Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Импулсно захранване, казваш? А колко от тях издържат дълго на половин период? Особено тези с PFC?
    Не сещам за някаква причина за особена тревога. PFC-то ще има повишени пулсации.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Варистори, казваш - пробвал ли си да ремонтираш уред с гръмнал варистор вътре? Аз съм, защото все някой се опитва да включи нещо настроено за 110 на 220. Неблагодарна работа.
    В общия случай, сменяме предпазителя, ако не сме скръндзи и варистора и сме ОК. Естествено има и изключения.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Телевизор - обикновен, не LCD или плазмен - има размагнитваща намотка, която се задейства при включване. Задачка с интересен резултат - пусни изправено напрежение на размагнитващата намотка...
    Сменяме бушончето.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Не сещам за някаква причина за особена тревога. PFC-то ще има повишени пулсации.
      Толкова, че ако е умно, ще спре. Ако не е, имаме brownout overheat на повишаващата верига.

      В общия случай, сменяме предпазителя, ако не сме скръндзи и варистора и сме ОК. Естествено има и изключения.
      Аз само изключенията съм виждал. Изглеждат като пръснат на парченца варистор и опушена до къси съединения платка.

      Варисторът и предпазителят са средства против пожар. Почти няма случай да са опазили електронен прибор, освен от себе си.

      Сменяме бушончето.
      ...и кинескопа, повече не подлежи на размагнитване. Няма такава петниста чума!

      Коментар


      • #18
        До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        На първо време, си постави контролен електромер вътре. Него ще можеш да го гледаш, без да видят разбойниците. Като хванеш разлика с официалния, ще мислим за ответни мерки.
        Разлика има, защото за 24 ч. с включени едни и същи консуматори има голяма разлика-до 50%.
        Последно редактирано от Ясен; 12-03-09, 15:32.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Разлика има, защото за 24 ч. с включени едни и същи консуматори има голяма разлика-до 50%.
          Това още нищо не значи. Как едни и същи консуматори? Едни и същи отоплителни уреди или климатици ще консумират много различно, ако навън температурата е различна. Един хладилник може да си измени средната консумация 20 пъти, ако почнеш да го отваряш през 10 минути. Бойлерът може да е включен, но ако не му точиш топлата вода, той харчи съвсем малко, за да поддържа температурата вътре.

          Затова ти казвам за допълнителен електромер. Сега е лесно да се намерят, защото електроразпределенията масово ги сменят и старите ги дават на собствениците, а те обикновено са наред. Единственият фокус е, че трябва да е монтиран вертикално, иначе показва глупости.

          Коментар


          • #20
            До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Това още нищо не значи. Как едни и същи консуматори? Едни и същи отоплителни уреди или климатици ще консумират много различно, ако навън температурата е различна. Един хладилник може да си измени средната консумация 20 пъти, ако почнеш да го отваряш през 10 минути. Бойлерът може да е включен, но ако не му точиш топлата вода, той харчи съвсем малко, за да поддържа температурата вътре.

            Затова ти казвам за допълнителен електромер. Сега е лесно да се намерят, защото електроразпределенията масово ги сменят и старите ги дават на собствениците, а те обикновено са наред. Единственият фокус е, че трябва да е монтиран вертикално, иначе показва глупости.
            Да ясни са ми тези неща, но във времето на измерването не е включван климатика, електрически бойлер и отоплителни уреди нямам, температурата навън, както и дължината на деня са почти еднакви, консуматорите са компютри, кафемашина, осветление и циркулационна помпа вкл. на първа степен, която не се изключва цял сезон и аквариум с лампа, нагревател и аератор.
            А сега мисля как да унищожа гипс картона на стената, за да вържа собствен електромер.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Толкова, че ако е умно, ще спре. Ако не е, имаме brownout overheat на повишаващата верига.
              Ако сработи защитата - няма щети. А за прегряването... едва ли. Няма активен PFC без контрол на тока, та не виждам как ще стане.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Аз само изключенията съм виждал. Изглеждат като пръснат на парченца варистор и опушена до къси съединения платка.

              Варисторът и предпазителят са средства против пожар. Почти няма случай да са опазили електронен прибор, освен от себе си.
              Явно е въпрос на опит. Аз дъм виждал доста уреди оцелели благодарение на варистора. Доста често даже не се и вижда, варисторът си е свършил работата и понеже нищо не е изгоряло, овъглено или взривено, никой не е разбрал, че по мрежата е имало аномалии.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...и кинескопа, повече не подлежи на размагнитване. Няма такава петниста чума!
              За да стане телевизорът от цветен на шарен ,освен постоянното напрежение с което ще го тормозиш трябва и още някои фактори да са в твоя полза, например термисторът за размагнитване да е студен за да пусне по-сериозен ток през размагнитващата бобина. Казано иначе, трябва да чакаш да ти се подредят звездите...

