Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Място на газова бутилка в ОФ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Място на газова бутилка в ОФ.

    Фанатик,аз се замислям кое е по-удачно-здраво закрепена бутилка или закрепване с нарочно оставено слабо място,което да играе роля на "бушон".Незнам да ли е правилно и все още обмислям.
    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
    Grand Cherokee 2.7
    GSM 0888148630

    Коментар


    • #92
      До: Място на газова бутилка в ОФ.

      Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
      Фанатик,аз се замислям кое е по-удачно-здраво закрепена бутилка или закрепване с нарочно оставено слабо място,което да играе роля на "бушон".Незнам да ли е правилно и все още обмислям.
      Моя съвет е да не оставяш слаби места(бушон)закрепи и защити добре бутилката,пък да става квото ще.
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #93
        До: Място на газова бутилка в ОФ.

        Откъсването на бутилката ще постави едни такива въпроси като защита от изтичане на газ. По-добре е тези въпроси да се заобиколят.

        Коментар


        • #94
          До: Място на газова бутилка в ОФ.

          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
          Моя съвет е да не оставяш слаби места(бушон)закрепи и защити добре бутилката,пък да става квото ще.
          за защита съм приготвил рифлова ламарина-4мм мисля че е достатъчна,отделно шина за закрепване на бутилката
          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
          Grand Cherokee 2.7
          GSM 0888148630

          Коментар


          • #95
            До: Място на газова бутилка в ОФ.

            4мм рифелова ламарина е напълно достатъчна за защита,стига да е захваната на точното място .Споко виждал съм изгоряла кола а бутилката здрава.Газовата бутилка е опасно да се препълва,или пълна да я оставиш на слънцето .Сондата трябва да е исправна и да позволява 80процента пълнене на газ,20 процента да остане за разширение на газта.Новите сонди(нивомери)имат защитни клапани и при повишаване на налягането в бутилката отварят и разтоварват (испускат навън газ).
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #96
              До: Място на газова бутилка в ОФ.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...Това, че е под налягане, само пречи на камъка да спука бутилката.....

              Ъ ???
              Има една наука , наречена "Съпромат" . И една друга , наречена "Физика на металите".... Човек се учи , докато е жив .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #97
                До: Място на газова бутилка в ОФ.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ... Човек се учи , докато е жив .
                Убеден съм.

                Материалът на бутилката е предназначен за работа на опън. От това, през няколко прости съображения, следва горния извод. Който пък с чиста съвест може да се пренебрегне, защото приносът на налягането в бутилката е много малък.

                Коментар


                • #98
                  До: Място на газова бутилка в ОФ.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Убеден съм.

                  Материалът на бутилката е предназначен за работа на опън. От това, през няколко прости съображения, следва горния извод. Който пък с чиста съвест може да се пренебрегне, защото приносът на налягането в бутилката е много малък.
                  Материалът има две много важни характеристики : граница на провлачване и ударна жилавост . А натоварването му в случая е променливо - в зависимост от налягането ( не е много малко то , дават го до 16 атм. ) . От там нататък енергията от удара трябва да се поеме от нещо - не от пропан бутана във всеки случай , нали ?
                  Разбира се , конструкторите в заводите преоразмеряват бутилките , но като се вземе предвид , че и структурата на метала се променя с времето , кой знае на какво може да налети човек с една 10-годишна бутилка примерно.
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 01-11-09, 11:52.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #99
                    Някой има ли размерите на оригиналния щит на резервоара на ОФА КБ с пружини отзад? Или по скоро размерите на резервоара?

                    Моя резервоар е пластмасов, има ли ОФА с метален резервоар?

                    Ще го махам оригиналния резервоар, с цел да сложа малък за бензин и до него газова бутилка. Ако имам размера на резервоара ще мога да се ориентирам предварително за това каква бутилка ще мога да сложа и какъв резервоар.

                    Няма да правя нов щит, ще ползвам оригиналния.

                    Коментар


                    • Semper_Idem
                      Semper_Idem коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не знам да има метални (фабрични) за тая кола, търсил съм преди 5 г. Иначе в коша на резервоара съм събрал надлъжно късата пропанова бутилка ф315 30 l.

                      Тръгнал си да вършиш всичко,което вече съм свършил. Успех.

                  • Ха ха, да какво да се прави...
                    Ама за мен не е наказание, ремонта си е част от забавлението.

                    ​​​​ф315 30 литра е дълга 45 см.
                    Като казваш надлъжно, предполагам казваш надлъжно на колата, нали?
                    Резервоар за бензина си прави или ползва от нещо готов?
                    Външна помпа ли ползваш или оригиналната?

                    Коментар


                    • Semper_Idem
                      Semper_Idem коментира
                      Редактиране на коментар
                      В началото на темата има снимки - в коша надлъжно на колата но там е написано, че бутилката е 25 л. 30 литровите бутилки се зареждат до 25 л. Има и снимки на направени от неръждавейка резервоари. Моят е до бутилката в коша. Отвор от оригинален пластмасов резервоар с резбата съм го хванал с болтове (и гумено уплътнение) към металния отвор. Кошницата с помпата и другите подробности влиза и се захваща като в оригиналния резервоар.
                      От известно време съм с външна помпа но това е друга дълга история. Няма смисъл напълня форума с повторения.
                      Не казвам, че не се забавлявам с тези дейности. Пропановата бутилка я пъхах в коша на резервоара, защото в багажника имам метанова. Разумните хора, изхвърлят едната и слагат другата но ....... .
                      Ако решиш да имаш метан и пропан едновременно с един газов компютър и за това имам какво да кажа

                  • Отвор от оригинален пластмасов резервоар с резбата съм го хванал с болтове (и гумено уплътнение) към металния отвор.

                    С колко болта си го хванал, какво уплътнение използва? Не е ли по добра идея да се залепи със силикон?

                    Коментар


                    • Semper_Idem
                      Semper_Idem коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не исках да изпадам в подробности, с годините съм станал много подробен.
                      Беше преди 5 г. тая инициатива при мене. Изгубил съм подробностите. Отворът в металнато горнище се помества максимално близо до на накрайниците на горивопровидните тръби и в същото време да е разположен така спрямо страничните стени, че да се осигури безпрепятствено движение на рамото на нивомера с поплавъка.
                      Отворът е с диаметър като вътрешния диаметър на отвора с резбата на оригиналния пластмасов резервоар. Подготвят се една метална и една гумена (бензиноустойчива) шайба със същия вътрешен диаметър и ширина до 5 см. Изрязва се отвора с резбата на оригиналния пластмасов резервоар заедно с 5 см широка "шайба" от горната стена на резервоара. Пробиват се отвори за 8-10 болта ф8, по всичките шайби включително и около отвора на металния резервоар. Върху него се подреждат гумената шайба, пластмасовата шайба с резбата и най-отгоре металната шайба и се стягат с болтовете.
                      Не съм привърженик на силиконите, а пък точно там им е най-малко мястото. Има значителни термични изменения на размерите много различни за стомана и пвц и с бензин в добавка .....
                      Трябва да се предвиди и поне един отвор за "щутцер" от системата за изравняване на налягането в резервоара. На оригиналния резервоар са два.

                  • Идеално си го написал, това ми трябваше!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X