Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Terios 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Terios 4x4

    Отскоро имам нова придобивка за лов и риболов-ДАЙХТСУ ТЕРИОС-Япония- производство 1998г.Не мога обаче да разбера как работи системата 4х4.
    Дали е постоянно включено или ако не,предният или задният мост работят постоянно.На таблото има бутон,на който е показан блокаж на двата диференциала.Ако някой е запознат с тези неща, моля да даде информация.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Daihatsu Terios 4x4

    Честито! Дълго да те радва и слуша!
    А иначе териоса мисля е с фултайм раздатка и междуосев диференциал. Бутона блокира този диф и въртящия момент става 50/50 за преден и заден мост. Когато блокажа е изключен, междинния диф прехвърля мощност там, където е нужна. На асвалт - задължително с изключен блокаж и винаги 4 еднакви гуми!

    Коментар


    • #3
      До: Daihatsu Terios 4x4

      Здравейте колеги! Крайно време беше да се вклуча и аз. Ходих в швейцария специално за джип. Критерия ри ми беше един,но не се получи. В края на краищата ми изпадна Дайхатсу-териос 99год. Нямах възможност много да го пробвам. Запалих го,1-ва,задна и това беше всичко.Платих го и утре очаквам да пристигне. Молбата ми към вас е какво на първо време трябва да проверя и сменя освен масла,ремъци и ролки.

      Коментар


      • #4
        До: Daihatsu Terios 4x4

        Ами стандартните проверки - предница, спирачки, кабели за високо напрежение. Задължително си смени маслата в скоростите, раздатката и дифовете. Смени и антифриза с "пресен" , виж за разни дребни течове на същия. Вярвам, че си проверил работата на раздатката, ако не си - направи го.То бавни няма, но виж дали включва и изключва блокировката на междуосевия диференциал. И айде в гората!
        Поздрави, честито и да се слушате, машинката е хубава и здрава!

        Коментар


        • #5
          От: Daihatsu Terios 4x4

          здр.ако имаш някакви въпроси относно териос,питай запознат съм изцяло с тази здрава машина,и части може да намериме за тях

          Коментар


          • #6
            От: Daihatsu Terios 4x4

            Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
            здр.ако имаш някакви въпроси относно териос,питай запознат съм изцяло с тази здрава машина,и части може да намериме за тях
            Може би са намерили отговорите вече. Темата е от преди 2 години и половина, но добре че имаш информация!
            П.П. Добре дошъл!
            Последно редактирано от edoors; 22-07-11, 22:49.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Daihatsu Terios 4x4

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Може би са намерили отговорите вече. Темата е от преди 2 години и половина, но добре че имаш информация!
              П.П. Добре дошъл!
              така е но всеки може да има проблем леко са капризни а ако се занимаваш като мен откакто са вкарани в БГ винаги мога да помогна с каквото и да е било

              Коментар


              • #8
                От: Daihatsu Terios 4x4

                От какъв характер са (капризите), на много от нас ще ни е интересно да споделиш.
                За Териуса има много малко писано.
                Би ли споделил нйкои по често срещани капризи.
                Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  От: Daihatsu Terios 4x4

                  много хора,които имат териос правят грешка сипват му каквото масло намерят ...... и после чао двигателче..... ако си собственик на териос пиши на лично

                  Коментар


                  • #10
                    От: Daihatsu Terios 4x4

                    Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                    много хора,които имат териос правят грешка сипват му каквото масло намерят ...... и после чао двигателче..... ако си собственик на териос пиши на лично
                    То май с повечето автомобили се случва нещо такова, като се заиграе човек с маслата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Daihatsu Terios 4x4

                      така е затова реших да напиша и ако мога да помогна на някой стига да имат желание .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Daihatsu Terios 4x4

                        Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                        много хора,които имат териос правят грешка сипват му каквото масло намерят ...... и после чао двигателче..... ако си собственик на териос пиши на лично
                        А, защо на лично? Нали тази тема е точно за Дайхацу Териос и да си помагаме със съвети и знания във форума. Или някай има интерес, колкото повече невежи, толкова повече прецакани двигатели и коли.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Daihatsu Terios 4x4

                          не е така от съображения за сигурност откъде да знам кой иска да получи информация

                          Коментар


                          • #14
                            От: Daihatsu Terios 4x4

                            Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                            така е затова реших да напиша и ако мога да помогна на някой стига да имат желание .
                            Пък и напиши от къде си.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Daihatsu Terios 4x4

                              Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                              не е така от съображения за сигурност откъде да знам кой иска да получи информация
                              А тя (инфомаpцията) е секpетна .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X