките при тях на това се дължи..докато при нас -единственният дилър на триал мотоциклети който имаме а именно на - бета- е продал до сега само 1 бройка триалка ..но както и да е да не се отплесвам..

    като цяло триала се оказа нещо много готино а и те го практикуват по много интересен начин..нещо като високо интелигентни културни и екологични разходки правят с триалките -без да ровят без да вдигат шум като в същото време си минават от всякъде и то поради естеството на моторите това става с голяма лекота ..къде на шега къде на истина ..като ме попитаха какво мисля за триала им казах че от това което виждам стигам до извода че това е -мотоспорт за ..аристократи ..на което те много се накефиха ..изключително приятно време бе прекараното с тях и въпреки дъжда който ни валя от половината на там пак се накефих мнооого
    ..успях да тествам и няколко различни модели триал мотоциклети..всъщтност ..само два де-"гас гас" и "монтеса" ..ама то това са най известните ..имаше и едно 4 тактово триал моторче-"шерко" ..ама на него хич не го и погледнах че тия 4 т ..е гати таралясниците ..уж ново а на 2-3 места се наложи да го бута да запали ..докато от 2 тактовите даже и монтесата дето бе 10 годишна палеше от раз ..казах му да го хвърли някъде да го не мъчи.. ..но пък като запалеше ..добре вървеше де ..докъто пак да загасне

    ..айде чоа за сега..утре ще подбера няколко снимки да кача ..


  • #2
    Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

    Митков тия траяли пълни траяли ли бяха, в смисъл от тия дето изобщо нямат седалка, или .... ма то това ще го видя от снимките де?
    Направи малко сравнение ако обичаш с ендуро от типа на КДХ-а.
    Стават ли за по дълги преходи и по-уморителни ли са от нормално ендуро?
    Поддържат ли някаква прилична скорост например по горски път ( пак сравнено с ендуро)?
    Приблизителен разход на гориво?
    Има ли ограничение в тежестта на ездача? Щото като гледам по телевизията само лекички момченца ги карат та да не вземе да издиша окачването от някой по-тежък?
    Разговаряли ли сте с австрийците за издръжливостта на двигателите (нужда от чести ремонти и т.н.)?
    Мисля че малкия интерес в БГ към тези мотори се дължи отчасти на недостатъчна информираност, и отчасти на грандоманията на българина, който си мисли че и мотор да е и кола да е ,колкото са по-мощни и по-големи толкова по добре (нали бая годинки по-мощно от лада и ЧЗ нямаше)!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...C8%C0%CB%CA%C0
      DCRT®

      Коментар


      • #4
        Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

        ..ПЪЛНИ триалки си бяха..нема грижа и хора по 100килца ги карат и е супер..сега съм много зает не мога в момента да кача снимките..ето ви само 1 за загрявка

        е така се подпират триалки

        тоз мотор дадоха на мене-монтеса 1996 та модел



        къщата на чиято врата ..почуках с триалката

        Коментар


        • #5
          Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

          Утре и аз заминавам за един-два дни, че трябва да ходя пак в Хисаря.
          Митков, свободната траялка действително вече е една. Шеркото сдало багажа!
          Време е и аз да покарам такова животно!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

            Митков, свободната траялка действително вече е една. Шеркото сдало багажа!
            нали..аз като му разправях на този той ми вика..аа само е влязла вода някъде за това изгаснало..та го завлякохме до хотела с едно въже..е гати 4 тактовите бънгии

            Коментар


            • #7
              Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

              ето и моя разказ с картинки..НЕ са много и са и с евтиндажан фотоапарат..който на всичкото отгоре бе мокър почти през цялото време..особенно от средата на деня на там се караше само в дъжд..е не прекалено силен..но все пак достатъчен ..за да не ти се вади фотоапарат
              историята този път започна в събота в 4 часа сутринта ..рано рано тръгнах защото Жоро ме предупреди че австрийците казали 9,00 че тръгвали -а при тях уж нямало хънта мънта
              за това гледах да съм на време там да не се излагами..и за доказателство прилагам и снимка-на която се вижда в колко часа съм бил на светофарите за несебър..да не каже Жоро че съм несериозен !


