Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да търся проблема ??? Ямаха ДТ125Р

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да търся проблема ??? Ямаха ДТ125Р

    Така искам първо да попитам при нормални обстоятелства може ли ямаха дт125р да отлепи предната гума само при подаване на газ (без съединител) И ако това е нормално за този мотор къде мога да търся проблема в моя щото не ще да се вдигне. Забелязах че когато го оставя на наклон на 1-ва скорост тои тръгва на долу а мисля че когато е на 1-ва трябва д аима достатъчно компресия че да не мрдне. Човека от които го купих каза че е сменил буталото. Дали може д абъде от сегментите. А и свеща хваща нагар и де ом аслява ???

  • #2
    Трябва ти ново бутало, сегменти и вероятно шлаиф на целиндара.
    Нещо маи те е излъгал човека от които си го купил.
    Лесно ли пали? Слоги си раката на маневелата и провери как е компресията!

    Коментар


    • #3
      Мотора пали от първия път с тва няма никакви проблеми а възможно л ие за този мотор д асе вдигне на задна само с подаване на газ.

      Коментар


      • #4
        Възможно е Травис Пастрана и бекфлип ще направи с него гаранция. Май живо те интересува вдигането на мотора на задна гума?

        Коментар


        • #5
          Не не не просто с брат м исе спориме тои казва че 100% трябва да се изправи а аз се опитвам д аму обясня че е възможно и да не може все пак това не е крос. А тои ми свързва мотора с вдиганети и вика не върви, но има нещо вярно защото след 6500 оборота мотора почва да се дере

          Коментар


          • #6
            И в байкърза ти казах смени веригата и пиньоните и ще почнеш с поглед да го вдигаш, аз на моето ДТ и двата му смених, макс скорост падна до 110 обаче мощността на първите 3 скорости определено се вдигнаха, изправял съм го и на втора при положение че съм много зле със балансите на задна сигурен съм че някой по-добър и на горните скорости ще го изкантари.

            Коментар


            • #7
              Да така е но пуснах и тук за да попия още мнениоя от хора които не влизат в баикарз преди да се захвана задния е 50 зъба а предния 17 обадих се в ямаха да попитам дали имат 55 заден човека ми каза че за този модел е 53 цената беше към 90 лв но беше намерил и съвместим с този 55 на цена 120лв но за жалост и двата варианта ги нямаха в наличност.Предния не съм питал но сигурно е поне 40-50лв а аз искам да сложа 16/55. Въпреки тов апредпочитам да сменя първо буталото и сегментите които са съответно 85 и 64лв за това ще гледам да закарам мотор ана маистор тези дни за д апровери даали са за смяна (или просто аз ще го разглобя щот нямам много вяра на маисторите в тоя град нашия. А ко са за смяна сменям ги ако ли не сменям пиньоните. Защото са бачкам но нямам кинти и за двете подобрения. Мерси много на всички които ми помогнаха вече знам какъв е проблема.

              Коментар


              • #8
                Абе като ходих да питам в Ямаха за верига и пиньони за този мотор ми бяха обявили над 400лв!!! а от Ендурото в рамките на под 150лв. си ги купих всички неща при това с японска верига, пиньоните карловските естесвенно не са мръднали!
                Пък за буталото пак в същия магазин буталото комплекта струваше 120лв пак японско ако не ме лъже паметта, иначе на одрин има някакво корейско за 65лв. но имаха май само 2.0 ремонт това е последния.

                Коментар


                • #9
                  Този магазин каде се намира имат ли някав телефон или саит д апопитам защото аз съм от самоков а именно тва ме притесняваше че нз колко ремонта може д апонесе мотора и кои ще му е това. Съмнява ме и че маистора ще знае

                  Коментар


                  • #10
                    Виж какво този мотор е слабичак , но може да се вдига , нали и аз карам 125 . и го вдигам на задна гума , наи добре го карах на задна , когато му бях вдигнал амортесиора и задния калник беше на равнището на курмилото , бях махнал въздушния филтер и тогава го подкарах доста , като го изправих на задна го карах някаде 100 метра стигнах до 4 скорост и започна да губи мощност и падна но това изобщо не е полезно за мотора . а и ако си по пълен ще ти е още по трудно ... затова не търси проблеми в мотора , а гледаи как хората го правят и после се опитаи и ти да го направиш .
                    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                    Коментар


                    • #11
                      Провери дали аспуха и целия испускателен тракт е чист,ако е запушен от нагар дроселирва и доста пада мошноста на машинката.
                      четири е повече от два

                      Коментар


                      • #12
                        До колкото прочетох имаш проблем с мощноста явно.... аз те съветвам първо да видиш дали ауспуха ти няма нагар както каза REPOORT, ако има изчистваш го и естествено сравняваш със преди, ако отново няма достатъчно мощност тогава отваряй двигателя и ако сменяш бутало и сегменти... направи си и шлайф... за вашите мотори само със смяна на сегменти не става за разлика от такива като моя, но все пак сменяш си бутало сегменти и правиш шлайф.. и след това вече ако не се оправи.. незнам...
                        Не е лошо да си изчистиш и филтъра ако ти е мръсен...
                        и само да кажа, че неможе да няма достатъчно мощност да се дигне на 1 колело само с газ.. тези мотори съм виждал как се режат и на 2-ра само с газ и то с оригинални венци ... има си чалъми .... МЗ-тката се опитвам да я дигам и на 3-та даже с газ ... обаче се налага доста да дръпна кормилото и да се изнеса назад :Р
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          а предния 17


                          НАМАЛИ предният с2 зъба и ще се вдига и на 2 ра
                          хем е по евтино
                          и не питай в ямаха ами си поръчай от карловските NHM не са скъпи а са мноо яки

                          Коментар


                          • #14
                            Явно само Different_Soul ме разбра правилно имам предвиуд че мотора няма мощност ,а вдигането го свързвам с тов аз не съм тръгнал да го карам на задна но се си мисля че за 2Т машина трябва д асе изправи поне на 1-ва. А ауспуха как да го изчистя щот е заварен отсякаде на стария мотор ми се разглабяше ма тоя не може. И как да разбера колко макс могат д асе правят основни ремонти , а и предполагам щом се шлаифа цилиндъра трябва да се вземе малко по голямо бутало.[/u]

                            Коментар


                            • #15
                              Чакай сега
                              първо не си сигурен дали въобще ти трябва ново бутало
                              най добре е да се свали цилиндърът и да се види

                              иначе дт125 си е все пак слабовато моторче

                              и особенно с такива дълги скорости няма как да се изправя много много

                              на 2т тата за да го вдигнеш и без съединител много е важно точно в какви обороти ще е за да се получи тая работа
                              защото те не теглят еднакво на всички обороти като 4т а имат т нар повербанд т.е. двигателя работи добре и тегли на определени обороти докато на други не

                              освен това за да се вдигне е важно и положение на тялото и движение и тн

                              и въобще питаш толкова неща че е много трудно да се отговори на всичките в писмен вид за това намери някой който разбира -а в самоков има такива хора и..питай на живо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X