Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Лада Нива

    Значи проблема е едно много странно тресене/люлеене като карам с 40-50км след това изчезва. Мисля че е нещо от раздатката защото при същата скорост целия скоростен лост играе или нещо от кардана.

  • #2
    И аз имах подобен проблем с Нивата.Смених всички карета на карданите и на малкото карданче между скоростната и раздатката.Може да смениш и това гуменото на скоростната кутия и тампоните на раздатката и трябва да изчезнат вибрацийте и тресенето.Поне при мен се оправи и няма проблем въпреки че Нивата е доста стара.Успех

    Коментар


    • #3
      А лесно ли се сменят или ще трябва да ходи в сервиз.

      Виждам че си от Варна от къде е най добре да купя всичките гарнитури и тампони от Арарат или от друго място например до гарата има един магазин за Лада в една уличка ?

      Коментар


      • #4
        На РК може хич да не е лесно и да се откъснат шпилките.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          На РК може хич да не е лесно и да се откъснат шпилките.
          На служебната оня ден ми се откъсна дясната шпилка на тампона при 100 км/ч. Добре,че раздатката е на рамка и държейки лоста да не увисва се прибрах.Сега временно карам с трупче м/у раздатката и рамката
          Направи си рамка за раздатката и вибрациите доста намаляват.

          Коментар


          • #6
            Незнам дали е точно за тук въпроса, но да Ви попитам.Смених съединител на нивата и почна да ми тресе на бавни.Не съм центрирал раздатката,защото нямах подемник.Сложих я както си беше щото се е отпечатало върху боята.Дали тресе от раздатката? А между другото колата е почти нова 5000км. , така че изклучвам да е нещо друго ама знае ли човек все пак е нива
            4x4=16

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от _Ka3aKa_
              А лесно ли се сменят или ще трябва да ходи в сервиз.

              Виждам че си от Варна от къде е най добре да купя всичките гарнитури и тампони от Арарат или от друго място например до гарата има един магазин за Лада в една уличка ?
              Не е трудна смяната-аз си ги сменям сам-поне на мен не ми е трудно.Най добре купи всичко от АРАРАТ до автогарата/срещу гробището магазина/-поне аз от този магазин съм много доволен от качеството на частите.Ето ти и тел.052 502909 и e-mail:ararat97@abv.bg Магазина в улицата до ж.п.гарата продава части менте и се чупят много бързо-аз от там си купувах карета за полуоските на Нивата и се прецакаха бързо-проблема е в производството на частите-ФАЛШИВИ са.
              Смени всички карета и тампоните на раздатката и сигурно ще се оправи.Дори и да скъсаш шпилките на раздатката-това не трябва да те плаши-пробиваш с дрелка през купето и слагаш една планка отвътре-за да е по здраво-и няма да имаш проблеми-аз така съм го направил-нямам шпилки-пробито е и отвътре е с планка от шина и от двете страни и на самата раздатка където е ухото с гуменият тампон-понеже самото ухо което държи тампона/и раздатката/е алуминиево-аз съм сложил върху алуминият огъната по ухото шина 5 мм-евентуално ако се спука алуминият в гората или полето-да мога да се прибера и да не увисне раздатката.Карам така 4 години и няма проблеми-ако ти се занимава-направи го-добре е и е здраво.Успехи с ремонта-не е сложно-ще се оправи

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от VAZil
                и почна да ми тресе на бавни.
                Според мен е нормално да тресе на бавните.Аз не съм виждал Нива да не тресе изобщо-а и бавните не се ползват много често-но все пак-центровай раздатката-най добре на подемник.

                Коментар


                • #9
                  Ами ще я центрирам и ще видим как е дано се оправи.
                  4x4=16

                  Коментар


                  • #10
                    Виж в систематизирана информация за 4х4 във форума,там всичко си пише.
                    NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      Ok.
                      4x4=16

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X