Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

    Имам Фронтера, къса база - 2.0, бензиновият двигател-X20SE. Купих я с повреден дебитомер и опитах да го отремонтирам. Повредата на датчика бе видима, беше се отчупил един от 3-те осезателя. Идеята ми бе да го залепя механично с моментно лепило, а пистичките му да оправя с лак за възстановяване на прекъснал нагревател за задно стъкло. Можете да видите на снимките, как изглежда датчика. Грешката ми беше, че при опита да отлепя двете части ударих по-силно и ножчето влезе малко повече между пластмасата и метала и откърти два SMD-елемента от платката.
    Този тип датчици се монтира на - OPEL ASTRA 1.8 SE, OPEL ASTRA 2.0 C20NE /след 95г./, OPEL FRONTERA 2.0 X20SE и OPEL FRONTERA 2.2 X22XE. Каталожният му номер на BOSCH – 0280217003.
    Въпросът ми е дали може да се смени с дебитомер от двигател C20NE на Фронтераили от Омега? Изобщо някой знае ли имат ли взаимозаменяемост и каква?

    В случай, че някой има употребяван, като моят, но здрав или пък знае, къде мога да купя нов на прилична цена, ще съм му благодарен, ако ми помогне.
    Благодаря на "maxxx" за оказаната помощ и колегиалност!
    Прикачени файлове
    "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

  • #2
    До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

    Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
    Имам Фронтера, къса база - 2.0, бензиновият двигател-X20SE. Купих я с повреден дебитомер и опитах да го отремонтирам. Повредата на датчика бе видима, беше се отчупил един от 3-те осезателя. Идеята ми бе да го залепя механично с моментно лепило, а пистичките му да оправя с лак за възстановяване на прекъснал нагревател за задно стъкло. Можете да видите на снимките, как изглежда датчика. Грешката ми беше, че при опита да отлепя двете части ударих по-силно и ножчето влезе малко повече между пластмасата и метала и откърти два SMD-елемента от платката.
    Този тип датчици се монтира на - OPEL ASTRA 1.8 SE, OPEL ASTRA 2.0 C20NE /след 95г./, OPEL FRONTERA 2.0 X20SE и OPEL FRONTERA 2.2 X22XE. Каталожният му номер на BOSCH – 0280217003.
    Въпросът ми е дали може да се смени с дебитомер от двигател C20NE на Фронтераили от Омега? Изобщо някой знае ли имат ли взаимозаменяемост и каква?

    В случай, че някой има употребяван, като моят, но здрав или пък знае, къде мога да купя нов на прилична цена, ще съм му благодарен, ако ми помогне.
    Благодаря на "maxxx" за оказаната помощ и колегиалност!
    Най-удачния и евтин вариант който се сещам е да звъннеш на Лозан да изскубе един същия като твоя от някоя от фронтерите при него и да ти го прати по куриер.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

      Колега нека да се чуем и да видим какво можем да измислим.
      0898308050-Видин

      Коментар


      • #4
        До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

        Първоначално публикуван от cvrc Преглед на мнение
        Колега нека да се чуем и да видим какво можем да измислим.
        0898308050-Видин
        Това го приемам като 100% реклама и ще го изтрия ако не обясниш за какво да се "чувате".
        Сервиз ли си, морга ли имаш или просто предлагаш помощ на колега?
        Има конкретен въпрос в темата и той е дали става дебитомера от C20NE на X20SE? Или отговори по подобаващ начин на него или трия постовете.!

        П.С.От 16-те поста които си пуснал разбрах, че продаваш фронтери на части
        Но да знаеш че не е това начина за да го правиш в този форум.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

          След като по-новия дебитомер обслужва и мотор C20NE,за мен би могло да стане със стария.Само че ще трябва да се присажда целия модул-корпуса с клапата и платката.Цифрово това нямам идея колко ще е.Също оня датчик на въздуховода при новия за какво е-термометър или?Разлика в подредбата на краката на куплунга са губи време,но не са проблем.
          Лозан верно е най-краткия път до оправянето на проблема,дано да има.
          Няма ли ел.схеми на двата да се види кое накъде.

