Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нека спрем цигарите

    Аз не пуша вече 5 години. Никога не съм мислил, че няма да мога да откажа пушенето, ако си го наложа. Въпреки, че напоследък пушех по кутия-две на ден. Естествено и аз преминах през няколко отказвания, последното (преди сегашното, де) за около година, но после пак пропушвах. Та вече знаех, че дори и да не си пушил от доста време, запалиш ли веднъж, всичко отива в канала. За седмица си пушиш, все едно не си спирал. И всякакви навиваници-само една цигарка... не важат.
    Когато се реших да ги отказвам , ама наистина, и никога повече да не паля, ми попадна една информация как да откажем цигарите. Вече не си спомням всичко, но есенцията на статията беше да не си поставяме далечни цели-например да не си казваме "Никога вече няма да пуша" Така се появява едно самосъжаление, и оттам до следващата цигара е много малко. По-скоро трябва да си поставим за цел да не запалим след закуска с кафето. Нищо не е, всеки може да го направи. След като сме успели с пурвата задача, си поставяме нова-да не пушим до обед. Готово, следващата-до вечерта. На следващият ден задачата става малко по-тежка-да издържим целият ден, нали вече имаме опит от вчера... И така ден по ден, докато отмине първоначалната абстиненция. При мен беше около седмица, но до 30-40 ден все ме побутваше дявола, но нали съм инат После става по-лесно, въпросът е да не се поддаваш, а когато много се изкушиш да си наложиш да не запалиш. Това беше моят начин, но НАЙ-ВАЖЕН Е ИНАТЪТ!
    Иначе и досега сънувам сънища, че съм запалил, и много ме е яд, че не съм устискал, и толкова години на въздържание е отишъл на вятъра. Но пък толкова е голямо удоволствието като се събудя, и се усетя, че "всичко било е насън".
    Успех с отказването!


    Тишо, не се дразни. Аз също съм чувал, че автора на крилатата фраза за броя на отказванията е Марк Твен. И то не от един човек. А това, че някой е казал, без да позове автора, значи, че или не е чувал за него, или се е правил на интересен. А и няма лошо в това да кажеш кой е авторът, след като знаеш. Не си такъв човек,не се дразни.

    Поздрави на всички.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      До: Нека спрем цигарите

      Та съветът ми е - използвай някоя настинка когато най- не ти се пуши и ги откажи, а после стискай малко зъби, дъвчи много дъвки и бонбони и ще ги оставиш. И най-важното - не се поддавай да запалиш отново. Фатално е в повечето случаи, тоест пропушваш ги отново.
      Дано съм ти помогнал малко.
      Преди 4 години постъпих точно така както е описъл колегата.Искам само да добавя, че носих кутия с две три цигари повече от 6месеца докато буквално се разпадна.Много пъти съм се изкушавал да запаля.Вадя цигарата помирисвам я и умирам от желание да я запаля.Тогава се замислям,че със запалването на първата цигара свършва отказването и всички мъки са били напразни.Прибирам я обратно бъркам в другия джоб и лапвам поредния ментос.Абзистенцията има критични периоди в края на първия месец и след шестия.Успееш ли да ги прескочиш си ОК.Успех и воля!!

      Коментар


      • #18
        До: Нека спрем цигарите

        Мине-не мине някой месец и отново по въпроса. Има толкова много теми. Ето една:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8%D2%C5+%CB%C8
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #19
          До: Нека спрем цигарите

          Всички рецепти ми се виждат несериозни,ако го имаш на идея,на "втория етаж",просто спри да пушиш,ако го нямаш може да си направиш тема от 100,200 страници и да продължш по старо му.
          ...ако си философ може да си палиш понякога с идеята да дегустираш аромат,което е част от възприятията на околния свят,ама мисля,че това става на друга възраст...

          Коментар


          • #20
            До: Нека спрем цигарите

            Веднъж когато бях по работа в съдебна медицина в моргата, санитаря ми разтвори гърдите на 2 трупа ,единия пушач другия непушач, гледката и разликата няма да я описвам и как излезнах през вратата вече бях непушач , 7 години минаха.
            Успех на всички, които искат да ги откажат

            Коментар


            • #21
              До: Нека спрем цигарите

              Първоначално публикуван от nextvasko Преглед на мнение
              Веднъж когато бях по работа в съдебна медицина в моргата, санитаря ми разтвори гърдите на 2 трупа ,единия пушач другия непушач, гледката и разликата няма да я описвам и как излезнах през вратата вече бях непушач , 7 години минаха.
              Това е уникат!

