Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво си пълните патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво си пълните патроните

    Въпроса ми е с какви машинки ги зареждате и какъв барут.А намират ли се консумативи и от каде може да се закупи такава машинка.И да кажете нещо за LEE LOAD ALL II - ако имате някакви впечатления естествено

    ПОЗДРАВИ!!!
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    До: С какво си пълните патроните

    Точно тази машинка ползувам - на Лии. Впечатления - много добри, дори отлични, като бързам и съм загрял около 100 патрона на час правя с нея.
    Барута е проблем, за куршумите предпочитам Сокол, а за ситните Марс или Магия, но си стана много трудно снабдяването.

    Коментар


    • #3
      До: С какво си пълните патроните

      Ами надявам се като сменят правителството нещата да се оправят.Знам,че цената на машинката е около 100 120 лева.Ти от каде си я закупи.В България чух,че се продавала някаде в софия.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        До: С какво си пълните патроните

        Преди няколко години имаше идея за създаване на асоциация на притежателите на огнестрелно оръжие. Най простата сметка показва че в милата ни родина това са повече от 300 000 човека което никък не е малко. Идеята за създаване на въпросната асоциация е тя да има голяма тежест в отстояването на наще интереси а един от тях е разрешаването на "домашния" релоуд на боеприпаси.Но като повечето неща в България идеята умря преди да се е родила. Не знам къква е в момента европейската практика на която всички наши управници се позовават но преди десет години в Франция и Германия в оръжейни магазини съм виждал да се продава от пиле мляко за саморъчно снарядяване на боеприпаси от всякъкви калибри включително и за пистолети.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: С какво си пълните патроните

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Въпроса ми е с какви машинки ги зареждате и какъв барут.А намират ли се консумативи и от каде може да се закупи такава машинка.И да кажете нещо за LEE LOAD ALL II - ако имате някакви впечатления естествено

          ПОЗДРАВИ!!!
          Дълги години си пълнех патроните с една машинка на http://www.dillonprecision.com/#/home.html
          после я продадох.Омръзна ми динамичната стрелба.
          Инак машината си я поръчах по интернет но не от Ерик Графел, който им е дилър , но продава много скъпо.Поръчах я от италиански дилър.Дойде си на митница, мина си и си работеше много добре.
          Машинки има, и барутец също.Виж с капсите е весело, ноооо естесвено няма нищо невъзможно
          Успех с динамичната стрелба и рилоуда!!

          П.С.Ако имаш време и искаш да се посмееш потърси във форума , има една тема за рилоуда и.......микропукнатините по гилзите...Изключително полезно четиво и много.......весело.Написано е с талант!!
          Гарантирам ти че ще си прекараш приятно.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #6
            До: С какво си пълните патроните

            Колега не ти трябва да се занимаваш да пълниш патрони,в магазините е пълно и то доста качествени.

            Коментар


            • #7
              До: С какво си пълните патроните

              Има и качествени стига да ги уцелиш тук ситуацията е като с млечните продукти високата цена не гарантира качество.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: С какво си пълните патроните

                Прав си затова купуваш пробваш тогава стреляш по едър дивеч.

                Коментар


                • #9
                  До: С какво си пълните патроните

                  Аз така и правя от както изчезнаха капсите и барута . Преди началото на всеки сезон купувам по една кутия патрони от 5-6 марки и отивам да пробвам и за сезона си купувам от показалите най добри резултати. От цялата работа с пробите ощастливявам някой оръжеен търговец с поне 50 лева което е за предпочитане пред варянта на пусията патрона да изсъска и съчмите да паднат на пет метра пред теб.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    До: С какво си пълните патроните

                    Виж това патрона да не хване /става въпрос за 13/0 бренеке,14/0 и др. едри/ е доста рядко явления.Тук става въпрос за групираност на съчмите и пробивността им имено с твоята пушка. И един съвет от мен,пробваш, избираш дадена марка и на другия ден веднага купуваш от същия магазин.Има голяма разлика в патроните от един вид но от различна серия.Ако те интересува мога да ти кажа кой патрони на мен лично ми харесват.

                    Коментар


                    • #11
                      До: С какво си пълните патроните

                      Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                      Виж това патрона да не хване /става въпрос за 13/0 бренеке,14/0 и др. едри/ е доста рядко явления.Тук става въпрос за групираност на съчмите и пробивността им имено с твоята пушка. И един съвет от мен,пробваш, избираш дадена марка и на другия ден веднага купуваш от същия магазин.Има голяма разлика в патроните от един вид но от различна серия.Ако те интересува мога да ти кажа кой патрони на мен лично ми харесват.
                      Амчи казвай де
                      Аз лично,отивам и земам квит ми харесат на външен вид.....нищо не вдяам от патрони....пък и несъм чак толкова запален ловец-ходя 10ина пъти в годината,и то предимно на фърчащи..

                      Коментар


                      • #12
                        До: С какво си пълните патроните

                        Скоро успях да намеря капси, ама барутеца и сачмите съвсем свършиха .
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: С какво си пълните патроните

                          Откакто едно бренеке на известен български производител се заби в прасето така, че стабилизатора стърчеше отвън, предпочитам да си ги правя сам. Тайа поне знам кого да псувам, ако се наложи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: С какво си пълните патроните

                            И аз съм на мнение,че домашно приготвените патрони са по-добри,но моляте кажимити колко пари взе своята LEE LOAD ALL II и дали се предлага в България
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              До: С какво си пълните патроните

                              Както има и джипиве иии джипове тъка има и бренекта иии бренекета.Вече продават и по 12лв бройката бренеке.Аз залагам на бренеке на братан/вандал/ ремингтони 13/0 и 14/0 но задължително отзад на гилзата да пише PETERS защото другите са фалшиви,както и на старите братанки с цвят зелен,черен и наи-съм доволен от сините.След това имаше серия червени/неги бива/ сега бели- добра групираност но меко олово и слаба пробивност.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X