Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Дам,както и предполагах,Йокохамата е по-мека(60 Shore A),срещу 69 на Граберките.Освен това Йокохамата има и типично зимни ламелки(освен основните ламели).
    Сега ако някой каже разликата между 60 и 69 дали е чувствителна, щото тия мерни еденици нищо не ми говорят. Също така логичния въпрос - Дали Йокохамата ще се износват чувствително бързо на асфалт /особено топъл /? Дали ще е на нивото на Дженерала на кал /не че е много важно за мен, но за някой може да е/? Също така доста ли е по-плитък грайфера в сравнение с Дженерала или само на мен така ми изглежда? Като гледам мненията и за двете достигам до извода, че ще може да се карат по около 40 хиляди км /толкова правя за около 2 години на тая кола/ смесено.
    Последно редактирано от marin199; 04-08-09, 11:49.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • #62
      До: Избор и сравненние на АТ гуми

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      За Йокохамата-195/70/R15 -цена 130 лв.без ДДС.Щатен размер за Фрий-то
      Тоэи раэмер ми се струва по подходящ эа голф,да няма грешка

      Коментар


      • #63
        До: Избор и сравнение на АТ гуми

        Пак е по темата, но е малко страничен въпрос: Понеже гръмнах 1 от моите Тойо и трябва да си сменям гумите, трябват ми точно АТ гуми, като изключвам употребата в сериозни зимни дни, но е възможно да попадна през някоя есенна утрин на заледен участък. Карам 90 % по пътищата, а другите 10 % се навирам безобразно по гори и полянки. Попадал съм на кал и на камменни сипеи и на мокра трева.
        Сегашните ми гуми са 2555/65/16.

        Какви гуми бихте ми препоръчали?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #64
          До: Избор и сравненние на АТ гуми

          Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
          Тоэи раэмер ми се струва по подходящ эа голф,да няма грешка

          Сега като се замисля повторно /макар и в началото да изразих съмнения/ и на мен ми се виждат малки. Сега проверих в калкулатор за гуми, тези са с 32 мм по-ниски от моите/които ги дават оригинално/, което не е много логично. Все пак и аз може да си сложа 15ки и колегата може да сложи 16ки. Моя размер го дават по книга , като дори не дават алтернатива /за 16 цола/. Според мен 15ките трябва да са или 80 високи или широки 215, за да са близки до височината на 16ките.

          Все пак не знам колко са точни тия калкулатори, а и ако Фрийто е след фейслифта 2001 /повечето с 15 ки май са такива/ може да е различна концепцията, окачването, гумите и т.н.
          Последно редактирано от marin199; 04-08-09, 14:42.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • #65
            До: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Пак е по темата, но е малко страничен въпрос: Понеже гръмнах 1 от моите Тойо и трябва да си сменям гумите, трябват ми точно АТ гуми, като изключвам употребата в сериозни зимни дни, но е възможно да попадна през някоя есенна утрин на заледен участък. Карам 90 % по пътищата, а другите 10 % се навирам безобразно по гори и полянки. Попадал съм на кал и на камменни сипеи и на мокра трева.
            Сегашните ми гуми са 2555/65/16.

            Какви гуми бихте ми препоръчали?
            Аз съм много доволен от моите Toyo Tranpath S/U и зиме и лете Твоите какви са били?
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #66
              До: Избор и сравненние на АТ гуми

              Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
              Тоэи раэмер ми се струва по подходящ эа голф,да няма грешка
              Няма....Да ти го снимам ли?Опа...извинявам се...Сега ходих да го погледна....195/80/R15 са...Ама пусто,все ми малеят...