              При Биг Хорн, шока не бил от отрязаните глави, а от това колко зелени са им отвътре гръкляните /на войниците на САЩ, от индианско време/...

              Защо не обясниш в детайли, със сигурност ща откажеш сума ти коминчета!

              Коментар


              • #22
                До: Нека спрем цигарите

                Здравей Павеле!

                Браво на теб!

                Според мен:

                Първата стъпка е да намразиш цигарите!

                Ще ти кажа какво на мен ми помогна - мисълта, че там някакво си нещо (неудушевено) да има сила върху мен!!! (Първа крилата мисъл ) Аaa, тая няма да я бъде ако ще да пукна от желание да пуша! Тази мисъл ме връхлетя след 20 години пушене. Отне ми 2 години да спра цигарите ... като ги намалих постепенно ... като накрая за доста месеци пушех само по една цигара вечер след вечеря ... и пушех все по-малко и по-малко всяка вечер от цигарата ... като накрая само запалвах ... дърпах и храрлях ... и после я смачкрах с ярост на земята. Така че поозлоби се малко и виж дали ще продължаваш да купуваш цигари за да правиш други хора богати докато правиш себе си болен! (Втора крилата мисъл )

                Помощ за намразването (ако си имал гадже дето да те убият няма да се върнеш при него - е така и за цигарите мисли )

                Успех!
                Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

                Коментар


                • #23
                  До: Нека спрем цигарите

                  Както казват и други колеги това става от раз.Хвърляш ги и край.Ако ходиш по заведения и кръчми известно време не го прави че ще те дразнят пушачите.А за малко да забравя.Зареди се с повече храна.След това дова добиваш огромен апетит.(поне при мен беше така преди 12,13години) Иска се и воля иначе не става.Успех.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нека спрем цигарите

                    Първоначално публикуван от nextvasko Преглед на мнение
                    Веднъж когато бях по работа в съдебна медицина в моргата, санитаря ми разтвори гърдите на 2 трупа ,единия пушач другия непушач, гледката и разликата няма да я описвам и как излезнах през вратата вече бях непушач , 7 години минаха.
                    Успех на всички, които искат да ги откажат
                    Имам четирима съученици доктори-патолози. Т.е. гледат дробове на пушачи и непушачи всеки ден.И четиримата пушат.
                    М/у другото шефът на "раковата" в Дървеница пуши три кутии "Марлборо" дневно. В интервюто си казва,че едно барбекю се равнява на 50000 изпушени цигари. Мой съученик почина на 20 години от рак на белия дроб, без да е палил цигара в живота си.
                    Т.Е. Мнението ми е,че всеки един стрес /като управлението на държавата ни напр./ може много повече да ми докара такива болести от тютюнопушенето.
                    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                    -----------------------------------------------
                    Питието определя съзнанието....
                    -----------------------------------------------
                    0887770735

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нека спрем цигарите

                      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                      .......
                      Ако закъсаш някой ден, пиши на лични да ти пратя От живота по-опасно за здравето няма И умрял човек болен няма, всички са здрави

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нека спрем цигарите

                        А, бре? Докога ще пушите? Глей к'ви пари станАха!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нека спрем цигарите

                          Аз съм пушех по 2 кутии на ден,но реших да спирам-мноого трудна работа.Та след 2-3 ракийци една вечер стигнах до извода,че ми трябва стимул. Ударих още 1,2 и реших,че ще пуша по една кутия като за начало а парите за втората кутия ще ги събирам.Пускам си ги на монети в една кутийка от бира и като ми се допуши я пораздрусвам и се чува звън.Несам материалист,но реших че като станат достатъчно ще си купя нещо.
                          Ефекта е за по малко от месец пуша не повече от половин кутия и то само с кафе, а и него го пия като вода и намалям дажбата с по 1 папироса на ден.
                          Последно редактирано от este; 10-03-09, 11:25.
                          0(-)

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нека спрем цигарите

                            Цигареният дим

                            Тютюневият дим съдържа над 4000 химически съединения в това число най-малко 40 канцерогенни агенти причиняващи рак. Тютюневият дим съдържа въглероден окис и отровни газове, които спират транспортирането на кислород на организма до жизненоважни органи чрез кръвта. При пушене директно се вдишват високи дози на никотин и катран , и много други вредни вещества и добавки.

