Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибридните коли!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хибридните коли!?

    Разкажете нещо за тия возила, на последното изложение само за тях се говори - Опел Ампера и т.н...

    Каква им е концепцията - двигателя бил от Корса, генератор ли върти?

    Значи задвижването е с електродвигатели и няма нормална трансмисия?
    Съответно диференциали?

    Това значи, че няма дискови спирачки, а превръща енергията обратно в електричество и я складира?

    И какви са тия акумулатори?

  • #2
    Хибридните коли!?

    Ами да не звучи като реклама на Тойота ,ама аз имам 2 Тойоти "Приус".Едната 2003г,другата 2007г.Няма такива коли.Убива ти тотално концепцията за автомобил.Вкарваш ключа и тя пали.Спираш на светофар -тя гасне.Ако имаш нерви да караш в града до 50-60км/нормалното ограничение/и не ти пука от комплексари ,които са тръгнали на рали-не пали двигателя. Дори и да не е палена 2 месеца ,за 25мин каране-без значение градско или извънградско ,регенерира на 100% батериите. Вчерашният ми маршрут :София-Пазарджик-Дупница-Банско-София=300мили/480км
    Средна скорост 123км.Среден разход 49.6MPG
    Милите като си ги направиш в км излиза 4.73разход на 100км.
    http://www.fadainc.com/mpg_100l.html
    Имам го и снимано за доказателство.
    Последно редактирано от vokel; 05-03-09, 19:55.
    B+

    Коментар


    • #3
      До: Хибридните коли!?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Разкажете нещо за тия возила, на последното изложение само за тях се говори - Опел Ампера и т.н...

      Каква им е концепцията - двигателя бил от Корса, генератор ли върти?

      Значи задвижването е с електродвигатели и няма нормална трансмисия?
      Съответно диференциали?

      Това значи, че няма дискови спирачки, а превръща енергията обратно в електричество и я складира?

      И какви са тия акумулатори?
      Volk, ако нямаха нормална трансмисия, щяха да са електромобили, тези, затова са Хибридни, защото имат и нормална и електродвигателче да помага
      Идеята е ВЕЛИКА - Двигателя (теоретично) работи само в Оптимален режим (или не работи), а всички минимуми и Максимми се покриват от батерията, още по-великото е регенирирането на кинетичната енергия в електрическа (Спиране, спускане), което при нормалните коли си е генериране на Топлина и стружки.
      Естествено, както плюсове, ситемата има и МИНУСИ - по-високо Тегло, по-сложна и по-СКЪПА!!! А поради по-слабият дигател - вкарана в критична ситуация (виж например ТопГиър, тест м-у Приус и БМВ М3) харчи ПОВЕЧЕ от обикновенните схеми - в Градски цикъл обаче е ТРЕПАЧ!

      П.С.
      Новото ми рено съм го рестартирал няколко пъти за да тръгне тази или онази глезотиика (електроника) също като ПЦ, спираш от копчето, палиш от копчето), не ми се мисли колко зор можеш да видиш с една такава - Доста по-сложна схема, за цената на акумолаторите - консуматив, не ми се и мисли

      Коментар


      • #4
        До: Хибридните коли!?

        При Тойота тези акумолатори са с 8годишна гаранция.

        Коментар


        • #5
          До: Хибридните коли!?

          Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
          При Тойота тези акумолатори са с 8годишна гаранция.
          Много интересно! Не бях чувал за толкова дълго живеещи акумолатори, е то зависи и с какъв капацитет ще са на 8-та година, но все пак е ВПЕЧАТЛЯВАЩО!

          Коментар


          • #6
            До: Хибридните коли!?

            Смятах нещо навремето като купувах на жената колата. Тя мрънкаше, че щяла да харчи много / малко над 3 литра мотор / и говореше за хибридни разни. Не си спомням точните сметки, но май излизаше, че трябва да карам нещо от рода на 300 000 - 400 000 километра преди да изляза на нула от разликата в цените им. Като го сметне човек ми кажете как се избиват едни $ 7000-8000 разлика в цена от по $ 10-15 разлика на резервоар? Неоправдано или поне на мен така ми се струва. И кой точно ще го поправя това нещо?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              До: Хибридните коли!?

              Наистина е толкова-поне в Тойота Русе.Преди време мислех да купувам,та в един момент стигнах до този въпрос и това им бе отговора,а моят беше,че кога ще я изтрая 8 год.А за нови нямам идея колко струват.
              Последно редактирано от Гена; 05-03-09, 20:43.

              Коментар


              • #8
                До: Хибридните коли!?

                Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                Ами да не звучи като реклама на Тойота ,ама аз имам 2 Тойоти "Приус".Едната 2003г,другата 2007г.Няма такива коли.Убива ти тотално концепцията за автомобил.Вкарваш ключа и тя пали.Спираш на светофар -тя гасне.Ако имаш нерви да караш в града до 50-60км/нормалното ограничение/и не ти пука от комплексари ,които са тръгнали на рали-не пали двигателя. Дори и да не е палена 2 месеца ,за 25мин каране-без значение градско или извънградско ,регенерира на 100% батериите. Вчерашният ми маршрут :София-Пазарджик-Дупница-Банско-София=300мили/480км
                Средна скорост 123км.Среден разход 49.6MPG
                Милите като си ги направиш в км излиза 4.73разход на 100км.
                http://www.fadainc.com/mpg_100l.html
                Имам го и снимано за доказателство.
                Я, тази Тойота струва колкото 3( да речем) нови дизелчета и на дълго харчи почти колкото всяко от тях
                Даже на мен на пропан-бутан ми излиза "по-тънко" на дълъг път. Засега няма да си купувам хибрид. Виж от самоделно хибридизиране не бих се отказал....

                Коментар


                • #9
                  До: Хибридните коли!?

                  Къде излезнаха тия нови дизелчета на една трета от цената на тойотата ? Колко струва в Европа ?

                  Хибридите са изобретение за американците. В сравнение с големите им многоцилиндрови кочини харчат много по-малко. В условията на техните задръствания наистина са много практични. Американците които си купуват хибрид получават и данъчен кредит който не е малък, няколко бона е. И тъй нататък. За Щатите са си добри.

                  В Европа при наличието на добри турбодизели, приложението им ми се вижда доста по-ограничено. Но има пък хора които не обичат дизелите.

                  Виж защо не са пуснали още тди хибрид не ми е ясно. Сигурно ще е прекалено скъп.

                  A за трансмисията - специфична CVT трансмисия е. То тя е и една от основните дяволии при Приуса:

                  http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_Synergy_Drive
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хибридните коли!?

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Разкажете нещо за тия возила...
                    Мисля, че най-добре ще е да прочетеш тук: http://www.autobloggreen.com

                    Аз лично с тоя прах в очите от Toyota не съм съгласен и ми е крайно противно как залъгват хората, ама нейсе. За да не бъда разбран грешно не съм съгласен със замяната на това http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=52
                    с Prius. Ако наистина бяха работили в посока електромобили, досега щяха да са изкарали модел със свестен пробег, а не хибрид с 48MPG (City)/45MPG (Highway) и пробег само с батерии 6-8 мили. Съвсем отделен е въпроса дали тези подобрения (рекламиращи колата като опазваща природата) могат изобщо да се сравнят с щетите от производството и последващото унищожаване на батериите. За добавената ремонтонепригодност не ми се отваря дума.

                    А иначе аз лично се заглеждам в това: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...0&postcount=78, обаче нямам толкова стотинки

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хибридните коли!?

                      Често казано, не знам колко струва Приуса , но турбо дизелчета има чисто нови за по 13 К лева вече май. Даже Сандеро започва от 13 и нещо. Приуса май не е по-евтин от 40 К лева.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хибридните коли!?

                        Приуса е много интересна технология. Оправдана е за предимно градски автомобил, при магистрално каране се обезмисля. За градски автомобил на мен ми е много удобен. Да кажем че предпочитам да карам приус пред авенсис.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хибридните коли!?

                          Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                          Често казано, не знам колко струва Приуса , но турбо дизелчета има чисто нови за по 13 К лева вече май. Даже Сандеро започва от 13 и нещо. Приуса май не е по-евтин от 40 К лева.
                          ИЗвинявам се на аудиторията. Имах в предвид Логаните и техните дизели на Рено, но от 13 започват бензинките. Дизелите отиват на 16 и нагоре.
                          http://dacia.bg/gamma/Logan/Prices.aspx
                          Разхода от сайта го дават от 4.3 л на 100 дизел.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хибридните коли!?

                            Няма никакво място за сравнение. Все едно да сравняваме Ландлуйн и ТЛК120. И двете са дизел, и двете са джипки, едното е 30к, другото е 100к.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хибридните коли!?

                              много от нещата казани по-горе са верни - за това че са ОК в града но на дълго - не.
                              NIKSD добре го е казал, че за момента не е толкова за икономия. колкото е за съзнание. Доколко обаче производителите спекулират със съзнанието на хората да опазват природата е друг въпрос.
                              В момента най-евтиния хибрид е $24 990 (Chevrolet Malibu /Impala)... което дори и след данъци ($ 4 500 )и облекчения (+- $ 3 500)..пак ще е повече.
                              Работил съм в представитевство на Форд .... дори и там не знаеха коло струва нова батерия за хибрид Ескейп. Ама давали 8 години гаранция.
                              В момента всички модели почти имат хибридни версии - дори и прасета като GMC Youkon.
                              Приусите хибрид ги вземат масово за таксита- главно поради правителствени изисквания.
                              Предполагам, че има връзка и цената на бензина - един вид .. ако искаш да караш на бензин - плащай, ако не - минавай на хибрид, с всички поледствия от това - скъп сервиз и прочие (бизнес - нищо лично). Ама пък имаш чиста съвест - пазиш природата .... уж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X