Страница 3 от 22 ПървиПърви 123456713 ... ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 439

Тема: Избор и сравнение на АТ гуми

Място
    Сопот
    Публикации
    798
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране До: Избор и сравненние на АТ гуми

Вярно. Говоря за Graber AT2. Мислех си, че се свързва написаното с по-горното, но явно се е разминало

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,491
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на публикациите
    ....
    Но като гледам последните няколко зими с по два три валежа сняг и не знам доколко си струва да купувам на две години зимна гума. Затова се оглеждам за по-мека АТ с ламели, но нещо са кът. Гудрича не ме кефи за зимата. Твърд ми се струва. GY АТ да не говорим...

Това Тойо ли?
    Колега къде не е валяло в последните 2 зими? При мен на село снега почти покриваше казаните за отпадъци.

Джипа го купих с нови тойо. 255/65/16. Държелива гума е но се подгъва по завоите и допълнително увеличава клатенето. Проходима е на сняг, но не толкова колкото зимната гума. Затова си имам и комплект зимни. Миналата седмица съвсем изненадващо едната гума гръмна. А нямаше дефекти т.к. предната седмица ги балансирах. И сега и аз съм поставен пред дилемата какви гуми да си взема, но за зимата с цел сигурност гумите трябва да са само зимни.
    На площада на село по твърд утъпкан и леко заледен сняг правих кръгчета с тойо и после, като ги смених и със зимните. И макар, че тойото си има ламели със зимните джипа е много по стабилен, по-трудно се занася и по-бързо спира. Макар че пак не държи точно курса със зимните гуми можех да правя кръгчета със значително по-висока скорост.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Sofia
    Публикации
    1,894
    Точки (при гласуване)
    11

Забелязвам, че Генерал-Грабер АТ2 имат дупки за шпайкове,или не са за тази цел.Но ако е така, значи ги смятат за доста универсални
    Последно редактиран от ctef ; 31-07-09 в 10:31

Място
    София
    Публикации
    1,516
    Точки (при гласуване)
    13

Не казвам, че не е валяло, а че вали 2 - 3 пъти и го държи по улиците за по една седмица. В Рила може и два метра сняг да е имало, но това не ме вълнува особено, защото ако ще се влиза в дълбок сняг нито зимната нито повечето АТ гуми ще свършат работа. За мен лично за зимна гума е важно пътното поведени на заснежен път, а не в дълбок сняг.

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Да ви кажа честно 60 процента от зимата прекарах в Смолян и наистина сякаш нямаше кой знае колко тежки моменти в сравнение с предишни години. Пътищата се чистят и сега като се замисля за цяла зима може би е имало 14-20, в които пътищата си били зле. Даже си спомням, че освен 2-3 кофти ситуации с повечко сняг на Пампорово, най-зле беше като ходих до Шумен и Варна /s s1 до Търговище също беше зле към 10ти януари мисля някъде/ . Мисълта ми е, че взех зимни гуми, сложих си ги ноември, щото вече се залежда на високото, до януари ги търкялаш предимно по асфалта /в Пловдив някой път на доста топло време/, еб...ш им мамата, после 10 дни сняг януари и толкова февруари, не ги махам до към април, щото все пак не знаеш в планината и накрая резултата е, че с нови зимни гуми/за минимум 600 лв/ караш зима и половина и то ако не караш много. За това се замислих за АТ държащо на сняг. Все пак сме и 4х4. Аз с Пежо 106 съм карал половин зима със всесезонни.Пък и не карам много зимата /в най-гадните дни също не се бутам, освен ако не ходя на ски или няма нещо спешно/ и мисля, че добро АТ би свършило работа. Колега alex карал ли си Дженерала в утъпкан сняг? За лед няма да говорим, щото там наистина трябва да се внимава дори и със зимни.

