Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

    Първоначално публикуван от Николай Андреев
    HONDA от Киров. Внасят директно от завода.
    - Алуминиево дъно = няма да се надраска от екипировката + да глътне вода и да Ти загние дъното;
    - Метални нишки = снадките са заварявани, а не само лепени;
    - Като фирма вносител Киров са най-сериозни като сервиз = винаги и почти навсякъде имат лепила + резервни дръжки, клапи и прочее

    Аа двигателя, то зависи от карача. Една 4.00м може и с 25 коня да се кара, но с необходимата отговорност
    Морски, я кажи според теб какъв е оптималния вариант за лодка и мотор, за начинаещ любител, да ходя на риба и да возя жена и две деца..

    И как се държат надуваемите в морето, солта не ги ли скапва, как реагират на вълните? Има ли смисъл от електрически двигател?
    Предварително ти благодаря!

  • #2
    А, и още нещо!

    Къде в страната може да се правят хубави разходки с надуваема лодка с моторче?
    Имам впредвид нещо интересно, красиви местности, такива неща..

    Коментар


    • #3
      Батак,Доспат,Антон Ивановци.....бол .Стига с това море.Имам чувството ,че 12 дни бях на Димитровградският пазар.Гущери и крокодили отляво ,отдясно фалшификати на всеизвестни марки ,беазакцизни цигари и мацки танцуващи на стъклени маси/слаби от към тегло/. По темата:Имам приятел -доктор в Дания ,който сега на морето сподели с мен ,че там ,както при нас са списанията за колите,при тях за лодки,яхти ,катамарани,тримарани и т.н.Всеки уважаващ себе си датчанин ,има собствен кей и закотвена лодка на него ,която се сменя на 4-8 години и е много важна семейна придобивка с оглед ежеседмичните разходки около фиордите там.
      Даде ми следния пример:Отказахме голф5 за 18000EU,за да вземем яхта /нова/за тази цена производство -Канада с 2 меркурия по 215к.с.,2 спални ,санитарни и .....салон за 12 души.Поводът за разговора ,беше "подобие" за 2 души на паркинга на стария град с цена 20000EU,производство 1995г.така ,че който търси ,намира.
      Мисля ,че чешки на "BARUM",имаше много добри надуваеми.Но преди време.
      B+

      Коментар


      • #4
        Много теми си отворил за лодки За разходка с лодка с жена и деца ти препоръчвам да си вземеш лодка от стъклопласт когато
        решиш ще те водя на Искъра да покараме малко.
        До колкото познавам жена ти, ще видиш голям зор да я накараш да се качи на надуваема лодка.Вземи си такава

        С един колесар как ще му отива на Дифендъра

        Коментар


        • #5
          Надявам си да Ти бъда полезен, макар че да се дават съвети си е рискована работа.
          Съжалявам за КИРОВ, незнаех, че са паднали до там. Явно тенденцията е като навсякъде (коли, дрехи и прочее): шарени консумативи за едносезонна употреба

          По същество:
          - 5 слойна материя със заварявани шевове = материя с карбонови нишки. Когато купуваш искай оригиналната инструкция, а не превода на български, където обикновено съчиняват. В никакъв случай не купувай ПВЦ материи с лепени или шито-лепени снадки, защото от комбинацията морска вода + пряка слънчева светлина се разкапват;
          - Алуминиево под: Тежко е за носене, но няма да прогизне и можеш да нареждаш екипировка с остри метални ръбове;
          - Пластмасово дъно: Трудно е за пренасяне, но не рискуваш да прокъсаш лодката на камъните, което не влиза в гаранцията
          - Тентата е задължителна, иначе рискуваш да слънчасаш, а миенето с морска вода не предотвратява, а подсилва изгарянията по кожата

          За 4 души варианта е 4 до 4.30м. За тях обикновено казват, че са за 6 души, но пропускат, че пасажерите трябва да са наредени един до друг без да шават.
          Двигател: от 6 до 9.9кс. четиритактов. Ще имаш прилична скорост без риск да се изсилиш и да се преобърнеш.

          За морската вода: НЯМА УНИВЕРСЛНО СРЕДСТВО ЗА ЗАЩИТА. СЛЕД УПОТРЕБА НЕ ПРОПУСКАЙ ДА ИЗМИЕШ ОБИЛНО СЪС СЛАДКА ВОДА И ПРИ ВЪЗМОЖНОСТ ПОДСУШАВАЙ

          Съвети за екипировката:

          - Спасителни ризи
          - Морско УКВ Евро стандарт: ще имаш постоянна връзка със спасителните служби, метереология + съседните скоростни яхти, които често не забелязват "гумените" лодки, а тежат по 10 тона и се движат с около 60-70км/час
          - GPS
          - Плаващ прожектор
          - Ръчна хорна със сгъстен въздух
          - Плаваща и стационарна котва
          - Въжета М12 или М14, но ПАК или капрон, а не памучни или коноп
          - Морска вакумирана + плаваща аптечка, с лекарства, които са влагозащитени

          До скоро, сигурно ще се сетя за оща нещо
          Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

          Коментар


          • #6
            www.boats24.com - лодки да искаш....
            Disco II td5
            2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
            planed: air locker, rear D44bumper

            Коментар


            • #7
              4-метрова лодка не е много добра идея да се сгъва и надува всеки път... моята е 3.60м и отиват 30-60минути за разпъване... затова напоследък си я държа надута и я карам отгоре...

