Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Аз карам GY Wrangler AT/SA. Не съм сигурен дали са с +, по-скоро не, т.к. са от 2013 или 2014 - декември 2014 купих джипа с тях. Карам ги на Д2 (245/75/16), целогодишно, като им въртя под 10к на година - основно по асфалт, малко по черни пътища, малко кал и сняг. Нямам опит с други джипови гуми за през зимата, но като цяло не съм впечатлен от поведението им върху сняг. Ето и в детайл:
    • На студено време и мокър асфалт (черен лед) си показват, че не са чисто зимни. Хлъзгат се осезаемо повече от зимни гуми на лека кола.
    • На пресен сняг се държат добре - копаят, не се задръстват.
    • На утъпкан сняг се пързалят - отново драстично повече от зимни гуми на лека кола.
    • На комбинация от кал и сняг - по-добре не влизай. Прокопават снега и като стигнат калта - грайферите се запълват и получаваш четири валяка.


    Така и не стигнах до етапа да ги сравня с Дуратрак или Cooper Discoverer STT (по-нагоре колегата Младен с Д2 беше дал много смислено инфо за тях). Но към момента съм сигурен, че силата им е лятото. И ако купувам нови за целогодишно ползване, няма да са такива.

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Благодаря колега, твоето мнение накланя везните към Ханкука. Те поне две зими се държат добре на сняг - личен опит.
      Nissan Pathfinder 2.5 dci

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Днес открих къде е слабата страна на Hankook Dynapro ATM RF 10 - след 140 км/ч стават доста шумни, въпреки че скоростния индекс е Т.
        Nissan Pathfinder 2.5 dci

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Здравейте приятели, от скоро съм член в форума и доста изчетох за АТ гумите и доста се по колебах какви гуми да обуя на Форд Маверик 2.4 1996г.
          В кайна смедка си купих BF AT KO 2.
          На мокър асфалт със страничен наклон са супер и никак не са шумни.
          Предстои ми да влизам по-черно и като ги тествам там ще пиша
          Като цяло съм доволен!!!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
            Трябва ми спешно мнение точно за тези два модела:
            Toyo Open Country A/T + XL
            Cooper Discoverer A/T3 Sport
            В размер 245/70 R16 разликата в цената е нищожна.Взех си Gripmax A/T, но се изхвърлих с размера и един приятел ще ги вземе за Фронтерата си, а аз пак оставам бос.Гледам, че Тойо се изчерпва бързо за разлика от Купъра, дали е показателно това?
            Имаш ли вече наблюдения?
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Почне да се приближава зимата и всички почваме да се замисляме за гумите, кой да сменява летните със зимните, кой да си оглежда поизтритите АТ-та, кой да чака с весел пламък в очите снега с МТ-та.
              Аз също не съм изключение.
              Нооо, мойта драма е по-различна, че май трябва да пробвам друг размер, и докато го уцеля, ми се ще да знам и какво да взема, като разбира се и аз търся пълното щастие.

              Та, колеги, дайте предложения за по-агресивен грайфер АТ, като говорим за 235/75/15, ако въобще има значение.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Карам TLC RJ70 с АТ3 от лятото. За мен е уникано безшумна гума в сравнение с други АТ гуми. Карам с 140 - 150 км/h по магистралата до Пловдив и все едно си с летни гуми. Преди две седмици ходих на лов по родопите и около връх Перелик падна около 20см сняг,гумите се държаха като зимни. За ме е уникално АТ.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Виж general grabber x3 и cooper discoverer st maxx като опции, дуратраците си ги знаеш.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    За по агресивни май дуратрака е твойта гума хем за зимата е 6+
                    Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Open Country AT + не става, за каквото и да е, май само на сухо са добре, на кал йок, за сняг а особено на заледено са направо смешни.
                      Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                        Виж general grabber x3 и cooper discoverer st maxx като опции, дуратраците си ги знаеш.
                        Отдавна съм разгледал Х3, както и ST maxx, но те са си кални гуми и не знам как ще се държат зимата, но това не е най-важното, по-скоро ме интересува да не плющят над 90-100.
                        Имам ги предвид и продължавам да мисля по въпроса.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
                          Open Country AT + не става, за каквото и да е, май само на сухо са добре, на кал йок, за сняг а особено на заледено са направо смешни.
                          Много ми е интересно с какво караш и с кое го сравняваш?
                          Или ти търсиш гума дето да е тиха на асфалт, зимата да държи ма дълбок и утъпкан сняг и в същото вреда е агресивна и да се чисти добре в калта и да копае като мт117 [emoji16]


                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Отдавна съм разгледал Х3, както и ST maxx, но те са си кални гуми и не знам как ще се държат зимата, но това не е най-важното, по-скоро ме интересува да не плющят над 90-100.
                            Имам ги предвид и продължавам да мисля по въпроса.
                            Шумни са и зимата на студеното са много приятни особено ако е и мокро и много ти помагат за концентрацията над шофирането


                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Ми поне едно от показанията да им е ок да кажеш стават, ни държат на мокро, на сняг и лед са направо трагични, та си викам поне на някаква кал да вършат работа ама не, забуксувах на елементарен леко кален черен път на една витошка поляна, та едвам изпълзях да захапят на тревата иначе щяхме да излизаме да бутаме, но за сметка на това са бая шумни. Пределно ми е ясно, че АТ гуми зимата не стават макар че тук всички се опитват да ме убеждават в обратното, както и да е, ще ги потъркалям още един летен сезон и после в продажби, но пък срещу 165 лв на бройка няма и какво толкова да очаквам.
                              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
                                Ми поне едно от показанията да им е ок да кажеш стават, ни държат на мокро, на сняг и лед са направо трагични, та си викам поне на някаква кал да вършат работа ама не, забуксувах на елементарен леко кален черен път на една витошка поляна, та едвам изпълзях да захапят на тревата иначе щяхме да излизаме да бутаме, но за сметка на това са бая шумни.
                                Моля те като намериш АТ гуми дето да държат на лед да ми се обадиш че от доста време търся! [emoji16]
                                Това или са ти първите АТ гуми или от скоро караш 4х4 автомобил. Хубаво е човек да има концепция като купува нещо и да знае за какво става въпрос.
                                А като намериш гуми дето да отговарят на тия твои критерии моля осведоми ме да си взема и аз. Говори за 8бр. Направо!


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X