Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"LE TOUQET 2009" - странни неща !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "LE TOUQET 2009" - странни неща !

    Това състезание не само че ми промени представата за състезание, но на него видяхме и много странни неща. Това са по интересните на първо време а по късно ще пусна и систематизирана тема специялно за цялото ни присъстевие там.

    Като начало още на техническия преглед се сблъскахме с 10-на машини от тези:




    В последствие се оказа че и Шампиона на Белгия (мисля че беше) кара такава. На първо четене доста им се смяхме!

    Това окачване също много го подценявахме а маи е доста подходящо за този тип терен. Наско Радев някъде пишеше че ще прави подобно, може тези снимки да са му полезни.









    Видяхме и какви не изпълнения на резервоари:





    Видяхме и какви ли не ATV-та... Това беше копие на Renegad-а и не беше китаиско а някаква Немска марка.







    Това ми прилича на доста добре модифициран звяр от миналото Banshe.



    На този KTM 450 XC му бяха правили нещо за маслото, ама какво?





    И направо се шашнах като видях 2-тактово ATV на KTM:






    Това са фрапиращите факти от там. Изненадах се много от гледките на много подобни преработки и доработки !

  • #2
    До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

    Напоследък чета доста щатски форуми, и там съм забелязъл, че по състезанията предпочитат да карат атв хибриди както ги наричат. Като този 2тактов КТМ. На рамка от някакво атв слагат двигател, който мислят, че им покрива нуждите и задоволява стила на каране, като естествено всичко останало в повечето случаи е aftermarket. Това предно окачване със люлките също е доста интересна идея. Предполагам, че се предлага някъде на пазара, не мисля че повечето биха се втурнали да творят. Аз правя разширителни планки за носачите и амортите и скоро ще съм готов със снимков материал ще покажа за какво става дума. А това за маслото на КТМ-а ми прилича на някакъв тип маслен радиатор, но не знам не е ли опасничко да минава от там маслена линия, ако удари камък (а там е доста вероятно) какво правим...и да не е по устройството, може по някой щуцер да е. Най-вероятно има причина да е там, каква . А това странно разположение на носчите много ме озадачи...може би така поемат много добре челни препятствия и големи неравности...по няма риск от късане на носач при удар да, но от друга страна какво поведение има тази машина при скоростно каране и дали е толкова устойчива на завой ми е много интересно. С нетърпение чакам темата. Наистина много интересни доработки.

    Коментар


    • #3
      До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !




      ]
      ..този двигател е от ктм 125 2 тактов..има го и в модификация -144 кубика..а и на 200 кубиковите -пак е същия двигател но като гледам формата на ауспуха и заглушителя би трябвало да е -125 или 144
      най вероятно са го сложили защото това е възможно най лекият двигател който може да изкара мощтност до над 40 коня ..при това е много здрав и има голям обем на охладителната течност..много по голям от на японските аналози..много трудно е да го прегрееш в каквито и да е условия а обслужването му и нещата които могат да се повредят по него са минимални..дори и тотално да го счупят нейде из пясъците /което е много тредно да се случи/ ремонта ще излезе в най лошия случай наполовина на разходите на какъвто и да е друг мотор ..съединителят при тези машини също е уникално издръжлив на какъвто и да е тормоз..нещо много важно май за това състезание
      но може би най вече заради голямата разлика в килограмите са го сложили -няма нещо що годе здраво което да има по добро съотношение между мощтност и килограми

      ..или пък просто за да влезнат в изискванията за някой от класовете..

      Коментар


      • #4
        До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !


        ..а това като го гледам каква дупка има отстрани на щуцера .. си мисля че може би е направено за бърза смяна или доливане на масло..при спирането в питстопа ..заради съединителя многото газ и ниската скорост при тези състезания ..маслото в тези двигатели просто е подложено на ..зверски условия

        имам приятел австриец който е участвал там като фирмен пилот с ктм и ми бе споменавал че се правят много доработки и съединителите ..пак не издържат..например маслото в хидравличният съединител се сменя със някакво друго -което да не завира..той е участваше преди няколко години когато помпите на ктм и те все още бяха с хидравлично масло..сега вече на някои модели са със спирачна течност ..въобще много сериозно се натоварват двигателите там..а пясъкът на практика влиза на всякъде
        говорих наскоро със стари профи състезатели по мотокрос от времето когато у нас този спорт бе професионален и те ми споделиха че зимата едно време ги водели по цяла зима да тренират на пясъка край морето ..и след тренировките като разглобят двигателите дори и при скоростите било пълно с фин пясък а уж отдушници и всички отвори всичко са затапвали ..отделно и всички други детайли по моторите се скапвали за нула време
        аз лятото също покарвам чат пат по някой плаж..след това съм намирал фин пясък дори и зад въздушният филтър преминал ..и то дори след съвсем кратко каране..отделно при лагерите на главините също влиза много бързо и започват да скърцат

        Коментар


        • #5
          До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !



          а за това..ето ви видео и повече информация..интересното при този модел е че са монтирали задната спирачка между задният диферинциал и двигателя..на кардана както е при -монстър тръкс в щатите

          а и между другото всъщтност марката е тайвандска
          Kwang Yang Motor Co., Ltd., maker of KYMCO-branded products who did not participate in Motorcycle Taiwan 2008, for example, has been the leading ATV brand in France for many years, and sold in 2007 a total of 6,911 ATVs of various displacements-again solidifying its market leadership.
          ..ето видеото и още инфо

          http://www.offroadbuggies.co.uk/4x4_...37t:bjy6wA.htm
          Последно редактирано от mitkov; 05-03-09, 11:13.

          Коментар


          • #6
            До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

            Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
            Видяхме и какви ли не ATV-та... Това беше копие на Renegad-а и не беше китаиско а някаква Немска марка.



            !
            Това АТВ не е Немска марка. Марката на завода е известана с името TGB което е съкращение на Taiwan Golden Bee CO.,LTD.
            Точно това на снимката е модела Таргет 525 който е най-мошният на марката и е много качествено и добро АТВ.
            Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
            Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

            Коментар


            • #7
              До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

              да добавя само че вече и в българия ги предлагат

              Коментар


              • #8
                До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                Това състезание средната му скорос е някъде 40-50км./ч пишеше го някъде официялно. По правата която остава равна караш с пълна газ 5-8км. след това завои след завои и напречни бабуни. Пясъка е доста ситен и е леко мокър за което седи твърд и не потъваш много - много. Проблема е като спреш в образуваните коловози или на сух пясък.
                Наистина много е важно да ти е лека машината по няколко причини, едната е бабуните които те съсипват, другото е максималната скорос + ускорението и затъването в пясъка. По между другото двутактовия КТМ го кара джуниър!!!
                След това състезание долях някъде към 200-300мл. масло. Това е за първи път от както имам КТМ, или поне за толкова кратко време (110км.) Само да кажа на Наско че тея май такава "гйоч" като това в България май не са виждали, повечето карат по писти и там камъни няма където да ударятразширението за маслените филтри. А пясък имаше къде ли не в последствие по мотора, и все още си има няма измиване. Но маи проблема е в много солената вода която доведе до корозия на странни детаили по мотора които даже бяха хромирани!!! Предвидливо сложих микрофилтърна мрежа на филтъра и по навътре не открих и песачинка.
                Колкото до TGB не споря, просто така си мислехме! Изглеждаше доста странно .
                Да обърна внимание на WTEC ATV-то със странна предница което се класира на всичкото отгоре и на 3-то място в състезанието. Имаше такива сигурно 10-на. Ето и клипчета на Jan VLAEYMANS от Белгия които кара за фирмения им отбор. Клип-1, клип-2 . Изглежда има някакво плюсове това ATV щом толкова го предпочитат навън, естествено по писти и пясъчни състезания !!!

                Коментар


                • #9
                  До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                  Ако може и аз ще предположа за маслото друга идея, ако има както е известно по нашенско Биг Бор Кит и може би поради по голямата кубатура да изисква и повече обем на маслото или пък по високо налягане виж ако имаш други снимки на тая машина дали няма допълнителен резервуар на маслото и по голям радиатор. А относно РенеГада немците май си имат такава поговорка ''Ако не е Made in China значи е менте'' немци кво да ги правиш, сладури.

