Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Място на газова бутилка в ОФ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Място на газова бутилка в ОФ.

    Още един път искам да изразя своето възхищение от това което си направил и да знаеш, че ще имаш доста последователи. И не само с фронтери. БРАВО. БРАВО. БРАВО.

    Коментар


    • #62
      До: Място на газова бутилка в ОФ.

      две бутилки по 30 литра лягат идеално в орриналното корито за резервоара.
      който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

      Коментар


      • #63
        До: Място на газова бутилка в ОФ.

        След немалко умуване как да инсталирам газ, така че багажника да си остане използваем, намерих правилното решение...:
        Колата е Опел Фронтера РС 2.2 2000г. за разлика от ОФА където бензиновият резервоар е сложен зад задният мост, тук на негово място има огромно празно пространство заето от филтъра на горивото. Реших да сложа бутилката там. За целтта преместихме въпросната черна кутийка в пространството над гърнето, не се налагат много промени, защото тръбичките му минават така или иначе оттам.

        Не съм сигурен че се разбира много добре къде точно е позиционирано, имах и по-добри снимки но не мога да ги намеря.
        Другото нещо което трябва да бъде преправено е крайното гърне, оригинално изглежда така:

        След като го преправихме, и махнахме резонаторното гърне изглежда така:


        Направихме шина в предната си част се захваща там където се захваща предупредителната гума за диференциала от една страна и преместеният филтър,


        И изглед на вече монтираната бутилка, 40литрова




        Получи се доста добре според мен, най-долният край на бутилката се пада над долния ръб на дифа, може би се вижда на снимките че инсталирахме и теглич, който допълнително предпазва отзад, за съжаление ми се искаше да падне малко по-надолу, но и така е добре.
        При изкачване на наклон при който опира задната броня леко задира и бутилката, но това е само като тест, едва ли ще ми се наложи да катеря някъде такъв екстрим.

        Коментар


        • #64
          До: Място на газова бутилка в ОФ.

          Ето как е при мен.Две са щот едната ми е малко.Долната е по тъничка и така печмеля място.И никога не бих ги сложил под Джипа щот ще я разпора на 2то излизане.
          Прикачени файлове
          sigpic

          Коментар


          • #65
            До: Място на газова бутилка в ОФ.

            Както не си я обезопасил ти препоръчвам изобщо по черно да не я караш
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #66
              До: Място на газова бутилка в ОФ.

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              Както не си я обезопасил ти препоръчвам изобщо по черно да не я караш
              Ако това се отнася за мен.Няма ядове добре са монтирани а и аз по черно не карам.
              sigpic

              Коментар


              • #67
                До: Място на газова бутилка в ОФ.

                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                След немалко умуване как да инсталирам газ, така че багажника да си остане използваем, намерих правилното решение...:
                Колата е Опел Фронтера РС 2.2 2000г. за разлика от ОФА където бензиновият резервоар е сложен зад задният мост, тук на негово място има огромно празно пространство заето от филтъра на горивото. Реших да сложа бутилката там. За целтта преместихме въпросната черна кутийка в пространството над гърнето, не се налагат много промени, защото тръбичките му минават така или иначе оттам.
                Не съм сигурен че се разбира много добре къде точно е позиционирано, имах и по-добри снимки но не мога да ги намеря.
                Другото нещо което трябва да бъде преправено е крайното гърне, оригинално изглежда така:


                Така както си я монтирал си е криво.
                Сещаш ли се, че като натегнеш шината, държаща бутилката и хваната на шасито я притискаш към купето. Купето се движи спрямо рамата, затова е на тампони, които ти по този начин игнорираш.
                Бутилката се монтира или САМО на рамата, или САМО на купето!!!
                Желателно е към купето, както и тръбичките, клапана и изпарителя.
                Резервоарът е бил наистина хванат там, но само към рамата без да опира в купето.
                Творението ти в този вид е опасно - оправи го.
                Иначе мястото бива.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  До: Място на газова бутилка в ОФ.

                  Явно не съм го обяснил правилно бутилката по никакъв начин не комуницира с купето, ляга(е то лягане условно казано, ляга наобратно)върху двете тръби на шасито, като се получава поне по 5см. от купето.
                  Горе долу съм го схематизирал:
                  1-газовата бутилка
                  2-дифа
                  3-теглич
                  4-купе
                  5-шаси
                  Като се сложи летва между теглича и дифа бутилката е над тази линия, все още не съм тръгнал да карам по тежък оффроуд, така че засега няма опасност да я ударя. Обмислям вариант да се направи защита, но ще чака затопляне.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: Място на газова бутилка в ОФ.

