Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Благодаря за инфото за промоциите на купър, това вече съвсем променя нещата. Цената е същата като на кумхотата и ласата и опредлено си струва. Ако офертата, която имам за грабърите не се осъществи, май ще скоча на купър.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Трябва да купувам гуми, търся АТ с добро поведение зимата. Желателно е да имат освен М+S и снежинката с трите върха, че не знам великия законодател какво ще реши, че е зимна гума. Намирам Duratrac, Discoverer AT3, Discoverer STT, размера е 31х10,5х15, но не знам каква маркировка имат. Ще се кара повече по асфалт, лек офф - целогодишно на Паджеро 2
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Аз окончателно сведох избора до Cooper Discoverer AT3, Kumho KL78, Lassa Competus 4x4. И трите в размер 215/80/15. Все още съм в дилема, но определено най-късно утре ще поръчвам. От трите, само Kumho дават някакъв рейтинг на гумата си на сняг, Lassa споменават за добро поведение на сняг, а при Cooper за сняг нищо не се казва. Та съм склонен да вярвам, че едва ли има снежинки по която и да е от тези, които гледам.

        От това, което чета, за сега клоня към Cooper, но имам още време да помисля.

        П.С. Въпроса за великия законодател и мен малко ме гложди, тия ако решат, че трябва гумите да имат зимна маркировка за всички автомобили ще убият всичко детско в мен. С тия измислени зими с по 2 седмици сняг... В тоя ред на мисли, миналата година си карах Ласата без проблеми в снега нищо, че е старичка вече...
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Маркировката трябва да я гледаш за конкретната бройка. General Grabber AT2 имат планина снежинка, но не на всички размери. В момента в раздел "Продавам" се продават BFG AT 235/70R16, които също имат маркировката, на една от снимките се вижда ясно. А по принцип този модел я нямат и се водят летни ...
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Това ми е засега дерта, аз миналата зима карах с Barum Bravuris, но ги продавам, че са чисто асфалтови, търся нещо и за офф. Иначе имат само M+S.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Реших, че колкото повече го мисля, толкова повече ще се объркам и току виж изпусна някоя интересна промоция. Дръпнах спусъка(или по-точно кликнах бутона на мишката) и поръчах Cooper Discoverer AT3. Цената е приятна, за гумите има доста положителни мнения, та надявам се да ми допаднат.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Очаквам мнение като пристигнат и ги монтираш. Ако може близка снимка на грайфера и реален диаметър. По принцип съм ги гледал от близо, но в по-голям размер и са по-агресивни от колкото на снимките по сайтовете.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  С удоволствие, ще дам първо мнение веднага след като пристигнат и ги сложа.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Така, оказа се, че няма да има снимки и мнения за Купъра... След нервно и дълго чакане, получих отговор по имейла, че поръчката е отказана поради неналични количества... Мнението ми за сайта от който поръчах спадна рязко, принципно не е това начина. Първо можеха да ми се обадят и да ми предложат алтернатива примерно, а не да ми го завяват по мейла. Второ, едва ли отнема над 24 часа да се провери за наличност. Трето, защо изобщо се държат неналични продукти в сайта, за справка, дори и в момента конкретния купър виси на сайта гордо, въпреки липсата на количество... Не се прави така, господа търговци...

                    Както и да е, връщаме се в изходна позиция. Имам избор между Lassa Competus и Hankook Dynapro ATm RF10. Kumho ги извадих от сметките, навсякъде пише, че се износват много по-бързо от останалите. За момента пак гравитирам към Ласа, понеже за Hankook нямам впечатления, ползвал съм им гумите за леки автомобили и не бях особено очарован, ако трябва да бъда честен.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      Така, оказа се, че няма да има снимки и мнения за Купъра... След нервно и дълго чакане, получих отговор по имейла, че поръчката е отказана поради неналични количества... Мнението ми за сайта от който поръчах спадна рязко, принципно не е това начина. Първо можеха да ми се обадят и да ми предложат алтернатива примерно, а не да ми го завяват по мейла. Второ, едва ли отнема над 24 часа да се провери за наличност. Трето, защо изобщо се държат неналични продукти в сайта, за справка, дори и в момента конкретния купър виси на сайта гордо, въпреки липсата на количество... Не се прави така, господа търговци...

                      Както и да е, връщаме се в изходна позиция. Имам избор между Lassa Competus и Hankook Dynapro ATm RF10. Kumho ги извадих от сметките, навсякъде пише, че се износват много по-бързо от останалите. За момента пак гравитирам към Ласа, понеже за Hankook нямам впечатления, ползвал съм им гумите за леки автомобили и не бях особено очарован, ако трябва да бъда честен.
                      Последно, какъв е бюджета?

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Аз май така и не написах, извинявам се за което. Около 150 на гума, като +-5лв в посока не са проблем.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Привет,
                          Предложение за гума за целогодишно ползване - 90% асфалт, 10% обикновен черен път/лош асфалтов път, на високо комби - Outlander от най-старите? Заслужава ли си AT или да си търся асфалтови? Търся евтинко, до 150-160 на гума.
                          Размер 215/60R16 (заводски) или 215/65R16 (радиус +1cm, по-разпространен размер).
                          Препоръчаха ми NEXEN N PRIZ 4S M+S 215/60R16, но китайци и корейци засега не съм купувал и съм скептичен, въпреки че по етикет тия са с добри показатели.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Само да кажа за Hankook Dynapro ATm RF10, че е всесезонна и всетеренна гума. В официалният сайт на производителя може да се види, че има и сертификат 3PMSF: 3 Peak Mountain Snowflake и означение за M+S: Mud + snow. Размерът 215/80/15 е по-евтин от 215/75/15. Лични впечатления нямам, но и аз съм се ориентирал към нея.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Умуването и чуденето днес окончателно приключи с пристигането на 4 броя Kumho Roadventure KL78 215r15 REINF. За да не се повтарям, първи впечатления и повече за гумите написах тук:
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...01#post3053001
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Пусни и някоя снимка и впечатления и тук, а и ако може да измериш блокчетата и разстоянията м/у тях.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X