Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Дуратрака е и достатъчно скъп, което не е маловажно! Хубаво е да се споделят и слабите му страни. Аз съм пред дилема дали ще изкарам зимата, със старите гуми? Като чета мненията ви си мисля че ще бъда поредния недоволен от а/т гума зимата.

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Моето скромно мнение е ,че поне БФ не стават изобщо за зимата ,карам вече трети сезон с тях и там където със зор минават колеги с други гуми аз се налага да слагам вериги ,говоря за мокър и дълбок сняг.Дуратрака го търся с моя размер ,но уви 235/70/16 ,но в краен случай и на 225 съм навит.Ако някой мерне този размер някъде ще съм благодарен.
      За чисто зимни гуми преди няколко години страхотно доволен бях от мишелин алпин ,но все пак е чисто зимна ,а и не е евтина.

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Дуратрака до преди година и половина беше сравнително евтин и го имаше навсякъде. Тогава гледах за размер 235/75R15 и цената беше паднала до 160 лв за бройка. Сега в момента същият размер се търгува по 220-240 лв парчето, ако въобще се появи. На тази цена в момента има налични BFG AT2, Grabber AT2 и други предложения. Та Дуратрака не е така примамлив, като преди.

        И аз, като McNicko си взех Кумхо KL-78 и потвърждавам, че се държи много адекватно в снега. В Пловдив от години не сме имали такава хубава зима с толкова сняг, но колата седи стабилно в снега, не поднася и почти не буксува. Спокойно газя преспи.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Аз тази зима карам с wrangler at/sa+ 215 R15, за сега съм доволен. Живея на стръмен баир, и до сега за да се кача трябваше сериозна засилка. Тази година успявам и на 2 бавна бавничко да се качвам, като ми дават добро сцепление.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160104_08_02_23_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5740566
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            На 1.5 карам дуратрака,според моя манометър на компресора.На задно на лед,няма как да стане,но имам преки наблюдения и върху други гуми на джиповете с които караме и при тях е така.На лед си иска предното,иначе няма как.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
              Моето скромно мнение е ,че поне БФ не стават изобщо за зимата ,карам вече трети сезон с тях и там където със зор минават колеги с други гуми аз се налага да слагам вериги ,говоря за мокър и дълбок сняг.Дуратрака го търся с моя размер ,но уви 235/70/16 ,но в краен случай и на 225 съм навит.Ако някой мерне този размер някъде ще съм благодарен.
              За чисто зимни гуми преди няколко години страхотно доволен бях от мишелин алпин ,но все пак е чисто зимна ,а и не е евтина.
              Няма дуратрак в такива размери. Най-малките 16-ки са 245/75/16
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                Моето скромно мнение е ,че поне БФ не стават изобщо за зимата ,карам вече трети сезон с тях и там където със зор минават колеги с други гуми аз се налага да слагам вериги ,говоря за мокър и дълбок сняг.Дуратрака го търся с моя размер ,но уви 235/70/16 ,но в краен случай и на 225 съм навит.Ако някой мерне този размер някъде ще съм благодарен.
                За чисто зимни гуми преди няколко години страхотно доволен бях от мишелин алпин ,но все пак е чисто зимна ,а и не е евтина.
                Ака говориш за BF Goodrich АТ модела аз пък съм на противоположното мнение! Моите сега са втора зима и се държат чудесно (отчитайки факта, че са АТ)! Първата зима се въздържах да ги възнасям, защото много гуми на втората зима стават на пластмаса, но сега вече спокойно мога да ги препоръчам като много добри АТ гуми, ставащи и за зимни условия!

                п.п. Впрочем на твоите колеги гумите им също ли са 3-ти сезон?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
                  Аз миналта година много исках дуротрак, но нямаше налични никъде. За това взех кумхото, доволен съм от него, обаче следващите гуменетки ще са дуротрак. Много ме кефи как изглеждат, а и навсякъде само добри думи за тях...
                  Като гледам, как върви темата относно дуротраците, май ще си карам кумхото и при следващото преобуване на джипката...
                  Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Ака говориш за BF Goodrich АТ модела аз пък съм на противоположното мнение! Моите сега са втора зима и се държат чудесно (отчитайки факта, че са АТ)! Първата зима се въздържах да ги възнасям, защото много гуми на втората зима стават на пластмаса, но сега вече спокойно мога да ги препоръчам като много добри АТ гуми, ставащи и за зимни условия!

                    п.п. Впрочем на твоите колеги гумите им също ли са 3-ти сезон?
                    И аз имам такива наблюдения. От 10години карам с БФГ АТ! Издържат поне 90 000км. и не се одървят поне 5 години.

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      И аз имам такива наблюдения. От 10години карам с БФГ АТ! Издържат поне 90 000км. и не се одървят поне 5 години.
                      И аз бях тръгнал да правя такива наблюдения, но синът ми разпра борда на една от BFG-гумите. Та само три зими и четири години, целогодишно. Сложих си едни стари зимни Goodyear Wrangler SUV, купени 2009, ползвани две зими и престояли в мазето 2012-2016 гг. За мое учудване, държат.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        И аз бях тръгнал да правя такива наблюдения, но синът ми разпра борда на една от BFG-гумите. Та само три зими и четири години, целогодишно. Сложих си едни стари зимни Goodyear Wrangler SUV, купени 2009, ползвани две зими и престояли в мазето 2012-2016 гг. За мое учудване, държат.
                        аз пък не съм учуден: 2 зими + 4 престой = пак, по-добро представяне на сняг от АТ-та
                        На Ленд Ровъра, нови на 1-2 зими BFG AT на пътя зимата спираха, по-зле от измислени 7-8 год. Cooper Dyscoverer M+S-и...
                        а, Goodyear Wrangler-а са къде, къде...
                        Последно редактирано от ivied; 21-01-17, 11:55.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Аз изхвърлих БФГ АТ, на 5-тата година- не ставаха според мен. Сега съм с двугодишен дуратрак и съм по доволен, но зависи много от джипката. Аз явно имам проблеми със спирачките въпреки цялостното рециклиране на системата. Предните коват направо вместо да намаляват. При утъпкан сняг направо блокират предните колела, но при катерене спокойно мога да кажа че са идеални дуратраците сравнение с БФГ АТ. Дуратрака го карам на 1.7атм в момента и си паркирам джипа на една ливада където минах през утъпкан, неутъпкан, твърд.... Сега послегна снега, но гледам още има към педя и през различна твърдост коловози. Все пак Диското е постоянно и не пипам никакви мостове - която гъма когато си иска да си върти, но не е спирал.

                          Цена в момента е към 270лв за ровера - 245/75/16 - Преди бяха 33* лв

                          Сега за един познат съм поръчал 265/75/16 . До сега той беше с Кумхо кумхо роад вентуре кл 71 . След като пристигнат ще споделя как е дуратрака спрямо кумхото. Реално ги ползва по такъв терен в стара планина че доста често слага и 4 вериги за да мине
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Това сравнение с Кумхото ще е интересно!

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              А защо "Дуратрак" са значително по-евтини от "БФГ" ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                А защо "Дуратрак" са значително по-евтини от "БФГ" ?
                                Къде това? Щото аз като си търсех гуми бяха на подобни и по-високи цени и в добавка бяха дефицитни като през соца и въпреки, че Duratrack-a ми беше първоначалният избори си взех BF Goodrich AT KO2 и въобще не съжалявам!

                                Ич да не е драскат:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16179547_10210619789084492_6281971191810860096_o.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5740907
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X