              ..след 2-3 часа ето такава гледка..най после стигнах до:

              момента да видя и ето това


              -сутрин над влас.. между другото не мога да не вметна че въпреки че само преди година бях там..едва познах района..такъв строителен ентусиазъм кипи край слънчев бряг и влас ..какъвто не е имало от..строежа на пирамидите на сам
              -построени са такива дворци за една година че.. ..и на цар Соломон биха му харесали за лятна резиденция
              ..а надписи -"апартаменти от 30 000 евро"-се срещат по през няколко метра ..то на такава евтиния ..как да не се изкуси човек..понакупих няколко че нямаха дребни да ми развалят па и да поубия малко време че..нещо австрийците спяха здрав сън..никви се не виждаха-моторите обаче бяха там -строени





              ..хмм уж много биле точни австрийците-9,00 -имаше събудени 2-ма 3 ма само а за тръгване и дума и лаф не е ставало
              по едно време се поизнизаха и след като позакусихме..се видяхме с валтер и каза в 10 00 да съм готов за тръгване като ме предупреди че резервоарите са само по 3 литра за това задължително да си взема раницата и 1 шише резервен бензин
              ..все пак и 10 00 се каза прекалено оптимистичен вариант но ..горе долу там някъде тръгнахме
              -чудех се кой от моторетките ще ми дадат на мене


              ама -разбира се..че тоя с номер 1 ..макар че всъщтност това не е точно номер а нещо като напомняне че -Доуг Лампкин е станал световен шампион с такъв мотор в далечната вече 1996 година ..естественно има и подпис на батето Доуг под 1 ницата



              както и да е -подпитаха ме -карал ли съм такъв мотор ..казах им че не съм и те с насмешка и предвкусвайки каква забава ги чака ми викат-нищо сега ти е за първи път-гледай да се кефиш
              -лелее викам си тия ще ми скрият шайбите и примиренчески потеглих
              ..разбира се още от начало като тръгнах взех да пробвам да вкарвам разни челъми..обаче -в началото е много странно като се качиш..мотора не само че няма седалка ами и тежеста му е много специфично преразпределена -да не говорим че нямаш никаква опора за колената и всъщтност изцяло трябва да балансираш на крака а и на всичкото отгоре кормилото е доста ниско разположено през цялото време стоиш доста сгънат напред и преди да си намериш точната стойка кръста ти вече е умалял ..мерака обаче кво ли не прави..стараех се да наблюдавам и имитирам стойката на тези които забелязах че карат по добре..и постепенно взе да се получава

              да ама след много кратко излизане от влас директно се хакнахме в триал пътечка..слалом между дърветата -по бая-стръмен наклон като на това отгоре отдолу вместо почва -търкалящи се камъни..нещо като на ясеновската пътека лятото на узана само че в доста по тежък вариант ..триалката обаче е като трактор-без да буксува съвсем лесно и контролируемо си катери уверено нагоре..като единственното трудно в началото е да уцелиш точната скорост на която трябва да я караш защото по принцип с нея се тръгва на 2-ра 3 та -първа е много много бавна а двигателя дърпа предимно от ниски и от това на което ние казваме -средни по натам не може и да вдигне даже ..но пък то и няма нужда



              -горе поляната след края на пътеката-в далечината виждате полуострова на несебър



              хмм до тук добре си помислих ..качих се с първата група и то без да закъсвам..за всеобщо учудване на домакините

              от там след малко слалом из шубраците се бухнахме на едни други пътечки -този път на спускане -пак каменисти и доста стръмни
              като докато се изчаквахме на една полянка ..ме попитаха как ми се струва..казах им че така като гледам-това е мотоспорт за аристократи..караш си тихичко и кротичко-радваш се на красотите без да пречиш при това на никой нито с шум нито с прахоляци



              стигайки ето тук обаче -ме погледнаха някак по загрижено -говорят си помежду си-тоз българина ще може ли от тук да минем с него ..а аз само им се усмихвам шиирооко щото с немския..


              ..не усещате ли -леко присмех в този поглед ..въобще май не вярваше че ще успея да премина с тях




              -пътеката по едни е такива камънаци слиза-на брега на морето..като в началото минава по едни сипеи..но не е чак толкова страшно де..трябваше да ида с кдх са -да видят че и с ендуро мотор става



              -а от тука натам вече и триалките..не помагат



              тука обаче -точно на брега е имало построена-къща



              .хмм вече обаче взех да се чуствам по уверен на триалката и почнах да измислям щуротии


              познайте този кадър от къде е






              м да -точно от там..реших че е срамота да не се поразгледа къщата отвътре..нали сме с триалки



              ..много интересно -стълбите не са много трудни -на практика и с ендуро ще се мине лесно-проблема е че все пак ендурото му трябва малко засилка която тук нямаше но -триалката -със старт от място директно по стълбите и то на 2-ра скорост се качва при това уверено..е разбира се иска баланс и боравене с полусъединителя защото скороста не е голяма ..съединителите им обаче-са просто..СТРААОТНИ -всички са с хидравлични съединители които и с кутрето можеш да ги натиснеш а увличане или нещо подобно докато си на скорост и на съединител е нулево ..или поне много близо



