Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Утре ще измеря блокчетата и разстоянието между тях и ще кача снимки и в тази тема.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Понеже обещах, да кажа малко размери:
      Разстоянието между външните и вътрешните блокчета е около 13мм, а между вътрешните два реда е около 10мм.
      Размера на вътрешните блокчета е приблизително 35х30мм, а на външните около 30х40мм.
      Дълбочина на грайфера нямах с какво да измеря в момента за съжаление. Някъде съм си натирил шублера, като го намеря ще измеря и това.
      Продължавам да ги карам на 1.8(налягането предписано за фабричния размер 205/70/15), добре се държат така, не загряват и гумата е висока и тясна и имам съмнение, че ще почне да се усуква странично в завоите, ако ги смъкна още.

      Всичките размери са приблизителни, самите блокчета не са квадратни и няма как да ги измеря на 100%. Ако някой иска да види как изглеждат, ето и нагледна снимка на грайфера от преди монтажа:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_131415.jpg
Прегледи:2
Размер:90.8 КБ
ID:5734811
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_131430.jpg
Прегледи:2
Размер:66.2 КБ
ID:5734812
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161115_131439.jpg
Прегледи:2
Размер:84.1 КБ
ID:5734813

      Като навъртя километри ще напиша по-подробно инфо, ако някой има още въпроси, да пита
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Смъкни налягането на 1.6атм.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          А диаметърът колко см е?

          Аз стандартните гуми ги карам на 2,0 атмосфери. На 1,8 ми изглеждат твърде меки.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Диаметъра е между 74 и 75см.

            На 1.6, както и очаквах почват да се затоплят и то при кратко градско каране, което не е добре. Представям си какво би било извън града с по-висока скорост. Да не говорим, че и управлението страда доста на 1.6. Опредлено ще ги карам на 1.8 или 1.9 на асфалта.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Нещо за споделяне ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Колегата обу преди няколко дни гранда си(ZJ 2.5) с генерал грабер ат2 и днес в снега си бръмчеше безпроблемно както извън София така и по улиците и.Отиде и нагоре по обектите ни в Драгалевци дето никой не бе минавал и каза,че е бил безпроблемен със спиране и тръгване.
                Та едно на нула за тия гуми на сняг.Чакам и фокса да сподели със силвърстоните какво става.
                А може и да се окаже,че ще имам и аз какво да споделя,но ще е през следващата седмица най-рано.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Снега падна и... ... изчезна. За съжаление нямаме достатъчно сняг да кажа как се държат кумхотата на него. На мокър асфалт обаче са чудни, и не за АТ гума и не като компромис. Стабилно седят, не се пързалят, даже и с умишлени опити е трудно. Ако падне повече сняг ще дам още инфо.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Обещах да дам впечатления от гумите, когато падне сняг. Е днес вече имаме 2-3 см мокър сняг и лед в едно, което си е ужасна пътна обстановка, както и да го погледнем. За колегите, които не следят темата, но може да им е от полза, гумите са Kumho Roadventure KL78 в размер 215r15. Ще събера всички впечатления в това мнение, за да е по-удобно на хората, които търсят информация:

                    Генерално заключение:
                    Изненадан съм като цяло.

                    В гадни зимни условия:
                    На лед и сняг, поне според мен, е по-добре от БФГ АТ КО и Ласа Компетус(само с тези АТ-та съм имал допир в подобни условия). Спрямо стандартна автомобилна зимна гума - определено съпоставима като поведение със зимните гуми от нисък и среден клас(dayton, debica, vredstein и т.н.), но далеч не може да се мери с гуми от високите ценови диапазони(michelin, goodyear и т.н.). Основната изненада беше колко добре спират, което за мен е по-важно от тръгването.

                    На мокър асфалт:
                    Добро поведение, не се пързалят, спират отново много приятно.

                    На сух асфалт:
                    Нямам забележки, до 90км/ч са съвсем тихи, след това почват леко да се чуват, но съвсем поносимо.

                    На чакълирани пътища:
                    Много добро поведение, не хвърлят големи камъни, сцеплението е добро и возят много приятно, най-вероятно заради една идея по-меките бордове.

                    На кал:
                    Не съм ги вкарвал на голяма кал и нямам намерение да го правя, не е кална гума и аз не карам по такива места. По леки разкаляни пътечки(мокър добре утъпкан черен път) минавах няколко пъти, нямам забележки като цяло.

                    На мокра трева:
                    Учудващо добре, пробвах ги вече няколко пъти. Изненадан съм, особено спрямо ласата, която там беше като крава на лед. Кумхото е съвсем прилично.

