Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Volk
    www.adventureboat.cz - има и български текст!

    По-точно модела Рубикон - двойно заварени шевове, усилено дъно, може без проблем да се засилиш и да излезеш на брега, а като гледам и тестовите снимки май много може да носи!
    ако се "засилиш" не ще излезеш на брега, а направо ще се размажеш в брега това с 80кс сигурно развива 40 възела /към 75кмч/

    а цените как са? 4-5 хиляди евро не е малко... говори да пратят една за проба... ако я пробие калашника да остане за мен
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Вече говорих за една мостра от едно изложение, 5 метра, хората казват "тези дни ще я изработим" за изложение в Италия..
      Като бях в Корея над поточната линия на телевизорите имаше брояч, към 10 часа беше на 489 бройки и светеше, че са закъснели с 80 броя, а жълтурите въртяха очи и гледаха като безумни, да не им паднат надниците! И това е Корея - "тигъра", какво остава за Китай - "скъсания цървул" и какво да говорим за шиене на лодки, след като видях как се сглобяват сложни електроники!

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Volk
        ...
        Като бях в Корея над поточната линия на телевизорите имаше брояч, към 10 часа беше на 489 бройки и светеше, че са закъснели с 80 броя, а жълтурите въртяха очи и гледаха като безумни, да не им паднат надниците! И това е Корея - "тигъра", какво остава за Китай - "скъсания цървул" и какво да говорим за шиене на лодки, след като видях как се сглобяват сложни електроники!
        да ама аз не съм попадал на дефектен телевизор последните 10 години... и от тия дето съм ги купил нито един не се е развалил...

        тия Чешките лодки може и да не са черешката на сладоледа, щом ги правят в Украйна
        иначе гледам, че са с V-дъно... затова носят такива големи мотори... но това не се разглобява...
        защо трябва да ходиш до Чехия - ако искаш, може да си я купиш и докараш както си седиш пред компа

        а имат и двигатели, които май излизат по-изгодно отколкото в БГ...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Точно така, няма да ходя - ще ми махнат ДДС то оттам!
          За двигателите си много прав, там песента е друга и тепърва ще почна да я ровя, все още има читави и у нас цените не са лоши..

          Коментар


          • #20
            Хънтър, нещо интересно за теб!
            за модела Рубикон, който е армейски и който няма да взема защото ми трябват четирима носачи, шефа гарантира че при стрелба с Калашник от над 100-130 метра, куршума отскача! Готов е за демо, ама незнам как ще го направим!

            Киров сигурно гарантира същото ама при замеряне със камъчета! [/quote]
            Винаги готов!Да я докарват.Въпреки че има резон в тази работа,
            но ще стане много дълго...или нова тема може би.
            А в язовира някои си се разкарваме с моторчета и без актове
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              Незнам защо, имам чувството че надуваемата е по-стабилна, може да плуваш по по-плитки места, а и ако се обърне от вълна, си стои..
              При твърдите как стои въпроса, водни спецове?

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от derhunter
                Винаги готов!Да я докарват.Въпреки че има резон в тази работа,
                но ще стане много дълго...или нова тема може би.
                А в язовира някои си се разкарваме с моторчета и без актове
                Ако щеш вярвай, стрелях с въздухарка от 8 метра по шише Кола, съчмата рикошира обратно и ме фрастна по челото! Ако искаш може да направим възстановка, но ще стреляш ти!

                И аз ако бях собственик на крайбрежната ивица, щях да си плувам с моторче по язовира..

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Volk
                  Незнам защо, имам чувството че надуваемата е по-стабилна, може да плуваш по по-плитки места, а и ако се обърне от вълна, си стои..
                  При твърдите как стои въпроса, водни спецове?
                  Относно стабилноста си в лека ваблуда.За плиткото си прав.
                  За обръщането-аз моя скутер 10 г.се опитвах да го обърна и
                  не успях.Другото е че нормално направената стъклопластика
                  има затворени обеми точно с цел плавучест при аварийни
                  ситуации.Ама ако те е толкова страх от обръщане-имам едно
                  водно колело на Искъра,невероятно устойчив катамаран но
                  и то няма педали,с двигател е.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Volk
                    Първоначално публикуван от derhunter
                    Винаги готов!Да я докарват.Въпреки че има резон в тази работа,
                    но ще стане много дълго...или нова тема може би.
                    А в язовира някои си се разкарваме с моторчета и без актове
                    Ако щеш вярвай, стрелях с въздухарка от 8 метра по шише Кола, съчмата рикошира обратно и ме фрастна по челото! Ако искаш може да направим възстановка, но ще стреляш ти!

