Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

    [quote=hristota;663666]
    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
    Брата на съпругата живее в Ню Йорк Ама се излагаме пред "чужденците"........... Те си мислят, че като сме в ЕС имаме всичко вече. Исках ако има вариант от тука нещо да пробвам, ама не би.
    Хващай го за "ушите" и да помогне на БГ родата
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #17
      До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

      Тук http://www.serioussam.eu/
      намерих това за 10 лева
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VGA to S-Video.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5094223
      Обаче как се осъществява връзката с ТВ-то, на този етап?
      Имам реално вход на телевизора S-Video рез SCART. Траябва ми сега кабел S-video to S-Video?
      После, този жълт женски чинч го включвам в съответния жълт също в SCART, или в жълт/ за видео/ на телевизора?
      А, на компа дали не се налагат някакви настройки?
      Той сам ли ще си намери телевизора или трябва да му се каже, че има такъв?
      Монитора на лаптопа ще работи ли едновременно с телевизора?
      Налага ли се да инсталирам софтуер , както ме посъветва ittso, по-назад в темата?
      Може и да питам глупости, но не знам.
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
      "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

      Коментар


      • #18
        До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

        Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
        Тук http://www.serioussam.eu/
        намерих това за 10 лева
        [ATTACH]78278[/ATTACH]
        Обаче как се осъществява връзката с ТВ-то, на този етап?
        Имам реално вход на телевизора S-Video рез SCART. Траябва ми сега кабел S-video to S-Video?
        После, този жълт женски чинч го включвам в съответния жълт също в SCART, или в жълт/ за видео/ на телевизора?
        А, на компа дали не се налагат някакви настройки?
        Той сам ли ще си намери телевизора или трябва да му се каже, че има такъв?
        Монитора на лаптопа ще работи ли едновременно с телевизора?
        Налага ли се да инсталирам софтуер , както ме посъветва ittso, по-назад в темата?
        Може и да питам глупости, но не знам.
        За кбела пробвай.Ако през С-видео подкараш картина,жълтия чинч го зарежи.За звука отделен стерео към стерео жак.За картината зависи от Лап-топа.Моя има функция с F3,за гледане само на ТВ,на ЛСД и ТВ и само ЛСД.Всичко това без да слагам софтуер.Има го в пакета на лап-топа.Така че пробвай,пробвай,че докато го пуснеш няма да има пиратски филми;-)))))))))
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #19
          До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

          Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
          Тук http://www.serioussam.eu/
          намерих това за 10 лева
          [ATTACH]78278[/ATTACH]
          Обаче как се осъществява връзката с ТВ-то, на този етап?...
          С тоя кабел нямаш дори и теоретичен шанс за успех, ИМХО. Прилича ми на специализиран кабел, за конкретна видео карта която има изведени на някои от неизползваните изводи на 15 пиноявия D-sub конектор (VGA) видео изход - S-videо и composit video.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            С тоя кабел нямаш дори и теоретичен шанс за успех, ИМХО. Прилича ми на специализиран кабел, за конкретна видео карта която има изведени на някои от неизползваните изводи на 15 пиноявия D-sub конектор (VGA) видео изход - S-videо и composit video.
            Кабела е от VGA с жълт чинч и на който пише Video out и черен куплунг, на който е написано S-VIDEO OUT.
            До ту добре. Това нещо като го влючих/ с кабел S-video to S-video/ в скарт с вход за S-Video / където има и вод за по-тъния абел - Video out/, последва ... нищо.
            Отворих менюто на видео картата / ATI Radeon Xpress 1150/ и започна голямо чудене. Накрая се оказа, че не може да се намери TV. Има място на което да се ликне за търсене на телевизор, но не е активно. Значи ли това, че никакъв синал не отива към телевизора?
            Във всички упътвания на картата пише, ч е е с интегриан TV-out. Указано е как се търси елевизор, но не позволява търсене.
            Май с тея карти има проблем?
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
            "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

            Коментар


            • #21
              До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

              Ако лаптопа ти има S-video изход - значи можеш да го вържеш към телевизора. Трябва ти само един кабел - от едната страна S-video, който включваш към лаптопа и от другата страна 1 чинч към чинча на телевизора. Това е за видео сигнала. Аудио сигнала от изхода за слушалките на лаптопа към аудио входа на телевизора (другите два чинча за вход на телевизора) или към уредбата.
              Настройките на лаптопа за изпращане на сигнал към телевизора ги правиш след като включиш видео кабела, еначе няма как да разпознае че искаш да вържеш на изхода телевизор.

