Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Избор и сравнение на АТ гуми

    Тълкалям втора година Граберките АТ2 на ТЛК 95, 265/70/16 - определено съм доволен за асвалт, мокро, малко "навън". И мене ме беше шубе да ги карам зимата, но със зимно Тойо /същия размер/ пак си танцувам - Перущица-Върховръх. Зимата обаче на Пампорово един колега с ТЛК 120 беше с досущ същите - каза, че няма никви грижи на сняг, а аз съм склонен да му повярвам - така че спирам със смяната на зимни/летни гуми - тая зима съм с Граберките - верно са малко валяци, ама ми се струва, че ще държат добре.
    Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
    WSBO

    Коментар


    • #77
      До: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
      Тълкалям втора година Граберките АТ2 на ТЛК 95, 265/70/16 - определено съм доволен за асвалт, мокро, малко "навън". И мене ме беше шубе да ги карам зимата, но със зимно Тойо /същия размер/ пак си танцувам - Перущица-Върховръх. Зимата обаче на Пампорово един колега с ТЛК 120 беше с досущ същите - каза, че няма никви грижи на сняг, а аз съм склонен да му повярвам - така че спирам със смяната на зимни/летни гуми - тая зима съм с Граберките - верно са малко валяци, ама ми се струва, че ще държат добре.
      Това мнение доста накланя везните и по отношение на моя избор, но все пък има поне месец до момента, в който предполагам, че ще имам нужда от гуми за гуми. Би ли споделил колега колко км си изминал призлизително с Грабера и по твоя преценка колко може да изкарат още.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • #78
        До: Избор и сравнение на АТ гуми

        Основният теоретичен проблем за АТ през зимата мисля, че е сцеплението на хлъзгаво в следствие състава на гумата. Относно грайфера съмнения нямам. На лед е ясно.
        Това обаче си е специфично за всяка гума и производител, така че това е което трябва да се тества и ако е задоволително значи стават. Тоест при първия тънък снежец върху асфалта трябва да се тества как спират и ако не - зимни
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • #79
          До: Избор и сравнение на АТ гуми

          Искам да споделя нещо което забелязах .
          С Грабер АТ2 225/75/15 на Витара съм.При интензивно спиране,разбирайте по-рязко,но не и скачане в-у спирачката,забелязвам склонност на гумите да преплъзват.Чува се характерен вой от тях.Това меко казано ме тревожи. Вярно че Витарите къса база са много леки,но не искам да си мисля какво би станало при аварийно спиране. Това ме кара при интензивен трафик и завои да карам една идея по-бавно и на по-голяма дистанция,но не винаги е възможно.
          Не знам все пак как биха се държали други гуми при същите условия.

          Коментар


          • #80
            До: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
            Това мнение доста накланя везните и по отношение на моя избор, но все пък има поне месец до момента, в който предполагам, че ще имам нужда от гуми за гуми. Би ли споделил колега колко км си изминал призлизително с Грабера и по твоя преценка колко може да изкарат още.
            8 х.км. Очаквам да изкарат поне до 50 х. или 4-5год. Предполагам, че и зимата ще са добре- карал съм ги и на минусови температури, без веднъж да се лизнат! Идеални като съотношение цена - качество! На асвалт държат по-добре от стария ми летен Бриджстоун.
            Дано съм бил полезен!
            Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
            WSBO

            Коментар


            • #81
              До: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Искам да споделя нещо което забелязах .
              С Грабер АТ2 225/75/15 на Витара съм.При интензивно спиране,разбирайте по-рязко,но не и скачане в-у спирачката,забелязвам склонност на гумите да преплъзват.Чува се характерен вой от тях.Това меко казано ме тревожи. Вярно че Витарите къса база са много леки,но не искам да си мисля какво би станало при аварийно спиране. Това ме кара при интензивен трафик и завои да карам една идея по-бавно и на по-голяма дистанция,но не винаги е възможно.
              Не знам все пак как биха се държали други гуми при същите условия.
              Оказва се, че Грабера е доста разпространена гума, а аз научих за нея преди няколко месеца. Това, което пишеш е малко тревожно, така че може и другите с такива гуми да кажат дали усещат проблеми при спиране. При Фрилендъра честно казано съм много доволен от спирачките. До сега съм бил с 2 вида гуми и като за 1.7 тона кола за мен спира страхотно /имам база за сравнение с леки коли и Диско/.

              Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
              8 х.км. Очаквам да изкарат поне до 50 х. или 4-5год. Предполагам, че и зимата ще са добре- карал съм ги и на минусови температури, без веднъж да се лизнат! Идеални като съотношение цена - качество! На асвалт държат по-добре от стария ми летен Бриджстоун.
              Дано съм бил полезен!
              Благодаря колега и аз си представях тия гуми да карат по около 50 хил.км., при положение, че BFG AT карат по 80 к, че и нагоре. Ще следя темата с интерес. Нека всеки споделя впечатления. Аз за сега се отказвам от BFG AT /главно заради цената/, но пък може и на тях да мина. Остават Йокохамата и моя фаворит Генерал Грабер АТ2. Явно ще се окаже добър компромис, щото АТ гумите са си компромис.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • #82
                До: Избор и сравнение на АТ гуми

                колегата, дето му приплъзва витарата трябва да си види спирачките отзад... обикновено като не държат се получава така...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #83
                  До: Избор и сравнение на АТ гуми

                  какво става колеги как са А-Т -тата. темата замря а то4но снега 4акахте....

                  Коментар


                  • #84
                    До: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Моите така и не разбрах дали са АТ, някъде ги дават АТ, другаде 4х4, летни, всесезонни...
                    Toyo Tranpath S/U 205/70R15

                    Но ходя, тествам и са много добре, както колегите с чисто зимни. Вече две лета и това им е втора зима
                    http://www.youtube.com/watch?v=-qA9fjY1pas
                    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                    Коментар


                    • #85
                      До: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Аз съм с Пирели АТР от септември. Доста тихи в сравнение с Good year-a с който взех джипа, задните бяха на сликове.
                      На сняг се представят учудващо добре, тествахме ги със зимни, май Дънлоп на друг гранд и двамата минахме

                      На кал се представят добре, на много голяма кал не съм ги пробвал - на Голди на трасето съм ги пробвал и се представиха отлично, ето така изглеждаше джипа

                      и на тази кал:

                      и ето го резултата:
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Здравейте,

                        3 години карам БФ Гудридж АТ 265/70/17. Износени са на около 25-30% въпреки, че не им личи. Минал съм с тях 40-50 000 км. Много съм доволен истинска АТ гума просто излизаш от асфалта и си спокоен. Могат спокойно да се карат на 1 атмосфера което ги прави супер проходими зимата и на мокро. За асфалта не са като за рали ама и с мойта кола не може да се кара бързо.


                        Смятам да си ги подменя като продам старите.

                        Та въпроса ми е някой да е открил по-хубава гума от тези, и от къде могат да се купят Гудридж без много големи търговски надценки и да са прясни.
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Някой има ли наблюдение от тези гуми BFGoodrich Rugged Terrain T/A

                          Коментар


                          • #88
                            От: До: Избор и сравненние на АТ гуми

                            Някой има ли впечатление от Гудиър а/т са.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              3 години карам БФ Гудридж АТ 265/70/17.
                              ...
                              Та въпроса ми е някой да е открил по-хубава гума от тези, и от къде могат да се купят Гудридж без много големи търговски надценки и да са прясни.
                              Миналата зима имах възможност да правя директно сравнение на Гудридж АТ и Бриджстон АТ 694. За мен Бриджстонът е класа отгоре. Отстъпва само по два показателя - бордовете му са по кекави и се износва малко по-бързо.
                              Иначе - на асфалт е по-тих, държи по-добре на странични наклони (при все, че той беше на по-тежката джипка), в дълбок сняг е също по-добър. На мокро и на утъпкано и двете гуми са боза.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                3 години карам БФ Гудридж АТ 265/70/17. Износени са на около 25-30% въпреки, че не им личи. Минал съм с тях 40-50 000 км. Много съм доволен истинска АТ гума просто излизаш от асфалта и си спокоен. Могат спокойно да се карат на 1 атмосфера което ги прави супер проходими зимата и на мокро. За асфалта не са като за рали ама и с мойта кола не може да се кара бързо.


                                Смятам да си ги подменя като продам старите.

                                Та въпроса ми е някой да е открил по-хубава гума от тези, и от къде могат да се купят Гудридж без много големи търговски надценки и да са прясни.
                                Какво разбираш от това да са прясни? Хора дето НЕ разбират почнаха много да знаят кои гуми били "пресни", кои не и дали ваобще разбират какво говорят не е много ясно. Някъде сме чували че гумите трябвало да са пресни и айде всички това си знаем. Какво за теб е "прясна" гума? Трябва ли да пари когато я пипаш? Още да е топла или да се прави пред теб?

                                Ядете "Сникерс" направен 2011 ама гумата не е ли 2012 не става.

                                А това дали има по хубава гума от БФ А/Т вече си е въпрос на лично мнение. Много хора могат да ти препоръчат други А/Т. Мога и аз да ти преповъчам АТ ама незнам къде можеш да намериш "пресни". Трябва да питаш някъде дето на място ги правят!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X