Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от divo 3 Преглед на мнение
    ... От честата смяна на зимни с летни един от проблемите с които се налага да се справям, е че за втори път при неправилно завиване, подвеждане на гайката "майсторите" ми унищожават резбата на шпилката. Следва избиване на стара , набиване на нова и т. н. ...
    Точно поради тази причина от 20-тина години не давам на никой, освен на мен, да ми затяга болтовете/гайките.
    Имам приятели които си носят и динамометричен ключ само заради болтовете/гайките на гумите.

    ... и проблема не е в честата смяна на гумите, а в случайно пребиваващите мизерници по гумаджийниците дето не знаят да работят с нищо друго, освен с пневматичен гайковерт, че и ги мързи да подведат с ръка болта или гайката.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Прочетох доста теми за AT гуми и за "минусите" им при различни терени. Взех показаните горе hankook dynapro ATm и с интерес ги подкарах. В onroad тест не забелязвам разлика с караните досега hankook HP и pireli scorpion. Дъждовете през последните 10 дни и изкопните работи за АМ Струма, бяха направили необятно трасе. Дълбока и плитка кал, наклони и бабуни с различни почви. Е точно там показаха плюсовете си спрямо предишните, дори учудващо вземаше леките кални изкачвания само със задно. С включено предно по леко калните наклони не буксуваше освен ако не скоча на педала. Абе израдвах се на колата тези дни. На сняг нямам наблюдения но сутринта при минус 5 градуса, и заскрежени улици също беше послушна. Не искам да кажа, че е идеалната гума, но при тестовете удържа на мястото си колата.

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Точно поради тази причина от 20-тина години не давам на никой, освен на мен, да ми затяга болтовете/гайките.
        Имам приятели които си носят и динамометричен ключ само заради болтовете/гайките на гумите.

        ... и проблема не е в честата смяна на гумите, а в случайно пребиваващите мизерници по гумаджийниците дето не знаят да работят с нищо друго, освен с пневматичен гайковерт, че и ги мързи да подведат с ръка болта или гайката.
        Може да се каже, че предимно поради тази причина гумите си ги сменям сам, а на джантата ги слага гумаджията дето е на 50 метра от нас. Как му нося гумите ли - търкалям ги.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Hankook Dynapro MT (RT03) имам е колега и то в размера който спомена .. Много се мъча с тях в калта!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от atomic Преглед на мнение
            Прочетох доста теми за AT гуми и за "минусите" им при различни терени. Взех показаните горе hankook dynapro ATm и с интерес ги подкарах. В onroad тест не забелязвам разлика с караните досега hankook HP и pireli scorpion. Дъждовете през последните 10 дни и изкопните работи за АМ Струма, бяха направили необятно трасе. Дълбока и плитка кал, наклони и бабуни с различни почви. Е точно там показаха плюсовете си спрямо предишните, дори учудващо вземаше леките кални изкачвания само със задно. С включено предно по леко калните наклони не буксуваше освен ако не скоча на педала. Абе израдвах се на колата тези дни. На сняг нямам наблюдения но сутринта при минус 5 градуса, и заскрежени улици също беше послушна. Не искам да кажа, че е идеалната гума, но при тестовете удържа на мястото си колата.
            ПОлзвам Ханкок АТ дунапро и съм изненадан от доброто представяне на сняг .Може би защото са на един сезон и все още не са се опекли . За този сезон зимните ми гуми ще останат в гаража .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от radones Преглед на мнение
              Hankook Dynapro MT (RT03) имам е колега и то в размера който спомена .. Много се мъча с тях в калта!
              В пост 161 съм написал, че ги споменавам в темата за АТ гуми защото ми се виждат неагресивни за МТ, и агресивни за АТ, и въпреки категорията в която са сложени от производителя мисля, че може да ги обсъдим тук, защото, според стила на каране, може да се окажат добър АТ вариант за хора които си ползват техниката ежедневно,
              но и копат по баирите УЙкендно.
              А за кал си трябват кални гуми.