              Щом си с ATI значи трябва да имаш ATI CONTROL CATALYST Center. От там най-удобно стават настройките. Трябва да съобразиш и резолюцията.
              Успех!
              !

              Коментар


              • #22
                До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
                Здравеите, колеги,
                От няколко дни имам, да не кажа нерешим, ама проблем.
                Въпросът е следния:
                Купихме си телевизор и възникна трудност при свързването с лаптопа.
                Компа има само исход VGA, Телевизора има SCART, HDML и чинчове. Оказа се че в БГ не се продават кабели от VGA към S-VIDEO и чинчове. Такива:
                http://cgi.ebay.com/VGA-SVGA-to-S-VI...3A1%7C294%3A50
                Даже в много от магазините се кълнат, че "такова животно нема".
                Знае ли някой от къде в БГ може да се намери такъв кабел, адаптер или там както му е името?
                Мисля, че и други имат този проблем.
                Помагайте!

                P.S. Телевизора е TOSHIBA Rezga а лаптопа е DELL inspirion 1501

                Не знам защо се плашиш от Ибей-а?Няма ли някой около теб,който има акаунт в Ибей да ти го купи?В днешно време не е никакъв проблем.Виж жените в "бг мама" как се справят и харчат пари!Аз имам около 20 покупки от там и няма проблем да ти помогна.

                само виж това:Note:
                Before place the bid, please be sure to check the manual of your system to make sure the Video Card of your system supports TV (RCA/S-Video) output through VGA port. Not every Video card will work with this adaptor. Only certain Video cards which have TV Output function built into VGA port will work through this adaptor. -не става на всички видео карти.
                [URL=http://dobavi.info/cars/BMW/][IMG]http://dobavi.info/cars/BMW/m20392.gif[/IMG][/URL]

                Коментар


                • #23
                  До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                  Здравейте, имам такъв проблем, лаптопът ми е Acer Extensa 5210 с видео карта (
                  Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family) и драйвъри
                  ialmrnt5 (6.14.10.4543), аКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ ТОВА. LCD -то е LG M2362 DL, и като включа кабелите при спрян телевизор всичко тръгва нормално със зареждането на windows -a и преди да се появят иконките се появява "няма връзка, проверете кабелите". Използвам VGA кабел.Нямам на лаптопа HDMI вход, възможно ли е да се подаде звук и картина през USB входовете или какво да направя, предварително ВИ благодаря.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                    Първоначално публикуван от ceco_kolev Преглед на мнение
                    Здравейте, имам такъв проблем, лаптопът ми е Acer Extensa 5210 с видео карта (
                    Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family) и драйвъри
                    ialmrnt5 (6.14.10.4543), аКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ ТОВА. LCD -то е LG M2362 DL, и като включа кабелите при спрян телевизор всичко тръгва нормално със зареждането на windows -a и преди да се появят иконките се появява "няма връзка, проверете кабелите". Използвам VGA кабел.Нямам на лаптопа HDMI вход, възможно ли е да се подаде звук и картина през USB входовете или какво да направя, предварително ВИ благодаря.
                    Не стана много ясно дали телевозорът има VGA вход. Ето такъв:



                    Ако е така от VGA изхода на лаптопа с VGA кабел вързваш към телевизора, след което натискаш FN + F5 - мисля, че това беше комбинацията за този Acer, ако не е тя търсиш някъде из F-овете картинка с един или 2 дисплея
                    Това превключва между режимите за работа само на лаптоп дисплея и/или допълнителния монитор включен към него.