              -в това време най добрият от групата-който всъщтност ми е колега по професия ..също взе да върти наоколо






              -валтер-шефа на дезерт дрийм..доказва че дори и над 60 годишната
              му възраст не е пречка да кара триал ..между другото отслабнал е и се е стегнал спрямо миналия път като го видях..евала

              малко след това се проведе кратко съвещание -след което решихме да се качим обратно по една подобна пътечка



              ..няколко души между които и аз ..се качихме сравнително лесно..но имаше и такива които доказаха че и триалките могат да се бутат



              ..опаа-този по принцип каза че кара ктм 525 и триалката му даваше зор..иначе е голям пичага


              -вече сме горе за снимка



              ..по натам -пак по подобни криви качвания и придържайки се и към брега продължихме да въртим..бавно приближавайки нос емине..тука обаче постепенно взе да прикапва вс по сериозно и дъжд и вече взех да не вадя много фотоапарата -а в по ускорен ход се изнесохме и не след дълго време -вече мокри до кости се избухахме в едно кръчменце..да се подсушиме и да похапнем






              .. на вън дъжда взе да се усилва все повече ..а вътре бе така топло и уютно и сладките приказки така добре потръгнаха ..а пайнерките така добре припяваха от телевизора.. че на никой..май не му се ставаше

              ..все пак се изнисахме по едно време след което пък имаше много интересни каскади ..никой вече не снимаше обаче ..малко след това пробвах и новите ГАС ГАС и да ви кажа -много се накефих ..този старият който карах преди това ми се стори с пъти по зле..тези новите вече имат под 70кг сухо тегло а са и доста по мощтни ..окачването също им е много по добро и е е гати кефа да ги караш..с една такава и подивах известно време ..целия станах вода но кефа беше много голям..завои на предна ли на задна гума и минаване през какви ли не места -включително -пейки и маси е като детска игра за тия по новите триалки
              ..снимки обаче -няма ..но пък предполагам Жоро тия дни ще пусне много по хубави такива..

              накрая деня завърши не много добре -особенно за 1 динственната 4 тактова триалка шерко320 -която караше водача на групата..гръмна няколко пъти през ауспухът и спря насред дъждът ..още като я видях как спря ми стана ясно че няма да тръгне..човека вика аа намокрила се е ..викам му -френд поненай малко свещт ти е избила ..той вика аа лошо щото аз забравих да си взема резервна от австрия ..ами то тука във всяка бакалия ги има си помислих- свещите за шерко 320 ..та -няма страшно де-другия път пак шерко си купи 4 тактов

              Коментар


              • #8
                Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                браво братчед,хубави и интересни кадри ......предчувствам че скоро в гаража ти ще има и една триалка
                пожелавам ти го
                "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                MG Racing Team

                Коментар


                • #9
                  Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                  Пфффф... как ми са докара траял с мотооор
                  [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #10
                    Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                    Всъщност чак сега прочетах темата ( преди гледах само снимките, без да чета много, много к'во пише )
                    @mitkov, определено умееш да зарибяваш хората В момента съм по-надъхан за мото траял от всякога. Идеята на Австрийците да пополяризираш спорта в България е повече от добра, както и за диларството на Gas Gas ! Вярно е че докато потръгне, смисъл докато хората се зарибят, ще мине време, но съм убеден, че работата би потръгнала. Примерно аз до сега съм набил повече от 2000лв. в ---> колело за траял, смисъл зарибен съм, много се кефя на траял, така че, ако пробвам мото траял и се изкефя, напраово ме пиши в практикуващите го в България Малко ме е срам да си призная, че до сега съм се качвал само на скутерче, но за сметка на това пък карам същото нещо с колело, а до колкото разбрах от написаното от теб за мотора ( първите ти впечатления като си се качил ), останах с впечатление, че стоиката е аналогична с тази на байка за траял, смисъл ниска предница и краката ти са по-високо от обичайното, а гърба ти е почти хоризонтален като си прав. От снимковия материал видях, че повече сте карали в горите, ама пробва ли го някаде по ръбове в градски.. или по скоро не градски ( щото едва ли някой ще ви даде да чупите ръбовете в града ), ами изкуствено направени препядствия
                    [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                    [/URL]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Триал байк

