Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    ''Има още доста проблемни точки: свръхналягане на турбото , заклинване на лопатките на струиния апарат на турбината в едно положение поради нагар ''


    ММНОГО точно ! с два случая съм се сблъсквал където челата на буталата бяха като ядени на пасъкоструй но груб ,а двигателите са спрели поради пробив на такова чело .просто дупка на буталото. не ми се мисли даже как са работили тези двигатели малко до преди да спрат окончателно.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #32
      Колеги за вас ПАТРУЛ 4,2 Д е тема за размисъл , но за мен е мечта....
      Да можех да си намеря такъв двигател
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #33
        И въпреки посочените проблеми за мене 3.0. си е по добрия.И да не забравяме че много от проб. са по периферните агрегати , а не по самия двигател.Ми то 2.8 да не би да няма ядове:-прегрява , харчи повече , ниска мошност и главно въртяш момент , трябва да се държи в обороти , турбините масово духат масло , главата се пука и се криви , много често има задрали бутала , на моя бренера на 3-ти цил. се беше разхлабил и чукаше.Капризен на ангренажни ремъци , не един и два мотора се потрошиха поради скъсването им.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #34
          churov , имал съм , не е чак пък такъв връх.Малка мошност за тая огромна кубатура и много тежък.Та не се коси много че нямаш.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #35
            4,2д твърде здрав ,твърде безпроблемен , бавнооборотен ,с долен разпределителен вал , с чугунена глава , 125 кс ,много тежък и подходящ за селскостопанско сечиво .Янко за какво ти е на кораб ли ще го слагаш.
            а за багажника май по добре си направи .не знам някой да си продава АРБ-то.с броните положението е същото.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
              Както по-горе написах аз не съм чел някъде или срещал някой който да е доволен от 3.0 ТД на Нисан. Познавам и имам наблюдения върху Патрул с такъв двигател купен нов на който му е заменен двигателя в гаранционния срок а сега собственика му се опитва всячески да продаде защото и от новия двигател има дълъг лист с оплаквания.
              така е с повечето.. има случаи на патроли, които трошат гаранционно един двигател, слага се гаранционно нов (които е с гаранция 3 години от деня когато е сложен, както всеки друг гаранционен ремонт) и в рамките на тези 3 гаранционни години трошат 2ри двигател..... които на свой ред отново е редно да се смени гаранционно.... по принцип и х-трейловете имат някои от проблемите на патролите, примерно пуши зверски, няма мощност, повече от 80 не може да вдигне.. по-новите вече нямат проблемите с липсата на мощност и т.н. но си пушат здраво

              Коментар


              • #37
                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                И въпреки посочените проблеми за мене 3.0. си е по добрия.И да не забравяме че много от проб. са по периферните агрегати , а не по самия двигател.Ми то 2.8 да не би да няма ядове:-прегрява , харчи повече , ниска мошност и главно въртяш момент , трябва да се държи в обороти , турбините масово духат масло , главата се пука и се криви , много често има задрали бутала , на моя бренера на 3-ти цил. се беше разхлабил и чукаше.Капризен на ангренажни ремъци , не един и два мотора се потрошиха поради скъсването им.
                Значи ли това, че всички собственици на 2.8 TD(особено дълги бази), трябва да се разделят с машинките си?? Понеже са ... незнам как да се изразя?
                LZ1HRD

                Коментар


                • #38
                  До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Значи само че трябва да внимават повече.

                  Коментар


                  • #39
                    До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                    Значи само че трябва да внимават повече.
                    Точно така!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      .....та аз имам един въпрос към вас който е малко встрани от поетата насока за разискване именно + и - на различните двигатели.... въпроса ми е свързан с Y260 та има ли от тях с редукторни мостове тъй като четох че попринцип Nissan разполат с такива но не ми стана ясно за кои модели се отнася....и още нещичко като екстра ли са произвеждани с ЛСД на задния мост защото доколкото знам нито на предния нито на задния мост имат блокаж.....или аз нещо бъркам и че с екстра и без екстра Y260 няма блокажи........ Благодаря предварително

                      Коментар


                      • #41
                        До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от Martin Petrovich Преглед на мнение
                        .....та аз имам един въпрос към вас който е малко встрани от поетата насока за разискване именно + и - на различните двигатели.... въпроса ми е свързан с Y260 та има ли от тях с редукторни мостове тъй като четох че попринцип Nissan разполат с такива но не ми стана ясно за кои модели се отнася....и още нещичко като екстра ли са произвеждани с ЛСД на задния мост защото доколкото знам нито на предния нито на задния мост имат блокаж.....или аз нещо бъркам и че с екстра и без екстра Y260 няма блокажи........ Благодаря предварително
                        С моделаY260 несъм много запознат но при GR Y60 - Y61 си е заводско
                        ипълнение блокаж на заден мост поне до колкото съм запознат ако греша моля поправете ме
                        Човек се учи с много практика:D

                        Коментар


                        • #42
                          До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от Martin Petrovich Преглед на мнение
                          .....та аз имам един въпрос към вас който е малко встрани от поетата насока за разискване именно + и - на различните двигатели.... въпроса ми е свързан с Y260 та има ли от тях с редукторни мостове тъй като четох че попринцип Nissan разполат с такива но не ми стана ясно за кои модели се отнася....и още нещичко като екстра ли са произвеждани с ЛСД на задния мост защото доколкото знам нито на предния нито на задния мост имат блокаж.....или аз нещо бъркам и че с екстра и без екстра Y260 няма блокажи........ Благодаря предварително
                          Редукторни мостове до момента няма нито един модел на Нисан заводски. Има такива които са тунингова разработка на една австралийска фирма която ние представляваме за България. До момента няма внесени такива... само че мостовете са само за Y60, Y61... предполагам че едва ли ще е проблем да се инсталират на Y260 и ако се интересувате ще направя проучване...

                          Колкото до задният мост на Y260 и Y60 то нещата стоят така:

                          И двата модела мостове са излизали с LSD... При Y60,Y61 с LSD са оборудвани или най-евтините модификации или тези които се водят heavy duty и са предназначени за НАТО, КФОР и прочие... взаимозаменяеми са на 100% Мостовете за тези машини освен тази разлика са и почти всичките с барабанни спирачки отзад.

                          За всички мостове на Нисан има принудителни блокировки на TJM, на ARB също единствено не съм сигурен за предния блокаж.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #43
                            До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Добре де ами моят GR Y60 като е с ръчен 100процентов блокаж и отзад е с дискове а не с барабани,от кои е? Май ще излезе съм случил на машина от по-скъпите.Защото аз си мисля /поне за 60-ката/,че по-често са със 100пронцентов блокаж от колкото с LSD.Да не кажа че май хич не съм срещал такива с LSD.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Всички сме взели от по-скъпите . Аз моя вече не мога да го сметна
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #45
                                До: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                100% Вярно... А за протокола по принцип в нашите "географски ширини" машините с LSD са голяма рядкост...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X