Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво си пълните патроните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: С какво си пълните патроните

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    И аз съм на мнение,че домашно приготвените патрони са по-добри,но моляте кажимити колко пари взе своята LEE LOAD ALL II и дали се предлага в България
    Ами взех я за около $50, ама с приставки и за 12-ти и за 16-ти калибър.Поръчах си я директно от сайта на производителя, пристигна за 2-3 седмици. Имаше ги и в София в един магазин - около 150лв. беше цената мисля.

    Коментар


    • #17
      До: С какво си пълните патроните

      Аха,мерси,ами то излиза повече на далавера да си я поръчаш .Тука режат глави през кръста

      ПОЗДРАВИ !
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #18
        От: С какво си пълните патроните

        Здравейте, след... осем години(кога мина това време) . Искам да споделя, че съм доста разочарован от масата родно производство патрони. Залагам предимно на българското, но съм доста разочарован. Прехвалени марки български патрони, сумати не изгорял барут по цевите, на всичкото отгоре 12/0 минимагнум от около 20м зимата едва успяха да пробият кожата на прасе 150кг. И си казах - стига. Последно време гледам сериозно се завърна релоудинга, намират се консумативи, мисля да започна да си правя сам патрони. И да не стават, поне мене си да пцувам, а не да давам по един куп пари за патрони и за нищо да не стават. Ориентирал съм се към Сръбски барун НС4/32 или Сокол, средни по мощност капсули, 32 грама сачми, концентратор и затваряне на звезда. Мнения?
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #19
          От: С какво си пълните патроните

          Каква машина ще ползваш и от къде гилзи концентратори и др.консумативи?
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #20
            От: С какво си пълните патроните

            Гилзи продават на 25ст. С капси. Но имам купища стари, ще използвам тях. Сачмите са по 6лв. Кг. Концентратори има различни модели и тапи също. Тези неща ги има в Стара Загора. Иначе имам останали инструменти от баща ми, но основната преса е - Lee load All II. Барут има доста варианти - нашенски и вносен на най - различни цени. Имам си и замби, с тях съм си правел кечани и хартиени капачки и тапи. Имам си и една малка везничка, дотиквачи, мерилки и прочие. Имах и една много хубава машинка, която валцова, комбинирана руска, която дадох на роднина на заем, но уви я затриха...
            Последно редактирано от ivodianov1992; 18-03-17, 16:23.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #21
              От: С какво си пълните патроните

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Гилзи продават на 25ст. С капси. Но имам купища стари, ще използвам тях. Сачмите са по 6лв. Кг. Концентратори има различни модели и тапи също. Тези неща ги има в Стара Загора. Иначе имам останали инструменти от баща ми, но основната преса е - Lee load All II. Барут има доста варианти - нашенски и вносен на най - различни цени. Имам си и замби, с тях съм си правел кечани и хартиени капачки и тапи. Имам си и една малка везничка, дотиквачи, мерилки и прочие. Имах и една много хубава машинка, която валцова, комбинирана руска, която дадох на роднина на заем, но уви я затриха...
              Добре си се ориентирал.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #22
                От: С какво си пълните патроните

                Не че стрелям кой знае колко много, да кажем около 1000 патрона на година, може и повече, но ще се комбинираме с приятели и ще се образува поточна линия. За сравнение, най - евтините патрони, които ми допадат за птичия лов 32грама са на RC и са по 58ст. От Харманли. В Нити Казанлък ми искат 70 стотинки за патрон пилчарски, по - едрите са над лев! В Стара Загора всички видове сачми са по 6лв за килограм, но патроните са безбожно скъпи! Казанлъшките са поне с 50% надценка, за Ротвайл и уинчестър да не говорим! Там става страшно, да, хубави са, но да давам по 16-18 лева за 5 патрона Уинчестър 13/0 ми се вижда множко. Бренекетата вносните почват от 4лева, има и по 8, 10! Колега ми обеща клещи за леене на бренекета Лии, ако потръгне мисля да поръчам и такива за едри сачми - в нас имам три едно времешни скъсани рибарски срекмета с доста олово по тях. Имам и един куп тежести стари рибарски. Барут Сокол е около 15лв. За 200 грама. Концентраторите(ако не ползвам собственоръчно направени кечани тапи) са по 6-8 стотинки. Капсулите в зависимост от марката са 8-12 стотинки. И за какво да давам по 70ст. За пилчарски и 2лв+++ за дремки - като отворя пушката всичко да е в люспи неизгорял барут, а в същото време да ме убеждават колко са им хубави патроните. Ами не, мерси. Може моите да са и по - зле, но както казах, поне ще пцувам себе си и няма да давам по един куп пари на търговци...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #23
                  От: С какво си пълните патроните

