Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЕПРИПАСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЕПРИПАСИ

    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
    Туй, че не са позволени ти е най-малкия проблем. Те са просто по-смъртоносни на обичайните дистанции за самоотбрана. Нали се сещаш, че трудно ще обясниш защо си стрелял на 9~11 метра при "самозащита"... А те точно там вече се държат като "боеприпаси с намален смъртоносен ефект".
    Аха, сега разбрах защо са забранени.Ма нещо ми убягва логиката - на близките дистанции били по-смъртоносни.От кои, от "нормалните" ли, те не са ли също толкова смъртоносни?Всъщност, аз като питам имам предвид гумените куршуми.Въобще не съм наясно колко вида стоп патрони има.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: БОЕПРИПАСИ

      Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030259082.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5501339
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010888854.jpg
Прегледи:3
Размер:29.1 КБ
ID:5501340
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010888863.jpg
Прегледи:3
Размер:31.9 КБ
ID:5501341

      Самото разтваряне обаче се извършва за някакво крайно време, за което все пак тя изминава някакво разстояние. В тези моменти торбичката все още не е напълно разтворена и проникването е като от проектил с по-голям от щатния калибър - примерно вместо 9 мм раната наподобява .40 (10 мм) или .45 (11,5 мм). Над 12 метра пък торбичката не следва предвидима траектория...

      Изобщо идеята е била за боеприпаси, които да не пробиват самолетен фюзелаж.
      Последно редактирано от Павлин Андреев; 13-07-13, 21:11.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: БОЕПРИПАСИ

        И да не се използват на 2 метра.Благодаря!
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: БОЕПРИПАСИ

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Аз стрелях с такива, но с газово без муфа.Така че няма да ти е интересно.Иначе въпросните, които опитах били за руския пазар уж.
          А да питам нещо за споменатите стоп патрони - как стоеше въпроса при тях, не са позволени за частни лица нали?
          При газовите може би е нямало проблем, възвратните им пружини са една идея по твърди от крем карамел. Прав си за стоп патроните що се касае за тея със съчмите. За тези с цял проектил -не знам, но дори да не ти правят проблем по отношение на законност, няма от къде да си ги купиш.
          42

          Коментар


          • От: БОЕПРИПАСИ

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            И да не се използват на 2 метра.Благодаря!
            Според "някои източници" от непосредствена близост влизали в черепа.
            И още, писах май веднъж, на торбичката не можеш да направиш балистична експертиза от коя цев са изстреляни.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: БОЕПРИПАСИ

              При българските 9х19 производителя дава за минимум 8 метра.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: БОЕПРИПАСИ

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                При газовите може би е нямало проблем, възвратните им пружини са една идея по твърди от крем карамел. Прав си за стоп патроните що се касае за тея със съчмите. За тези с цял проектил -не знам, но дори да не ти правят проблем по отношение на законност, няма от къде да си ги купиш.
                Писал съм в темата за нелетално оръжие за тях.Едните бяха с метална съчма, другите с пластмасова.Някъде до към 6-7м пробиват ламарина 0,5-1мм.Трудно е да се говори за група при такива боеприпаси и газово оръжие, но имат прилична точност.Да го кажем така - ако приемем за мишена силуета на нормален мъж, с нормално телосложение, от 10 изстрела няма да има пропуск, друг е въпроса коя съчма къде ще попадне.Ако се продаваха законно щяха да струват към 1,10лв.Чувал съм по пазара, че някакви бабички ги продават от време на време, или че някой си е донесъл(как става това не ми е ясно) от Русия един джоб такива, завел е няколко свои приятели на стрелбище и им е дал да гръмнат по два пъти.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: БОЕПРИПАСИ

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Писал съм в темата за нелетално оръжие за тях.Едните бяха с метална съчма, другите с пластмасова.Някъде до към 6-7м пробиват ламарина 0,5-1мм.Трудно е да се говори за група при такива боеприпаси и газово оръжие, но имат прилична точност.Да го кажем така - ако приемем за мишена силуета на нормален мъж, с нормално телосложение, от 10 изстрела няма да има пропуск, друг е въпроса коя съчма къде ще попадне.Ако се продаваха законно щяха да струват към 1,10лв.Чувал съм по пазара, че някакви бабички ги продават от време на време, или че някой си е донесъл(как става това не ми е ясно) от Русия един джоб такива, завел е няколко свои приятели на стрелбище и им е дал да гръмнат по два пъти.
                  Имах предвид патрон, при който проектила е с форма идентична с тази на нормален куршум но от друг материал. Конкретно този от снимката даде добра точност. За пробивност не мога да кажа, стрелях по хартия.
                  Прикачени файлове
                  42

                  Коментар


                  • От: БОЕПРИПАСИ

                    А от какъв материал е?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: БОЕПРИПАСИ

                      Това не мога да кажа...на мен ми прилича на някакъв бакелит, колегите изразиха мнение за керамика... Бяха Fiochi но не ги открих в техни каталози.
                      42

                      Коментар


                      • От: БОЕПРИПАСИ

                        Бакелит не е със сигурност - той е твърде чуплив. По-скоро е от ебонит, а следователно доста старо производство. Най-вероятно затова не си ги намерил по каталозите.
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • От: БОЕПРИПАСИ

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          Бакелит не е със сигурност - той е твърде чуплив. По-скоро е от ебонит, а следователно доста старо производство. Най-вероятно затова не си ги намерил по каталозите.
                          Предполагам си прав. Не съм запознат с различните "....ит" -и. Идеята ми беше, че е нещо смоляно-пластмасово (нека това не се чете като "пластмаса от Смолян" ). Имайки предвид останалите патрони с които ми продадоха пистолета, няма да се учудя ако е въпросните "стоп" такива са производство края на 80-те, началото на 90-те. Важното е че и двата гръмнаха, за разлика от селиерите.
                          42

                          Коментар


                          • От: БОЕПРИПАСИ

                            Я, аз да ви заинтригувам с три снимки:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7141306.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5501722
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7141307.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5501723
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7141308.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5501724

                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • От: БОЕПРИПАСИ

                              Прилича на гумен куршум от КС-23 от по-новите модели.

                              Коментар


                              • От: БОЕПРИПАСИ

                                Гумено "бренеке" за 12-и калибър.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X