                    И аз ако бях собственик на крайбрежната ивица, щях да си плувам с моторче по язовира..
                    Или пушката не струва или е случайно.Много такива съм пробил
                    то пък и кой ли нее.Ще го направим но нямам въздухарка
                    А за собственик съм от пътя нагоре.Това в язовира не искат да ми го върнат.Гадове
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      продавам една лодка досущ като тая на снимката само че синьо с бяло...иска смяна на предно стъкло и дребни нещица...

                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/b...e%e4%ea%e0.jpg

                      вътре е е с поръчков кожен салон и за цената си не е лоша
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от 4x4
                        продавам една лодка досущ като тая на снимката само че синьо с бяло...иска смяна на предно стъкло и дребни нещица...

                        https://htftp.offroad-bulgaria.com/b...e%e4%ea%e0.jpg

                        вътре е е с поръчков кожен салон и за цената си не е лоша
                        Да де ама каква и е цената
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          До: Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

                          Здравейте всички !
                          Наскоро си купих лодка.Тутраканска.Води се катер.Дълга е 3.80.Широка е около 1.50. До сега е карана с двигател около 25 кс. Толкова и дават и по документи. Обаче аз я купих без мотор-беше продаден вече. Така,че сега стои въпроса-какъв да бъде ? Разгледах форума и вече ми е ясно,че нищо не разбирам от лодки ,мотори и монтажа им...! Моля за съвети !....
                          Ще я използвам точно за разходки със семейството си. Трима сме и вече големи !
                          А , и някакво решение за направа на колесар.Дадоха ми идея да ползвам за база асеновградско ремарке,върху което да се измайстори останалото...
                          Разбрах,че лодки под 4.50 не се регистрират.А колесара за лодки трябва ли да е регистриран ?
                          Благодаря на всички,които ще загубят време да ми отговорят !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

                            Първоначално публикуван от авео Преглед на мнение
                            Здравейте всички !

                            А , и някакво решение за направа на колесар.Дадоха ми идея да ползвам за база асеновградско ремарке,върху което да се измайстори останалото...
                            Разбрах,че лодки под 4.50 не се регистрират.А колесара за лодки трябва ли да е регистриран ?
                            Благодаря на всички,които ще загубят време да ми отговорят !
                            Само надуваемите с двигател до 25 коня не се регистрират.С 25 коня тутраканката ще лети, по голям не трябва(15 е оптималния според мен).Колесара трябва да е регистриран ина4е глоби.... Ако сам си го правиш, може само в Ямбол или Бургас да го регистрираш(другите шерифства не разрешават) и то след като минеш през ТИАТ или Технотест(понеже нямаш сертификат от Министерството Транспортно ).Става ако имаш ремарке с номер и го модифицираш.. тогава пак Тиат или технотест и после кои и да е кат. тогава няма как де се запънат. Аз минах по тоя път преди около месец
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #29
                              До: Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

                              Благодаря за съветите !
                              Относно регистрацията в Русе /ДИК/ ми казаха ,че според наредба 1 за регистрация лодки до 4.65 не се регистрират.Дадоха ми и сайт,в който да проверя-www.tarad.bg.Още не съм го проверил....
                              За колесара имам идея да си купя ремарке от Баумакс-струва около 1000 лв. и да съчиня останалото.После според Вашите съвети... Защото едно старо ремарке с регистрация е около 600 - 700 лв. По-добре да е ново,нали ?
                              Подариха ми един Ветерок-8кс.Като за начало.Интересна беше дискусията във форума за монтажа на мотора и степента на дълбочина,на която се монтира .Мислите ли,че при монтаж на произволен мотор трябва да се правят проби ... Не е ли унифициран този монтаж ? И няма ли да е много сложно при всяка смяна на двигател да си ходим по мъките с разни реглажи...?
                              Иначе пробваш един,втори ,трети мотор и си избираш...
                              Благодаря още веднъж за отделеното време ! До скоро !

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Съвет за избор на лодка? Модел, двигател?

                                Здравейте, извинявайте предварително, ако спамя темата (или ако има такава тема, но не я открих), но имам въпрос относно регистрация на лодка в Морска администрация.
                                Какво е необходимо за лодка с дължина 6м. и има ли някой който да предлага тази услуга, тъй като аз съм на работа и едва ли ще се справя с излизането в работно време, за да се боря с държавната администрация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X