Обява

Свий
Няма добавени обяви.

повдигане на нисан терано1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: повдигане на нисан терано1

    Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
    а като решиш да караш 4H включваш лостчето даже в движение и те си се заключват.. по някое време.
    ...с едни "интересни" звуци и откъм хъбовете, и откъм раздатката. Отделно като някъде забуксуваш и трабва клатене напред - назад за да излезеш, се случват едни още по-"интересни" нещица, от сорта на само един заключен хъб, или един хъб, заключил в предна посока, и един, заключил в задна, като резултата от цялата работа е пак "интересните" звуци "тряс" откъм предницата, и дискомфорта за задкормилното устройство, ако то е наясно какво се случва отпред. Отделно въртят номера при спускане на двигателна спирачка, отново със същите звуци.

    Автоматичните хъбове са правени само и единствено с една цел - да се харесат на мързеливите водачи. От там нататък всичко е негативи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: повдигане на нисан терано1

      То зависи за каква скорост става въпрос, на 4Н превключвам около на 30 км/ч, като изключвам от скорост за момент, или натискам съединителя за 2-3 секунди, всичко става напълно плавно и тихо и меко. При 40 км/ч вече се усеща малко напрежение при превключването на лостчето и то идва от раздатката по скоро. Целта е да не даваш веднага рязко гас след като си превключил, тогава се чува едно отчетливо "чат" от хъбовете като зацепват със сила.. случвало ми се е два пъти при паркиране напред назад на дълбок сняг... казват че при третия път били за смяна та сега внимавам.

      Коментар


      • От: повдигане на нисан терано1

        Знам че темата е старичка, ама да си кажа мъката...

        Тамън се навих да си купя Quaife диференциал за отпред, а ми отговориха че вече не ги правели. Трябвало да се поръчат 10 или повече, и щели да направят.

        Иначе, май уникална екстра, ама сме закъсняли. Сега ми е тъпо...

        Четох и темата на французина, та още повече ми стана тъпо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: повдигане на нисан терано1

          Бат Sparky, сега ако и поясниш кво е тва чудо "quaife" диференциал, сигурно и на други хора ще ни стане мъчно.....пък и тъпо...., но поне ще се поограмотим.

          Коментар


          • От: повдигане на нисан терано1

            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
            Бат Sparky, сега ако и поясниш кво е тва чудо "quaife" диференциал, сигурно и на други хора ще ни стане мъчно.....пък и тъпо...., но поне ще се поограмотим.
            Самоблокиращ, но не постоянно. При нормално поведение със сцепление и на двете гуми, се държи като отворен. Когато някоя от двете гуми загуби сцепление, вместо като отворен диф да прехвърли всичкия въртящ момент на нея, дифовете от типа Torsen и Quaife правят точно обратното, и точно каквото трябва всъщност - предават по-голям въртещ момент на гумата дето има сцепление, за разлика от обикновен LSD диференциал, който е просто частично блокиран като със спирчака. На всичкото отгоре при тия гадове няма износване, както при дисковете на класическото LSD, не искат специално масло, и имат доживотна гаранция. А на всичкото отгоре сработва плавно, та не троши полуоски и не е съвсем пълен, та още по-добре за отпред. Изобщо, според представата ми - идеалния диф за отпред (то и за отзад, ама няма). С удоволствие бих карал фул тайм машина с три такива дифа.

            Всичкото това на цена примерно 1600лв за касета, със все транспорта и ДДС-то.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: повдигане на нисан терано1

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Самоблокиращ, но не постоянно. При нормално поведение със сцепление и на двете гуми, се държи като отворен. Когато някоя от двете гуми загуби сцепление, вместо като отворен диф да прехвърли всичкия въртящ момент на нея, дифовете от типа Torsen и Quaife правят точно обратното, и точно каквото трябва всъщност - предават по-голям въртещ момент на гумата дето има сцепление, за разлика от обикновен LSD диференциал, който е просто частично блокиран като със спирчака. На всичкото отгоре при тия гадове няма износване, както при дисковете на класическото LSD, не искат специално масло, и имат доживотна гаранция. А на всичкото отгоре сработва плавно, та не троши полуоски и не е съвсем пълен, та още по-добре за отпред. Изобщо, според представата ми - идеалния диф за отпред (то и за отзад, ама няма). С удоволствие бих карал фул тайм машина с три такива дифа.

