Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плюсове и минуси на TLC 80 4.2 d/td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плюсове и минуси на TLC 80 4.2 d/td

    Темата прозилиза оттук:
    Patrol 3.3TD , Patrol2.8 TD GR , Patrol 4.2 D и др. размисли


    Аз с интерес бих прочел за Вашият опит и впечатления от Тойота 80 4.2Д.

    Този модел много ми допада, пък във форума има сравнително малко казано за него (в сравнение с другите модели на Тойота, а и като цяло).

  • #2
    TLC-80 , 4.2d Кво да ти кажа.На нйкой много им харесва , на други(и на мен) не толкова. Първо размера-това си е камион.97-ма когато я купих нямаше такава бутаница из София , сега не се виждам да я карам из уличките.И усещането вътре си е все едно че караш зил.
    За двигателя не коментирам-изключително тиха и спокойна машина.
    Но с ангренажен ремък.Горен разпределителен вал.Можеха да сложат една двойна верига и да се приключи с разправиите ама.Още нещо важно за двигателя.Ако си решил да взимаш ТЛК-80 непременно търси
    двигател. 4.2 ТД.На пръв поглед същия само че с турбо.Разликата обаче между двата е огромна.Дизела е предкамерен(с вихрови камери) , а турбодизела е с директно впръскване.При това с най обикновенно ГНП с жило за газта.За мен комбинацията от пълен дизел
    (горивните камери са в буталото и инжектора впръскв там горивото във форма на няколко лъча) и просто ГНП с жило за газ гарантира
    изключителна надежност и здравина.Спокойно мога да кажа че за мен
    това е един от най здравите и надежни дизели.1000 000км. са нищо
    при добра поддръжка.Иначе разхода на мойта беше около 20л , на турбото е около 17-18лт.Двигателя с директно впръскване е и по икономичен порадин по високото си КПД.
    За мостове , скорости раздатки и тн. няма да говоря-железни.
    Та в резюме - ако си решил да взимаш търси изпълнение VX.
    То винаги е с 4.2 ТД , климатик и блокажи (преден , заден и централен
    диф.)Джипа е много добър ако не те притеснява големината и разхода му.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      мен пък един собственик ме убеждаваше за ТЛК80 4.2Д атмосферен /1HZ -131кс/, че е по-здрав и по-икономичен /винаги с комплектация парт-тайм/ Има австралийски тунинг кит /турбина и т.н./ за него, с които става към 180-190кс и бил по-надежден от 4.2ТД /1HD 160-167kc/

      а иначе то това му е хубостта, че е като ЗИЛ /ама не вози и не върви като него /

      една статийка с красноречиви снимки и доста грешки...
      http://www.xtdev.com/auto/wmview_bg.php?ArtID=5
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Е той щото е бил собственик на 4.2д затова и те е убеждавал че е по хубав Иначе сериозно предкамерния дизел какъвто е 4.2 атмосферен е по зле ,а именно:
        -тъй като горивните камери са в цилиндровата глава , то тя е термично много по натоварена и съответно предразположена към повреди.
        -поради топлинните загуби в бренера има по ниско КПД.И съответно е много по капризен при студено палене.
        -поради дроселирането на флуида който постоянно преминава от цилиндъра в вихровата камера и обратно намалява ефективното налягане върху челото на буталото оттам и въртящия момент.Отделно последния се измества към по високите обороти което не е желателно.
        Не напразно в момента не се произвеждат вече дизели с разделни горивни камери.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kiki.t
          ...
          Не напразно в момента не се произвеждат вече дизели с разделни горивни камери.
          а тези какви са:

          http://www.mobile.de/SIDgnwwNPEtjFpE...1111140406254&


          http://www.mobile.de/SIDgnwwNPEtjFpE...1111133346951&
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Виж сега , прдимствата и недостатъците мисля съм ги написал , а ти се хващаш за думите ми съвсем буквално.Добре може би все още се произвеждат ограничени количества от по стари типове двигатели , но аз това го отдавам на наличности останали на резервни части за тях или нещо от сорта.Но може да си сигурен че няма да е за дълго.
            TDI,TDCI,HDI,CDI,CRDI,DTI,D4D,Td5 и тн.Виждаш на къде отиват нещата.
            Всички тези двигатели макар че се различават по горивните си системи
            (комън реил,помпа дюза или обикновено ГНП)имат една обща черта-
            неразделни горивни камери намиращи се в буталото.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #7
              съгласен съм на 100%, че новите разработки са по-приятни за каране, по-бързи и по-икономични, но си мисля, че тези старите ги правят за Третия свят, защото
              - са по-надеждни, не са капризни за ГСМ и поддръжка
              - по-евтини.. /сега пуснах една нова темичка - ТЛК120 африканско изпълнение е 25500Евро и 136кс... / За сравнение стандартния Д4-Д е към 40000Евро в ТМ Ауто...

              Ние както е известно сме м/у 5-ия и Ония свят и за това като купуваме дърти джипове искаме да са прости и надеждни и НАЙ-ВЕЧЕ евтинджос и по възможност да носят товар като камион

              тази HZ80 /с 4.2Д/ беше купена от КФОР и возила Сини каски... Ако ТД "НDJ80" е по-надежден, защо КФОР си купува атмосферни "допотопни" дизели? Не съм чул да имат финансови затруднения...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Предлагам за да е по прегледно или да се промени заглавието, или последните мнения да се преместят в тема за Тойота. Че така уж темата е само за Нисан, пък вътре почти всички видове джипки .
                Иначе темата наистина е много интересна и си личи, че автора е много компетентен. Така и така последно става дума за Тойотовски дизели, та да попитам : kiki.t можеш ли да ми кажеш дизела 2H , който се слага на J60 от кой тип е?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Цанко
                  ... Така и така последно става дума за Тойотовски дизели, та да попитам : kiki.t можеш ли да ми кажеш дизела 2H , който се слага на J60 от кой тип е?
                  от допотопните естествено... 4000сс 100кс... някъде бях пуснал една таблица с всички двигатели слагани на ТЛК от руския сайт на Тойотаджиите...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    По принцип си прав.Новите са пълни с електроника заради емисий,тиха работа , а и просто защото да речем електромагнита на дюзата на комън реила просто няма как да го управляваш без електроника.НО аз говоря специално за ТЛК-80 4.2 ТД.Там японските инжинери щото са много тъпи са направили най добрата възможна
                    комбинация-голям дизел с директно впръскване който няма чупене при елементарна поддръжка и захранване с обикновено ГНП с жило-абсолютно надежна комбинация.Вярно няма го голямото налягане на впръскване на комън реил и помпа дюза , но за това пък няма електроника и надежността е 100%.
                    За съжаление бъдещето е във все повечто електроника за да се оптимизират процесите на горене и да се постигат все по високи еко-стандарти.Но и след нас трябва да живеят хора
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #11
                      Цанко за съжаление не съм запознат с този двигател.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        наистина са били тъпи инженерите им - да направят кола дето не се разваля за 1 млн км Кой ще им купува новите?
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Още малко встрани от темата.Има още един японски дизел при който
                          важи казаното за ТЛК-4.2ТД , и който естествено всички хвалят.Познайте кой е
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            наистина са били тъпи инженерите им - да направят кола дето не се разваля за 1 млн км Кой ще им купува новите?
                            Като си представиш че ще я карат разни Янумами, и сервиз няма да види повече никога е точно правилния автомобил
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              ето тука са всичките моторетки

                              http://www.land-cruiser.ru/index.php?menuid=2&smenuid=6

                              ето специално за твоя... малко бях объркал конските сили
                              http://www.land-cruiser.ru/index.php...игатель
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X