          Коментар


          • #6
            До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            След като по-новия дебитомер обслужва и мотор C20NE,за мен би могло да стане със стария.Само че ще трябва да се присажда целия модул-корпуса с клапата и платката.Цифрово това нямам идея колко ще е.Също оня датчик на въздуховода при новия за какво е-термометър или?Разлика в подредбата на краката на куплунга са губи време,но не са проблем.
            Лозан верно е най-краткия път до оправянето на проблема,дано да има.
            Няма ли ел.схеми на двата да се види кое накъде.
            Аз мисля по същият начин т.е., че са взаимозаменяеми. Разбира се, че трябва да се присади с цялата кутия, но единственният проблем, който остава висящ е дали крачетата на куплунзите са разположени в същият ред и от там въпроса, ако са разменени, то дали и борд компютъра е различен. Освен това старият датчик е в метален корпус, а новия в пластмасов и при едно бъдещо гърмене на газовата уредба, дали няма да се сцепи тази пластмаса. Не на последно място остава въпроса за стойността на датчиците. И понеже предпочитам да не съм голословен, а и така всички четящи ще имат възможност и да видят, ще приложа две снимки на въпросните датчици, като едната ми е дадена от колегата maxxx, който е намерил начин да отвори дебитомера си и да го отремонтира.
            Относно поста на колегата cvrc, мога да кажа, че аз му се зарадвах, понеже го възприемам, като взаимопомощ, а струва ми се това е една от идеите на този форум?!? В града ни, се срещат много рядко Фронтери и факта, че има човек готов да съдейства, а пък е и съфорумец, погледнато егоистично от моя страна е повече от помощ. До момента съм имал 2 проходими коли и Фронтерата ми е трета, но не съм имал възможност да седна и да чуя шумовете и да усетя динамиката и изобщо Фронтерата на друг човек за да мога да сравня, което предполагам на всеки му се е искало.
            Прикачени файлове
            "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

            Коментар


            • #7
              До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

              Колеги,сега бях при джипа и замерих кой крак до къде отива,съпротивление при студен ДВГ и при 40-на градуса както и напрежение на тихи обороти и на 1500 оборота.За първи крак съм броил този към маркучите на газовата плочка,които се виждат на снимката ми която е постнал колегата abalon.Та:

              Краката как са разпределени вътре:
              1.Отива на левия крак на осезателя/на снимката долу в ляво се виждат две спойки-това е той/.
              2.Десен крак на осезателя.
              3.Пистата на реостата.
              4.Плъзгача на реостата/подвижната част/.
              ----------------------------------------------------
              Съпротивление при студен мотор и при 40градуса-десните показатели
              1.1020 Ом/820 Ом
              2.Не отчита нищо
              3.285 Ом/няма промяна
              4.40 Ом/няма промяна
              --------------------------------------------------------
              Напрежение при тихи обороти и при 1500 об/мин-десните показатели
              1.4,03 V/няма промяна
              2.маса
              3.4,98 V/няма промяна
              4.1,34 V/1,8 V

              За мен изводите са,че 1крак е инфо за температура на въздуха,2-ри-маса,3-ти и 4-ти са реостат,като 4-ти подава инфо за дебита въздух на ЕКУ-то,а 3-ти е захранващо напрежение.

              Ако някой колега снеме подобни данни и на по-новия дебитомер,мисля лесно ще се установи разположението на краката при двата модела.
              После,стига да си струва финансово може да се мисли за смени.

