Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за лифт на LR Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ръководство: Смени си сам - Окачването. За Диско 1

    Късметлии ,аз хем гресирам ,нем и кардани сменям ..... съдба
    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
    Disco 200 TDI

    Коментар


    • От: Ръководство: Смени си сам - Окачването. За Диско 1

      При едно от съзерцаванията на един от "шедьоврите на Англииското автомобилостроене" след смяната на окачването, и чекнене напред назад ми се изгубиха едни 4см. на дясна задна арка на калника.
      В първия момент помислих, че съм счупил пружина при някое от разчекванията, да ама не.
      И вчера вместо да пукам по перушините, аз лежа в сламата на ожънатата нива, да гледам къде какво и как.
      Стабилизиращата щанга/биалетката/ Ball joint link arm от ляво, се беше обърнала.
      Като се въстанови в нормалното си положение, всичко си дойде на мястото, и задницата се "изравни".
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • От: Ръководство: Смени си сам - Окачването. За Диско 1

        Май са ти къси подложките, дето сте сложили за рамата, да свалят щангата по-ниско( рязаните профили с болтовете). При мене това го правеше преди да има намеса и подложки, след като Митко ги добави, не се е случвало. Имай впредвид, че при обръщане на биелетките стават и доста силни вибрации и при мен дори беше откъснало щангата със все държачите от шасито, та я заварявах пак. май ще ти трябват още тестове за донапасване, пък и май бая си подскачал по нивата
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Ръководство: Смени си сам - Окачването. За Диско 1

          Първият път, когато ми се случи това с биелетката, и аз доста се изплаших. Колата беше закарана в сервиз, вдигната на колонен крик и доста се пулихме с един приятел, докато видим "повредата". Със свалянето на колата на земята нещата си дойдоха на мястото. След това се е случвало още няколко пъти, но с повдигане на крик и една малка щанга ремонтът никак не е сложен и дълъг. При мен по-интересно беше с късането на конзолите на въпросната щанга от шасито. След третото скъсване ( общо, от двете страни ) и последвалото сваляне на щангата на една разходка, щангата беше пенсионирана. Сега Диско-то си се кълчи из гората на воля...е, скороста на асфалт в завой спадна малко, но аз не си падам по пистови изпълнения. Причината за късането на конзолите? Тунинг. Предишният собственик (заедно с форсираният мотор, прогресивните пружини, газовите амортисьори и др.) е сменил щангата с една, която е два пъти по-дебела. Предполагам, че е заради по-добрата странична устойчивост при висока скорост в завой на асфалт, но с цената на значително ограничаване на ходовете.....а това не ми допадна особено....
          00359893488603

          ....нямам си вече LR...

          Коментар


          • От: И аз да се похваля с ДИСКО 1 V8 3.5

            Колеги,колко е допустимия лифт с оригиналните кардани,тоест без да се сменя нищо друго.Мерси предварително.
            Георги Владимиров

            Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

            Коментар


            • От: И аз да се похваля с ДИСКО 1 V8 3.5

              Първоначално публикуван от suravia Преглед на мнение
              Колеги,колко е допустимия лифт с оригиналните кардани,тоест без да се сменя нищо друго.Мерси предварително.
              Незнам учените глави колко му дават, аз го карам втора година с +2" и неам оплакване. Питай ! Тука има хора с лифт от години, те ще си признаят.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • От: И аз да се похваля с ДИСКО 1 V8 3.5

                Първоначално публикуван от suravia Преглед на мнение
                Колеги,колко е допустимия лифт с оригиналните кардани,тоест без да се сменя нищо друго.Мерси предварително.
                Защо бе колега,ти с колко ще го вдигаш?Много добре знаеш,че и на 5" пак стават оригиналните ама идват малко къси и трябват фланци.

                Коментар


                • От: И аз да се похваля с ДИСКО 1 V8 3.5

                  Без допълнителни ъпгрейди до 2" може да се лифтне, след това трябва да се сменят доста нещта за да стане както трябва.
                  Bugatti on off road :-D

                  Коментар


                  • От: И аз да се похваля с ДИСКО 1 V8 3.5

                    Колеги от скоро съм с окачване +2 инча и визуално и се отрази доста добре но за 200-300 км.,смених 2 гумени карета някои може ли да каже решение на проблема.
                    Предварително благодаря.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-05-11, 11:27.

