Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

    Тъй като брат ми недолюбва Opel като марка му струваше един резервоар ( 80 л бензин ), а за тебе като ценител на по бира
    Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

    Коментар


    • #17
      До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

      Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
      Нека сложа кулера и после може да видим как стоят нещата с/у шестака...мисля, че ще е бая кървава битка...

      Къф кулер си замислил да слагаш- по голям ли? Защото ако е по голям предполагам ще имаш по голяма турбо дупка докато турбината го напълни с въздух,ама после ще е по голяма площ за охлаждане.
      Мога да те офертирам с друго-в момента мисля да го слагам на пасата
      http://tuning-parts.bg/browse/category/id/12/
      допълнително да го охлаждаш-предполагам че ще има ефект,съдя по това че,когато е на 55-60 градуса дърпа по стабилно от когато е на 90.И да няма ефект 40 кинта къде ли не съм ги дал.

      Катализатора махна ли го ??
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #18
        До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

        Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
        Къф кулер си замислил да слагаш- по голям ли? Защото ако е по голям предполагам ще имаш по голяма турбо дупка докато турбината го напълни с въздух,ама после ще е по голяма площ за охлаждане.
        Мога да те офертирам с друго-в момента мисля да го слагам на пасата
        http://tuning-parts.bg/browse/category/id/12/
        допълнително да го охлаждаш-предполагам че ще има ефект,съдя по това че,когато е на 55-60 градуса дърпа по стабилно от когато е на 90.И да няма ефект 40 кинта къде ли не съм ги дал.

        Катализатора махна ли го ??
        Катализатора не съм го махнал и за момента не мисля да ги махам....за перки си имам 2 броя перфектно работещи...А кулера ще се замени с по голям, че сега турбото е надуто на макс и има нужда от повече свежест(то и неговия ред ще дойде някой ден)....
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #19
          До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

          Махни си картофа .. ъъъ катализатора, и ще усетиш разлика ,после като казах за перка,нямах предвид перка на радиатора,а перка на самия кулер.Подобрява охлаждането му.Има ефект,но не кой знае колко голям,предимно в градско каране се усеща.

          А за катализатора послушай ме,ако искаш,да не рискуваш,срежи гърненцето,махни питата на катализатора,покарай малко,и веднага ще усетиш разликата.Ако пък не те кефи,да замърсяваш иначе толкова чистия софийски въздух- го сложи пак.Но има осезаем ефект,честно
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #20
            До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

            Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
            Махни си картофа .. ъъъ катализатора, и ще усетиш разлика ,после като казах за перка,нямах предвид перка на радиатора,а перка на самия кулер.Подобрява охлаждането му.Има ефект,но не кой знае колко голям,предимно в градско каране се усеща.

            А за катализатора послушай ме,ако искаш,да не рискуваш,срежи гърненцето,махни питата на катализатора,покарай малко,и веднага ще усетиш разликата.Ако пък не те кефи,да замърсяваш иначе толкова чистия софийски въздух- го сложи пак.Но има осезаем ефект,честно
            Въпроса е, че при Фронтерата катализатора е малко шит раота....подобрение знам, че ще има като го махна, но поне за сега както и преди съм писал проекта е в застой и се наслаждавам на разхода с последния софтуер....среден в момента е заковало 8.5/100 и бая ме замисля какво да правя натам....Нека поотмине кризата и ша го мислим....
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #21
              До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

              Така...значи днеска мерих моя кулер..размерите му са 650/200/40мм(външни) което ще рече 5200см3 и сега идва въпроса какъв друг да сложа съответно на неговото място?Къде мога да го намеря?Някой в Югозапада който да се наеме да го монтираме? ...Евентуално мисля за 700/140(160)/65...само ширината малко ме притеснява, и врътката с коленете, че мястото малко кът.....
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #22
                До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                Тя като си е чипосана,ще го надува бързо,и няма да усетиш тая дупка,ама като не е чипната и ще се усеща-по бавно ще надуе кулера като е по голям.Ти големия май каза че ще е отпред,любопитно ми е къде ще го забиеш така че да не го събираш след 200м. Качи и снимки да гледаме после
                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                feikot@abv.bg
                Обратно дороги - НЕТ !