                    Дано мнението ми е от полза на някой, последващи мнения по въпроса с гумите вече след като навъртя поне година във всякакви условия. Това, което написах горе, реално са само първи впечатления.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      И аз давам отчет за Cooper Discoverer ST Maxx.Точно уличката,на която живея е леко наклонче и не я чистят.Днес като се връщах от работа беше с 1 пръст сняг и доста лъщеше.Реших да направя няколко теста.Стъпах на земята да видя как е положението-пълна пързалка.Това си е почти лед,ама малко разлигавен-възможно най-гадната ситуация за по-рошави гуми.Пуснах се надолу и набих спирачките до дупка.АБС веднага сработи,но спрях(а не очаквах).Обратно нагоре-пълна газ-само в началото светна тракшъна и толкоз.Метнах се на леката кола с чисто нови зимни гуми (я имат 200км,я не)да видя разликата.Надолу същото упражнение,при същата скорост и на същото място скочих на спирачките.АБС пак сработи веднага,но спрях за 2 пъти по-късо разстояние.То май и на сухо е такава разликата в спирачния път...Нагоре обаче тракшъна на колата не сработи(и тя е 4х4).
                      Извода ми е,че на такива условия стават в срванение със зимни,но с едно наум.Аз очаквах да са като МТта,но ако бях с тях сигурно нямаше да си помисля за такива експерименти,щото имам горчив опит.
                      Дано да има шанс тази зима да ги пробвам на утъпкан и на дълбок сняг.Щом на лед се представят задоволително,на сняг бива да са по-добре.
                      И тъкмо се прибирам в къщи и излизам на терасата да изпуша една цигара,гледам един патрул със силвърстони или каймани драпа нагоре с пълна газ,ама се върти като пумпал,яко буксува и едвам се движи нагоре...Та без да искам стана сравнение и с МТ.Е нищо общо няма.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Да допълня за кумхотата днес, след като наваля и тук снега. Все така изключително доволен съм от представянето. Днес покарах на съвсем пресен, нетъпкан сняг дълбок около 15см, на места повече. 4х4 не съм пускал, върви като на сух асфалт. На утъпкания сняг също върви добре само на задно, на местата с подледени участъци и големи наклони си иска двойното, ама смятам е нормално.

                        Все още не мога да повярвам колко добре спират.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          И аз давам отчет за Cooper Discoverer ST Maxx.Точно уличката,на която живея е леко наклонче и не я чистят.Днес като се връщах от работа беше с 1 пръст сняг и доста лъщеше.Реших да направя няколко теста.Стъпах на земята да видя как е положението-пълна пързалка.Това си е почти лед,ама малко разлигавен-възможно най-гадната ситуация за по-рошави гуми.Пуснах се надолу и набих спирачките до дупка.АБС веднага сработи,но спрях(а не очаквах).Обратно нагоре-пълна газ-само в началото светна тракшъна и толкоз.Метнах се на леката кола с чисто нови зимни гуми (я имат 200км,я не)да видя разликата.Надолу същото упражнение,при същата скорост и на същото място скочих на спирачките.АБС пак сработи веднага,но спрях за 2 пъти по-късо разстояние.То май и на сухо е такава разликата в спирачния път...Нагоре обаче тракшъна на колата не сработи(и тя е 4х4).
                          Извода ми е,че на такива условия стават в срванение със зимни,но с едно наум.Аз очаквах да са като МТта,но ако бях с тях сигурно нямаше да си помисля за такива експерименти,щото имам горчив опит.
                          Дано да има шанс тази зима да ги пробвам на утъпкан и на дълбок сняг.Щом на лед се представят задоволително,на сняг бива да са по-добре.
                          И тъкмо се прибирам в къщи и излизам на терасата да изпуша една цигара,гледам един патрул със силвърстони или каймани драпа нагоре с пълна газ,ама се върти като пумпал,яко буксува и едвам се движи нагоре...Та без да искам стана сравнение и с МТ.Е нищо общо няма.
                          Случайно дискавърито ти да е с 40% по-тежко от леката ти кола и с 40% по-леко от Патрула?

                          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Привет!
                            Честита 2017г. живи и здрави !
                            Понеже съм нов в този форум и не знам тук ли е правилното място да пиша, ако не е, моля да ме извините.
                            От скоро съм собственик на Самурай и в момента е със зимни гуми. Ще се кара предимно по асфалт, до селото ми и до някой язовир за риба.
                            Замислил съм да му слагам всесезонни гуми грабер АТ2 или континетал конти крос контакт АТ, за да избегна смяна, както при лекия автомобил ( летни - зимни). Удачен вариант ли е ?
                            Suzuki Samurai SJ80
                            Suzuki Samurai SJ80
                            Toyota LC 70

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Някой има ли наблюдение над Малатеста Коала, че съм се ориентирал към тях?
                              Suzuki Samurai SJ80
                              Suzuki Samurai SJ80
                              Toyota LC 70

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                                Привет!
                                Честита 2017г. живи и здрави !
                                Понеже съм нов в този форум и не знам тук ли е правилното място да пиша, ако не е, моля да ме извините.
                                От скоро съм собственик на Самурай и в момента е със зимни гуми. Ще се кара предимно по асфалт, до селото ми и до някой язовир за риба.
                                Замислил съм да му слагам всесезонни гуми грабер АТ2 или континетал конти крос контакт АТ, за да избегна смяна, както при лекия автомобил ( летни - зимни). Удачен вариант ли е ?
                                Да

                                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X