Знам, че няма пълен кеф ама нещо не ми се купуват 2 комплекта гуми на фона на финансовата криза
    Последно редактиран от marin199 ; 31-07-09 в 12:29

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Features:
    • 5-row tread pattern with multiple traction edges
    • Extra-deep tread pattern
    • Highly-engineered acoustic tread pattern
    • Snowflake approved and studable design

Benefits:

• Innovative tread design promotes uncompromising off road traction
    • Designed to increase tread life
    • Allows the aggressive tread pattern to remain quiet during road and highway driving
    • Meets the severe snow service requirements of the RMA and RAC

Тва в червено звучи малко успокояващо за зимата. Ето линк http://www.generaltire.com/tires/T5/Grabber-ATsup2-sup

Питах Гугъл кво е RMA (http://www.rma.org/) и RAC ( трябва да е Royal Automobile club, макар че има и няква застрахователна компания). Не съм правил никога кой знае какви проучвания за гуми, но тези от АТ моделите, като комбинация от цена и качество май ще се окажат доста добри. Разбира са говорим за аматьори като мен и за любителско каране.
    Последно редактиран от marin199 ; 31-07-09 в 12:37

Място
    Сопот
    Публикации
    798
    Точки (при гласуване)
    10

Преди да си взема Грабера колата си беше обута с Дънлоп (оригиналната си гума). Още когато падна първия сняг разбрах, че с тази гума съм за никъде(колата си я купих миналата есен). Просто нямаше спиране. След ката взех АТ колата си спираше нормално и сигурно. Това говоря за утъпкан сняг. Но пак ти казвам, ако си свикнал с чисто зимна гума, тази е малко по-слаба и трябва да си имаш едно наум. Както каза и колегата, това си е един компромис - все пак е всесезонна гума. Даже и в момента съм си с тях.
    Ако има още нещо питай, не се притеснявай!

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на alex_bg777 Преглед на публикациите
    Преди да си взема Грабера колата си беше обута с Дънлоп (оригиналната си гума). Още когато падна първия сняг разбрах, че с тази гума съм за никъде(колата си я купих миналата есен). Просто нямаше спиране. След ката взех АТ колата си спираше нормално и сигурно. Това говоря за утъпкан сняг. Но пак ти казвам, ако си свикнал с чисто зимна гума, тази е малко по-слаба и трябва да си имаш едно наум. Както каза и колегата, това си е един компромис - все пак е всесезонна гума. Даже и в момента съм си с тях.
    Ако има още нещо питай, не се притеснявай!
    Не очаквам да е като зимна гума, но с това което си писал мисля, че ще ми вършат работа. Сега остана да кажеш колко км си минал /явно от зимата до сега/ и на какво ниво е графера? Просто за да се направи груба сметка /макар че има каране и каране/ колко км може да изкарат тия гуми, ако се карат през различните сезони.

Място
    Сопот
    Публикации
    798
    Точки (при гласуване)
    10

Минал съм около 10 000 км., а грайфера почи не мръднал.
    Надявам се да не ме "плюеш" много за избора!!!

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на alex_bg777 Преглед на публикациите
    Минал съм около 10 000 км., а грайфера почи не мръднал.
    Надявам се да не ме "плюеш" много за избора!!!
    Благодаря много за инфото. Спирам се на тия гуменетки, пък да видим кво ще стане. Няма да те "плюя" в никакъв случай И Бат Марто е казал добри думи, аз ще говори и с фирмата, от която искам да ги взема също за отзиви. Другото хубаво е, че според каталога им в интернет имат точно моя размер /BFG AT ги няма в моя/. Щом след 10 к не са износено много е доста добре. Все пак имам предвид, че взимам АТ гума и няма да очаквам да е перфектна на всички настилки. Благодаря още веднъж на всички. Като взема гумите /сигурно октомври някъде/ ще пиша отзиви.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на marin199 Преглед на публикациите
    Благодаря много за инфото. Спирам се на тия гуменетки, пък да видим кво ще стане. Няма да те "плюя" в никакъв случай И Бат Марто е казал добри думи, аз ще говори и с фирмата, от която искам да ги взема също за отзиви. Другото хубаво е, че според каталога им в интернет имат точно моя размер /BFG AT ги няма в моя/. Щом след 10 к не са износено много е доста добре. Все пак имам предвид, че взимам АТ гума и няма да очаквам да е перфектна на всички настилки. Благодаря още веднъж на всички. Като взема гумите /сигурно октомври някъде/ ще пиша отзиви.
    Малко уточнение,препоръчвам ги като цена.Нямам преки впечатления как се държат на сняг.
    Друга АТ гума в този клас(може би малко по-скъпа все пак) е Йокохама Геолендър АТ/S.Мой колега с Фрий си купи точно такива.Утре като се видим,ще го питам за точната цена и размер.Лично на мен ми се струват по-подходящи за зимата.Ето я гумата:

Последно редактиран от cveti ; 03-08-09 в 18:08
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    19

За Йокохамата-195/70/R15 -цена 130 лв.без ДДС.Щатен размер за Фрий-то
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на бат'Марто Преглед на публикациите
    За Йокохамата-195/70/R15 -цена 130 лв.без ДДС.Щатен размер за Фрий-то
    Брей, че евтино. Явно ще се двоумя. Аз съм с 16-ки и размера е 215/65/16 /сякаш за пръв път го пиша/, като предполагам, че ще е по-скъпичко/между 15 и 16 съм срещал огромниии разлики/, но все пак приемливо.

Не съм си и помислял, че Фрийтат с 15ки са на 195 широки. Грозна гледка ще е и самата по-малка джанта и тясната гума.

Сега ако някой не го е срам да пусне кой внася Йокохама или къде са най-добри цени. Ако решите може и на лично. Срок до средата на септември

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    19

Брей, че евтино. Явно ще се двоумя. Аз съм с 16-ки и размера е 215/65/16 /сякаш за пръв път го пиша/, като предполагам, че ще е по-скъпичко/между 15 и 16 съм срещал огромниии разлики/, но все пак приемливо.

Не съм си и помислял, че Фрийтат с 15ки са на 195 широки. Грозна гледка ще е и самата по-малка джанта и тясната гума.

Сега ако някой не го е срам да пусне кой внася Йокохама или къде са най-добри цени. Ако решите може и на лично. Срок до средата на септември
    Визия кола не кара.Там където газя с Граберките,колегата минава с Йокохамите.Да си призная,доста се изненадах.С това ,,он деманд'' и тия гумета...А не стоят никак лошо,въпреки предубежденията
    П.П:при интерес ще ти кажа на ЛС(Oт къде да ги купиш)
    П.П2:утре ще измеря с твърдомер General Grabber-ките и Йокохамите.На студ печели тази с по-ниска твърдост по Shore A
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Визия кола не кара.Там където газя с Граберките,колегата минава с Йокохамите.Да си призная,доста се изненадах.С това ,,он деманд'' и тия гумета...А не стоят никак лошо,въпреки предубежденията
    П.П:при интерес ще ти кажа на ЛС(Oт къде да ги купиш)
    П.П2:утре ще измеря с твърдомер General Grabber-ките и Йокохамите.На студ печели тази с по-ниска твърдост по Shore A
    Благодаря много. Дано ги продава същата фирма, за която си говорихме Това за твърдостта според мен е вярно, ама не на 100 процента, щото веднъж научно ми обясняваха как според състава по-твърда гума може да е по-добра на сняг. Но все пак в повечето случаи по-меката е по-добра. Тва за 15ките е от лични наблюдения. Даже сме говорили с приятели с Фрийта с 15ки/digigi от форума е единия/, че стои доста кофти. Разбира се не е най-важното. Моя сега е с 225/55/16 и е като хот-род За проходимостта съм писал и другаде, че ако шофьора има малко акъл и гумите са добри, Фрилендъра се представя добре, като за СУВ. Само продължително буксуване не трябва да се допуска. Вчера/неделя/ катерих един кофти сипей, като колегите с Дискавъритата гледаха скептично в началото. Разбира се не съм бил но офф, просто трябваше да се иде до барбекюто.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    19

Благодаря много. Дано ги продава същата фирма, за която си говорихме Това за твърдостта според мен е вярно, ама не на 100 процента, щото веднъж научно ми обясняваха как според състава по-твърда гума може да е по-добра на сняг. Но все пак в повечето случаи по-меката е по-добра. Тва за 15ките е от лични наблюдения. Даже сме говорили с приятели с Фрийта с 15ки/digigi от форума е единия/, че стои доста кофти. Разбира се не е най-важното. Моя сега е с 225/55/16 и е като хот-род За проходимостта съм писал и другаде, че ако шофьора има малко акъл и гумите са добри, Фрилендъра се представя добре, като за СУВ. Само продължително буксуване не трябва да се допуска. Вчера/неделя/ катерих един кофти сипей, като колегите с Дискавъритата гледаха скептично в началото. Разбира се не съм бил но офф, просто трябваше да се иде до барбекюто.
    Аз всъщност доста харесвам(оптично)Фрийлендъра.По-широки гумета определено му отиват.По-тесните гумета в определени случаи са за предпочитане(утъпкан сняг и твърда основа),в други не...Но щом искаш и зимно време да караш с АТ,ориентирай се към ,,по-тесен ''размер
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    12

