Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

    Може би едно уики (Wiki) ще е идеално за целта, но пък от друга страна си е много работа, да се извлече и синтезира толкова много информация.

    Коментар


    • #62
      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
      Колеги, моля, следете развитието на темата тук

      Напомням ви, че целта е темата да даде достатъчна информация на потребителите, които тепърва "прохождат" в тази материя
      То хубаво даже похвално е това дето го правите , ама аз като един
      истински начинаещ `и тепърва прохождащ` просто не мога да я прочета
      темата - нямам права за достъп щото съм начинаещ.
      Нещо като порочен кръг се получава май.

      Коментар


      • #63
        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

        Нищо по-лесно от това да добиете права..., или напишете поне едно смислено мнение на каквато и да е тема което да е полезно на другите... ако ще и рецепта за баница да е... Идете на която и да е доброволна акция организирана тук..., помогнете в някоя инициатива организирана тук..., намерете си поне един активен участник който да ви даде референция... и т.н. С други думи направете каквото и да е в полза на другите...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #64
          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          I.1 Мога ли, ако ми писне, или ако остана без пари, да продам подготвения за офроуд джип за парите, които той е струвал на мен? За 1/2 от тях? За 1/4 от тях? За 1/10 от тях?
          Отговори: Не. Не. Не. Според късмета. Джипът не е инвестиция.
          Да колега много си прав,но и нова кола да си купиш е същата работа:Нова S500 е около 180 000лв,на 5 години е 50 000лв.Офроуда доставя огромно удоволствие и времето,което прекарваш да си стягаш джипа и да го тунинговаш се чувстваш добре,а после в гората.Това с пари не можеш да си го купиш.

          Коментар


          • #65
            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

            Следя тази тема с голям интерес, защото и аз съм един от тези лъици за който я пишете. Веднаж пробвах да питам и ме отрязаха с отговора Чети, та аз това го правя цял месец и още имам много въпроси на който не съм намерил отговорите. Както и един колега тук каза като напишеш LSD или хубове или други неща не излиза нищо. И тъка си чета ли чета и не мога да разбера коя машина ще ми свърши работа, Витара ли, Паджеро ли. Ще съм благодарен и ако получа права да чета това което вече е до някаква степен синтезирано.
            Благодаря предварително

            Коментар


            • #66
              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

              Първоначално публикуван от tiguan Преглед на мнение
              Следя тази тема с голям интерес, защото и аз съм един от тези лъици за който я пишете. Веднаж пробвах да питам и ме отрязаха с отговора Чети, та аз това го правя цял месец и още имам много въпроси на който не съм намерил отговорите. Както и един колега тук каза като напишеш LSD или хубове или други неща не излиза нищо. И тъка си чета ли чета и не мога да разбера коя машина ще ми свърши работа, Витара ли, Паджеро ли. Ще съм благодарен и ако получа права да чета това което вече е до някаква степен синтезирано.
              Благодаря предварително
              всяка си има своите предимства витарата - кяса база . късо междуосие.малки килограми-много проходима само дето ако имаш камани в бъбреците на сто процента ще ти се разбият паджеро-по голямо междуосие повече килограми-по малка проходимост.комфорта в пъти по добър
              ЕКШЪНА ЗАПОЧВА ТАМ КАДЕТО СВЪРШВА ПЪТЯ

              Коментар


              • #67
                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                Благодаря колега след доста четене из форума вече си промених мнението и почнах да се замислям за нисан патрол или пък тойота ленд крузар, видях че има такива който се продават тук във форума

                Коментар


                • #68
                  До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                  Първоначално публикуван от tiguan Преглед на мнение
                  Благодаря колега след доста четене из форума вече си промених мнението и почнах да се замислям за нисан патрол или пък тойота ленд крузар, видях че има такива който се продават тук във форума
                  Хубаво е, че сте от хората, които четат преди да хукнат.
                  Иначе, наистина има добре подготвени коли, които се продават тук, а и двете марки имат с какво да се похвалят по принцип. Другото - въпрос на твой избор и предпочитания.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #69
                    До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    Хубаво е, че сте от хората, които четат преди да хукнат.
                    Иначе, наистина има добре подготвени коли, които се продават тук, а и двете марки имат с какво да се похвалят по принцип. Другото - въпрос на твой избор и предпочитания.

