Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за ХТ600 - вид и марка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за ХТ600 - вид и марка

    Здравейте! Имам ямаха ХТ600 (модел '94),на която ще сменям маслото. Досега карах с 20W50 минерално на Castrol, но не съм много доволен (имам чувството, че става на чорба), а и карам също
    през по-студените месеци и мисля да го сменя с полусинтетика 15W50. Карам мотора предимно на пътя, което също знам че е важно при избора на масло. Чудя се обаче коя марка да избера Castrol или Motul и също така полусинтетика или пълна синтетика да взема?

  • #2
    До: Масло за ХТ600 - вид и марка

    Мотул, полусинтетика.

    Коментар


    • #3
      До: Масло за ХТ600 - вид и марка

      Благодаря колега!

      Коментар


      • #4
        До: Масло за ХТ600 - вид и марка

        колега мотул е добро масло,ама почнаха да продават в магазините едно наливно на мотул.Казвам ти го да внимаваш защото мене ме прецакаха с едно такова.Моторекс сущо е добро

        Коментар


        • #5
          До: Масло за ХТ600 - вид и марка

          В представителството на "Ямаха" продават масло Yamalube. На времето карах моето XT600 с тази марка масло с вискозитет 15в50 и не сам имал проблеми дори и по-тежките условия в гората.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: Масло за ХТ600 - вид и марка

            Първоначално публикуван от Zdravko.M Преглед на мнение
            В представителството на "Ямаха" продават масло Yamalube. На времето карах моето XT600 с тази марка масло с вискозитет 15в50 и не сам имал проблеми дори и по-тежките условия в гората.
            Някакви цени можеш ли да ми кажеш на това масло. Или си го ползвал много отдавна

            Коментар


            • #7
              До: Масло за ХТ600 - вид и марка

              Първоначално публикуван от Georgi Vladislavov Преглед на мнение
              Някакви цени можеш ли да ми кажеш на това масло.
              http://www.yamaha-motor.bg/ !!!

              Коментар


              • #8
                До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                Yamalube - разфасовка по 1л. струва около 14лв. в Мотодинамикс на Цариградско...
                | The only way to get smarter is by playing with smarter opponent | Consistency is the way to efficiency |

                Коментар


                • #9
                  До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                  Здравейте,
                  а аз да попитам....
                  за XT - 98г.
                  в момента съм съм с REPSOL - 10W50

                  въпроса ми е става ли, или е зле.
                  само да вметна, че като го покарам в задръстванията в София повече от час и нещо ми се струва, че не работи двигателя добре.
                  Губи мощност и скоростите нещо яко се е..ват. Тракат и не се вкл. плавно и гладко.

                  Благодаря Ви!
                  YAMAHA XT-600E - the best motorbike!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                    Маслото си е добре, но вече почва да става топло и не ти препоръчвам да го оставяш дълго да работи на празен ход, без да го гасиш. Все пак моторът се нуждае от минимален въздушен поток, за да се охлажда.
                    Все пак за лятото мисля е по-добре 15W50.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                      Благодаря ти.
                      Аз най-вече, като за марка питах. Щото всички май карат с МОТУЛ
                      и за това масло никой не говори.
                      А за числата нали се отнасят за температурата вън. Значи би трябвало 50 да е добре за лятото. 50градуса за външна температура ....
                      YAMAHA XT-600E - the best motorbike!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                        Първоначално публикуван от V8esko Преглед на мнение
                        Благодаря ти.
                        Аз най-вече, като за марка питах. Щото всички май карат с МОТУЛ
                        и за това масло никой не говори.
                        А за числата нали се отнасят за температурата вън. Значи би трябвало 50 да е добре за лятото. 50градуса за външна температура ....
                        10В50 е перфектен визкозитет и за зима и за лято!
                        За лятото е важна второто число, в случая 50, първото не е интересно, то е за студените месеци.
                        Обаче, щом губи мощност значи мотора ти загрява и следователно затяга от там и НЕвървежа. А щом и скоростите не включват добре направо това масло го разкарвай от мотора ти
                        И Мотул, и Максима, и Лики Моли имат хубави масла и визкозитети... като за твоя мотор.
                        Търси нещо - 10..15..20W50, виж с коя марка най-добре включват скоростите при добре загрят двигател и си карай с него.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                          Поне при мен с полусинтетика или минерално скоростите включват по-добре, не знам защо. Затова казах, че сега за лятото 15W50 или дори 20W50 е по-добре.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                            Аз ти препоръчвам на Castorl GPS 15W50 18лв е Литъра няма никакви проблеми нит зима нит лято двигатела работи много мазно скоростите влизат сeедно "мажиш филлика с масло толкоз гладко" другия вариянт е Agip Formula 10W50

                            Коментар


                            • #15
                              До: Масло за ХТ600 - вид и марка

                              Колеги, благодаря ви много за изчерпателните отговори!
                              Но така или иначе трябва да мина поне още 3000 км. за да го сменя, че все пак не е без пари.
                              Пък ще видя има ли разлика ..... и ще пиша!!!
                              YAMAHA XT-600E - the best motorbike!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X