Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
    Не, у нас не се е произвеждал ТТ. Иначе честито за пищака,да си го носиш с кеф.И на мен ми е на сърце едно ТТ ма нещо засега...Пусни някоя снимка и ние да му се порадваме.
    Я да видим какво ще излезе от снимките

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0056.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5338164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0053.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5338165Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0054.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5338166

    Я. получи се...
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      Честит пищов! Супер изглежда!

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Дааа, хубав пищов...даже е отстранен единственният недостатък на този пистолет,неудобната ръкохватка. Дано не ти се налага да го ползваш извън стрелбището...
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
          Дааа, хубав пищов...даже е отстранен единственният недостатък на този пистолет,неудобната ръкохватка. Дано не ти се налага да го ползваш извън стрелбището...
          Благодаря за пожеланията!
          В интерес на истината аз харесвам и съм се стремял към немско, белгийско и испанско късо оръжие.
          Обаче времената се промениха. Не съм гледал сериозно на ТТ-то. Решението да си закупя такъв е повлияно само и на 100% от този форум. Признавам си, че съм го подценявал.
          Тъй като от една седмица постоянно го премятам в ръцете си в свободното време, колкото по го гледам, толкова по ми харесва.
          Та с очите на собственик - първи впечатления:

          1. Учудващо тънък и елегантен. Дебелината на затвора е 21 мм, рамата - 17.5 мм и дръжката с чирените - 30 мм. Газовото ми пищовче което е колкото една цигарена кутия и другия ми пистолет
          "Астра" 7,65 са по-дебели от него с 1 и 4 мм.

          2. Относно теглото, не съм го мерил, но има и по-тежки от него. На колана тежи, а и талиите ни вече предполагат по-лесно "смъкване на гащите", но в презраменен кобур се носи много приятно. Винаги съм смятал, че прекалено леките ловни и бойни оръжия "не държат добре" отката и се влошава точността. Всичко е въпрос на оптималност.

          3. Прословутия наклон на дръжката. Като го гледам не е толкова изправена. Е не е като на Парабела. Като си затворя очите и вдигна ръка гледайки по затвора си идва точно. Проблема е, че мерника е два пъти по-висок от мушката и за да се вземе "равна мушка" трябва леко да се повдигне цевта. Това е от конструктивното решение за заключване на цевта към затвора чрез повдигане на задния край. С по-високия мерник се компенсира "несъосността" на оръжието като цяло и цевта.

          4. За стрелбата казах - приятно ме изненада. Предишните ми големи пищови "Астра - 100" и "ЧЗ-75" не даваха такава точност и групираност. Разбира се всичко е субективно, друг може да постигне обратни резултати. Имам се за добър стрелец, доста съм си пострелял в този живот и знам, че когато човек си пасне с оръжието и му "повярва" може да се постигнат неочаквано добри резултати.

          5. На снимките се вижда, лъснах му някои части "за красота", мислех и петлето, но се отказах, защото малко се вижда от него. За сега други тунинги не предвиждам. Остава взаимно да се опознаваме със стрелба.

          П.П.С. Това, че куршума много пробива и нямал достатъчно спиращ ефект, за мен изобщо не е кусур, а предимство. Но това си е мое мнение и не ангажирам никой или да го налагам по какъвто и да е начин.

          Поздрави!!
          Последно редактирано от Chicho1; 22-01-12, 17:11. Причина: Правопис
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            Честита придобивка! Най-хубавото е, че ти си удовлетворен.
            Но понеже чета, че и ти сам не намираш дръжката му за нещо радикално проблемна - зЕми махни тези чирени. Така изглежда като Опел Капка със спойлер тип градинска пейка
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Честита придобивка! Най-хубавото е, че ти си удовлетворен.
              Но понеже чета, че и ти сам не намираш дръжката му за нещо радикално проблемна - зЕми махни тези чирени. Така изглежда като Опел Капка със спойлер тип градинска пейка
              Мисля по въпроса
              Дай ми малко време, бърза работа нямам, мисля даже да си направя още едни дървени, но като оригиналните по размер щото дървото е "по-топло"
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Честито за придобивката! Добре си се сетил за полирането, изглежда много добре! А големия пробивен ефект мисля, че е част от "чара" на това оръжие! Накратко казано - ТТ-то си е ТТ! Да си стреляш с кеф, ПОЗДРАВИ !!

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Бат' hickok45 по въпроса ТТ
                  http://www.youtube.com/watch?v=aQtbN...eature=g-all-u
                  42

                  Коментар


                  • От: TT-33 7.62x25

                    Добре дошъл в клуба !
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      Честито,Чичо!Ако искаш да не дупчи много-свари патроните в тенджерата под налягане.Това на шега.Моето мнение за оръжията и за колите е същото,като на Мартин Христов-калпави ползватели само.Ми той магнума кво да прай,освен да пробива с малкия калибър.Та така.Да си го ползваш със здраве и дълго време.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        Бат' hickok45 по въпроса ТТ
                        http://www.youtube.com/watch?v=aQtbN...eature=g-all-u
                        Не разбрах какви букви (на латиница) са щамповани на чирена, там където би трябвало да пише СССР. АААААААААААА!!!! Зацепих, ама като слушах по-внимателно - Република Ръмъния Популара. Не знаех, че и те като сърбите са го произвеждали.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          ТТ- имам го от 10 години. Признавам всичките му недостатъци,изписани навсякъде.Но... удоволствието няма равно на себе си при стрелба, особено след тунинга на ръкохватката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0001.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5415453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0002.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5415454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0004.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5415455

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Доста добър тунинг, кой ти го прави ?
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              Не знам кой е правил дръжката. На мен ми е подарък. Правена е от цяло парче дърво и е доста стара, но пък ми пасна перфектно на ръката, а пълнителя вече събира 9 патрона.

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Първоначално публикуван от wolltihr Преглед на мнение
                                ТТ- имам го от 10 години. Признавам всичките му недостатъци,изписани навсякъде.Но... удоволствието няма равно на себе си при стрелба, особено след тунинга на ръкохватката.[ATTACH=CONFIG]501424[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]501425[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]501426[/ATTACH]
                                То всъщност основния значим недостатък на ТТ-то е в дръжката. След като той е отстранен...
                                Много добре изглежда.
                                Какво друго, нямал предпазител, за какво ти е? Още повече при оръжие с открито петле. Пистолета се зарежда за да стреляш с него, а да държиш зареден пистолет на предпазител само за да изпитваш надежността на предпазителя...не го разбирам. Болшинството от произшествията с КНО стават по тази линия: Зареден ли беше или не, на предпазител ли беше или не беше. Пистолета се държи пълен, но не зареден. Когато ти трябва зареждаш и стреляш, след това изпразваш. Сложно ли е?
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X