                    Коментар


                    • Разлика между Bearmach 2" HD и 2" off-road lift

                      Разглеждайки http://www.mailorder4x4.com/acatalog..._Packages.html
                      виждам, че предлагат два кита за 2" лифт: "heavy duty" и "off-road".
                      На картинките и двата са с Прокомп ЕС9000 и Bearmach пружини. В каталога на Bearmach се предлагат само едни пружини за 2" лифт на Диско1: BA2254/BA2255.
                      Някой знае ли каква е разликата в предлаганите от мейлордер китове?

                      Джипката е Дискавъри '92 V8, може би една идея по-лек от 200Тди.

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-05-11, 11:20.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от ZAPRIN MITKOV Преглед на мнение
                        Колеги от скоро съм с окачване +2 инча и визуално и се отрази доста добре но за 200-300 км.,смених 2 гумени карета някои може ли да каже решение на проблема.
                        Предварително благодаря.
                        При +2 се променя ъгъла на пиньона. От там и на пречупването на гумата. Време е да минеш на нормално каре отзад.

                        Първоначално публикуван от robobug Преглед на мнение
                        Разглеждайки http://www.mailorder4x4.com/acatalog..._Packages.html
                        виждам, че предлагат два кита за 2" лифт: "heavy duty" и "off-road".
                        На картинките и двата са с Прокомп ЕС9000 и Bearmach пружини. В каталога на Bearmach се предлагат само едни пружини за 2" лифт на Диско1: BA2254/BA2255.
                        Някой знае ли каква е разликата в предлаганите от мейлордер китове?



                        Джипката е Дискавъри '92 V8, може би една идея по-лек от 200Тди.
                        Ако няма да я товариш допълнително с багаж си вземи за офроуд. Там е разликата.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-06-11, 17:39.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                          Освен лебедка и някоя друга защита не се предвижда товаренето на нещо тежко.
                          Спрямо стандартните , "оффроуд" пружините по-меки ли са?
                          Ако комбинирам - меки отпред с ХД отзад, ще щръкне ли задницата на празен автомобил?

                          Коментар


                          • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                            Първоначално публикуван от robobug Преглед на мнение
                            Освен лебедка и някоя друга защита не се предвижда товаренето на нещо тежко.
                            Спрямо стандартните , "оффроуд" пружините по-меки ли са?
                            Ако комбинирам - меки отпред с ХД отзад, ще щръкне ли задницата на празен автомобил?
                            Не са по-меки. Би трябвало да са по-дълги. Ако комбинираш ще мяза на носорог, задните спирачки няма да хващат(поправимо е) и возията ще се влоши.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                              Първоначално публикуван от robobug Преглед на мнение
                              Освен лебедка и някоя друга защита не се предвижда товаренето на нещо тежко.
                              Спрямо стандартните , "оффроуд" пружините по-меки ли са?
                              Ако комбинирам - меки отпред с ХД отзад, ще щръкне ли задницата на празен автомобил?
                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Не са по-меки. Би трябвало да са по-дълги. Ако комбинираш ще мяза на носорог, задните спирачки няма да хващат(поправимо е) и возията ще се влоши.
                              Ники, и по-"корави" са, аз съм с Хеви Дюти и возията е перфектна, Радо е с обикновените сини.
                              И да вземеш ХД к-та. няма да съжаляваш, прегледай напред публикациите в темата, също и в тази: ...ЦЪК
                              Има и още неща които трябва да вземеш, не са само пружини и амове. Попрочети малко и ще ги изясниш нещата.

                              .... а къде са снимките на "камиончето" да го видим.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • От: Въпроси за лифт на LR Discovery

                                Аз сините никога не съм ги харесвал. Щом къс Дифендър вози готино с жълтите хеви дюти и е стабилен, за кво ми е да си правя експерименти с парите на клиентите.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X