                    Винаги съм на този принцип Като незнам питам. Особено като става дума за даване на пари, не съм почнал да ги копая все още, че да ги пилея с лека ръка

                    Коментар


                    • #70
                      До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                      Здарвейте.
                      Аз съм лаик по отношение на повечето неща в офроуда и доста ползена информация получих от Форума!
                      Искам само да включа уточнения за няколко неща, които прочетох в тази тема.
                      Съвет за аптечката : Противозмийски серум няма да ви свърши работа, не защото е специфичен за всяка отровна змия в БГ(в момента се произвежда и продава поливалентен), а защото изисква съхранение на 0-4 градуса температура.Ампула с адреналин обаче, ще свърши доста добра работа при ужилване и предизвикан анафилактичен шок от него.
                      Добре е да има и поне две бутилчици с кислородна вода - при дълбоки порязвания на ламарина, стъкло.Кръвотечението спира почти веднага.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                        аз все още не съм задавал никакви въпроси във форума, защото не искам да повтарям вече зададени въпроси или да питам неща който ще ви се сторят глупави.. затова сега чета какво са писали колегите преди да напиша каквото и да е, но най-важното: " Систематизирана информация и книги" не съм го прочел защото нямам достъп до него, затова и сега пускам това мое първо мнение. Не знам как се развива темата в окончателния и вариант и дали там има отговори на това кеото пиша, но за да не давам рецепта за вита баница или пък да пускам празно съобщение като спам, ще дам препоръка за темата като новак без знания за оф съгласен съм че трябва да се обяснява като на дете, затова просто нахвърляни думи като "ванти" "шнорхел" "шекели" и още повече фрази като "червячен диференциал" и "раздатка с демултипликатор и планетарен междуосев диференциал" са ми напълно непонятни, все едно на китайски чета, затова най-добре слагайте обяснения към термините или линкове към тях за да може ние начинаещите да се просветим Успех!
                        Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
                        Георги Кандиларов 0889/705-106