              Всичкото това на цена примерно 1600лв за касета, със все транспорта и ДДС-то.
              Ахам.Почти 100% точно.Само дето не предава по-голям въртящ момент към колелото с по-голямо сцепление,а някакъв.Обикновено по-малък,но достатъчен за да не може да спре.При междуколесен Торсен и Кфайф,докато колелата са в движение винаги се предава въртящ момент и към двете.Къде повече,къде по-малко...Но в спряло положение не сработва...


              http://vbox7.com/play:bb4194c8
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • От: повдигане на нисан терано1

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Ахам.Почти 100% точно.Само дето не предава по-голям въртящ момент към колелото с по-голямо сцепление,а някакъв.Обикновено по-малък,но достатъчен за да не може да спре.При междуколесен Торсен и Кфайф,докато колелата са в движение винаги се предава въртящ момент и към двете.Къде повече,къде по-малко...Но в спряло положение не сработва...


                http://vbox7.com/play:bb4194c8
                Именно. При едно висящо колело във въздуха си го върти него, като отворен. В момента, в който леко зацепи и то (примерно клатиш като си закъсал), леко и плавно зацепва това, дето има сцепление, с тялото на дифа. И не е 100% блокаж. То не е и блокаж въобще. Ма не е и тъпото класическо LSD с дискове, дето ако го сложа отпред, зимата няма да има вкарване в пътя.

                ... а колко точно да зацепва, може да се поръча Зависи от зъбите.

                Конкретния изглежда така:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Quaife_QDF7L.jpg
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5221479

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:quaife-automatic-torque-biasing-differential-01.jpg
Прегледи:2
Размер:187.5 КБ
ID:5221480

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JasonFN%20038.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5221481

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:quaife-helical-lsd-inset-1_100196733_l.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5221482
                Последно редактирано от sparkybg; 26-10-10, 12:44.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Re: повдигане на нисан терано1

                  В единия случаи LSD- съпротивлението за да се въртят двете колела идва от фрикционните пластини в другия от моемента които трябва за да се завъртят 'сателитите" в диференцяла които си ни показал на снимката. Торсен за отзад бих сложил прекрасна алтернатива на LSD-то но отпред зимата при малко сцепление ще е все едно си с блокаж на предния мост.

                  Коментар


                  • От: Re: повдигане на нисан терано1

                    Първоначално публикуван от vencislavov Преглед на мнение
                    В единия случаи LSD- съпротивлението за да се въртят двете колела идва от фрикционните пластини в другия от моемента които трябва за да се завъртят 'сателитите" в диференцяла които си ни показал на снимката. Торсен за отзад бих сложил прекрасна алтернатива на LSD-то но отпред зимата при малко сцепление ще е все едно си с блокаж на предния мост.
                    Ахам.За това има и Кфайф.Принципът е същия,само процента блокировка(ако мога така да се изразя) е по-малък.Чувал съм,че Торсен отзад,комбиниран с Кфайф отпред е една чудесна комбинация,която дори не се усеща,камо ли да влоши управлението...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • От: Re: повдигане на нисан терано1

                      Първоначално публикуван от vencislavov Преглед на мнение
                      В единия случаи LSD- съпротивлението за да се въртят двете колела идва от фрикционните пластини в другия от моемента които трябва за да се завъртят 'сателитите" в диференцяла които си ни показал на снимката. Торсен за отзад бих сложил прекрасна алтернатива на LSD-то но отпред зимата при малко сцепление ще е все едно си с блокаж на предния мост.
                      Това се случва ако е LSD с пластини, или някой от другите видове автоматичен блокаж, но не и при Torsen/Quaife, които при нормално каране се държат точно като отворени. При Quaife например "заключването" иде от притискането на надлъжните винтови колела в корпуса (на картинката е заградено с червено), и това "заключване" е толкова по-голямо, колкото е по-голямо сцеплението на гумата към асфалта - от там се получава притискане на винтовото колелото в корпуса. Ако забелязваш там има сложена пластина между колелата и корпуса, при това с дупки за мазане по нея - изглежда не всички модели я имат. Ако и двете гуми загубят сцепление, то дифа просто ще се отключи до толкова, че поне едната гума да придобие сцепление, при това плавно, без никакви удари. Тоест, степента на "заключване" зависи от сцеплението и на двете колела. В резултат при сухо време на асфалт процента "заключване" ще е по-голям отколкото при хлъзгава настилка, при еднакви други условия.