                    Аз пък ще кажа БРАВО за ентусиазма и хвърления труд!!!
                    Винаги има нещо за доизчистване но иначе няма да е интересно!!!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #70
                      До: Място на газова бутилка в ОФ.

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      Явно не съм го обяснил правилно бутилката по никакъв начин не комуницира с купето, ляга(е то лягане условно казано, ляга наобратно)върху двете тръби на шасито, като се получава поне по 5см. от купето.
                      Горе долу съм го схематизирал:
                      1-газовата бутилка
                      2-дифа
                      3-теглич
                      4-купе
                      5-шаси
                      Като се сложи летва между теглича и дифа бутилката е над тази линия, все още не съм тръгнал да карам по тежък оффроуд, така че засега няма опасност да я ударя. Обмислям вариант да се направи защита, но ще чака затопляне.
                      Сигурнен съм, че доста собственици с фронтера Б ще направят като теб. Точно за това е форумът и те поздравявам за направата.
                      Само ще се посмея лекичко, че си "махаш" бутилката от багажника за да има място за тубата на музиката . Човек какво ли не прави за да му е удобно. Браво. И като сложиш защита на бутилката пак да пуснеш снимки.
                      Има ли място за по-дълга бутилка с повече литри? Или пък 40 л., но по-дълга с по-малък диаметър? Това ли е оптималния вариант който е при тебе?

                      Коментар


                      • #71
                        До: Място на газова бутилка в ОФ.

                        Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                        Ако това се отнася за мен.Няма ядове добре са монтирани а и аз по черно не карам.
                        Не става въпрос за тебЗа колегата по горе писали сме по едно и също време
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #72
                          До: Място на газова бутилка в ОФ.

                          Пура с по-малък диаметър може да се сложи, но е безмисленно, защото може да пропадне прекалено близко до купето, а от двете страни бутилката е ограничена като дължина. От ляво я ограничава кантара на спирачките и бензнопровода, а отдясно изпускателната тръба, може и ако се премести тръбата пред гумата както е направил MARINHAKER с неговата уредба, ще може и малко по-дълга пура, но на мен не ми харесва така. Имайте предвид че теглича ми не е оригинален, оригиналният теглич пада още поне 10-на см. така че бутилката ще се падне поне 6-7см над линията прекарана между долният ръб на дифа и теглича.
                          Също ограничител се явява сондата, която почти опира в планката за която е захванат предупредителя на дифа.
                          Със сигурност може да се направи много по сигурно, аз исках да направя една люлка от квадратна тръба върху която да лежи бутилката, и да сложа гофрирана ламарина отдолу, но просто нямаше време и кой да се занимава с това. Все още не съм приключил с уредбата, но се е получила доста добре като за първи път. Има една жълта Фронтера с монтирана бутилка на същото място, имам снимки ще ви поажа нейният монтаж за да направите разликата.
                          Идеята на форума е всеки да покаже какво е направил и с какви пролеми се е сблъскал по време на правенето, затова и трябва когато някой види нещо нередно според него да обърне внимание, това е т.н."градивна критика", която обаче помага изключително за изчистване на конструктивните проблеми, благодаря .

                          Коментар


                          • #73
                            До: Място на газова бутилка в ОФ.

                            А за тубата и усилвателя, в една друга тема съм описал за инсталирането на бързи връзки за 12в. в багажното отделение, тубата така или иначе е на брат ми, но стои неизползвана та реших малко да се изгъзарея, ако ми трябва място мога да си го осигуря за 5мин. докато ако има инсталирана бутилка това място си е резервирано завинаги...
                            Между другото със свалени седалки си прибрах мотора-ЦРФ450 след малко разглобяване влиза без проблеми.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Място на газова бутилка в ОФ.

                              Ако бутилката не опира в купето е добре. Моята бутилка също е отдолу, но успоредно на гредата на рамата отдясно, където беше бензиновият резервоар на трупъра. Бях, я монтирал там, където ти си я монтирал, но след махане на презервоара се освободи по-добро място. Под багажника мисля за инсталиране на допълнителна с оглед на постигане на автономия поне 1500км., защото не навсякъде из Визанития и горите има газ
                              Когато бутилката е на рамата а клапанът на купето е желателно да осигуриш достатъчна свобода на тръбичката.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Място на газова бутилка в ОФ.

                                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                                Не става въпрос за тебЗа колегата по горе писали сме по едно и също време
                                Окс
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X