                Коментар


                • #23
                  До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                  Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                  Тя като си е чипосана,ще го надува бързо,и няма да усетиш тая дупка,ама като не е чипната и ще се усеща-по бавно ще надуе кулера като е по голям.Ти големия май каза че ще е отпред,любопитно ми е къде ще го забиеш така че да не го събираш след 200м. Качи и снимки да гледаме после
                  Тия дни ще идвам до София да търся кулер и колене и да видим какво ще стане, а почне ли се разглобяването снимки на всичко....
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #24
                    До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Мнението ти е грешно.И защо точно V6 мислиш че е по-подходящ за тунинг.Щото по-солидно звучи ли?
                    Истината е че най продуктивни за тунинг са двигателите с турбокомпресор.Именно от там идват и доста по-високите мощност и въртящ момент.На двг. без турбо трябва да смениш половината чаркалъци+софтуеъра и пак ще постигнеш най-много 10% подобрение.
                    Конкретно за фронтерата.Вариянта със 120 кс. е по-подходящ по простата причина че турбокомпресора е със променлива геометрия и съчетава донякъде в себе си предимствата на малка турбина(малък лаг), и голяма(висока мощност).Но имай в предвид, че 2.2 дти двигателя е малко топлинно неустойчив.Не го тунинговай до повече от 150кс. за да нямаш проблеми.Хубаво е и да сложиш по-голям кулер, така двигателя по-малко се натоварва топлинно.
                    Не.Твърде наясно съм да знам какво може и какво не.Идеята е че като ти трябва мощен джип - купи си такъв.Ръкоблюдство е да цедиш атмосферен двигател по принцип.Не виждам смисъл да правиш силов тунинг на фронтера.На пазара има достатъчно мощни джипове.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #25
                      До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                      Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                      Не.Твърде наясно съм да знам какво може и какво не.Идеята е че като ти трябва мощен джип - купи си такъв.Ръкоблюдство е да цедиш атмосферен двигател по принцип.Не виждам смисъл да правиш силов тунинг на фронтера.На пазара има достатъчно мощни джипове.
                      Точно казано!Подкрепям мнението ти.
                      Колега "stifler" кефи ме,че имаш желание за реализация на започнатото.Важното е да не се отказваш ... пък каквото стане.
                      Успех.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                        здравей,аз като новобранец в саита не искам да изказвам много мненич ,но все пак-ако се изхварли катализатора,полират се всички колектори при смчната на турбото и кулера и се сложат по прави изпускателни траби сте постигнеш чуствителен ефект.успех

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                          Колега STIFLER кажи с коя версия на софтуера си (последните 4-цифри) аз моя проблем с греенето го реших елементарно. Смених термошалтера с по ниски стойности и проблем нямам .Ако твоята е без термошалтер намали стойностите на включване на вентилаторите от ЕКУ-то сега са 1-ва степен -95/882-ра степен 107/99 направи ги на 1-ва степен -93/86 и 2-ра степен 99/93 и се радвай на спокойствие . А раздатка и дифове аз до сега не успях да счупя не съм ги и пазил ,защото подготвям за монтаж мостове от Патрол и така или иначе ,ще се махат . Още нещо това ,че студена ти върви по добре отколкото топла се решава също много елементарно аз имах същия проблем и го реших ,сега няма разлика от топла и студена . Подготвям и смяна на турбото ,ще сложа с променлива геометрия и ,ще разкажа какво се е подобрило. Следва ...
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • #28
                            От: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                            Stifler отдавна махна Фронтерата и мина на бегачки!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Силов тунинг на Форнтера Б X/Y22DTH/R

                              ХА ХА ХА ХА ХА въобще не съм погледнал датата от последната публикация !!!
                              Напред и нагоре
                              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                              0886769809-Юлиян
                              kiko00@abv.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X