                      ..тия дни реших да поизкарам триалката да намеря някакви маршрути по като за нея
                      ..до сега не я бях пробвал така из гората и на места дето не съм минавал с друг мотор..
                      има едно маршрутче обаче ..дето от години си го заглеждам и си мечтая че ако взема триалка ще го пробвам.. но до сега с ендуро не го бях пробвал..щото ми изглеждаше прекалено кофти ..не че е опасно..ами много е стръмно ронливо и няма никакво място да се засилиш и има и много препятствия нагоре
                      ..оня ден с триалката обаче..ха оттука ха отт там и стигнах до него....викам-чакай пък да видя кво ще стане
                      ..и..кво да ви кажа-тва триалките били..е гати кефа
                      ..качих се догоре..макар че..накрая на маршрута бях чисто чисто мокър от пот то тия пушини триалките няма и как да ги буташ..те са толкова леки че слезеш ли от тях и само буксуват..
                      голям зор бе но..излезнах



                      ..това всъщтност е снимка от първата една трета от маршрута около 100тина метра над реката/която е отбелязана със стрелкичката/.. по нагоре вече става и опасничко и се изморих и хич не ми бе до снимки от снимката надолу не знам дали личи нещо че е с вга камера..но там където е стрелкичката това е река и от там нагоре се тръгва..ако някой успее сам без чужда помощ да стигне до горе с ендуро мотор ..а не с триалка..ще го призная просто за номбър уан ..направо е почти отвесно ронливо меко на места със шума и кал



                      ..снимка горе на върха на склона..тука вече и обектива на камерата е бил изпотен и снимката е мъглива ..




                      ..триалката обаче е свежа и ..все едно нищо не се е случило...макар че и на нея вентилатора и фуча през почти цялото време на качването

                      ето от тук нагоре започва маршрута




                      ..между другото ..вече я карам и с каска за триал..един приятел който живее в испания като си идваше лятото ми я донесе подарък ..доста е лека и много вентилирана..може цял ден да ти стои на главата без да завриш..

                      Коментар


                      • #12
                        До: РАЗХОДКИ ПРИКЛЮЧЕНИЯ И МАРШРУТИ С ТРИАЛКИ

                        Митков,монтесата дет си я карал е много по нова от тазигодина дето си я посочил.След 2001 е
                        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                        Коментар


                        • #13
                          От: РАЗХОДКИ ПРИКЛЮЧЕНИЯ И МАРШРУТИ С ТРИАЛКИ

                          Айде да направя още един опита да поразмърдам раздела,че тука даже и муха не прехвръква вече Няколко клипа от почивните ми дни,в които си направих малко разходки с траялката.Още съм на вълна ендуро и всеки път,като изляза уж да се уча на траялските трикове хващам пътеките, които не можех да ги взема с сузукито Малко ми е трудно още с по острите нагорнища и извращения,които катеря.На горе няма проблем,но запъна ли се някаде потеглянето става леко зор....мн се дига тая предница Та стига толкоз приказки ето и няколко клипа(от тубата са,че ма домързя да ги качвам и тука )

                          Първо,едно прескачане на паднало дръвче,не много високо,но все пак се почва от най лесното
                          http://www.youtube.com/watch?v=73hWZYrND6Y&feature=plcp

                          Следващите няколко са от Еленовата скала.Аз я знам само така,мисля че имаше и друго име ама не се сещам.Ако не се лъжа,част от трака на крейзитата минаваше от тука Имаше леки спънки,но на места имаше разорана пръст и гумата се озори.На камерата не се вижда,ама си е бая стръмничко
                          http://www.youtube.com/watch?v=4DNkzWTwNqg&feature=plcp

                          http://www.youtube.com/watch?v=PLt2a8397o8&feature=plcp

                          А тоя е последния напън Даже и музичка му сложих
                          http://www.youtube.com/watch?v=4DP6Nx6orO4&feature=plcp

                          Това е пътеката която намерих като се качих горе и карах по нея.
                          http://www.youtube.com/watch?v=zW-SSaWNrjo&feature=plcp

                          Това за сега.Дано леко да размърдам подфорума.Скоро и още!!!
                          Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                          Коментар


                          • #14
                            От: РАЗХОДКИ ПРИКЛЮЧЕНИЯ И МАРШРУТИ С ТРИАЛКИ

                            Скалите над Крънската бара ги зная като,Скалите на Брандауер,много са интересни,пробвал съм ги от най кривото място и успях да ги кача с ендуро.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: С Жоро и австрийците на Свети Влас - бърз репортаж

                              От къде може да се купи траялка.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X