              Сега ако някой каже разликата между 60 и 69 дали е чувствителна, щото тия мерни еденици нищо не ми говорят. Също така логичния въпрос - Дали Йокохамата ще се износват чувствително бързо на асфалт /особено топъл /? Дали ще е на нивото на Дженерала на кал /не че е много важно за мен, но за някой може да е/? Също така доста ли е по-плитък грайфера в сравнение с Дженерала или само на мен така ми изглежда? Като гледам мненията и за двете достигам до извода, че ще може да се карат по около 40 хиляди км /толкова правя за около 2 години на тая кола/ смесено.
              Разликата в твърдостите не е малка.100 Шор е на стъклото...Колкото до износването,по принцип по-меката би трябвало да се износи по-бързо на топъл асвалт.За кал...хм,те и Грабер не са кой-знае какво.
              Последно редактирано от бат'Марто; 04-08-09, 14:47.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #67
                До: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                Аз съм много доволен от моите Toyo Tranpath S/U и зиме и лете Твоите какви са били?
                същите, но както по-горе написах се кривят по завоите и джипа допълнително клати и заради тях. Със зимните на суха настилка е доста по-стабилен.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  До: Избор и сравненние на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

                  Няма....Да ти го снимам ли?Опа...извинявам се...Сега ходих да го погледна....195/80/R15 са...Ама пусто,все ми малеят...


                  Разликата в твърдостите не е малка.100 Шор е на стъклото...Колкото до износването,по принцип по-меката би трябвало да се износи по-бързо на топъл асвалт.За кал...хм,те и Грабер не са кой-знае какво.
                  Да

                  Коментар


                  • #69
                    До: Избор и сравненние на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    За сняг и лед чувам много добри отзиви за Toyo АТ

                    Аз лично не съм ги карал, и затова не мога да ги съпоставя с други гуми.
                    Ей един тест на Белмекен, който правихме. Toyo Tranpath S/U 205/70R15
                    http://www.vbox7.com/play:92c7d863
                    Забележки към тази гума като зимна нямам

                    При голяма жега и остър завой просвирват, но чак проблем не е. За клатенето на джипа на колегата по-горе - да си види амортисьорите
                    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                    Коментар


                    • #70
                      До: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Няма какво да ги гледа, направо да ги сменя.
                      80лв е оригиналния в Балкан Стар. С високо налягане са по 100лв.
                      След 100 000 гаранция са за смяна.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Няма какво да ги гледа, направо да ги сменя.
                        80лв е оригиналния в Балкан Стар. С високо налягане са по 100лв.
                        След 100 000 гаранция са за смяна.
                        Минавал съм на стенд на Бош и амортисьорите бяха на 70-80%, но дори и за някои нови автомобили стенда отчита по-ниски проценти.
                        А и по-горе съм написал, че има разлика м/у тойо-то и зимните ми гуми.
                        И това тойо не е зимна гума, а всесезонна.

                        П.П. Смотан ми е телефона и такива снимки прави.
                        Прикачени файлове
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #72
                          До: Избор и сравненние на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                          Ей един тест на Белмекен, който правихме. Toyo Tranpath S/U 205/70R15
                          http://www.vbox7.com/play:92c7d863
                          Забележки към тази гума като зимна нямам

                          При голяма жега и остър завой просвирват, но чак проблем не е. За клатенето на джипа на колегата по-горе - да си види амортисьорите
                          Здравейте,

                          Ако някой има впечатления за TOYO OPEN COUNTRY H/T, моля да ги сподели. Размера е 265/70/15.
                          Наскоро купих 4 нови, но незнам дали изобщо мога да ги карам и на малко сняг.

                          Всяко мнение би било полезно, благодаря

                          Коментар


                          • #73
                            До: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Срещнах ревю, че ставали за зимата. Лични впечатления нямам - различни са от моите.
                            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                            Коментар


                            • #74
                              До: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Преди около месец и половина сложих Кумхо АТ на Диското.Според мен на сухо и асфалт се държат добре.Но при по-висока скорост на магистралата също ми се струва,че при завоите има известна нестабилност.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #75
                                До: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                                Срещнах ревю, че ставали за зимата. Лични впечатления нямам - различни са от моите.
                                Самата зима ще ми отговори най-добре . И после ще знаят всички.
                                Мерси все пак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X