              Та, молбата ми към теб е да разкажеш как се държат на различните терени, като за калта разбрахме, но кажи как са на асфалт и шумни ли са,
              ако си ги карал зимата също, как се държат на черно, по камънака, на трева ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                ПОлзвам Ханкок АТ дунапро и съм изненадан от доброто представяне на сняг .Може би защото са на един сезон и все още не са се опекли . За този сезон зимните ми гуми ще останат в гаража .
                Колега, ако може и ти да споделиш впечатления.
                Как се представят на различните терени, а и къде ги ползваш като географска ширина, защото, съдейки по подписа ти, май не ги търкаш в БГ ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5632325


                  Cooper ST maxx - тази гума заглеждам от известно време , но май пресните отиват към 330 лв / бр . Имат и дупки за шипове . Ако някой е карал такава ще е полезно да сподели .

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    А къде се продава и какви размери има ?

                    Прилича ми на TOYO OC RT.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      На автогуми и гуми7 , но аз гледам за 245/75 16" , не знам за др. размери дали имат .

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Колега, ако може и ти да споделиш впечатления.
                        Как се представят на различните терени, а и къде ги ползваш като географска ширина, защото, съдейки по подписа ти, май не ги търкаш в БГ ?
                        Лятото си бях в Бг за около седмица и нямах шанс за черно или кал . Тук в ДЕ нямам работа извън пътя .Общо взето не ги ползвам по предназначение .Купих ги с ясното съзнание че летни цвички на пикапа не ходят .Става въпрос за Форд Рейнджър 2007 г . Не се знае и кога може да се наложи да се окалям . За зимата си имам чисто зимни гуми на джанти и дори мислех да ги слагам обаче изчаквах първия сняг за проба . Ситуацията до момента изненадва защото както е празен пикапа само един или два пъти се наложи да ползвам предния мост . На мокри зимни настилки са добри ,но са една идея зле от чисто зимната гума . Ще продължа да ги карам цялата зима . Така или иначе съм сигурен че след следващото лято няма да стават за зимата .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Hankook Dynapro MT - За пътя съм много приятно изненадан, защото са доста тихи... За другото - карам ги от 6 месеца , като от 2 месеца джипа ми е на разкрасяване (метална броня, лебедка и др.) и нямам наблюдение... Карам ги на Нисан Терано 2 2.4i къса база. Проблема в калта е че не се самопочистват, стават големи и гладки като валяк ( и също толкова тежки ).. Нямам много умения в калта, но при другия ми джип ( WJ с Brigеstone blizzak гуми , но и с 4.7l двигател) нямам ядове и минавам нaвсякъде..
                          Имам желание да пробвам по-тесни гуми с шарка подобна на руските гуми за нива - карам Тераното само за лов и комфорта по асфалт не ме притеснява..

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            На единия джип (диско 2) съм с TOYO OPEN COUNTRY AT на асфалта, зимата и в мокро стават, обаче в калта ги няма никакви. Сега ми предстои на другия джип да сменям (300 TDI) кара се 60/40 асфалт, кал. Мислех BFG AT обаче от коментарите назад взех да се колебая заради това, че на мокро и зимата са зле, а това ме притеснява. Наясно съм, че няма такава гума да става за всичко и да е добра за всеки сезон но горе долу към, коя марка модел AT да се ориентирам ?

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Давам глас НЕ за гудрич-а .Никога повече такива гуми.Нищо ама нищо не става от тях,ни на сняг ,ни на кал ни на мокро.Купих ги почти нови ,и се чудех на продавача ,бе как така нова гума ,какво не е доволен............че и тежки и шумни на сух асфалт .
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                                Давам глас НЕ за гудрич-а .Никога повече такива гуми.Нищо ама нищо не става от тях,ни на сняг ,ни на кал ни на мокро.Купих ги почти нови ,и се чудех на продавача ,бе как така нова гума ,какво не е доволен............че и тежки и шумни на сух асфалт .
                                За АТ или МТ става въпрос ?
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X