              Та, повечето от изброените от теб очаквани дефекти са в сферата на частни случаи... може би... евентуално... ако звездите...

              Кажи сега за тиристорите?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                Явно съм си роден с късмет.

                А тиристорите - настройваш ги с проста схемка да включват близо до максимума на напрежението в полупериода. Така (с резки фронтове и ниско средно напрежение) се горят входящи изправители и филтрови кондензатори (пералня).

                Коментар


                • #23
                  До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                  Привет!
                  Браво бе...баси пичовете дето сте...ще следя темата с интерес...
                  Аз моя проблем го реших по друг начин... с бой сори за спама, но...
                  Сега също имам някой съмнения само, че трябва да проверя туй онуй и ще докладвам и поискам компетентен съвет...
                  Радвам се, че ви има...
                  Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                  .................................................................................................
                  Е. Абу

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                    Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
                    ...трябва да проверя туй онуй и ще докладвам и поискам компетентен съвет...
                    Давай. Щом е да за острел на вредния дивеч, насреща сме.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...А тиристорите - настройваш ги с проста схемка да включват близо до максимума на напрежението в полупериода. Така (с резки фронтове и ниско средно напрежение) се горят входящи изправители и филтрови кондензатори (пералня).
                      Казано иначе, описал си фазов регуатор. Ако очакваш да умре изправителя на някое импулсно, тегава работа. Всички които не са направени хептен пестеливо - демек нормалните, имат входни филтри, та не очаквай фронтовете да са много стръмни след тях.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                        колеги,вземете един магнетрон от микровълнова печка и сателитна антена,на мястото на приемниците слагате магнетрона ,всичко гори вервайте,особено телевизори и радиоточки.
                        ама не е хубаво "крадеца" да си е вкъщи защото лъчението е сериозно!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          колеги,вземете един магнетрон от микровълнова печка и сателитна антена,на мястото на приемниците слагате магнетрона ,всичко гори вервайте,особено телевизори и радиоточки.
                          ама не е хубаво "крадеца" да си е вкъщи защото лъчението е сериозно!
                          Това е много опасно за непредсказуем брой хора. И незаконно, за разлика от описаните досега мерки, в които промени се правят само по собствената инсталация.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                            ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, че всички тези описани мерки са второстепенни. Преди всичко, кражбата на електроенергия е, ами, кражба. Като такава се преследва от законите по определен ред.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, че всички тези описани мерки са второстепенни. Преди всичко, кражбата на електроенергия е, ами, кражба. Като такава се преследва от законите по определен ред.
                              Да ама в тези конкретни случаи е недоказуема! Защото ел. енергията е приравнена към движимите вещи и до нейното заплащане е собственост на енергоразпределителното дружество. А в нашия случай аз вече съм си я платил и просто съм споделил част от нея със съседа. Дори и да установя, че има връзка м/у моята и ел. инсталация на съседа пак не мога да докажа колко KWH е откраднато и кой точно е извършителя на престъплението. Защото нак. отговорност е лична. Ако се стигне до дело аз пак нищо не мога да докажа. Може да се появи вещо лице, което да направи заключение, че не съседа е крал от мен, а аз съм крал от него.
                              Нека се включат АДВОКАТИ и др. юристи пишещи във форума, за да ме поправят, ако греша.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кражби на ток от домашна инсталация и борба с тях

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Да ама в тези конкретни случаи е недоказуема! Защото ел. енергията е приравнена към движимите вещи и до нейното заплащане е собственост на енергоразпределителното дружество. А в нашия случай аз вече съм си я платил и просто съм споделил част от нея със съседа. Дори и да установя, че има връзка м/у моята и ел. инсталация на съседа пак не мога да докажа колко KWH е откраднато и кой точно е извършителя на престъплението. Защото нак. отговорност е лична. Ако се стигне до дело аз пак нищо не мога да докажа. Може да се появи вещо лице, което да направи заключение, че не съседа е крал от мен, а аз съм крал от него.
                                Нека се включат АДВОКАТИ и др. юристи пишещи във форума, за да ме поправят, ако греша.
                                И е доказуемо, и методика има за определяне на количеството, и за посоката на кражбата. Това, че си я "платил и споделил" не прави деянието законно, освен ако изрично не си одобрил "споделянето". Просто си потърпевш ти, а не електроразпределението.

                                Все едно съседа да се протегне през балкона и да си вземе зелка-две от бидончето ти, без да си му разрешил. Е кражба си е.

                                Такова разследване, особено ако си правил от съвременните ремонти (с много слоеве върху бетона), а кабелите не са в тръби, е трудна работа. И разрушителна. Може да се прилагат и хитрини, но те са точно това - хитрини. Измислят се и се прилагат на място, от човек, който знае какво прави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X