Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
    Когато даваме мнение за сняг според мен е редно да кажем какъв е снега? Аз закъсах на сериозно изкачване на сух, пухкав сняг. На същия път сега след като вече започна да се топи и снега стана мокър, тежък, и лепкав мога да спирам и тръгвам от всяко място.

    Та мисълта ми е че гумите се дънят винаги и най-много на сухия, неотъпкан, пухкав сняг! ...
    На сух, пухкав сняг можеш да закъсаш най-вече, ако под него има заледено. Иначе и аз съм напълно съгласен с бат'Марто, че тежкият мокър сняг е много по-гаден. Особено, когато е дълбок. Защото:
    а) за разлика от сухия сняг, който много по-лесно се разбутва, мокрият много бързо се натрупва пред/под колата и в един момент гумите се оказват във въздуха ... и б) мокрият сняг, утъпкан под гумите, прави отгоре един хубав филм, на който се буксува перфектно. Като врътнеш 1-2 пъти гуми и отдолу ти е готова пързалката.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от jorotrg Преглед на мнение
      Здравей колега, доста рових и четох из форума, и накрая и аз си поръчах за витарата Кумхо роад вентура А/Т KL 78 195/80/15, днес са пристигнали в спиди и ще ходя да ги вземам. Ще ги ползвам предимно за зимни / от Октомври до Март /, да ходим на лов, терените не са ни трудни и АТ гуми ми вършат работа, за лятото си оставям старите на 50% износени ЛАСА КОМПЕТУС, както и да е . Основният въпрос който искам да си уточня е на какво налягане да ги карам . Реших да те попитам , като човек който ги е карал и има практически опит на пътя и извън него , благодаря предварително.
      Привет колега потдържам ги по предписнието за маверик 2, но на снега ги оставих малко по-меки. Примерно при нормални условия 2.3 атмосвери. На снега на 2.0

      За колегата IvanVG, гумите се държаха добре на пресен и пухкав сняг, както и на отъпкан. Но при втория не съм газил на дълбоко по причините дето е споменал колегата Чавдар. Също, така дърпах едно пунто на пухкав сняг, но имах проблеми защото от долу се показа лед. Така, че нема пълно щастие.
      Вчера минах и през Петрохан преди и след Гинци имаше киша ма с пясък, джипката копаше здраво на горе и добре влизаше в завоите, но при спускането беше чист асфалт и не можах да тествам как спира. Абе много съм доволен от гуменетките.
      Последно редактирано от filgun; 15-01-17, 22:19.
      Форд Маверик 2001 2.0 xlt

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Искам само да покажа Дуратраците когато заваля снега.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spira.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5740326

        До тук и спира. Засилвам бута още 20см и пак спира... може би след цял ден щеше да си проправи път...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0248.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5740327

        Вижда се колко е. Обувката ми е 20см висока, до коляното са ми към 55-60см. Вижда се снега до къде ми е,

        Иначе си драпа идеално, само да няма ледец отдоле
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:djip2.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5740328
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Няма какво друго да очакваш при този сняг и тази джипка.Вчера за пореден път правих тестове на дуратрака на сняг-мисля че това(поне за мен и моите нужди)е идеалната АТ гума.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Няма какво друго да очакваш при този сняг и тази джипка.Вчера за пореден път правих тестове на дуратрака на сняг-мисля че това(поне за мен и моите нужди)е идеалната АТ гума.
            Аз миналта година много исках дуротрак, но нямаше налични никъде. За това взех кумхото, доволен съм от него, обаче следващите гуменетки ще са дуротрак. Много ме кефи как изглеждат, а и навсякъде само добри думи за тях...
            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от filgun Преглед на мнение
              В продължение на поста ми от миналата година относно Кумхо роад вентура А/Т KL 78.
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...=55066&page=11
              След като ги покарах вече 10к километра, от които окол 5к са от лятото зимата отново дойде. Витоша много сняг - перфктно поведение. Мальовица, още повече сняг - гумита са стабилни на пътя и извън него в снега. Имах и въже което вадих двапъти за да помогна на разни хорица из преспите. И двата случая бяха на сериозни баири, еданта кола беше доста тежичък мерцедес автомат, но го дръпнах по баира без колебание. Ако гумите бяха лоши дали щеше да се получи?
              В заключение мога да кажа, че гумите са добри за сняг!
              Минуси: леко хлъзгане на влажен асфалт (точно когато завали дъждец); леко хлъзгави в киша, и на лед.
              Плюсове: Много добри извън пътя на сняг, на прах, на кал, в трева; добри на мокро и на асфалт.
              Пак бих си купил тази гума!