                            Никотин

                            Никотинът е химическа субстанция, която може да се намери в изсушените и ферментирали листа на тютюневите растения Nicotiana tabacum и Nicotiana. Човек много лесно се пристрастява към него и това е със сигурност една от причините, поради която пушачите палят, отново и отново. Неотдавнашни изследвания показват, че никотинът увеличава нивото на допамин в главния мозък и e фактор на удоволствие при тютюнопушене.
                            Ето как изглежда химическата формула и молекулата на никотина

                            (c) wikipedia
                            Какво се случва, когато вдишаме цигарения дим? В момента на вдишване никотина за четири секунди достига до кръвообращението, а за десет секунди достига човешкия мозък. След като никотинът се свърже с определени части на мозъка се отделят много успокояващи химикали. Това обяснява и приятния ефект при първите две-три дръпвания от цигарите. Този ефект обаче трае кратко време и не след дълго пристрастения пушач трябва да поеме своята нова доза никотин.
                            Това е една от топ причините хората да продължават да пушат! Те продължават понеже се наслаждават на ефекта на отпускане дължащ се на химикалите, които се отделят от мозъка. Най-големият проблем за здравето, който никотина причинява е именно свойството му да пристрастява силно. Много от дългогодишните пушачи не изпитват такава радост и нужда от пушенето на цигари, колкото искат да продължават да задоволяват своята никотинова зависимост. Някои от бързите процеси, които настъпват в тялото, след вдишването на цигарения дим са повишаване на сърдечния ритъм, кръвното налягане и стесняването на кръвоносните съдове. След време и многократно употреба на цигари, комбинацията от въглероден окис и никотин трайно уврежда сърдечните съдове.

                            Катран

                            Катранът е плътна черна течност, която произлиза от дестилацията на органична материя. Катранът е плътната черна течност, която унищожава белите дробове. Всеки път, когато пушите цигара. При всяко едно дръпване. Неизменно. Катранът се отделя при изгарянето на тютюн, а основните негови съставки са азот, кислород, водород, въглероден двуокис, въглероден окис и много други.
                            Ето как изглежда катрана

                            (c) wikipedia
                            В кондензирана форма катранът е лепкава кафява до черна субстанция, която е главната причина за рак на белите дробове и рак на гърлото. Катранът е и причината пръстите и зъбите на пушачите да са жълти. Част от катрана се издишва при пушенето, а друга може да се изкашля или отхрачи. По-голямата част от него обаче се абсорбира от белите дробове, което убива клетките на белите дробове. Цигареният дим убива нежните власинки, с които белият дроб е покрит, и които го предпазват от инфекция. В един етап всички власинки са вече унищожени и тогава катрана може безпрепятствено да влиза в белите дробове. Следващият етап е рак на белия дроб.
                            Статистиката показва, че пушач на 1 кутия цигари дневно, за една година инхалира 210 грама катран.
                            210 грама катран за 1 година. Колко е това за 5, за 10 години? Следващата вредна съставка е

                            Въглероден Окис (CO)

                            Въглеродният окис е отровен газ, който може да се открие наред с кислорода в кръвта. Същият този газ се намира и в газовете, които отделят автомобилите. Въглеродният окис се свързва необратимо с червените кръвни телца и те по-трудно успяват да доставят кислород на мускулите и органите в човешкото тяло. В по-големи дози въглеродният окис е силно отровен! Пушачите носят в себе си 10 пъти по-голямо съдържание на този вреден газ в сравнение с непушачите, а заклетите пушачи редуцират снабдяването на тялото си с кислород поне с 15%.
                            Въглеродният окис ограбва кислорода от мускулите, от органите, от мозъка и сърцето, карайки цялото тяло да работи по-трудно. Бременните жени, които пушат, автоматично отрязват голяма част от притока на кислород към бебето.

