Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промяна на собственост на МПС - усложнение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промяна на собственост на МПС - усложнение.

    Претстои ми закупуването на автомобил , но има едно усложнение - автомобила е със софийска регистрация , но не е минал прегледа на канала и е с временен талон и голям талон.Мисълта ми е , първо, така възможно ли е прехвърлянето, второ аз ще имам ли право да я мина през канала и трето , тези временни талони претпполагам имат краткосрочна валидност и вероятно е истекъл(от миналата година е) и ще имали висока глоба за това?Ако има някой по-навътре с нещата да ми каже с 2/3 думи за какво ще иде реч.

  • #2
    До: Промяна на собственос на мпс-усложнение.

    Малко не е ясно. Има голям талон - няма преглед. Не е минал годишен преглед? Най-добре собственика да си оправи документите. Правилникът казва: Ако колата не е представяна на год. преглед повече от 2 год, автоматично отпада от регистрация. При твоя случай ще има глоба - не знам каква (не ми се рови). А за покупка - никой не ти пречи! Особено ако се предлага "две за лев".
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Промяна на собственост на МПС - усложнение.

      Здравеи, колега! Съпругата на "nasori" ти отговаря, тъй като се занимавам на КАТ с автомобили или по-точно с техните документи, повече от 14 год.! Ти имаш голям талон и колата се прехвърля пред Нотариус и КАТ (навсякъде в страната) без проблем!!! Малкия - временен талон означава, че автомобила е српян от движение, тоест не е издържал техн. контролен преглед! И имаш право с него да управляваш автомобила с не повече от 40 км/ч, сам !!! Промяната собственост става безпроблемно като заявиш пред КАТ освен нея и пускане в движение! На малкия зелен талон (образец 27)отпред е упоменато до коя дата важи!

      ПП: Ако автомобила има някакви ограничения, поради което може да е с временен талон, то това ще бъде упоменато в големия талон, най - отдолу в ляво "ЗАБЕЛЕЖКА: ... ... ..." Разгледай го внимателно!
      Последно редактирано от Nasori; 13-03-09, 19:57. Причина: правопис

      Коментар


      • #4
        До: Промяна на собственост на МПС - усложнение.

        За съжаление няма отговор на въпроса: Има ли глоба и в какъв размер, защото срока на валидност на "малкия зелен талон", със сигурност, е изтекъл. Ако го пипнат да се движи така, ще го санкционират, като движение с нередовни документи. Ако не го пипнат, какво ще стане в КАТ, като заяви желанията си?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Промяна на собственост на МПС - усложнение.

          Иди в КАТ и питай преди да го купиш, но по-добре се откажи от тая покупка, освен ако не ти го дават на килограм.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Промяна на собственост на МПС - усложнение.

            Малко е късно предполагам за отговор, но да кажа и аз. С големия талон се изповядва сделката пред нотариуса. Това, че има временен талон не е проблем. Понеже автомобила явно ще пътува за провинция може да бъде удължен. Ако не сте си решили въпроса пишете за да ви кажа как точно.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X