                    А звука го вадиш от стерео изхода на звуковата карта и го включваш към входа на телевизора - малък стереожак към два чинча. Обикновено на гърба на телевизора ги разполагат заедно в група с VGA входа.
                    Последно редактирано от prascho; 13-05-10, 13:46.
                    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                      Преди да подкараш телевизора се опитай на същия изход да закачиш втори монитор. Настройките от десктопа с десния бутон избираш properties/settings и там избираш втория монитор да е включен и той. Може да се избере като допълнителен и като основен, добави го към съществуващия за да може да човъркаш в настройките докато стане. Иначе само с включване на кабела не става
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                        Извинявам се, че използвам темата на колегата, но ми писна от тези кабели и несполуки затова искам да попитам някой по запознат ако може да обясни как мога да се справя с проблема, който е следния. Значи опитвам се да свържа лаптоп Asus k35s I7 s видео NVIDIA GT 540M Cuda 2gb с телевизор LG . Имам Hdmi и на лаптопа и на телевизора но кабела който ползвам е Hdmi Dvi като съм използвал преходник. Преди няколко седмици бях на уиндоус 7 и проблеми нямаше нито с картината нито със звука но както минах на уиндоус 8 нямам звук на телевизора. Пробвах допълнително с кабел който е с 3,5мм жак от двете страни но нямаше ефект пробвах и с 3,5мм жак и два чинча но пак няма звук. Незнам нещо от настройките ли ще е ако някой може да помогне ще съм благодарен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                          Възможно е проблемът да е в настройките на Уиндоус 8 и телевизора да е "неактивно устройство". Пробвай следното:


                          - свързваш лаптопа и телевизора с hdmi
                          - намираш control panel --> sound --> change system sound --> playback
                          - погледни дали се вижда телевизора като устройство. Възможно е да се виждат само speakers и евентуално слушалките, т.е. телевизора ти е "невидим".
                          - ако телевизора е невидим, цъкваш с десния бутон върху което устройство се вижда, примерно говорителите, и от менюто там избираш "show disabled devices".
                          - тогава телевизора би трябвало да се "появи" в прозореца. Цъкваш надпис от сорта "use this device" или "activate" после Apply, и си готов.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                            За да излезе и звук ти трябва нормален HDMI към HDMI кабел. Принципно DVI не поддържа аудио затова ми е чудно как точно е вървял сигналът - може ли да покажеш преходника? Иначе има кабели, които го могат това, но са ето такива:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvi_to_hdmi_width_audio.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5576084

                            Всъщност HDMI стандартът представлява разширение на DVI, което включва и пренос на аудио.
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                              Дали не би станало с някой мултимедиен плеър (вече има и евтинки такива). Пък ще можеш в него да си ръгаш и флашката със снимки и маса други неща. Инак, кабели ще ти дам, ама ми се струва, че онуй за VGA- чинчове, ще да е VGA- RGB. Имам и VGA-SCART ама, вервай ми, прави квот си иска и невинаги и не в двете посоки.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Лаптоп към LCD телевизор. Какви кабели?

                                Искам да свържа лаптопа с ТВ.Взех VGA кабел, но на тв излиза само АV1,АV2 и S Видео.И на трите не се появява компа.Пробвах с Windous и P ,(както с HDMI),с F овете.На VGA на ТВ пише сервиз,да не е само изход.Нещо се скапа дисплея на лаптопа,за това искам да го свържа,докато го източа и да го ползвам за интернет,преди да се сбогувам с него.През ХДМИ се свързва,но малкото ТВ няма такова.С какво да пробвам?
                                VGA-SCART? VGA-S video? HDMI-SCART ? HDMI-S video. Или с Жак–чинч?
                                Нямам никакви кабели и ще поръчвам ,та не ми се играе на проба-грешка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1081.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5743314Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1075.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5743315
                                Лаптопа е ASER 5738ZG телевизора е LG RZ20LA70.
                                Помагаите,моля.
                                Последно редактирано от Krelion; 12-02-17, 19:12.
                                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X