                            4000 вредни съставки


                            Представяте ли си колко вредни складирате в собственото си тяло? Аз успях да опиша тук само няколко, а те са толкова много. Искате ли всъщност да знаете? Не мисля.
                            Цигареният дим съдържа още вредни вещества като:
                            бензен;
                            амоняк;
                            арсен;
                            винилхлорид;
                            водороден цианид;
                            въглероден окис (Carbon Monoxide);
                            радон;
                            бензпирен;
                            N-нитрозодиметиламин (ON-N(CH3)2);
                            ацетон (маха лак от ноктите);
                            метанол (използва се в горивото на ракетите);
                            формалдехид (използва се за запазване на мъртвите);
                            фенол (дизинфектант);
                            оцетна киселина (оцет);
                            пестициди и много, много, много други.
                            В световен мащаб няма ясен стандартизиран контрол за съставките и химикалите, които се използват при отглеждането на тютюн. В практиката масово се използват хербициди, инсектициди, пестициди и още куп други агро химикали.








                            Допълнителните добавки се добавят от тютюневи компании за да:
                            • придават вкусови качества на тютюна, използва се захар, мед, ликьор, какао, шоколад и други съставки - притъпява се остротата на дима
                            • намаляват замайващия ефект на никотина. Амониевите соли и ацеталдехида увеличават зависимостта, която никотина причинява.
                            • правят пушачите по-чувствителни към никотина.
                            Има и други проблеми свързани с добавките, които се използват в цигарената промишленост. Добавки като захар и мед може да са безопасни, ако ги консумираме директно, но вследствие на процеса на горене при цигарите те се променят и отделят токсични химикали. Така например изгарянето на захар и на ликьор е свързано с отделянето на токсични химикали. Освен това тези субстанции се вдишват през дробовете, но нараняват и стомаха и други важни органи.
                            Ясно е, че ефектите от употребата на тютюн не са толкова публични и цигарената промишленост не хвърля светлина върху тях. Темата е често споменавана, но като че ли ефект няма.

                            Поуката

                            Няма по-безвредни цигари. Леките цигари не са по-безвредни от тежките. Това е заблуда. Ако пушите по-леки цигари, вие ще вдишвате по-дълбоко и ще задържате дима повече в себе си. Всяка цигара е вредна.
                            Вредна е за теб. За твоите приятели. За твоите близки. За твоето семейство.

                            Използвани са материали от http://spricigarite.com/ и http://en.wikipedia.org/

                            ПП: От седмица карам на принципа: "Днес няма да запаля, пък за утре ще му мисля утре"
                            Засега работи. Пия по два-три литра вода на ден. Започнах да закусвам сутрин (от години карах само на кафе).
                            Като изключа главоболието се чувствам доста по-добре
                            Последно редактирано от Божидар Исаев; 13-03-09, 11:26.
                            Ако дължиш 100 лв. на една банка, проблемът си е твой. Но ако дължиш 100 милиона, проблемът е на банката.
                            B (Rh +)

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Нека спрем цигарите

                              Който е бил толкова глупав да ги почне да му мисли ... за мен това е чиста глупост ама чиста даже простотия ,личи си колко му е бил акъла на младини!
                              Да доде да види как пера щангите от 15 годишен ... И аз ги възпитавам лапетата(понеже живея до училище) викам им "идваите на лостове да ви тренирам е вище се кви пърдухали сте ! Ходете по зали е спортуваите "... Ама урсус хора ,фърлайте ги тия фъшкии ,по хубавонещо от спорта няма ,това съм го остановил след множество експертизи и години спорт !
                              Спорта спасява човека от физически и морален упадък !!!
                              Чао с наи-добри чувства и дано ви доде акъла най-после !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нека спрем цигарите

                                Както казах в една друга тема - след 20 години ежедневно пушене, на 8-ми март /вече 5 дни/ ги спрях, защото ми писна да пуша боклуци!!!
                                Независимо от марката - вътре е един и същи шит!

                                Така че производители и вносители сами ме изгубиха като клиент, само защото развалиха продукта! Днешния Ротманс няма нищо общо с Ротманса отпреди 20г.

                                Стига толкова топла бира и студена супа!
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X