              не знам колегата Андреев какво има предвид под прилична скорост, но с 4кс такава лодка е абсурд да глисира, особено с 4 души... трябва поне 15кс мотор... поне моята 4 души трудно глисира с 15кс, но с 3-ма няма проблем...

              ел. мотор е само за затворени водоеми и то сравнително малки... надали ще прекосиш яз. Искър при насрещен вятър с ел. мотор...

              ако караш по язовирите ти трябва само котва и /желателно/ спасителни жилетки...

              ПС: не разбрах какъв ви е проблема, ако лодката е произведена в Китай или ще правите околосветско плаване с нея?
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Благодаря ви!
                Много ценни съвети..
                Тедо, няма да спорим за китайската стока, достатъчно е че там всичко се мери на контейнер и на килограм, не искам да набутам няколко хилядарки в нещо, което ще се разлепи след един сезон, просто не съм толкова богат....
                Докато търся лодка, ми направи впечатление, че много вносители са със засекретен достъп, т.е. още отсега се укриват /явно има защо/, какво остава след това ако си търсиш гаранцията..

                Както и да е засега съм се спрял на 3,80 /защото нямат по-дълга/ от Ямаха, твърдо дъно, ала-бала, правена съвместно със Зодиак /разбирай Чайна/, и мисля да си взема две моторчета - електрическо за риба и 30 коня - за разходки..
                Както и разбира се всичките неща, за които пише морския..

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/

                  ПС: не разбрах какъв ви е проблема, ако лодката е произведена в Китай или ще правите околосветско плаване с нея?
                  не е нужно да правиш околосветско за да си издавиш семейството и в панчарево успешно става като лодката е боклук. Аз имам китайска лодка но мисля като Volk, ако ще се дават пари и ще си вози децата никога не бих взел китайска
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    аджеба, те всичките са китайски - и Ямаха и Джонсън и Зодиак! за това иде реч... моята е Allroundmarin и на кашона пишеше "Destination Austria" , но уви още си е цяла

                    вносителят даже не се е укрил още

                    ИМХО 30кс ще ти е много за 3.80м... а и става доста тежък за монтаж-демонтаж... моят е 15кс 2Т и е 35кг + резервоар и акумулатор... За тоя сет ще ти трябва колесар почти 100%

                    за малко над тая сума може да си вземеш хубава стъклопластова лодка с тента - така и така ти трябва колесар

                    това е топмоделЪТ и даже не е Чайна-Мейд

                    може да разгледаш тук www.balkanboats.com
                    и тук http://www.bib-marine.com/
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Прав си Тедо, ще взема 15 коня..

                      Я вижте тая работа, 5 години гаранция, 10-20 години живот и е далеч от жълтурите!

                      www.adventureboat.cz - има и български текст!

                      По-точно модела Рубикон - двойно заварени шевове, усилено дъно, може без проблем да се засилиш и да излезеш на брега, а като гледам и тестовите снимки май много може да носи!

                      Коментар


                      • #12
                        Вълчо,чудя ти се на идеите На 100 м.от язовира си.
                        Я си вземи една стъклопластика с всички екстри,с нормален мотор
                        къде по-добра и безопасна е.А за ел.моторчето-не знам как си
                        с гребните спортове,но от единия до другия край на ръкава
                        няма да стигнеш.Тази чешката изглежда хубава ,но с 15к.с.
                        ще си малко пешоходец в смисъл малко са тези кончета
                        за тази лодка.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          За електрическите двигатели: за море НЕ, за язовир - не знам.
                          Колега Тедо, никъде не съм споменал двигател 4 к.с., макар че помощните извънбордови двигатели на стъклопластови ветроходни яхти -8 м, 3000 кг са 4-6к.с.

                          Горното е просто мнение, но за спасителните ризи съм категорично против "желателно". Не си правете майтап , хора са се давили неведнъж и на 5м от брега.
                          Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                          Коментар


                          • #14
                            И аз съм на същото мнение..
                            Случая с чешките лодки е следния - лодките се правят в Украйна, ползват единствено две немски материи, нищо общо нямащи с китайските и корейските, които не подлежат на заварка..
                            Трябваха ми 5 минути за да се свържа с директора на фабриката, а от наште измислени дилъри още чакам тайствени телефони за обратна връзка и оставям съобщения на гласови пощи!
                            Хънтър, в нашия язовир ако запалиш мотор, ще те извадят веднага с акт, освен това имам идеи и за други места!

                            Хънтър, нещо интересно за теб!
                            за модела Рубикон, който е армейски и който няма да взема защото ми трябват четирима носачи, шефа гарантира че при стрелба с Калашник от над 100-130 метра, куршума отскача! Готов е за демо, ама незнам как ще го направим!

                            Киров сигурно гарантира същото ама при замеряне със камъчета!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Николай Андреев
                              ...Колега Тедо, никъде не съм споменал двигател 4 к.с., макар че помощните извънбордови двигатели на стъклопластови ветроходни яхти -8 м, 3000 кг са 4-6к.с...
                              сори - сега видях, че си писал 6-9.9кс... преди съм запомнил 4-9.9
                              а на яхтите се ползват за маневри и като минаваш Босфора
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X