              Коментар


              • #8
                До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

                Говорих с Лозан и взаимозаменяемост между двата дебитомера не може да има. Той казва, че и компютрите са различни, не само буксите и е сменял, но сменя и копютъра и буксата и кабелите.
                "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                Коментар


                • #9
                  До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

                  г-н ФАНАТИК не си правя никаква реклама.Нямам сервиз нито морга и не продавам ФРОНТЕРИ на части.Предлагам помощ на колегата защото
                  сме от един град и ДВГ са ни едни и същи (X20SE).Колегата е купил
                  колата с повреден дебитомер и не е карал на бензин.Искам да дам моя дебитомер на колегата да покара с него (след като изчисти грешките разбира се) за да види каква е разликата при работа на
                  двигателя.Мисля че няма лошо да се "чуваме" с колегата защото
                  имаме еднакви мотори и винаги можем да си разменяме различни
                  възли от него за локализиране на някакъв проблем.
                  По конкретния въпрос в темата а той е дали става дебитомера от C20NE на X20SE е НЕ.Причината е различните електроники при двата
                  двигателя и компютрите.
                  Относно 16-те поста които съм пуснал не е видно че продавам фронтери на части.Първо търсих твърд таван(купих го от Лозан и
                  Цецо дори те ми го смениха) а мекия го продадох на колега от форума
                  (лекар от Бургас) защото не ми трябваше вече.
                  Друг пост който съм пуснал за продажба е турбо за Паджеро(останало
                  от предишният ми джип) което го купи колега от форума защото също
                  не ми трябваше вече.Пуснал съм за продаване тези две неща(турбо и мек таван) в този форум защото те са за джипове а не за л.коли и определено смятам че съм помогнал на колегите да намерят това което търсят а не с комерсиялна цел. Много неща съм купил(а не продал)изключително и само от Лозан(можете да го попитате).
                  Относно вашето изречение("Това го приемам като 100% реклама и ще го изтрия ако не обясниш за какво да се "чувате".)не разбирам каква
                  реклама правя а за "чувате" по горе написах.
                  Весел празник на всички колежки от форума с пожелание за много здраве и късмет.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

                    Първоначално публикуван от cvrc Преглед на мнение
                    г-н ФАНАТИК не си правя никаква реклама.Нямам сервиз нито морга и не продавам ФРОНТЕРИ на части.Предлагам помощ на колегата защото
                    сме от един град и ДВГ са ни едни и същи (X20SE).Колегата е купил
                    колата с повреден дебитомер и не е карал на бензин.Искам да дам моя дебитомер на колегата да покара с него (след като изчисти грешките разбира се) за да види каква е разликата при работа на
                    двигателя.Мисля че няма лошо да се "чуваме" с колегата защото
                    имаме еднакви мотори и винаги можем да си разменяме различни
                    възли от него за локализиране на някакъв проблем.
                    По конкретния въпрос в темата а той е дали става дебитомера от C20NE на X20SE е НЕ.Причината е различните електроники при двата
                    двигателя и компютрите.
                    Относно 16-те поста които съм пуснал не е видно че продавам фронтери на части.Първо търсих твърд таван(купих го от Лозан и
                    Цецо дори те ми го смениха) а мекия го продадох на колега от форума
                    (лекар от Бургас) защото не ми трябваше вече.
                    Друг пост който съм пуснал за продажба е турбо за Паджеро(останало
                    от предишният ми джип) което го купи колега от форума защото също
                    не ми трябваше вече.Пуснал съм за продаване тези две неща(турбо и мек таван) в този форум защото те са за джипове а не за л.коли и определено смятам че съм помогнал на колегите да намерят това което търсят а не с комерсиялна цел. Много неща съм купил(а не продал)изключително и само от Лозан(можете да го попитате).
                    Относно вашето изречение("Това го приемам като 100% реклама и ще го изтрия ако не обясниш за какво да се "чувате".)не разбирам каква
                    реклама правя а за "чувате" по горе написах.
                    Весел празник на всички колежки от форума с пожелание за много здраве и късмет.
                    Благодаря за което. Приеми моите извинения в такъв случай.
                    Явно не съм прав. Все по рядко има хора като теб и все повече има търговци какъвто си помислих, че си. Още веднъж моля за извинение.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Взаимозаменяеми ли са дебитомерите от двигател X20SE за двигател C20NE и обратно?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Благодаря за което. Приеми моите извинения в такъв случай.
                      Явно не съм прав. Все по рядко има хора като теб и все повече има търговци какъвто си помислих, че си. Още веднъж моля за извинение.
                      Благодаря !!! Весел празник.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X