                      Другото - колкото по-голям е наклона на зъбите в дифа, толкова това "заключване" е с по-голям процент. Това е идеалния във всяко отношение автоматичен "блокаж" за отпред. Има серийни автомобили с предно предаване, дето излизат от завода с такива дифове.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:quaife1.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5221692
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: повдигане на нисан терано1

                        ПП: И да не забравяме че иде реч за Part Time джипка, дето на сухо време и по асфалта се кара само на задно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: До: повдигане на нисан терано1

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...с едни "интересни" звуци и откъм хъбовете, и откъм раздатката. Отделно като някъде забуксуваш и трабва клатене напред - назад за да излезеш, се случват едни още по-"интересни" нещица, от сорта на само един заключен хъб, или един хъб, заключил в предна посока, и един, заключил в задна, като резултата от цялата работа е пак "интересните" звуци "тряс" откъм предницата, и дискомфорта за задкормилното устройство, ако то е наясно какво се случва отпред. Отделно въртят номера при спускане на двигателна спирачка, отново със същите звуци.

                          Автоматичните хъбове са правени само и единствено с една цел - да се харесат на мързеливите водачи. От там нататък всичко е негативи.
                          Sparky,my friend,да не ти нарушавам лекцията,виждам че си го писал отдавна,надявам се, че вече не мислиш по този начин...инъче съм силно силно несъгласен с горното. Доста е изписано за хъбовете и определено еднозначен отговор няма.Все пак,ако се научиш да ги използваш правилно техният "живот" е достатъчно дълъг за да имаш комфорта,който ти наричаш мързел. И за да не кажеш,че наблюденията са ми не са от Терано-техните са същите,само че по-малки. Поздрави !

                          Коментар


                          • От: До: повдигане на нисан терано1

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Sparky,my friend,да не ти нарушавам лекцията,виждам че си го писал отдавна,надявам се, че вече не мислиш по този начин...инъче съм силно силно несъгласен с горното. Доста е изписано за хъбовете и определено еднозначен отговор няма.Все пак,ако се научиш да ги използваш правилно техният "живот" е достатъчно дълъг за да имаш комфорта,който ти наричаш мързел. И за да не кажеш,че наблюденията са ми не са от Терано-техните са същите,само че по-малки. Поздрави !
                            За хъбовете все още мисля по съвсем същия начин. Автоматичните са "аут ъф куесчън" за мен. Който си ги харесва - нека си кара с такива. Аз обаче след 2 закъсвания в сняг, за което хубовете дадоха свойта не малка дан, не ги ща, и това си е.

                            Класическо LSD отпред също не бих сложил. Пълен блокаж отпред точно на терано или на друго с независимо окачване (с малки изключения) - също.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: До: повдигане на нисан терано1

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За хъбовете все още мисля по съвсем същия начин. Автоматичните са "аут ъф куесчън" за мен. Който си ги харесва - нека си кара с такива. Аз обаче след 2 закъсвания в сняг, за което хубовете дадоха свойта не малка дан, не ги ща, и това си е.

                              Класическо LSD отпред също не бих сложил. Пълен блокаж отпред точно на терано или на друго с независимо окачване (с малки изключения) - също.
                              Мисля,че правилният подход е какви потребности удовлетворява съответния блокаж,т.е. какво е нужно да се прави-варианти без брой. И вторият случай-при наличие на тези екстри-как да се използват. Аз лично обичам да карам само на задно и LSD-то не ми пречи, а за отпред САМО твърд.

                              Коментар


                              • От: До: повдигане на нисан терано1

                                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                                Мисля,че правилният подход е какви потребности удовлетворява съответния блокаж,т.е. какво е нужно да се прави-варианти без брой. И вторият случай-при наличие на тези екстри-как да се използват. Аз лично обичам да карам само на задно и LSD-то не ми пречи, а за отпред САМО твърд.
                                Абсолютно си прав. Всеки знае за себе си. Сега, ако имах Patrol или нешо друго с цели мостове, също и за мен пълния блокаж отпред си е съвсем приемливо решение. Всъщност, ако говорим за Патрол 160 или 260, предния ти диф е C200 - касетата е същата като на терано 1 V6. За тоя диф има всичко дето ти душа иска, включително и Quaife (ама, оказва се че и тях не ги имат на склад, мамка им! ). И самата касета е достатъчно здрава. Мен при пълния блокаж ме притесняват полуоските и каретата на тераното, още повече че при лифт на окачването стоят и по-сгънати.

                                ПП: Отзад LSD-то също не ми пречи, дори ми харесва. Тук си говорим за преден диф, а там си мисля че ще пречи ако си с автоматични хъбове, независимо дали караш на 4х4 или 4х2. С ръчни хъбове обаче със сигурност няма да пречи, когато са изключени и караш по асфалта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X