                        Коментар


                        • #72
                          До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                          Първоначално публикуван от MMB Преглед на мнение
                          все едно на китайски чета, затова най-добре слагайте обяснения към термините или линкове към тях за да може ние начинаещите да се просветим Успех!
                          Прав си по принцип, но е много работа и става бавно, а и трудно може да се предвиди кой какво точно не знае. За всички тия китайски думички има теми и обяснения но намирането им е трудно ако не си свикнал с подредбата на Форума а и да си свикнал пак не е лесно. Четене и ровене трябва. Другия начин: Напиши си в профила от къде си, виж кои са ти съседи, къде се събират и иди се запознай с тях. Така се учи най лесно.
                          Поздрави.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #73
                            До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                            Първоначално публикуван от MMB Преглед на мнение
                            аз все още не съм задавал никакви въпроси във форума, защото не искам да повтарям вече зададени въпроси или да питам неща който ще ви се сторят глупави.. затова сега чета какво са писали колегите преди да напиша каквото и да е, но най-важното: " Систематизирана информация и книги" не съм го прочел защото нямам достъп до него, затова и сега пускам това мое първо мнение. Не знам как се развива темата в окончателния и вариант и дали там има отговори на това кеото пиша, но за да не давам рецепта за вита баница или пък да пускам празно съобщение като спам, ще дам препоръка за темата като новак без знания за оф съгласен съм че трябва да се обяснява като на дете, затова просто нахвърляни думи като "ванти" "шнорхел" "шекели" и още повече фрази като "червячен диференциал" и "раздатка с демултипликатор и планетарен междуосев диференциал" са ми напълно непонятни, все едно на китайски чета, затова най-добре слагайте обяснения към термините или линкове към тях за да може ние начинаещите да се просветим Успех!
                            Четенето на китайски е интересно , термините които си посочил ("раздатка с демултипликатор и планетарен междуосев диференциал","червячен диференциал" и т.н.) ще ти станат ясни ако научиш устройството на автомобила макар, че планетарен междуосев диференциал и на мен не ми е ясен как точно изглежда.
                            Тази тема попринцит за да е разбираема трябва да бъде модерирана яко защото има много спам пък и се припокрива със стотици теми във форума.
                            Много хора си мислят че като си натруфят всъдехода с разни аксесоарчета като блокажи,компресори,ванти,шнорхели,портални мостове и много-много други същия ще тръгне сам да преодолява препятствията. Ами не е така,всичко зависи от задволанното устройство. На мен лично за колата ми трябва само лебедка,броня която да издържа леки удари и да поваля дръвчета и храсти,окачване с прилични ходове, тесни и високи гуми 50/50% ,другото са само препоръчителни аксесоари. Тук ще скочат много хора срещу мен ама то си е техен проблем.
                            Човек като си избира всъдеход за тежък офф-роуд гледа да има поне цели мостове ,шаси и раздатъчна кутия с понижаваща предавка.
                            100% блокаж и LSD знаят ли на какъв терен се ползва, шнорхела в кои случаи е подходящ и т.н. Темата трябва да е с друга насоченост според мен. Трябва да се посочва всеки възел или аксесоар каква работа изпълнява и за какви терени е подходящ. Гледал съм как се монтира ШНОРХЕЛ на автомобил за използване в горски условия а австралийците ги слагат защото преминават дълбоки реки. Много още примери мога да посоча ама много дълго ще стане ,и без това се олях.
                            Гледам че си от град Варна ,момчетата там си имат тема където се срещат и карат http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49159 http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=14797 http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=44824 http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=14667. Излез някой път с тях и със сигурност ще научиш какво означават китайските думички,ще разбереш как трябва да ти е оборудван автомобила и как се използват аксесоарите.
                            Надявам се че не съм бил досаден. Приятни емоции в Офф-роуд-а

                            Коментар


                            • #74
                              До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                              Благодаря за изчерпателното мнение. А тъй като темата е автомобили 4x4, би било добре да се засегне въпросът: кога се използва 4x4..? изхабява ли се по-бързо автомобилът и "вредно" ли е, или единствената особеност е, че се покачва разходът и се усилва шумът... Казаха ми, че 4x4 се използва, само когато е наистина необходимо, но аз пък съм виждал хората да си се движат перманентно на такъв режим по улиците... Сигурно има значение и какъв джип кара всеки. Аз съм с Vitara дб 99г.
                              Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
                              Георги Кандиларов 0889/705-106

                              Коментар


                              • #75
                                До: Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ) моля помогнете за допълване на темата!

                                Първоначално публикуван от MMB Преглед на мнение
                                Благодаря за изчерпателното мнение. А тъй като темата е автомобили 4x4, би било добре да се засегне въпросът: кога се използва 4x4..? изхабява ли се по-бързо автомобилът и "вредно" ли е, или единствената особеност е, че се покачва разходът и се усилва шумът... Казаха ми, че 4x4 се използва, само когато е наистина необходимо, но аз пък съм виждал хората да си се движат перманентно на такъв режим по улиците... Сигурно има значение и какъв джип кара всеки. Аз съм с Vitara дб 99г.
                                Съвсем без четене няма да стане. Точно този въпрос го има обсъден поне по 3-4 пъти във всеки от разделите по марки и още на няколко места.

                                Най-общо, ако единият от двата моста може да бъде изключен от силовото предаване (парт-тайм 4х4), той ТРЯБВА да бъде изключен повечето време. Има автомобили с друга конструкция (фул-тайм 4х4, с междуосев диференциал), които не предполагат изключване на мостове от задвижването и нямат ръчка точно за това.

                                Кой от двата варианта е твоята Витара - провери сам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X