                  п.п.Лакомия ли е кво ли е ама снимките Ти много малко, давай още.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                    За маслото си прав, никой не би го сложил там ако има риск, но знаеш който където кара така мисли...свикнали сме тука на "гйоч" и веднага се сещаме за рисковете от това .
                    Пъсъка е много коварна рабоа...влиза навсякъде...просто няма какво повече да се коментира по това ти си го каза...няма измиване, да не говорим за солената вода. Незнам дали помниш снимките от една наша разходка тук край морето, Христомир като окопа КФХ-а баш до брега във водата...около 20-30 минутки се накисна здравата...и пясък колкото искаш, после не го питай колко време полагаше специални грижи, миене мазане, киснене...но сега е добре за радост.
                    Атв-то със интересното окачване цял ден ми се върти в главата и все си мисля с какво би било по-добро на скоците? Цялата тежест на носачите е изместена назад...работят под много странен ъгъл...тотално объркана работа...но пък наистина работят и както се вижда май си вършат работата. Аз си мисля, че по този начин намалят риска да ти се забие предницата при остро приземяване на предни гуми и да прехвърчиш кормилото...от там по-сигурно кацане...от там по-смели скоци...от там по-добри времена...а и най-вероятно не отдават нагоре по същият начин както нормалните...може би при самото излитане доколкото си го представям сега няма да ти повдига самата предница назад...а за пясъчно каране отново си мисля, че е предимство по-малките килограми в най-крайната точка на предницата...по-малко заораване на предницата при връщане на газта.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                      Ако може и аз ще предположа за маслото друга идея, ако има както е известно по нашенско Биг Бор Кит и може би поради по голямата кубатура да изисква и повече обем на маслото или пък по високо налягане виж ако имаш други снимки на тая машина дали няма допълнителен резервуар на маслото и по голям радиатор. А относно РенеГада немците май си имат такава поговорка ''Ако не е Made in China значи е менте'' немци кво да ги правиш, сладури.

                      п.п.Лакомия ли е кво ли е ама снимките Ти много малко, давай още.
                      Пацо за маслото добре съгласен съм, но не е ли по-логично да заменят масленият радиаотор с по-голям и да го сложат пред двигателя предпазен до някаква степен от рамката? Например както е при моята хонда...масленият резервоар е пред мотора...над мотора е радиатора. На тунинговани такива съм виждал слагат по-големи радиатори дори на някои им монтират и перки.
                      А ако е маслен радиатор няма ли точно там да хвърля кал и да пречи на охлаждането до някаква степен ... само можем да гадаем за сега .

                      Коментар


                      • #12
                        LE TOUQET 2009

                        http://www.youtube.com/watch?v=8bGF_nfdVVo

                        http://www.youtube.com/watch?v=6jU7W2IugME

                        http://www.youtube.com/watch?v=HIPfAJ0XJDg

                        http://www.youtube.com/watch?v=wH8pdYtgCeU

                        http://www.youtube.com/watch?v=x_W_B...B1A772&index=5

                        http://www.youtube.com/watch?v=V2HWJe070mo

                        http://www.youtube.com/watch?v=8a6eFumx6LA
                        http://www.youtube.com/watch?v=Z_Gj-HSZCog
                        http://www.youtube.com/watch?v=tNCP2lTjmE0

                        http://www.youtube.com/watch?v=zud1G6PwIGE
                        Последно редактирано от kocha; 05-03-09, 19:14.
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • #13
                          До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                          За радиатор имах предвид воден но сега като се замисля що Не и маслен, иначе на повечето двигатели маслото е вътре в картера и нямат външен резервуар.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                            За радиатор имах предвид воден но сега като се замисля що Не и маслен, иначе на повечето двигатели маслото е вътре в картера и нямат външен резервуар.
                            При повечето да, но например при моя в двигателя имам съвсем малко масло. Всичкото останало си стои отвън. Като го сменям от двигателя изтича около 7-800 грама даже незнам дали има толкова, а като източа казанчето излиза литър и нещо. А попринцип го дават да си събира 1.9 литра. Като сменя и масления филтър...абе сложи ги 2 литра от които 7-800 грама в самия двигател. А ако развия и радиатора не знам колко ще излезе общо.
                            При този принцип на мазане има много по-малка вероятност маслената помпа да остане на сухо...например при продължително каране на задни и така нататък...когато маслото би се стякло в единият край, а помпата да остане в другия.

                            Коментар


                            • #15
                              До: "LE TOUQET 2009" - странни неща !

                              много интересна рамка има това чудо,интересно е че и отзад има два амортисиора,абе странен хибрит си е,нещо доста различно от познатото

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X