Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителен запас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хранителен запас

    Напоследък започнах да се замислям да направя запас от някои насъщни храни, защото постоянните мрачни прогнози за задълбочаване на кризата взеха да ме плашат. Все пак имам две деца и малко основни храни допълнително няма да са излишни. Вълнува ме, знае ли някои важни условия за ПО-ДЪЛГОТО съхранение на основни храни като брашно, ориз, боб, макарони и т.н, както и идеи какво би трябвало да включва един такъв основен запас.

  • #2
    До: Хранителен запас

    Първоначално публикуван от Viki Преглед на мнение
    Напоследък започнах да се замислям да направя запас от някои насъщни храни, защото постоянните мрачни прогнози за задълбочаване на кризата взеха да ме плашат. Все пак имам две деца и малко основни храни допълнително няма да са излишни. Вълнува ме, знае ли някои важни условия за ПО-ДЪЛГОТО съхранение на основни храни като брашно, ориз, боб, макарони и т.н, както и идеи какво би трябвало да включва един такъв основен запас.
    Ориза ще го изядат гъгриците. Брашното май също.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Хранителен запас

      Това за какво? Ако е за спасяване от някакво покачване на цени-не си струва. А ако се страхуваш, че може да настъпи световен глад, та да си подготвен, не се бой, няма да има. Поне в срок в който скътаните храни да се запазят годни за консумация.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        До: Хранителен запас

        Събирай левчета, отсега нататък ще ти носят брашно пред вратата, за все по-малко левчета...

        Тия кризи, не са като ония - нашите от едно време!

        Коментар


        • #5
          До: Хранителен запас

          Корабът потъва контролирано .

          Не се занимавайте с глупости, ако се стигне до там, че всички наоколо са гладни, това че имате запас ще създаде повече ядове отколкото преимущества!

          Коментар


          • #6
            До: Хранителен запас

            демек събирай не продоволствие, а патрони ? пак по нашия човек Беркем
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              До: Хранителен запас

              По-скоро ще ти е от полза "бурканбанк" в най-натурален вид
              SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
              0878299791

              Коментар


              • #8
                До: Хранителен запас

                Колко много идеи ! Знам, че въпроса за запас е много особен и аз съм се замисляла има ли смисъл. Знам, че нещата ако се объркат, не може да се "ОЦЕЛЕЕ" с един домашен запас. Това ми прилича малко на спора, които сме водили с наши приятели има ли смисъл на разходка на Витоша да си взимаш храна и вода. Аз казвам има - не знаеш какво може да те очаква - планина е все пак. Но има хора, които тръгват с ръце в джоба. Защото "е, виж къде е" " е, времето е супер" ... Обаче нещата много бързо се обръщат и после "олеле".
                А иначе другите варианти като запас от патрони () бурканбанк и левчета също са напълно валидни и без тях не става.

                Коментар


                • #9
                  До: Хранителен запас

                  Интересува ме знае ли някой условията за по-дълго съхранение на основни храни като брашно, ориз, боб и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хранителен запас

                    Първоначално публикуван от Viki Преглед на мнение
                    Интересува ме знае ли някой условията за по-дълго съхранение на основни храни като брашно, ориз, боб и т.н.
                    На тъмно и сухо место.В боба за да не го ядат гъгриците наслагай някакви железни неща(бягат от желязото) някога така са правили.Ако имаш фризер доста от продуктите стават и за там.Даже и хляб става .Слагаш в наелонов плик и във фризера.Като го размразиш е като нов(познавам един особняк прави такива работи) И най добре периодически подменяш запасите.Полека,лека изяждаш старите и подменяш с нови.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хранителен запас

                      Да, благодаря за съвета. А за боба някой казват,че е добре да се съхранява в хартиен кашон, други, че е по-добре в стъклен буркан (след като е изсушен). Как е по-добре?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хранителен запас

                        Първоначално публикуван от Viki Преглед на мнение
                        Да, благодаря за съвета. А за боба някой казват,че е добре да се съхранява в хартиен кашон, други, че е по-добре в стъклен буркан (след като е изсушен). Как е по-добре?
                        Ако нямат достъп до него гризачи и други вредители мисля че в кашон ще е по- добре.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хранителен запас

                          Вий не сте наред
                          Няма никакъв смисъл в запасяването с продоволствие, ей така-щото може да има някаква криза.
                          Вики, ако токова много искаш да осигуриш прехраната на семейството си, по-добре се научи как се обработва земя, и се вади реколта.
                          Има много по-голям смисъл, отколкото безсмисленото трупане на храни, които може и да не стават за ядене когато опреш до тях.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хранителен запас

                            По принцип, да се научи човек да отглежда някои зеленчуци, си е много полезно, според мен. За съжаление нямам възможност за това в момента, но бих опитала някои ден. А по въпроса за запас от някои насъщни храни, не знам защо само с евентуална криза го свързвате. Човек не знае кога какво може да се случи - не дай Боже по-тежко земетресение или нещо подобно...Не искам да звуча апокалиптично, по-скоро смятам, че е разумно да си има човек в дома малко повече количества от тези основни храни и затова ме интересува как бих могла успешно да ги съхранявам. В крайна сметка, ако не потрябват още по-добре .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хранителен запас

                              Както колегите казаха по-горе, ако имаш пари, не се безпокой, ще имаш и храна. Особено при земетресение, даже и да е много тежко, пази Боже
                              Зеленчуци? Не е зле, но само с тях? За преживяване е нужна енергията получавана от храната, а в зеленчуците тя е малко. За разлика от витамините, но това е друга тема. Правилно си се ориентирала към зърнените храни и техните производни, но както се оказа, техният срок на трайност не е особено голям

                              А дразненето от думата "криза" е неуместно-тя се съдържа в началният пост по темата...
                              Поздрави, и научете се как да реколтирате пшеница и царевица. Там е истината към оцеляването в криза.

                              Ооооу, ама тя царевицата иска копане, а тогава слънцето е доста силно! Съжалявам, трупайте макарони.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X