              Мога изцяло да потвърдя мнението. И при мен е абсолютно същото. В мокър и лепкав, тежък сняг също са много добре, това не бях го споделял до сега, понеже нямахме тук до преди два дни. При мен хлъзгането на влажен асфалт го няма, предполагам заради разликите в тегло на автомобила и размер на гумите. На лед и киша, в рамките на нормалното, както писах и по-назад.

              П.С. Начина по който спират гумите на сняг, лед и киша продължава да ме впечатлява.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Днес монтирах за проба Генерал Грабер АТ2 ( гумите са с доста стар ДОТ, но имаха приличен грайфер) на Самурая. Положението беше повече от трагично : на стъпкан сняг кръгла 0, на лед няма да коментирам -1, в 20 см. бива горе-долу, но по скоро зле. Не знам всички АТ ли са така, понеже карам от няма и месец джипката . Мислех за АТ гуми, като компромис, за да избегна смяната летни - зимни, но направо се стреснах. Може би са били доста изпечени.
                Suzuki Samurai SJ80
                Suzuki Samurai SJ80
                Toyota LC 70

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  На какво налягане ги караш?
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Не знам на какво налягане са били, понеже бяха на джанти и ги взех само за проба. И доста стар ДОТ бяха, да се повторя.
                    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                    На какво налягане ги караш?
                    Suzuki Samurai SJ80
                    Suzuki Samurai SJ80
                    Toyota LC 70

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                      Не знам на какво налягане са били, понеже бяха на джанти и ги взех само за проба. И доста стар ДОТ бяха, да се повторя.
                      Колега, и в деня на монтажа да са произведени, ако са "на камък" в снега ше си седиш на място.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        А аз съм разочарован от Дуратраците.
                        Пресни са, на 1,5 атм на витарата, карани едно лято. На 1,2 са малко по-добре.
                        Никакво сцепление на утъпкан сняг, буксува и не спира.
                        Жената с 100 годишни изтъркани зимни гуми на колата е по-добре.
                        Разбира се, като включа и предното е много по-добре.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Аз пък съм изненадан от дъртите ми FULDA TRAMP MIX.
                          Грайфер имат, но ДОТа е 06 или 08, и мислех преди зимата да ги сменя с KL78, но ме налазиха други харчове, та реших да избутам и тази зима и, разбира се, лятото.
                          Да отбележа, че отпред съм с по-нови KUMHO Powergard.
                          Та, на неутъпкан сняг без предно става, ама не е препоръчително, но съм учуден от поведението им на утъпкан, а и предвид времето заледен, сняг.
                          Дали е и от балансираното натоварване на мостовете, или само от гумите, не знам, но тръгвам само на задно и при наклон.
                          За паркиране в неразринато задължително Х4.

                          С тези гуми, в сухо и топло време през есента, закъсах в една педя мазна кал до НДК, та станах на свиня докато сляза да си включа хъбовете.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Аз карам дуратраците 2-ра зима и целогодишно.Не мога да се съглася за утъпкания сняг,на отъпкан и заледен-да,и не знам как очакваш кола на задно предаване,да тръгне на лед.На жена ти колата с предно ли е?
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Нямам опит с гуми АТ от няма и месец карам джип. Мнението ми да не се счита за отзив за гумите ! За лятото ще си взема АТ гуми за много лек оф роуд, а зимата ще си карам зимни, понеже не ходя много извън пътя. До тук изчетеното от доста теми мисля, че Ласа Компетус са моите гуми.
                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Колега, и в деня на монтажа да са произведени, ако са "на камък" в снега ше си седиш на място.
                              Suzuki Samurai SJ80
                              Suzuki Samurai SJ80
                              Toyota LC 70

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                На предната витара бях с Грабер АТ2, включвах предно само за да изляза от пряспата пред гаража.
                                Не казвам, че не съм доволен от Дуратрака, напротив, няма такава гума, която да е хем кална(не много, но достатъчно за мен), хем тиха на асфалт, хем и да не е съвсем като крава на лед зимата. Но не отговаря на очакванията ми, след толкова хвалби, за зимна експлоатация.
                                Иво, на какво налягане ги караш?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X