Аз всъщност доста харесвам(оптично)Фрийлендъра.По-широки гумета определено му отиват.По-тесните гумета в определени случаи са за предпочитане(утъпкан сняг и твърда основа),в други не...Но щом искаш и зимно време да караш с АТ,ориентирай се към ,,по-тесен ''размер
    Принципно си прав, но 215 мисля, че на това купе са екстра. А за тия 225/ 55 / 16 не си мисли, че е било гъзария. Просто имахме такива гуми в гаража и следователно струваха 0 лв. Даже като отварям тая тема трябва да видя какви гуми има останали/баща ми преди внасяше коли, а с тях и чаркове и гуми/, щото май имаше за Нива, също така има и разни чаркове, нови накладки и други. Доста неща отидоха и на боклука.
    Фрилендъра за мен, като външен вид, интериор, екстри и т.н. за СУВ на тая цена си е на челни позиции. Просто трябва да имаш предвид обичайните неща, които дефектират и да ги следиш. Частите от Англия са доста приемливи.Та малко се отклоних де. Зимно време мисля, че трябва да се справя с АТ, ама времето ще покаже, а и много зависи от зимата и от това къде се вреш. Аз затова искам да сложа АТ-то колкото се може по-късно, за да може поне тая зима да е на макс грайфера.
    Последно редактиран от marin199 ; 03-08-09 в 23:46

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    19

Принципно си прав, но 215 мисля, че на това купе са екстра. А за тия 225/ 55 / 16 не си мисли, че е било гъзария. Просто имахме такива гуми в гаража и следователно струваха 0 лв. Даже като отварям тая тема трябва да видя какви гуми има останали/баща ми преди внасяше коли, а с тях и чаркове и гуми/, щото май имаше за Нива, също така има и разни чаркове, нови накладки и други. Доста неща отидоха и на боклука. Та малко се отклоних де. Фрилендъра за мен, като външен вид, интериор, екстри и т.н. за СУВ на тая цена си е на челни позиции. Просто трябва да имаш предвид обичайните неща, които дефектират и да ги следиш. Частите от Англия са доста приемливи. А зимно време мисля, че трябва да се справя с АТ, ама времето ще покаже, а и много зависи от зимата и от това къде се вреш. Аз затова искам да сложа АТ-то колкото се може по-късно, за да може поне тая зима да е на макс грайфера.
    Ти си знаеш...Утре,както ти обещах,ще измеря търдостта...А ако имаш мерак да ги търкаляш и зимата,спри се на възможно най-тесните...да не ти пука за ,,оптиката''
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране До: Избор и сравнение на АТ гуми

Дам,както и предполагах,Йокохамата е по-мека(60 Shore A),срещу 69 на Граберките.Освен това Йокохамата има и типично зимни ламелки(освен основните ламели).
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,069
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране До: Избор и сравнение на АТ гуми

Миналия ноември сложих Йокохама на ''паркетното'' Диско , 235-70-16 бяха около 215 лв с отстъпката и монтажа във Варна. Доволен съм , минал съм между 10 и 20 хил.км. ( съжалявам , не мога по-точно) и няма забележимо износване. Сега трябва да обувам и другото , по-старото , и с интерес следя темата , понеже ми се иска да мина по-тънко.
    Къде да проверя за цена на GENERAL-а , в нет-а имам предвид , че общето търсене ми дава разни вносители , ама като няма наличност и не показва цена.
    0888626856

Страница 3 от 22 ПървиПърви 123456713 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР
    От Иван Алексиев във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 89
    Последно мнение: 30-01-12, 22:02
  2. Избор на гуми, видове гуми
    От Венцислав Петров във форум Систематизирана информация и книги
    Отговори: 0
    Последно мнение: 10-03-09, 22:40
  3. Избор на гуми