                  Иво оловото не е проблемно.Още преди много години по руските форуми разказваха , че олово от акумулатор става и за куршуми по диаметъра.Въпросът е как определяш дозировката на барута.Всичко друго е дреболия.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво си пълните патроните

                    Нищо сложно няма. На всяка кутия с барут пише колко грама за различните калибри. Отиваш в първата аптека и ти премерват.
                    Насипваш в мярката и отбелязваш до къде е обема. Едно време са ползвали прерязани гилзи за мярка. Нататък е лесно. Барут, надбарутна капачка, тапа, над нея пак капачка щото ако няма фабрично на тапата ситните сачми се набиват в тапата, тя става тежка и върви със снопа като го разбърква, концентратор ако има, съчми и загъваш с капачка ако се валцова и без нея при звездообразно. Аз над 4/0 не загъвах с капачка, а заливах с парафин колкото поеме. Подобрява концентрирането.
                    Номера в началото е да не пропуснеш нещо и да уцелиш дебелината на тапата щото различните съчми заемат различен обем.
                    Успех!
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво си пълните патроните

                      Абсолютно, така е. То си пише. Преди доста години с баща ми сме правили, като дете. Имам везничка да го премеря барута, това не е проблем. Може да се направят няколко патрона за проба с 0.05гр по - малко примерно или с 0.1, но в повече не е удачно. И така, такивати му неща ми се въртят в главата. Парафина утежнява доста, плюс това и триенето се увеличава доста заради парафина. 13/0 заляти с парафин - нормален заряд и снаряд - 1400атм. Замерено налягане!
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 18-03-17, 20:29.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво си пълните патроните

                        Знам ,Чичо .На времето едни гледали , как става и в мерката (обемна , от отрязана гилза) беха сипали барут от торбичка на МХ.Та , затова питам.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: С какво си пълните патроните

                          Е, не така. Обемна мярка може само с един и същ барут от една кутия. Обемната плътност е различна между партидите, камоли между марките. Другото си е самоубийство в известна степен.
                          Последно редактирано от ivodianov1992; 18-03-17, 21:21.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво си пълните патроните

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            Парафина утежнява доста, плюс това и триенето се увеличава доста заради парафина. 13/0 заляти с парафин - нормален заряд и снаряд - 1400атм. Замерено налягане!
                            Ти ме заинтригува. Ако това е вярно, отдавна трябва да съм се осакатил . Нормален патрон дига към 450 атм. налягане, цевите /има щемпели на някои/ ги изпитват на двойно - 950 атм.
                            Парафина колко да утежни, 1-2 гр, едва ли. Не съм мерил. С една запалена парафинова свещ се капе в гилзата докато заравни. 5-6 капки стигат. А за триенето мисля, че напротив - смазва и съчмити по не се деформират при триенето в цевта.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво си пълните патроните

                              Замервани са 13/0 с кечана тапа, някой си ги е правил, твърдейки, че е спазил всичко стриктно, но - 1 ред сачми, пълни се с восък, пак сачми и пак восък, тоест плуват във восък. Сачмите са едри и образуват доста празнини, колко грама восък събират, не знам, но едвали е пренебрежимо малко. Восъка става твърд в студа(периода, който предразполага да се ползват нулите). При изстрел, мисля също ще си стои твърд в началото или поне в първите сантиметри. Като се е отлял е "хванал" вътрешния диаметър на гилзата и "стърже" плътно по цевта, което води до увеличаване на налягането. С колко? Кой знае. Веднъж е мерено, може да варира. 2 патрона - 1400атм. И 1450атм. Факт е, че увеличаването с 4, 5 грама на сачмения снаряд, на не променено количество барут(примерно за 32 грама) и използване на силен капсул(вместо както изисква по - слаб и бавен при тежки снаряди) увеличава работното налягане осезаемо. Понякога е възможно да стане опасно - претоварване на оръжието и тн. Сиреч барут за 32 грама и бърз капсул - на 38 грама снаряд, може да се окаже, че товари с 200-300атм. отгоре, че и повече. Пп. Това доста колеги са го проверявали с необходимата измервателна техника.
                              Последно редактирано от ivodianov1992; 18-03-17, 23:06.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво си пълните патроните

                                Така както го описваш изглежда достоверно.
                                Аз дадох моя начин, лично "експлоатиран". Не съм забелязъл по-силен откат при изстрел и групираността е по-добра.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X