Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X, Y координати/Трансформиране от 1970

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

    К5 е зоната , около село Емона , ама колегат се оказа доста "имотен ' , и ми ги пращюаше на парче , само че след втория , аз вече нямам достъп до софтуера , че съм в отпуска и чак след месец , така че ако някой друг може да му помогне
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

      Географски координати
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

        Здравейте колеги,

        върнаха ми наскоро едни парцели из Дряновско. От поземлената комисия ми пратиха GPS координати, но не мога да ги намеря по тях. Нито авто навигацията, ни таблета, ни гугъла ги разбират изобщо. Зачетох се и разбрах, че те били Н на брой вида координати, па всеки си има особености т.е. не е за ламери кат мен. На мен обаче ми трябва бързичко да ги намеря, че орем и трябва да видя какво представляват, та стават ли да оране или не са некви чукаре. За да не занимавам целия форум, моля ако някой може да ги трансферира в нещо четабелно да ми драсне един ред на лично, моля. Предварително благодаря много!

        Та изпратените ми данни са в този вид 42°58 17.11'' 25°29 30.97''

        Поздрав и успешна седмица на всички!

        Коментар


        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

          копи-пейст в мапс.гоог......... и готовоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:aaaaaaa.jpg
Прегледи:1
Размер:201.6 КБ
ID:5480503
          Последно редактирано от bat_vanko; 08-05-13, 09:20.
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

            *аси... а защо не се получаваше до сега :-(

            Коментар


            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

              перфектно е, поклон! явно съм правила някаква елементарна, но упорита грешка при изписването на специалните символи и системата не ги е разпознавала. Поздрав!

              Коментар


              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                Въпрос , какво е това и с какво да го отворя.
                (.dbf) (.xml)

                Коментар


                • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                  Първоначално публикуван от veselinov_st Преглед на мнение
                  Въпрос , какво е това и с какво да го отворя.
                  (.dbf) (.xml)
                  .dbf - с Acces или DBF VIEWER, .xml - с браузър, който имаш на компа. Safari е добър вариант. Успех...!!!

                  Коментар


                  • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                    Ако има и .shp файл към тях, отваря се с Global Mapper (или QGis че е безплатен).
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                      Здравейте, темата не е коментирана скоро, но мисля че моят проблем е за нея.
                      Имам DWG файл направен чрез конвертиране от ZEM файл и кординатите в него са в 1970 г.
                      Ако взема две точки от него които принципно са на една и съща стойност в посока Изток(и двете би следвало да са абсплютен Север) и разлика в посоко Север-ЮГ около 240 метра и ги конвертирам с БГСТранс 4.2 от сайта на АК в БГС2005 UTM 34 зона кординатите които получавам са разминати 6.8 метра в посока Запад-Изток(т.е. вече правата м/у тях не е в посока Север). Пробвах и в двете зони и 34 и 35, разликата е че променя посоката на грешката, но и двете са грешни! За съжаление не мога да реша проблема сам, ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарен.

                      Коментар


                      • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                        Нямаш никаква грешка. Система 1970 е завъртяна (и то не малко) спрямо WGS84 и другите глобални системи. Нормално е да се променя посоката на линиите. Отделно от това всяка зона от UTM е завъртяна спрямо съседните. Само по централния меридиан координатите са ориентирани точно север-юг/изток-запад. Извън централния меридиан севера не съвпада с координатната мрежа.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                          Благодаря ти за бързият отговор!
                          Днес ще отида на място да маркирам и ще видя дали има рзминаване спрямо вече изпълнената ми ограда и редове които пак са маркирани с GPS с кординати трансформирани от система 1970 във WGS84, но не от мен. Дано няма разминаване със самите редове.

                          Коментар


                          • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                            Върни се по-назад в темата и попрочети относно пределната точност на "измервания" с навигационен ГПС. Отклонения ще има, това се опитвам да кажа.

                            П. П.
                            Проверка на ограда с навигация е... обидно направо по отношение на горката ограда.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                              Точността на GPS-а при най-перфектни условия ти е около 2 метра. В повечето случай ще е около 4-5м, а ако е в населено място Господ знае колко може да е. Така че за измерване на ограда няма да стане, освен съвсем ориентировъчно.
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар


                              • От: X, Y координати/Трансформиране от 1970

                                GPS са ми е професионален с висока точност и RTK корекция за точност по хоризонтала 2 см. Но си го купих съвсем скоро и не съм много напреднал. Не съм по професия или образование геодезист, небходим ми е за маркиране за лични нужди на много на брой точки със сантиметрова точност. Това което си имал в предвит предполагам че е обикновен потрбителски GPS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X