Обява

Свий
Няма добавени обяви.

повдигане на нисан терано1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • повдигане на нисан терано1

    колеги дълго търсих начен да вдигна тераното отзад с около 6-7см без да инвистирам много за момента и се оказа проблем от всички морги само в една намерих пружини от фолксфген ЛТ бус но бяха малко по ниски и доста твърдечки за това отидох копих кръгло жилязо и при един познат на струга си направих фланци за под пружините малко ги по обърках но нищо така се вдигна повече . Всичко излезна кам 60лв. това е с почерпката за струга.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: повдигане на нисан терано1

    Вариянт е но...............
    внимавай по зовоите с висока скорост ( над 80-90 ) !
    ТИ го вдигаш ама пружините са си старите , меки . Както и амовете ........
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #3
      До: повдигане на нисан терано1

      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
      Вариянт е но...............
      внимавай по зовоите с висока скорост ( над 80-90 ) !
      ТИ го вдигаш ама пружините са си старите , меки . Както и амовете ........
      да ти кажа добрее по завоите има разлика но не е фрапантна пък и моя си се клати от как сам го купил но мерси все пак мие първи джип и нямам много опит даже в началото ми беше срано когато го подкарах

      Коментар


      • #4
        До: повдигане на нисан терано1

        Ами нали е писал че "новите" пружини са били по твърди.

        Аз само искам да попитам за фланците. На снимките ми изглежда че конструкцията е станала )отгоре надолу погледнато) Пружина > масивни фланци > оригиналано място за пружината.. тоест фланците не са захванати по никакъв начин, и се придържат само от натиска на пружините, така ли е?
        Не са ли малко тежки като цяло, и няма ли опасност така да изпаднат някъде след някой по серьозен удар- примерно дълбока дупка с голяма скорост при което моста е наклонен в някакво краино положение и някоя от двете гуми се срещне рязко с- или ръба на дупката (падналата гума) или някой камък (горната гума)? Още повече че твърдите пружини би трябвало да имат по ограничен ход от оригиналния конструктивно предвиден ход на моста.
        Аз неразбирам де, само питам

        Коментар


        • #5
          До: повдигане на нисан терано1

          Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
          Ами нали е писал че "новите" пружини са били по твърди.

          Аз само искам да попитам за фланците. На снимките ми изглежда че конструкцията е станала )отгоре надолу погледнато) Пружина > масивни фланци > оригиналано място за пружината.. тоест фланците не са захванати по никакъв начин, и се придържат само от натиска на пружините, така ли е?
          Не са ли малко тежки като цяло, и няма ли опасност така да изпаднат някъде след някой по серьозен удар- примерно дълбока дупка с голяма скорост при което моста е наклонен в някакво краино положение и някоя от двете гуми се срещне рязко с- или ръба на дупката (падналата гума) или някой камък (горната гума)? Още повече че твърдите пружини би трябвало да имат по ограничен ход от оригиналния конструктивно предвиден ход на моста.
          Аз неразбирам де, само питам
          фланците са малко тежки около 9кг. защото имаха само плътно желазо а иначе с дебелостена тръба ф80-вътрешно ф130 външно или с някакъв алумин стават по леки.А за закрепянето то те немогат да мръднат защото лягат в леглото на прожината а даже и да скоча някаде то амортисьора ограничава разпъванетоси в един момент и прожината пак натиска достатачно фланеца.
          Последно редактирано от kalasha; 08-03-09, 00:48.

          Коментар


          • #6
            До: повдигане на нисан терано1

            Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
            Ами нали е писал че "новите" пружини са били по твърди.

            Още повече че твърдите пружини би трябвало да имат по ограничен ход от оригиналния конструктивно предвиден ход на моста.
            Аз неразбирам де, само питам
            във връска с твърдите пружини неги взех поради 2 пречини
            1.струваха двете около 100лв.
            2.щеше да стане непоносимо твърда возията

            Коментар


            • #7
              До: повдигане на нисан терано1

              А помисли ли за стандартни пружини от дълго терано 2? Мисля че са не лош вариант.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: повдигане на нисан терано1

                То това си е дълго.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: повдигане на нисан терано1

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  То това си е дълго.
                  Таргата има набито око.
                  А защо не остави по високи бордове? Долу, подложката да си влезне до край и да опре в основата на "кофичката". И горе, пружината да влезне още в подложката. След тия 7см. колко остана от хода на амортесьора на разгъване и не трябва ли да "подложиш" и на амовете?

                  Коментар


                  • #10
                    До: повдигане на нисан терано1

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    То това си е дълго.
                    Знам че единицата няма дълго и късо. Ама ми се струва някаква междинка. Като TOYOTA 73 и DISCOVERY 1. Може и да бъркам де.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: повдигане на нисан терано1

                      Дълга си е. С 5 врати, ама на задната врата дръжките са малко засекретени.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: повдигане на нисан терано1

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Дълга си е. С 5 врати, ама на задната врата дръжките са малко засекретени.
                        'бах го да го е.а!!! Всеки ден минавам покрай едно, дето е през две коли от гаража ми, и не съм видЕл.

                        А сега като ме подсети, май вярно имаше някаква работа със задните дръжки.

                        Взимам си бележка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: повдигане на нисан терано1

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Таргата има набито око.
                          А защо не остави по високи бордове? Долу, подложката да си влезне до край и да опре в основата на "кофичката". И горе, пружината да влезне още в подложката. След тия 7см. колко остана от хода на амортесьора на разгъване и не трябва ли да "подложиш" и на амовете?
                          ами всъщност това ми беше грешката и ще трябва да ги сваля и да ги направя по дълбоки за да легнат както трябва... а за хода на амортисьора мисля че около 5-6см ход му остана но в никакъв случай повече....на амовете незнам дали да подлагъм и ако не подложа дали има проблем?

                          Коментар


                          • #14
                            До: повдигане на нисан терано1

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            'бах го да го е.а!!! Всеки ден минавам покрай едно, дето е през две коли от гаража ми, и не съм видЕл.

                            А сега като ме подсети, май вярно имаше някаква работа със задните дръжки.

                            Взимам си бележка.
                            колега размя ме до сълзи
                            но много хора ме чакат да им вдигна предната седалка за да седнат отзад

                            Коментар


                            • #15
                              До: повдигане на нисан терано1

                              Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                              ... а за хода на амортисьора мисля че около 5-6см ход му остана но в никакъв случай повече....на амовете незнам дали да подлагъм и ако не подложа дали има проблем?
                              Малко е. На Патрула задните са 24 : 2 = 12см. ход надолу и на горе. На Тераното не знам колко е. Ще ти ограничат хода на разгъване и може да откъснеш някой. Освен това, трябва да подложиш и на противоударните тампони.
                              Абе, ще залягаш под джипа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X